CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Berbulan Bunyi Bising Gerudi, Habuk Simen, Wanita Stres Jiran Renovate Rumah Lan

lavendernovella replied at 12-2-2021 02:24 AM
Ni tadi pkl 2 pagi, ketuk2 dinding , kelentang kelentung bunyi besi2 berlaga. Pelik betul. Buat ap ...

itulah pelik mcm xda hari siang nak bt kerja menggangu jiran2 nak tidur je
tp jiran aku ni dah siap agaknya sbb xda dah dengar bertukang

Edited by adelea at 12-2-2021 04:14 PM
saviour_09 replied at 11-2-2021 02:37 PM
belum duduk dah cari musuh dgn jiran

kurang2 pegi la jumpa apologise bagi sejuk hati

aku berjiran dgn india ... mmg takde courtesy lgsg ..
anak dia makan gula2 ke cikedies ke boleh pulak dia buang dlm pagar rumah aku

pastu aku pernah ckp jgn buang sampah dlm pagar rumah aku ..

sbb anak dia suka sgt duduk kat pagar batu, main pubg ... buat bising je hari2 .. sekali dua dah tegur pastu aku takde tegur2 dah,  anak dia buang je sampah .... aku buang balik sampah tu kat rumah dia ....

sampai satu hari tu , aku buang time depa ada... apa lagi pariappppa parpu ngamuk laaa , siap ckp you ni diam tapi kurang ajar .... ahahahah apasal pulak .. anak dia buang sampah rumah aku pastu dia kata kawan2 dia yg buang dr pagar luar rumah ... tak logik lgsg sbb smpah tu mmg kat pagar sebelah dia .... pastu siap ugut nak pukul lagi ... makanya aku buat cover report kat balai ....

dulu dia suka sidai comforter anak dia kencing haring kat tembok aku ,satu hari tu aku geram , aku beli spray metil utk remove glue and aku spray byk2 kat selimut tu ....

baru dia tak sidai dahhh ... bodoh ke aku plak yg nak kena hidu kencing haring anak kau... tak basuh ke apa ? terus main sidai je ... sampai x leh bukak pintu aku dibuatnya

pastu lagi satu sepanjang aku ada meeting ke online call ke, depa anak beranak ni mmg bising dari celik mata sampai la 1 pagi tiap2 hari ... stress weiii , dah la anjing menyalak.. tu x masuk lagi suka mendrilll
tak tau la apa kejadah hari2 dia drill

masa deepavali tu dia renovate lantai depan , fully mozek ...

aku ada satu concern je pasal jiran india ni, yg bising2 tu aku boleh la tolerate ...
anak2 susah nak kawal ,
and then anjing ..
dia akan menyalak bila dia suka
you can’t control that ...

tapiii ada satu ni .... bila diorg sembahyang ... setanggi tu klu bakar ya rabbiiiii satu lorong tu boleh bau ... kat rumah mak aku pon sama , bukan jiran sebelah , jiran duduk baris lain , tapi dia punya asap setanggi macam kan kuil ...

jiran2 byk komplen , tapi tak boleh buat apa sbb bende keagamaan .. masalah nya setanggi tu busukkkkk nak mampus , aku bukak EO y&L pon x hilang ... celakaaa betul ... dah tutup pintu semua tetap bau ....

tapi mana boleh tegur bende bende macam tu . Tapi aku rasa depa mmg tak sensitif kat org lain... asik agama dia je betul ..

perangai diorg ni janji rumah dia nampak bersih nampak elok, rumah org lain jadi tempat sampah dia x kisah ... mmg ketaikan sgt perangai ...
klu jiran chinese pon ada bakar colok ... tapi takde la berbau sampai kita  berguling2 dalm rumah and kena pakai mask ... sbb bau yg tengikkk tu ....

jadinya klu dapat jiran setakat drill rumah ,
renovate rumah tu , maybe ko kena hadap setahun je

dari ko duduk rumah jiran ko sebelah tu bakar setanggi sampai ko sesak dada hari2
silap2 boleh hilang sensor hidung kau ....
lagipun x lama dia renovate ... setahun tu standard and tiap tiap tahun mmg ada ,
biasanya kita kat ofis so kita tak dgr dia drill
now pkp and wfh season so baru kita tau time kita kat opis , what happened kat keliling rumah kita

Jitu replied at 12-2-2021 11:52 AM
itulah pelik mcm xda hari siang nak bt kerja menggangu jiran2 nak tidur je
tp jiran aku ni dah s ...

