CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

[Tempatan] USTAZ TERKENAL TANAHAIR SELAMAT NIKAH IISTERI KE 2

cak! posted on 14-8-2013 04:03 PM
nabi kawen anak dara siti aishah tu sbb apa plak?

Tang ni aku rasa lebih baik bro @axl_bach atau bro @PitMie atau bro @tobby atau bro2 lain yang arif yang jawabkan serta berkongsi pandangan ikhlas..

Untuk meraikan kepelbagaian pandangan dari umat muslim walau berlainan pendirian, maybe bro @Maideen. atau bro @Lajen atau bro @M5 dan lain2 pun boleh komen sama dan memberikan pandangan yang ikhlas.

Bell posted on 14-8-2013 03:57 PM
Yg 40 tahun boleh lagi ke beranak? Yg 20 tgh subur dan productive.

Kl dah sampai tahap boleh branak atau tak..maka bukanla membela namenyer...
.. soo ekceli pada nafsu la kan... bukan membela wanita....heheh

Soo kl ikut ustaz.. ekceli nk ibadat ni kene nengok gak la kan boleh beranak ke tidak.. heheh...

Oleh itu stop promote poligami utk bantu wanita... katekan saje poligami utk bantu nafsu sendiri

Kan lebih mudah..xdela ummah terkeliru

bukanAlong posted on 14-8-2013 03:54 PM
ko asyik ulang benda yg sama je dari tadi.. ko tak le nak faham situasi.. then ko assume ikut lo ...

ulang la sbb hang pun ulang benda yg sama cuma eloborate dgn patah perkataan & idea lain
boring!

PitMie posted on 14-8-2013 04:10 PM
Benar ade hadith tu...tp ade set2 kat sini pikir & nak org ckp hukum poligami bg ostad2 adalah waj ...

dalam ayat al quran pon xsuruh utamakan janda beranak ramai bagai utk berpoligami..heran haku puak2 neh

Innrukia posted on 14-8-2013 03:24 PM
dah ada isteri yg takde cacat cela pun nk justify lagik, then guna alasan tuntutan agama etc... It ...

Aku tkde mslh kalau btul2 tanya sbb nak tau...itu okay tp mslhnya ko bace tak komen2 ramai kat sini tahap melampau punya kutuk, itu bagus ke bg ko utk dikatakan persoalan2 dari yg jahil? Kalau dah tau jahil buatlah spt jahil jgn cube drag org lain utk turut jd jahil sbb angkuh dgn kejahilan....kot nak merendah diri jgn harap. Ini akuntak tuju kt ko, siyes so jgn terase.

Dah ditanyakan ke Harussani or Haron Din? Kalau Harussani or Haron Din bace komen2 kat sini silap2 bleh hilang 'hemah' dari jwpn diorg....sgt hazab hoccay!

PitMie posted on 14-8-2013 04:10 PM
Benar ade hadith tu...tp ade set2 kat sini pikir & nak org ckp hukum poligami bg ostad2 adalah waj ...

Siapa yang kata orang bukak stat boleh berzina dan ok berzina? Meh bukti sikit. Asik ko jer mintak bukti, ni aku pulak nak mintak bukti.

Aku percaya orang2 yang tau agama macam ko takkan cakap kosong tanpa bukti, betul tak?

Follow Us
Babai posted on 14-8-2013 04:21 PM
Tang ni aku rasa lebih baik bro @axl_bach atau bro @PitMie atau bro @tobby atau bro2 lain yang ari ...

hohohohoh,yg nih aku serahkan pada @PitMie laaa jawabkan.....bukan level aku nih

Decaffeinated posted on 14-8-2013 12:47 PM
ko quote aku tapi seru org lain. kalau nak seru guna @

unless you were trying to be pathetic.. ...

is it a big deal?

PitMie posted on 14-8-2013 02:53 PM
Curang dlm perkawinan tahap skandal dgn bini org tahap tido berkali2 siap bercuti luar ngara skali ...

yg aku pelik, xde plk aku prsn thread org maki2 gol pemimpin atau menteri2 sbb bung berpoligami. tp tang ustaz je, bkn main srnk memaki ustaz pdhal isteri pertama elok je izin. yg lg kelakar, duk memaki UZAR, pdhal knl pun tdk. "wa la taqfu ma laisalaka bihi 'ilm. inna al-sam'a wa al-basara wa al-fuada kullu ulaika kana 'anhu mas'ula"

PitMie posted on 14-8-2013 03:52 PM
Maaf ye Innrukia....tak setuju. Firstly aku heran nape ko bleh rase okay dgn kutukan tahap hina Is ...
tak terpikirkah barangkali kalau ALLAH sendiri memberkati pilihan ostad neh?
senang saja hujah lobai.  guna nama tuhan supaya org lain kagum kekununnya ada kemungkinan tuhan sundri memberkati lobai kawin bini muda..ppprrrtttgghhh

ada fahaman baharu nak kutuk urang kita kena kenal urang tu dahulu

kalau tak kenal tak buleh kutuk

PitMie posted on 14-8-2013 03:52 PM
Maaf ye Innrukia....tak setuju. Firstly aku heran nape ko bleh rase okay dgn kutukan tahap hina Is ...

