CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

Menjengah kehidupan baru Shuhada di OZ [siri pembongkaran acik forum kembali bersiaran]

Close [Copy link]
Binodino replied at 26-9-2024 01:33 PM
Tunjuk pun cincai je. Macam tak pernah guna skincare. Tu yang last2 jadi promoter beg je. Beg pula ...

low class pun sekali live masyuk banyak. tu akk dagu and senteng sayang lebih

phalanx replied at 26-9-2024 12:39 PM
I dapat rasakan, HR terhutang budi dgn SS masa zaman study ke apa ke etc sampai terpaksa kahwin dg ...

Elok initial SS, sama macam yang dah arwah tu.

Yang ni sohaida skeri

lmfh replied at 26-9-2024 01:09 PM
i rasa apis ni xde strong personality. masa dia kawin tu mmg nampak sgt dia syg betul kat ngai. tgk  ...

Masa mula2 kes diaorg ni,ex odah cucu pelakon jelita tu pernah up igs,dia tulis macam ni lebih kurang..apa yg tersebar tu berlainan apa yg terjadi.
Ai tak igt ayat sebenar. Tp cmtu la lebih kurang. Ai rasa dia bekap odah. Masa tu ai ada cincot tpi sorry sb ai tukar HP. Maybe dah takde or ai kena scroll smpi bawah galery ai.

ira_sindarella replied at 26-9-2024 02:27 AM

Kalau Shu frolicking gracefully, nmpk la mcm okay sikit kan. Yela kat tempat bunga kan. But Shu tak graceful tu yg nmpk awkward & mengundang sebatan tali pinggang

lmfh replied at 26-9-2024 01:37 PM
low class pun sekali live masyuk banyak. tu akk dagu and senteng sayang lebih

Sape la yg beli kan? Dgn ngaiii yg terbukti tak kurus ,pakai filter tpi percaya. Kalau zulin,ND ,sari,adira tu munasabah jugak la percaya kan walaupun Nd dgn Sari lain jenama too niche diaorg sama.
Ke yg beli agen2 jugak? Belakang claim. Hahaha gituhh ai speku

Binodino replied at 26-9-2024 01:38 PM
Elok initial SS, sama macam yang dah arwah tu.

Yang ni sohaida skeri

2 Ss - suka laksa ,acah special dgn Allah boleh dgr Allah bisik,Allah bagitahu,dia marah Allah pun marah .haaa gitewww persamaan 2SS

Follow Us
Edited by missHaidiD at 26-9-2024 02:00 PM

Dah knp pulak nk kasi fatima tu pd fattah maknya dpt hak bermalam.  Apa jahat naw faz ni kt mata korang ke.  Fatah tu smlm aku nmpak dia sugul cm kesal dgn perbuatan dia je.
Masa faz up bnyk quote tu aku tgk fattah rekax je.  Kelaur je dr mana2 orgg fattah tak terkesan.  Elok je keja cm biasa. Cm takde apa sgt dia.  Cm tak terkesan dgn bini yg up sedih2.  Bila faz da buat keputusan takde dah up quote bebukan.  Nm0ak redha dah. Sb dia nmpak takde harapan dah kot.  Fattah pun ok je kan cm yg semua org nmpak. Tp smlm kt court eh muka sedih pulak.  Ko da knp?

Aku pelik acik2 porum ni.  Pnye benci faz tu smpai sonic ckp faz yg baik2 pun dimaki2 ktanya tinggal serumah ke.  Abis yg org2 lain up fattah tu sebaik2 manusia malaikat in the making semua tu duduk serumah jgk ke. Takde pulak org tu kena makim semua percaya je

Acik porum pnye benci tu smpaikan faz bg salam senyum2 dgn reput pun salah.  Salah smpai kena maki faz.  Abis ko nk faz tu jd apa.  Jln dgn muka sombong.  Tak layan reput supaya dpt tmbh cite buruk pasal faz kan.  
Org kalau da benci buat bnda baik pun dicaci maki.  
Aku adalah tnya2 org kan dil circle faz biasalah kepoh2 kan aku tnya forum. Cari ke forum. Lain..  Forum cari. La.. Mana lg katanya.. Da beberapa nama dikenal pasti

Edited by missHaidiD at 26-9-2024 02:04 PM
missHaidiD replied at 26-9-2024 01:59 PM
Dah knp pulak nk kasi fatima tu pd fattah maknya dpt hak bermalam.  Apa jahat naw faz ni kt mata kor ...

