CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

good..  

nnt body dah cantik.. laki nak carik lain.. lantak dia lah..

kita pun ...
NURMIMIE Post at 28-6-2010 15:07

haii..kalau laki nak cari lain aku hentak dier dgn tukul besi..biar padan muka..boleh?

sejak bila stetment binik2 WAJIB jaga badan nih?
sampai puluh2 pages...

bukan WAJIB PANDAI MASAK ke?
(makan hasil tgn binik, ikat perut somi n etc = laki x larik)

bila bertukau nih?

hehehe.. gelak sensorang depan pc aku jd nyer..

bab penampilan nie. susah nak ckp laaa... aku pun ader gak naik berat badan after deliver... but luckily my hubby tak banyak mulut.. diam jer...kalau mintak pendapat.. dia laju jer cakap."..yes.. u demok lerr.. kata anak dua nak kurus?.. sian tgk mumy.. nak pakai baju cantik2 pun susah.."

hehehe..ayat pembunuh jiwa tu aku simpan  sampai one day hubby dihantar ke obeseas... then aku try diet..(slimming centre mahal.. buang duit jer..baik aku beli benda lain..)

after 3 month.. hubby balik.. dier heppy sgt..n more hargai..(even mase gemuk pun dia still hargai)

aku tak kurus..tak gemuk.. katenye kategori tomel..n dier suker...takyah kukurus sgt.. nampak cam laki x bagi makan lak...

hehehe.. im hepy now..at least..aku tau.. walau pun aku gemuk or kurus... hubby tetap terima seadanya...

cuma kita yg pompuan nie.. pandai2lah...make-up sikit.. walaupun nampak poyos.. asalkan laki suka takpa.... teruskan..

haii..kalau laki nak cari lain aku hentak dier dgn tukul besi..biar padan muka..boleh?:lol ...
amoilawa Post at 28-6-2010 15:09

boleh jah kalau nak..

nnt yang masuk penjara ko juga..

mao??

sejak bila stetment binik2 WAJIB jaga badan nih?
sampai puluh2 pages...

bukan WAJIB PANDAI MASAK ...
kelip_kertas Post at 28-6-2010 15:18

hasil tangan bini dah confirm dapat kot.. lempang jah dah hasil tangan lah tuh..

nak ikat perot suami apa nye?.. ye lah juga tambah buncit..

selalu sgt aku baca...perempuan kat malaysia ni nak kurus makan produk krus.

Guarantee ke tak de side effect...aku tgk member aku sorang, fitness first trainer tu, mkn apa ntah, kantoi....ada sorang lagi mkn produk direct selling yg fames ..dah meninggal pun sbb kena leukimia....

aku saja tanya...ikhlas ni, bkn menghentam ke apa..aku ari tu g kat chow kit, kan byk kedai jamu, mcm2 produk ada........ni yg terkenang ni..

Follow Us
diet sendiri lerrr.. baru rase bersyukur n puas..coz hasil usaha sendiri.. makan ubat nie bagi laki yang bukan nak bini sakit ..mmg dia ckp jgn jd bodoh nak kurus dengan makan ubat..

but bagi laki yg mmg tak bersyukur..dia tak pk efect tu..n yg pompuan ambik jalan mudah..

but seriusly.... bukan senang nak kurus nie... usaha dan tawakal laaa...

yg sedot lemak pun ada gak yg dah x de..

pengguna wajib periksa keselamatan/ketulinan produk... kalau stakat check iso utk documentation mmg x relevan langsung ngan perihal keselamatan/kesihatan.

kena banyak membaca/browsing technical/science articles. tapi aku respek aa product2 kat malaysia nie dah ada nanotehnology n infrared fabrics ~ nasa/intel/amd pun terkial kial lagi nak adapt nanotechnology kat microchips ~ sub atomic level.

tips camner nak tengok infrared:
duk dlm gelap. ambik remote tv/dvd. tekan remote tu dpn camera/hp camera. cahaya akan kelihatan kat camera tapi tadi x nampak kat mata kasar ~ cahaya itu adalah cahaya infrared.

