CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

[Tempatan] USTAZ TERKENAL TANAHAIR SELAMAT NIKAH IISTERI KE 2

Maaflah..rasa nak menyampuk jg..
Bg aku poligami adalah jalan keluar kpd situasi rumahtangga yg betul2 bermasalah setelah tiada cara lain.
Untuk ustaz pitmie, mungkin kt sini ada yg mmg anti agama, tapi ramai antara forumner di sini tidak mempertikaikan keburukan zina berbanding poligami, cuma kenapa org2 agama ni sll menggunakan alasan agama untuk menjustifikasikan tindakan mereka berpoligami? Cuba kalau terus terang kata, sebab dia suka kat perempuan tu, jadi dia kawen..takde la org dok pertikai..
Ada juga yg kata, ok la tu dia kawen, daripada dia berzina..hai, kan dia dah ada bini, lampias la segala nafsu kt bini yg sedia ada..tak gitu?
Unless nak kata, nak cuba yg baru plak..boring yg lama..maaflah, aku masih tertanya2 ttg poligami ni..aku agak kecewa sket dgn penjelasan uzar, mcm mintak org awam jgn tanya apa2 psl rumah tangga diorg..pdhal dia kan org agama, org awam nak buat contoh teladan..nak tau juga apa yg menyebabkan dia nak praktis poligami

kakikuDibibirmu posted on 14-8-2013 02:50 PM
isteri mana lah yang bimbo sangat kena pujuk dengan payung emas ittew?

Salah satu dari yg beribu ribu kat malaysia.....isteri2 saleh yakop, isteri2 UAI

aku sendiri tolak poligami.kalo bini dah 4,raya nak balik cm na?kampung sapa?

cube orang pompuan ni dgr laki nak kawen peluk suami ckp cm ni "ya allah syukur abg kawen sorang lagik,bertambah umat islam di muka bumi ni bang,besar pahala abang dapat."..

TuntungReturn posted on 14-8-2013 07:38 PM
aku sendiri tolak poligami.kalo bini dah 4,raya nak balik cm na?kampung sapa?

berlaku adil lah, badan tu pecah empat

kakikuDibibirmu posted on 14-8-2013 07:51 PM

ang tau kenapa pompuan tak leh kawen 4?ni jawapan die,aku tak reti nak tempek

http://penpatah.blogspot.com/2011/10/sebab-kenapa-wanita-tidak-boleh-kahwin.html

Follow Us
kakikuDibibirmu posted on 14-8-2013 07:51 PM

belah 4 dah jadi aruah macamana nak berlaku adil....

TuntungReturn posted on 14-8-2013 08:05 PM

http://penpa ...

kah kah kah..... takut anak macam-macam warna

TuntungReturn posted on 14-8-2013 08:05 PM

http://penpa ...

pada aku x perlu nak pikir reason ker hikmah ker,just dah Allah benar dan Allah larang sudah cukup....aku cukup x setuju kalo ilmuwan Islam dok kaitkan penemuan sains dgn kebesaran Allah/kebenaran Islam dah tu plak penemuan sains tu non-muslim plak tu yg kaji...pada aku cukup sami3na wa ato3na...........

bukan aku nak kata kita x perlu kaji in fact tu pun yg kita tgh wat,x mengkaji just tunggu hasil kajian non-muslim then kita declare INILAH KEHEBATAN ISLAM.....so saddddddd

lavapost posted on 14-8-2013 06:15 PM
kau pun terikut style lobai tu ke...

kalah je sumpah laknat..???

mende la abam laba ni
benda elok terikut pun xpa....yg x elok ignore jer

kakikuDibibirmu posted on 14-8-2013 08:11 PM
kah kah kah..... takut anak macam-macam warna

Hahahaha......macamana lah rupa Ostud ni agaknya. Pakai kupiah merah jugak ka? Jahil menaku berilmu jugak ka? Hahaha

lkick2113 posted on 14-8-2013 01:28 PM
org kata la cikgu...org kata.....

kalau 44kali kita cakap benda yang sama nanti jadi betul2...{ ...

kadang2 tak terkira berapa banyaknya kita cakap menda yang sama dol. di luar sadar.

Innrukia posted on 14-8-2013 06:13 PM
Sebab dah terserlah dah depa tu macam mana....bkn takut kna hentam pun. En pitmie mcm berilmu. Tp  ...