Takdenya saya ok dgn komen depa. Memang sangat2 tak suka, so saya ignore saja. Buat apa nak melawan sbb dah tau hala tuju depa. Dan bertentangan dgn kepercayaan saya. Sebab tu dlm banyak2 komen saya filter & reply yg mana bleh dibincang dgn elok jer.

Cuma saya pjgkan kemusykilan ramai org kat sini utk En Pitmie amik perhatian. En Pitmie punya pergaulan yg berbeza dgn kami semua, so maybe takkan nampak apa yg kami nmpk. Dan utk kes2 si lelaki jahil tu, cer En Pitmie tanya dpa mai dari background bapak yg mcm mana? Bila dah nmpk mana punca masalah mungkin En Pitmie boleh paham kenapa saya lebih berminat supaya golongan beragama ni focus pada isu ketempangan masyarakat skrg. Anak2 lelaki yg terhasil dari kejahilan si bapa. Apa golongan beragama patut bantu utk cantas makin ramai bakal2 lelaki yg jahil ni? Mencegah lebih baik dr mengubati....

M5 posted on 14-8-2013 04:33 PM
senang saja hujah lobai.  guna nama tuhan supaya org lain kagum kekununnya ada kemungkinan tuhan s ...

mcm I cakap la M...mcm cerita labu labi, bakhil lebih mulia daripada kedekut...

Binitua posted on 13-8-2013 04:21 PM
Ulamak yang mengamalkan polyklinik tu lah.....  Dia lah yang cakap dia tambah bini sebab nak ber ...

Kalo dah ulamak polyklinik ckp mcm tu, maka mmg betullah tu kot kak mrk nk beribadat, x blh nak dipertikai2 dh...

Dorang x sama mcm hamba2 allah yg lain (yg bkn ulamak & setad). Hamba2 allah yg lain kalo kawen lg satu dgn anak dara muda bergetah dikatakan menurut hawa nafsu semata, tp kalo ulamak & setad2 plak wat bnd yg sama, dikatanya ia adalah bertujuan utk ibadah, amal soleh dan juga berlaku bkn dirancang oleh dirinya tp berlaku sepenuhnya atas ketetapan (yg x blh diubah lgsung) & takdir allah...

Dan oleh krn mnurut ulamak & geng2 setad ni kawen lg satu dgn bini muda bergetah ni dah ditakdirkan & ditetapkan dan merupakn cara utk mempertingkatkan ibadah dan amal soleh mereka, maka org yg menegur, komen atau pertikaikan tindakan mrk adalah og yg dengki & anti-syariat...

golongan ulamak & setad beginilah yg wajar kita sanjungi & kalo blh kita patut tampal poster mrk dlm jamban spy x dilupa spnjg zaman walaupn time melepaskn hajat...

kenapa ularmak poliklinik? dia ada jual ubat demam klinik 1Malaysia ka?

skylab posted on 14-8-2013 03:57 PM
realism vs idealism

Kita amat terdedah kepada ‘cliches’ sejak zaman sekolah lagi, membuatkan  ...

yup...nasihat yg ideal & tak praktikal dalam banyak situasi skrg

cak! posted on 14-8-2013 04:22 PM
dalam ayat al quran pon xsuruh utamakan janda beranak ramai bagai utk berpoligami..heran haku puak ...

Dalam quran ada ajar detail camne cara kita nak semayang tak?

cak! posted on 14-8-2013 04:22 PM
dalam ayat al quran pon xsuruh utamakan janda beranak ramai bagai utk berpoligami..heran haku puak ...

Bg pakar2 kutuk poligami kat sini, maybe suruhan tu adr cuma terselindung, tak disebut direct barangkali sbb suruhan tu khas utk ostad2 je....bg yg bukan ostad, mereka bebas mencelop mana2 f*r*j tanpa perlu rasa malu sbb itu lebih mulia...puak2 neh ape nak heran, agama diolah ikut logik akal je....tu belum suruh hurai bab Israk Mi'raj lg tuh....silap2 diorg anggap Nabi ke langit naik Soyuz

Babai posted on 14-8-2013 04:21 PM
Tang ni aku rasa lebih baik bro @axl_bach atau bro @PitMie atau bro @tobby atau bro2 lain yang ari ...

kalau x silap pernah dgr, nabi menikah dgn siti aishah ada kaitan dgn wanita & haid.
Tp harap En Pitmie & depa yg len bleh share

Babai posted on 14-8-2013 05:01 PM
Dalam quran ada ajar detail camne cara kita nak semayang tak?

Err...dlm hadith ade ajar tak cara pilih istri bg ostad2 nak poligami?

Mohon pencerahan sbb daku juga masih jahil bab poligami neh