note: tips/experiment diatas tidak akan mengurangkan berat badan anda. (kecuali ~ ambik remote, lari keliling rumah sebanyak 20 pusingan. letak remote, lari lagi 20 pusingan dan seterusnya.. selama 2 jam setiap hari. anda juga boleh menggunakan camera tersebut utk merakam hasil 'sebelum' dan 'selepas' diantara masa 6 bulan)

yg sedot lemak pun ada gak yg dah x de..

pengguna wajib periksa keselamatan/ketulinan produk... k ...
mziskandar Post at 28-6-2010 16:04

betul tuh..bab lari tu tak tahan nak gelak!..

Saya tak duduk di tanah air, jadi bila tengok iklan2 pils ke, slimming centre, hapa alat utk kurus ke rasa pelik camna org kita boleh terpengaruh dengan kata2 iklan yg sungguh tak logik dan terang2 memperbodohkan public..cuma guna beberapa perkataan yg agak asing atau scientific sket dari bahasa seharian, jadiiik, org trus percaya..kalu kat tempat lain, mau ditutup bisnes2 karut gini oleh authority. Yang kayo, tokey2 business, kaut untung dari org2 yg malas/desperate atau nak cari jalan mudah utk kurus. Business lagu ni, target org yg tak pikir logic and gullible leh..

Berani gak some people telan barangan supplements la, guna peralatan or pils la without consulting Doctors. Mostly product lagu ni, pakai testimony sesapa tah, dari professor ntah dari ceruk mana, asal je luar negeri, org kita balun...Japan ler, Taiwan ler, memana jer la...

Mungkin juga sebab culture kita yg mmg ada influence jual obat/minyak urut/tangkal kebal ajaib bawah pokok nih, yg skrg transform into ads, billboards and internet ads yg canggih...kesimpulannya, kita still cayo...kepercayaan tangkal ajaib dah transform into a new form.

Supplements ke hapa, nak jadi cam Americans ler ni, urine diaorg yg termahal dowh, sebab asyik telan supplements/ vitamines yg mostly badan kita takkan absorb cuma buang trus melalui urine...buang duit daaa...

Gelang magnet.... gigihnye org percaya sampai bertekak kat satu forum tuh...just by simple demo, trus org kita percaya daa...sampai membawa ke mekah kekdahnye..yang herannyer, org kita skrg bukan bebodoh ye brand, graduates U blambak..apa kes? Pikir la sket pakai logic...buang ler kepercayaan mende2 ajaib yg boleh buat you kurus/sihat sekelip mata..belajo le kenal sama kasut jogging, sit ups, ubah diet or lari2 keliling pick up remote tu...

tips camner nak tengok infrared:
duk dlm gelap. ambik remote tv/dvd. tekan remote tu dpn camera/hp camera. cahaya akan kelihatan kat camera tapi tadi x nampak kat mata kasar ~ cahaya itu adalah cahaya infrared

aku tak paham yg ini.

ce sexplain sekalik lagik

Reply 750# tina^^

explanation yg lebih detail kat sini.. http://www.dpfwiw.com/ir.htm#remote

Reply 748# mziskandar

hujung2 statement ko ni lawak nak mampossss....

meroyan aku gelak kat kerusi ni........skit lagi aku nak jatuhh...hehehehe

hahaha. hubby aku ckp, dia nak teman aku perut boroi (aku peknen 6bln) nnt dah bersalin, dia slim la blk, kata nye.. aku tunggu dan lihat je la. haha. tp before kawin mmg dia kurus sgt, berat pun x smpai 50kg. skang alhamdulillah nampak sihat dah 60kg ramai tegur ckp dia makin sihat

Sonok masuk umah ni...memang apa yg diperkatakan ada benarnya....dulu ada kakak kat ofis tu siap ckp ngan deila...suh jaga penampilan diri baik2 wpun dah kawin...jgn caya sgt apa yg hubby ckp...' x pe ayang gemuk...abg suker...sedap peluk'...dia siap tanya kat deila lg...dlm dunia ni...ada x org yg x suka benda cantik???..so camtu juga ngan hubby kita...

kakak tu juga penah pesan kat deila....kalau kita jaga diri dan penampilan kita baik2...sekurangnya2 mungkin ada org lain yg nak kan kita sekiranya dia mati or dia cari lain...cuba kalau muka kita sememeh...ada ke org yg berkenan....tulah azimat yg deila sentiasa ingat...walaupun statement nya hazab...tp sekurangnya2 menyedarkan kita betapa pentingnya menjadi diri kita...terutama tuk kesihatan kita...

