CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

semoga amalina akan mendapat hidayah dan berubah kearah kebaikan serta menjadi muslimin yg sejati yg berbakti kepada masyarakat di tanah air...
amin

Reply 721# sharQ

aku nak panjangkan doa ini... semoga ibu amalina dan amalina dipermudahkan...
anak dia buat hal kat obersi, biasa bagi aku.. tapi kenyataan ibu amalina, seorang pendidik, yang memegang beratus ratus kepala anak muda setiap tahun, akan beri impact pada masyarakat....sayang sungguh....

cikgu cikgu.. secara peribadi, aku lagi sedih dengan kenyataan ibunya seorang guru...berbanding dengan pangai anaknya...

entah la kak..... kalau kita ni hidup dalam masyarakat Barat yang telah berevolusi menjadi ...
emasriba Post at 5-1-2012 11:11
sangat-sangat bersetuju dgn apa yg awak tulis.
dari usrah yg saya pergi pun kita wajib berjemaah.
tapi again cara kita menegur dia dan anggapan
buruk kita terhadap dia. dia dah pun mohon maaf,
mak dia pun dah beri penjelasan walau tak logik
sekalipun bagi kita so to me thats enough.. kalau kita
nak tegur dan tarbiah secara lembut dan baik. sbb saya dulu
pun mcm ni juga lagi org ckp kasar lagi saya buat lagi org
mengata lagi saya tunjuk. nauzubillah.. sampai my cik abg
saya pernah ckp dgn ank-ank masa babah jumpa mama dulu
tak sangka akan jadi gini... jadi bagi saya kita jauh dari dia so
kita doakan je yg terbaik. insyaallah kalau allah nak buka pintu
hati dia jadi muslimah yg baik, sekejap aje..kita baca je kisah
saidina umar alkhatab..

semoga amalina akan mendapat hidayah dan berubah kearah kebaikan serta menjadi muslimin yg sejati yg ...
sharQ Post at 5-1-2012 11:16

ye.... aku pun lupa nak tekankan soal mendoakan ni.

Memang sebaik-baiknya, lepas kritik tu, kita doakanlah dia. Budak ni masih ada harapan utk kembali ke landasan yg betul.

Reply  sharQ

an ...
otomantaro Post at 5-1-2012 11:19

amin allahhumma amin...

entah la kak..... kalau kita ni hidup dalam masyarakat Barat yang telah berevolusi menjadi masyarakat individualistik dan mementingkan personal privacy, memang kita boleh sebut macam tu....."hak masing2", "the mother knows best" and whats not.

tapi malangnya, kita hidup dalam masyarakat Timur, Islam pula tu..... yang sistem NILAI kita sama sekali berbeza. Sistem kita, walau semakin rosak, masih lagi lebih mementingkan group berbanding individual. Agama kita juga mengajar mengenai peranan setiap individu yg menjadi building block kepada sesebuah masyarakat (ada dalam hadis bukhari), yang bermaksud tindak tanduk setiap individu akan mempengaruhi macamana rupa dan gaya masyarakat yg bakal terhasil. Bermaksud di sini kita tak boleh hanya highlight hak individu seperti Amalina utk claim hak memilih jalan hidup peribadinya, tapi kita patut juga highlight hak masyarakat untuk melindungi sistem nilai masyarakat daripada dirosakkan oleh mana-mana ahlinya. Pendek kata, ada individual rights dan ada societal rights. Dalam masyarakat kita, apabila timbul kontradiksi antara kedua-duanya, hak masyarakat perlu diutamakan.

Dalam kes Amalina, kenapa degree of concern dan maki hamun masyarakat lebih tinggi? Ianya cumalah logik biasa. Makin signifikan seseorang ahli masyarakat itu, maka makin tinggi la interest masyarakat kepadanya kerana impak baik buruk drpd individu ni lebih besar kpd masyarakat tu sendiri. Sebab tu menteri, ulamak, artis dan individu2 yg popular macam minah ni terpaksa la terima degree of jaga tepi kain tu lebih berbanding rakyat marhein yang biasa. Its just a natural protection mechanism of the society.

Soal adab dan cara menghentam budak ni....yg ni boleh bahas. Mungkin cara menegur tak kena, tak hikmah dan overkill. Macam forumer lain kata, silap2 budak ni buang tebiat tensen kena aib terus jadik pelacur macam Suffiah hahahhaa...  