Da beberpaa nama dikenal pasti identitinya.  Tp knowing faz adakala dia berlembut hati.  

Edited by missHaidiD at 26-9-2024 02:08 PM
missHaidiD replied at 26-9-2024 02:01 PM
Da beberpaa lama dikenal pasti identitinya.  Tp knowing faz adakala dia berlembut hati.

Butiran lanjut tak bole dikongsi

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by KantoiLagi at 26-9-2024 02:16 PM
lmfh replied at 26-9-2024 12:13 PM
i tak rasa apis tu nak sgt rebut hadhanah tu. i rasa dia cuma nak asalkan dpt jumpa anak2 pun dah  ...

Chuols,
Ingat tak episode HR dah tak tahan selepas kes Ngai melalak mcm org tak siuman pasal yuran anak2?

HR time tu mmg nak berperang dah dengan janda dia sebenarnya. Dia mmg dah to his limit. Tak pernah dia dgn sukarela contact media utk perjelaskan situasi ketika itu.

Ingat tak sampai dia post #jandakakispin #jandakakifitnah berserta dengan gambar woof woof tu. Itu tindakan dari amarah HR terhadap Ngai tanpa batas oleh family. Maksud I, dia boleh je nak bergaduh dgn Ngai all out.

Tapi kan sebenarnya belakang tabir, ramai ahli keluarga HR menegur kerana tindakan HR itu agak terlalu keras terhadap Ngai. Maksud mereka, selama ini boleh salurkan melalui undang2, kenapa nak bergaduh terang2an depan masyarakat malah jadi bacaan hiburan dan cacian.

Lagipun HR tu, parents dia dua2 masih berkerja dan banyak urusan dengan orang ramai, rasmi atau tidak. Kalau parents dia pencen mcm parents Ngai, I rasa mereka pun tak kisah nak londehkan Ngai, mcm parents Ngai seronok anak mereka siBingai memalukan HR sekeluarga. Barulah adil. Betul tak?

Tapi itulah, parents dan kekaurga HR ni mmg bukan itu cara mereka bab menjatuhkan masing2 disaksikan khalayak ramai. End of the day, bukan dapat apa2 pun, hanya lebih cacian. Kita dalam forum ni pun backup setakat tu je lah pun. Lebih2 pun setakat boleh baca dan tgk mcmana Ngai terus spin dan spin.

It will never end dgn Ngai ni. Lagi dia seronok kalau dilayan. Viewers atau followers dia makin bertambah, apatah lagi dia jual nama anak2 untuk dapat perhatian dan simpati masyarakat.

Selagi HR layan dia, seronok dia sebab itu yang dia nak. Dia terasa orang tu masih terhegeh2 kan dia. Padahal sebab anak2 je pun.

Chuols,
Hadhanah tu mahal tau filing dan upah loyers. HR yg filing. Apa guna urusan itu diserahkn kpd loyers kalau sibuk nak bergaduh dgn Ngai dlm media sosial. Minah tu plak mmg menunggu je HR berbunyi sbb nak standby drama baru sbg Ibu terpaling hijrah.

Pasal komitmen atau perasaan seorang bapa kpd anak2 tu, mmg faktanya Ngai tak nak bagi peluang HR jumpa pun. Ada je alasan yg timbul. Kalau birthday anak2 dia post dgn nada kasih pun, tetaplah jadi sensasi dan Ngai create drama airmata Ibu terpaling. Kalau boleh taknak ada kaitan dah hidup dgn Ngai.

Tetapi idea oleh forumer MsPerfect akan terlaksana demi tatapan anak2 dimasa hadapan. Walau bgimana carapun Bingai memisahkan, tetapi mereka PASTI AKAN TAHU KEBENARAN kelak.

asfaz replied at 26-9-2024 01:48 PM
Masa mula2 kes diaorg ni,ex odah cucu pelakon jelita tu pernah up igs,dia tulis macam ni lebih kur ...

