CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

ok la...tak kira la dia pegang peha ke, zakar ke, pusat ke..... tapi still tak patut, kan? ...
emasriba Post at 5-1-2012 10:39
mother knows  best.. kekdahnya so let them be..
kita doakanlah both mummy and doter tu yg terbaik.

ntah lah...mata aku still nampak dia pegang pangkal peha, mata org lain nampak dia pegang  ...
hzln Post at 5-1-2012 10:21

Tak pasal2 aku tengok gambar tu banyak kali sebab nak tau betul ke tak apa yg aku nampak. Apa dia pegang sekali pun ttp salah gak r. huhu

Gigih betul membela.
Apa hukum berpeluk sambil terpengang tundun jantan kokesen? Sunat ke?
Babai Post at 5-1-2012 10:25

just stop putting your words into someone else's mouth, please

k lid rasanya b4 pun dia tak pakai tudung kepala dan tak de menutup aurat.ingat gamba masa dia per ...
arasham Post at 5-1-2012 09:54

tak nah tengok gambor dia gi italy sinun
apakaha gambar dia yang tak gojezz sunggoh itu bukan di public?

kalau kak lid jadi ibu dia ni-- kaklid akan rasa sangat2 kecewa ---- tapi dia anak orang -- masih ada ibu bapa -- let them take care of her -- kita jaga anak2 kita sebaiknya --- takut nak mengata anak2 orang ----kecualai nak kata gambar2 dia tu langsing tak gojezzz --  

ok la...tak kira la dia pegang peha ke, zakar ke, pusat ke..... tapi still tak patut, kan? dan seperti yg aku katakan, perempuan biasa (not necessarily ala-ala ustazah pilihan pun) normally takkan ambik gambar camtu dengan rakan lelaki sepengajian, kan? Unless lelaki tu more than a normal friend, atau memang dah terbiasa tangan tu meliar camtu hahaha.......  Cuba kita tanya diri sendiri...... sanggup tak kita benarkan mana-mana peremuan ambik gambar dengan suami kita dengan tangan posisi macam tu kat bahagian tubuh suami kita tu? Kalau tak sanggup, kenapa? Ke dalam kes ni boleh ada double standard hehehehe.

Dan satu lagi, even kalau nak bergambar daring camtu pun, takde ke rasa malu nak tayang kat facebook (public domain)?  Nak kata tak pandai, dah cukup pandai....tapi takkan tak boleh foresee gambar camtu akan mengundang fitnah dan kontroversi?  So betulllah cakap sesetengah orang, pandai baca buku belum tentu pandai nak bawak diri.

Dan aku percaya emak dia yg katanya begitu ambik berat tentang anak tunggalnya sehingga tetiap hari telefon ke sana mesti boleh akses FB budak Amalina ni. Bermaksud, emak dia pun dah lama dapat tengok aksi gambar anaknya tu. Boleh pulak tak tegur. Dah meletup kat internet baru sibuk nak restrict FB dia hehehe. Maksudnya, si anak ni dapat restu daripada si emak la selama ni. So dua-dua pun jenis manusia yg open minded gitu hehehehe. Tahniah la.
emasriba Post at 5-1-2012 10:39 AM

Terduduk la orang yang nak kena jawab soalan ni.

1. http://www.youtube.com/watch?v=oMWI_35aMWc&feature=player_embedded
Copy the Code

Follow Us
ala.... tak reti nak upload video si amalina neh komen.... tolong sape2... link akt atas tue

Reply 700# peachRose

gambar last tidak ada kaitan dlm kes ini.. hidup atau mati.. hehehe

sejuk dan lembut je muka dia ni -- --
sayawifenikmie Post at 5-1-2012 10:41 AM

Kat ujung artikel ni ada taruk info pasal dia:
http://www.bharian.com.my/bharian/articles/Alumni_PengorbananDrHarlinaHalizah/Article/index

So betulllah cakap sesetengah orang, pandai baca buku belum tentu pandai nak bawak diri.  
emasriba Post at 5-1-2012 10:39

Terduduk la orang yang nak kena jawab soalan ni.
Babai Post at 5-1-2012 10:46

hahahhhahaaa...jawab jgn tak jawab.

aku rasa orang yg ngutuk Amalina ni sebenarnya kerana rasa kecewa dengan perkembangan di ...
emasriba Post at 5-1-2012 10:29

nak like sgt2...

hahahhhahaaa...jawab jgn tak jawab.
ruffleen Post at 5-1-2012 10:50 AM

Itu pun kalo still ada keberanian.

tak nah tengok gambor dia gi italy sinun
apakaha gambar dia yang tak gojezz sunggoh itu bukan d ...
sayawifenikmie Post at 5-1-2012 10:45

saya ada tengok gambar tu dia free hair kat sana.to me dia cantik aje ciptaan allah swtkan. siapa kita nak hina
ciptaannya..  from there kita dah tau dia mmg tak bertudung
sebenarnya. ttg ank org tu saya ni pun kadang mulut tu laser jugak
menegur tapi yg rapat ajelah. kita pun ada ank darakan.. so far
alhamdulillah.. kami mmg memberatkan isu aurat ni sampai
kadang ada family yg tegur kami sbb berstokin, tak bersalam dgn
bkn muhrim, baju pun longgar sgt but we are trying k lid..
cuba nak jadi muslimat yg baik. harap perubahan kami ni berterusan..