Having said that, aku totally disagree terhadap pandangan2 yg kata masyarakat tak berhak nak kritik budak popular ni. Sedang tak popular pun patut dikritik/tegur kalau buat salah. Cuma cara dan adab itu je yg kena disesuaikan.
emasriba Post at 5-1-2012 11:11 AM

Memang bes baca posting ko. Memang satu posting yang bagus dan berisi.

Follow Us
anak dia buat hal kat obersi, biasa bagi aku.. tapi kenyataan ibu amalina, seorang pendidik, yang memegang beratus ratus kepala anak muda setiap tahun, akan beri impact pada masyarakat....sayang sungguh....

cikgu cikgu.. secara peribadi, aku lagi sedih dengan kenyataan ibunya seorang guru...berbanding dengan pangai anaknya...
otomantaro Post at 5-1-2012 11:19 AM

Cuma malangnya statement dia so far adalah statement BANGANG dari seorang yang kononnya pendidik.

maricruzestrada Post at 5-1-2012 10:48

tolong tepek kan..

mendoakan yg terbaik juga buat Nur Amalina., kita tidak berada di tempat dia..jadi kita tidak dpt rasa dan tahu apa kesulitan/kesusahan/cabaran yg dia lalui di negara org.
nak ckp lebih2 pun..akak pun ada anak dinegara org.kang sibuk mengata anak org..anak sendiri ke laut.
apa pun kes Nur Amalina boleh dijadikan pedoman buat ibu/bapa yg lain

mmg kita kecewa bila dia berubah.. budak tengah nak naik semua benda nak cuba, cuma harap2 dia sedar... mana tahu nnt dia jadi lagi baik dari kita semua =)

Post Last Edit by Babai at 5-1-2012 11:38
mendoakan yg terbaik juga buat Nur Amalina., kita tidak berada di tempat dia..jadi kita tidak dpt rasa dan tahu apa kesulitan/kesusahan/cabaran yg dia lalui di negara org.
nak ckp lebih2 pun..akak pun ada anak dinegara org.kang sibuk mengata anak org..anak sendiri ke laut.
apa pun kes Nur Amalina boleh dijadikan pedoman buat ibu/bapa yg lain
carold Post at 5-1-2012 11:33 AM

Cara nak tempuhi kesulitan/kesusahan/cabaran kat negara orang ialah dengan mendedah sana sini dan berkepit dengan mamat kokesen ke kak?

tolong tepek kan..

mendoakan yg terbaik juga buat Nur Amalina., kita tidak berada di tem ...
carold Post at 5-1-2012 11:33

so apa pengajarannya  yg hakak dapat daripada peristiwa ini?

citer la sikit.

mmg kita kecewa bila dia berubah.. budak tengah nak naik semua benda nak cuba, cuma harap2 dia sedar... mana tahu nnt dia jadi lagi baik dari kita semua =)
aznee85 Post at 5-1-2012 11:34 AM

Takleh bagi alasan camtu. Sebab dia dah baligh, benda wajib dia kena buat, benda haram dia kena elak.
Tak tau la kot dia belum baligh lagi ker.

ok la...tak kira la dia pegang peha ke, zakar ke, pusat ke..... tapi still tak patut, kan? ...
emasriba Post at 5-1-2012 10:39

tidak ada siapa pun yg membela perbuatan yg tak patut, halalkan yg haram dan sebagainya, benda yg salah tetap benda yg salah
tidak kira dia amalina atau adik beradik, kawan baik atau pasangan idup kita sendiri
cuma approach kita dlm hadapi perbuatan yg tak baik mereka saja yg berbeza, takdak sapa aihhh yg kata lantaklah amalina nak pegang anu jantan omputeh pun, asal anu laki aku org tak pegang....benda salah tetap benda yg salah

typical malay muslims walo jahat macamana pun, biasanya masih tau halal haram
antara nak ikut atau tidak saja
antara 24/7 ingat tuhan ka tidak saja

realitinya kita ini makhluk alpa, tgh seronok berhuha huha mmg macam2 benda kita bulih buat
benda2yg bila kita berkesempatan utk reflek balik s'ada tak lama slps itu mau pun bertahun slps itu....bulih buat kita cringe...issskkk amendalah yg aku dah buat nehhhh

jujurnya aku rasa amat pelik dgn ostad2 ostazah2 wannabe di sini, korang ni tak pernah buat sekuman kesalahan ka dlm hidup? tak pernah alpa walau sesaat kah dlm idup?
baiknya.....
aku tak sebaik korang

dan dia sendiri pun sudah minta maaf dan mintak org doakan dia jadi org yg lebih baik
nak besar2kan apabenda lagi?