Sonok masuk umah ni...memang apa yg diperkatakan ada benarnya....dulu ada kakak kat ofis tu siap ckp ...
Adeila Post at 28-6-2010 19:41

dasat kakak yg nasihat ko tuh.. awal2 dah buat backup plan!

pikir panjang sungguh..

pikir panjang sungguh..
hanibee Post at 28-6-2010 22:03

Hani..

Zaman skang ni org lelaki byk songeh...kurus susah...gemuk pun susah...ada je alasan diorg....so kita jaga jelah diri kita tuk kepuasan hati kita....yg penting kita sihat...

Tapi betul apa nasihat kakak tu...kita jgn bg diaorg cari alasan nak salahkan kita...

pikir panjang sungguh..
hanibee Post at 28-6-2010 22:03

betoi tu.. kalau kuruns kang kata mcm lidi.. kalu gemuk kata xpandai jaga badan plak. so, kita kaum wanita kenalah jaga penampilan.

aku masuk benang ni sebab clonedetector jer..muahahahahaha

sian jugaklah ngan pompan2 yg gemuk walopun anak baru satu atau dua. bagi aku gemuk tu kalo ada perut nampak macam peknen 3 bulan-tu kira gemuk ah.

aku selalu joging dan buat semua jenis sukan walupun takde maid - sebab aku suka bersukan. tiap minggu join badminton opis, kadang budak2 ajak main futsal (budak2 bujang anak dara), tiap hari sabtu dan ahad aku pegi joging kat tasik sementara budak2 tuisyen arab dan BI. kadang balik keje macam ni pun aku siap2 pakai baju sukan lepas asar dan lepas punch kad aku gi joging.

memang kat rumah banyak keje, semua kena buat sendiri. tapi bila bersukan, buat mende yg aku suka, aku rasa enjoy, badan pun ringan hati pun senang tidur pun lena.

bila joging, aku dapati yg suka berjoging adelah pakcit2 cina india, sesetengah pakcit2 melayu (mungkin ada high kolestrol) ataupun adela 2-3 makcit melayu (yg jalan laju-laju keliling tasik). pompan yg biasa adelah cina dan india jugak. melayu? takde. tengah makan nasi lemak kat kopitiam kot eh

masalah melayu perempuan ni dia suka impress laki dia ngan masakan-masakan yg vadevas macam masak lemak la, cheese cake la, kapkek la apa tah lagi masakan2 yg menggemukkan. pastu nak bagi sedap tarukla semua jenis perisa tambahan.

padehal ko bagi laki makan sayur lagi baik, tak seksa badan dia.

aku tak setuju betul ngan cara hidup pompan melayu berkeluarga sekarang nih. sangat tidak sihat dan boleh cepat mati

depa bukan tak reti jaga badan..tp tak dan nak jaga badan..calendar penuh. kat opis sibuk kat rumah sibuk sampai lupa masa utk diri sendiri. kaum suami kena bagi at least 1 hari tuk si isteri bersantai di spa ker, medicure pedicure ker join club fitnes ker.., poco poco  ker tanpa ada gangguan. sebulan 2-3 kali okay apa.

kaum suami kena bagi at least 1 hari tuk si isteri bersantai di spa ker, medicure pedicure ker join club fitnes ker.., poco poco  ker tanpa ada gangguan. sebulan 2-3 kali okay apa.

ButterCup Post at 30-6-2010 10:58

Masih belum jumpa jenis yang macam ini lagi ke BC?