Terpulang utk anggap camne, or utk ignore sbb itu your rights, tak penah sy mintak utk reply or ignore. Pilihan sndiri, so aku ikut je. Cuma yg penting dari segi prinsip & mentaliti, aku tetap tak sama dgn muka2 or nama2 tuh.

axl_bach posted on 14-8-2013 08:20 PM
pada aku x perlu nak pikir reason ker hikmah ker,just dah Allah benar dan Allah larang sudah cukup ...

saya juga anti dengan falsafah Bucailisme

kakikuDibibirmu posted on 14-8-2013 08:29 PM
saya juga anti dengan falsafah Bucailisme

bila ada konsep nak reason kan or nak hikmahkan laa yg jadi terlistnya berbagai2 hikmah poligami tp langsung x terikut apa yg dilistkan dasawarsa ini.....tu yg org kengkadang skeptik dgn ustaz2 nih

maybe yg list tu ulama' dulu2 sesuai dgn pengamatan deme pada ketika itu diwaktu ada perang antara Islam-Kristian ke,apa ker.....tp rite now,hmmmmmm

takdir, ,,,,
jodoh mati, ajal,,maut dah tertulis

ayat penyedap shj

Makkk aiii....komen korang!!!
Berpuluh page ni, nampak sangat ramai yg tak kenal langsung Dr ni, tapi seronok komen fasal orang tak nampak muka?
Ustaz ni kalau kau selalu baca blognya, ilmunya Subhanallah cukup tinggi.
Bertahun-tahun aku tengok blog dia....memang informatif sangat
Especially bab kewangan Islam...dengan dalil dalil diberi, cara dia tulis...hebat
Setahu aku degreenya di Malaysia, tapi Master pegi oversea (terbalik dari biasa, tapi itu boleh buat kalau kau ilmu tinggi)
Dia punya ide, tulisan semua best dan ilimiah. Yg aku ingat, cadangan utk mewujudkan ulama bertaraf dunia dari Malaysia dn kaedahnya.
Kutu bodoh, tak fikir macam tu, pak cik.

Masuk saja sini...Ya Allah!
Macam budak-budak saja ustaz ni korang buat?
Dari cerita lucah mencarut....kusss semangat.
Sudah sudah lah tu--patutnya kalau risau dia tak boleh berlaku adil..bagitau dia
Ni komen macam duduk sebelah rumah dia, hantam macam nak gila.
Sebenarnya setengah korang ada masalah dng poligami kan?
Sudah sudah lah. Sampai orang kutuk Islam pun, haruss jadi sekutu fasal sama2 tak suka poligami?
Hai yoyoyoyoyo..............
Aku tahu, bercakap dng orang belakang skrin tak kesan apa-apa.........tapi tetap kena bagitau juga. Tak boleh diam semata-mata.
Sudahlah.

amukgemuk posted on 14-8-2013 09:32 PM
Makkk aiii....komen korang!!!
Berpuluh page ni, nampak sangat ramai yg tak kenal langsung Dr ni, ta ...

interest dan laba ditaruk bunyi arab dgn al bagai maka jadi la islamic finance. itu aje nye

M5 posted on 14-8-2013 05:58 PM
itu la lkick, selalu sangat la lobai2 ni dok menyorok belakang nama tuhan, kekununnya bila kahwin  ...

Bercakap pasal spesis yang kekununnya mereka bersama Tuhan ni bro, bro pernah dengar tak Tony Christie punya "God is on my side"? Part of the song goes " They tell me God is on my side, sitting high on my shoulder all the way....that means everything I do would be okay....Well if God is on side, I don't want no part of Him!"

Itu lagu yang ditulis oleh orang yang ada "conscience" atau maybe, "scruples". I don't think you will hear a jihadist who screws  female war captives because its halal, singing it.

Itu bezanya manusia dan orang yang juga menaku manusia. What's worse is orang yang menaku manusia itu mahu membimbing orang lain jadi macam mereka memanjang! Last edited by Maideen. on 14-8-2013 10:06 PM

M5 posted on 14-8-2013 10:00 PM
interest dan laba ditaruk bunyi arab dgn al bagai maka jadi la islamic finance. itu aje nye

perbankan yislam lagi merugikan berbanding perbankan konvensional.

carilah riba yang terendeh