Cara nak tempuhi kesulitan/kesusahan/cabaran kat negara orang ialah dengan mendedah sana sini dan  ...
Babai Post at 5-1-2012 11:37

kan akak tulis kita tak tahu apa yg dia lalui disana..mungkin dia punya alasan tersendiri.tu kena la tanya Nur Amalina sendiri., kena dia berubah dgn drastik sekali.

lgipun rasanya Nur Amalina dah dpt mesej yg korang nak sampaikan pada dia.
jadi kita doakan yg terbaik  buat dia.

Babai yakin ke kalau Babai ditempat Nur Amalina, Babai tak akan berubah?

wowyyy! hebat juga je amalina nih! syabas kerana memprjuangkan hak asasi anda! tak cukup seksi lagi tuhhh....lenkali posing pakai short skirt la pulak baru best org nak skodeng po'en!

yang peyno ni duk canang kulu kilir kunun mcm dia sorang pi obersi ni pehal lak nak overflow semacam jek macam janda datang menopause? takat pi obersi pi ke bandung tu toksah la perasan urban sangat....

so apa pengajarannya  yg hakak dapat daripada peristiwa ini?

citer la sikit ...
emasriba Post at 5-1-2012 11:39

apa yg akak nak ckp..akak dah tulis pun diposting tadi..

jadi tak perlu nak diperbesarkan2 cite.
n kesimpulan emasriba pun dah cukup bagus.

kan akak tulis kita tak tahu apa yg dia lalui disana..mungkin dia punya alasan tersendiri.tu kena la tanya Nur Amalina sendiri., kena dia berubah dgn drastik sekali.

lgipun rasanya Nur Amalina dah dpt mesej yg korang nak sampaikan pada dia.
jadi kita doakan yg terbaik  buat dia.

Babai yakin ke kalau Babai ditempat Nur Amalina, Babai tak akan berubah?
carold Post at 5-1-2012 11:43 AM

Kak, alasan apa yang membolehkan kita berkepit dengan jantan kokesen sampai tangan terkena kat tundun sambil pakai baju cara yang haram disisi agama sambil mekap tebal, karatkan rambut dan sebagainya? Ada orang ugut suruh dia pakai camtu ke? Yang sampai dia "terpaksa" pakai seluar jaring2 cam nak separuh bogel?

nak doakan mak Amalina semoga jgn la lagi membeli fesyen2 yang hazab utk anak dia...
dari zaman sekolah lagi Amalina nampak berusia dgn mekap tebal ala2 makcik, gaya tudung old fashion....

moga fashion sense mak Amalina bertambah baik slps ini, lantas turun ke anaknya     

sebelum kita diuji mmg ler kita bulih fefeeling iman kita teguh sentiasa

Aku yakin budak Amalina akan baca gak thread ni (hai Amalina!! ). So aku nak pesan kat dia:

1. Fahamilah kenapa masyarakat kritik/kutuk...... sebenarnya sebab sayang kat ko...nak ko jadi manusia yg baik-baik.

2. Upgrade la sikit pengetahuan agama ko tu. Drpd jawapan ko, ketara sangat ko masih kurang pengetahuan agama tentang akhlak seorang wanita Islam, adab pergaulan dan tentang aurat. Jangan lak ko ikut pegangan aku iaitu aurat wanita hanyalah VAGINA

3. Sebagai public figure, ko kena lebih berhati2. Lebih sensitif dgn perasaan orang lain. Beban ye? Apa nak buat.... dgn populariti yg telah membawa pelbagai benefit/profit kepada diri ko tu, ko kena la juga terima beban dan risikonya sekali. Bak kata pakcik spiderman dan Winston Churchill, lebih kurang bunyiknya with great power comes great responsibilities..... Dlm kata lain, u have to accept the goods and the bads..... tu la cara kehidupan di planet bumi ni berjalan. Planet lain mungkin lain sikit equation dia.

4. Anggap apa yg terjadi ni sume utk kebaikan ko dunia akhirat. Allah sayang kat ko sebab tu ditakdirkan tragedi ni supaya ko boleh muhasabah diri. Jangan putus asa pastu jadi pelacur lak. Kalau nak jadi jugak, contact lebai ella. Dia kenal bapak ayam kat Batam.

5. Semoga ko berjaya dunia akhirat. Ingatlah, dunia ni sementara je. Lagi pun aku dah banyak kali berdoa tahun 2012 ni betul2 kiamat.

Salam.