Mmglah you
AY tu kena teruk kot
Kebanyakan cerita plak merapu banyak kena spin dengan Bingai bercampur segala fitnah. Tapi tak guna juga AY bersuara sbb mmg dia ada dalam kisah mereka bertiga. Cuma kisah itu banyak buruk AY, tiada salah Bingai. Biasalah jadi pihak ketiga kalau berkutik, pasti kena kaw2.

lmfh replied at 26-9-2024 01:36 PM
fair lah gitu klu hubsbaby tu boleh tuntut harta sepencarian. apa rasa tu klu harta sebelum kawin  ...

Talk pasal harta sepencarian ni kan..

I pelik betul dengan si bingai. Kenapa dia mcm tak pernah tuntut harta sepencarian???

Bukan sekejap dia kawin, 7tahun kot... Anak ada 2. Lagi pulak si ex lepas cerai teruss kawin baru...

Kalau i jadi bingai....
Aku hempas anak kat laki buat macam kakak ratu buat. Pstu aku mendunia pergi oversea jalan sana sini. Aku mintaak hk lawatan dn bermalam je ngn anak anak. Bapaknya gatal nak kawin baru, biar di bela bini baru sekali ngan anak anak sekali.

Pastu aku tuntut harta sepencarian sampai ex aku tinggal spenda.

Ex ada harta ke. Takde harta ke... Apa yg ada aku tunntut ja as harta sepencarian.

Kalau spenda ex pakai beli ngan duit aku,
Walaau koyak dan berlobang sekalipun, aku tuntut jugk.

Tp bingai ni, bab tu dia jadi bodooo pulak.

ira_sindarella replied at 26-9-2024 02:10 PM
Talk pasal harta sepencarian ni kan..

I pelik betul dengan si bingai. Kenapa dia mcm tak pernah t ...

Atau sebenarnya...
Dia dah dapat bahagian atau apa dia nak, sebab tu dia try hard terpaling hijrah walaupun duit tu bukan bertambah tetapi bakal surut apatah lagi hidup ala2 T20?

Kannnnn!

missHaidiD replied at 26-9-2024 02:04 PM
Butiran lanjut tak bole dikongsi

Ni kes yg Faz nak saman tu ke
Fazz patut saman sekali loyer buruk tu and RSO. Rentua ni pun keypoh kan kat tt? Tak silap pa dia pun sama menyibuk.

Konpius sial aku masok benang ngai ke ira zakar ke pajura ni

missHaidiD replied at 26-9-2024 01:59 PM
Dah knp pulak nk kasi fatima tu pd fattah maknya dpt hak bermalam.  Apa jahat naw faz ni kt mata kor ...

aku baca kt thread pun bkn main ye pompuan2 ni mengata faz mcm2...buka semua aib faz bertahun2 dulu...
sekor2 mcm dh dpt tiket masuk syurga lagaknya...yg nk masuk meminang FA pun ada...tebalnya kulit muka...xde rasa malu pun...

asfaz replied at 26-9-2024 11:07 AM
@KantoiLagi
@KantoiLagi

Calling2 to @KantoiLagi

Farnor replied at 26-9-2024 02:32 PM
Calling2 to @KantoiLagi

You...
Dah panjang lebar tu I jawab

asfaz replied at 26-9-2024 02:24 PM
Ni kes yg Faz nak saman tu ke
Fazz patut saman sekali loyer buruk tu and RSO. Rentua ni pun keypo ...

Kan.. Rso tu ank kena maki pelacur pandai ko sentap.  Tp ko sndiri kepoh hal org suka timbulkn isu smpai org buat pitnah takpe pulak

Takpe kita tgu umatga ank dia nti.  Kita tgu si ecah tu besar jd apa dgn mulut mak mgata org tak hengat mampos tu

mamapea replied at 26-9-2024 02:29 PM
aku baca kt thread pun bkn main ye pompuan2 ni mengata faz mcm2...buka semua aib faz bertahun2 dul ...

Ai jumpa smlm dlm thread. Rasa jantan. Dia tulis smua org Johor kenal Faz. So dia team fattah. Baca komen ramai la jugak kondem bro tu. Dah knp kisah lama nak ungkit2?
Kita2 dlu pun ada ex boipren. Mana la tau takde jodoh and berjodoh dgn org lain kan. Takkan bila ada krisis ooo hbs diungkit segala boipren gelpren. Dah kawin pulak tu.