korang nikan lepas satu, satu isu korang create.mula-mula isu tudung than isu gambar seksi pas tu  ...
arasham Post at 5-1-2012 10:20

aku dari semalam dah bagitau kat sini.. its not new... gambo dia yg lain semua pada pandangan mata aku agak OK utk budak yg gi belajar obesi.. kecuali gambo dia berbaju gold sambil memegang mamat kokesen tu...

be it apa pun pilihan dia utk color rambut n pesen pakaian.. aku takde masalah thou agak sakit mata, boleh tahan lagi.... cuma yg part pegang mamat kokesen tu aje... ho ho ho... budak ni dihantar mak pak pergi belajar ke sana... bukan utk bersuka sukaan..

tapi mak dia redha.. so lantak lah kan... anak dia pun..

semoga anak anak murid mak dia tak akan rebel kat sekolah...

aku ingat budak amelina ni IQ tinggi tp low EQ berdasarkan kenyataan:

1. Sy mmg asal x bertudung..kat majlis2 rasmi je sy bertudung...tp kalu kat rumah atau bersama keluarga sy x bertudung....errkkk ada ke org bertudung dlm rumah bersama keluarga

2. Mak mana yg nak beli pakaian menjolok mata...tp pakaian yg mak dia beli agak menjolok mata...mcm mana tu

3. Sy suka berfesyen dan berhibur tp ada batasan sampai rambut karatz kemelayuan pakaian mendedah sana sini bergaya beyonce sambil tangan meliar menjalar ke arah sesuatu..gitu..choiii

kesimpulan : perlu ke nak bela amalina...doakan yg terbaik jer utk dia yer...nak bela2 ni x perlu kot....entah2 dpt menambah dosa...sebab pd aku amalina budak lagha....solat 5 kali sehari tp rambut karatz cam na?

aku doakan dia makin baik dr hari ke hari...jadikan ini teladan...bukan pembakar semangat utk lebih daring dan gedik di masa depan

saya ada tengok gambar tu dia free hair kat sana.to me dia cantik aje ciptaan allah swtkan. siapa  ...
arasham Post at 5-1-2012 10:53

x dak sapa nak hina ciptaan Illahi kalu digunapakai dgn baik...

Reply 716# harisbee

SQ dia kot.. EQ ok kot... haha

Reply  harisbee

SQ dia kot.. EQ ok kot... haha
otomantaro Post at 5-1-2012 11:02
sbb tu ada org kata yg pandai tak semestinya bijak..

mother knows  best.. kekdahnya so let them be..
kita doakanlah both mummy and doter tu yg terbaik.
arasham Post at 5-1-2012 10:42

entah la kak..... kalau kita ni hidup dalam masyarakat Barat yang telah berevolusi menjadi masyarakat individualistik dan mementingkan personal privacy, memang kita boleh sebut macam tu....."hak masing2", "the mother knows best" and whats not.

tapi malangnya, kita hidup dalam masyarakat Timur, Islam pula tu..... yang sistem NILAI kita sama sekali berbeza. Sistem kita, walau semakin rosak, masih lagi lebih mementingkan group berbanding individual. Agama kita juga mengajar mengenai peranan setiap individu yg menjadi building block kepada sesebuah masyarakat (ada dalam hadis bukhari), yang bermaksud tindak tanduk setiap individu akan mempengaruhi macamana rupa dan gaya masyarakat yg bakal terhasil. Bermaksud di sini kita tak boleh hanya highlight hak individu seperti Amalina utk claim hak memilih jalan hidup peribadinya, tapi kita patut juga highlight hak masyarakat untuk melindungi sistem nilai masyarakat daripada dirosakkan oleh mana-mana ahlinya. Pendek kata, ada individual rights dan ada societal rights. Dalam masyarakat kita, apabila timbul kontradiksi antara kedua-duanya, hak masyarakat perlu diutamakan.

Dalam kes Amalina, kenapa degree of concern dan maki hamun masyarakat lebih tinggi? Ianya cumalah logik biasa. Makin signifikan seseorang ahli masyarakat itu, maka makin tinggi la interest masyarakat kepadanya kerana impak baik buruk drpd individu ni lebih besar kpd masyarakat tu sendiri. Sebab tu menteri, ulamak, artis dan individu2 yg popular macam minah ni terpaksa la terima degree of jaga tepi kain tu lebih berbanding rakyat marhein yang biasa. Its just a natural protection mechanism of the society.

Soal adab dan cara menghentam budak ni....yg ni boleh bahas. Mungkin cara menegur tak kena, tak hikmah dan overkill. Macam forumer lain kata, silap2 budak ni buang tebiat tensen kena aib terus jadik pelacur macam Suffiah hahahhaa...  

Having said that, aku totally disagree terhadap pandangan2 yg kata masyarakat tak berhak nak kritik budak popular ni. Sedang tak popular pun patut dikritik/tegur kalau buat salah. Cuma cara dan adab itu je yg kena disesuaikan.