Mmg misteri jiran iol ni. Siang laki bini kejer. Malam2 bertukang. Kadang karaoke, kadang gaduh....

adelea replied at 12-2-2021 12:33 PM
anak dia makan gula ke cikedies ke boleh ...

Jiran iol pun bakar2 setanggi ni hari2. Sebenarnya hal2 agama kalau boleh mmg tak mau campur. Tapi masalahnya bakar2 betul belakang dapur rumah iol.  Asap semua masuk rumah iol. Nak2 time dekat nak magrib. Naperlah tak bakar depan rumah atau dalam rumah, tak tau lah. Nak tegur pun serba salah...

Jiran lagi satu sama bangsa dia gak. Renovate rumah tiap2 tahun. Tak pa lah kalau byk duit. Masalahnya, barang2 renovate letak kat belakang rumah iol. Semua sampah2 construction. Tempat dia bersih jer. So , iol amik semua barang pastu letak betul2 belakang rumah dia.

lavendernovella replied at 12-2-2021 03:07 PM
Mmg misteri jiran iol ni. Siang laki bini kejer. Malam2 bertukang. Kadang karaoke, kadang gaduh... ...

seram pulak rasa ke yg buat kerja mlm2 tu belaan dia
mcm jiran aku ni mlm2 xtidur waktu pagi baru tidur...keluarga dia ni memang agak pelik
kadang2 pukul 1 pagi dengar bersembang lg
yg aku boleh tahu dia tidur siang sbb pernah gi rumah dia waktu pagi nak hantar surat yg posmen silap hantar
panggil2 xda sapa senyap je bila tengahari baru dengar suara baru bangunlah tu

Jitu replied at 12-2-2021 03:18 PM
seram pulak rasa ke yg buat kerja mlm2 tu belaan dia
mcm jiran aku ni mlm2 xtidur waktu pagi bar ...

Pernah gak terpk mcm tu. Sebb hampir setiap malam atas bumbung (antara rumah) ni ada benda jatuh. Punyerlah kuat . Ingatkan kucing. Pastu tikus. Rupanya dua2 tak salah.

Bayangkan ek ,bunyi kuat menderap tu ibarat kita baling sebiji batu bata. Sampai atap retak.  Bunyi pulak tgh malam buta. Kadang2 baru nak lena, sekali berdentung kat atap. Bertabahlah...  

Follow Us
Mengalami situasi yang sama jugak. Pagi2 dia xbuat bising. Tghari time orang nk rehat plak dia buat bising. Dh hmpir setahun xsiap2 renovate lagi

LadyCarefree replied at 11-2-2021 02:13 PM
Buat report kat majlis daerah dan repot polis sebab gangguan

Boleh ek report? Memang terfikir nak report gak. Dah la parking kereta merata. Langgar baru tau

Edited by Jitu at 12-2-2021 03:48 PM
lavendernovella replied at 12-2-2021 03:29 PM
Pernah gak terpk mcm tu. Sebb hampir setiap malam atas bumbung (antara rumah) ni ada benda jatuh.  ...

hmmm adalah tu kalau nampak pelik2 je cara hidup dia ni biasanya melibatkan benda2 makhluk xnampak tu mcm jiran aku ni dulu2 dia pernah berubat orang kira mcm bomoh tp sekarang ni xda dah

Edited by mehmet at 13-2-2021 12:05 AM
shernazz replied at 12-2-2021 09:13 AM
Ayat apakah ini
Iols cuba nak.pahamkan tapi tak.paham

Kawan aku. Up status...Esok dah boleh Rentas Negeri. Jgn Hanat panggil Tukang drill aku panggil polis.

Kawan aku Jiran nya melayu species suka panggil Tukang Cuti Am. Yg panggil Tukang Cau cin cau pergi bercuti 1 family. Tinggallah Bibik yg supervise saudara nya buat kerja.

Selalu up status. Eh Syaitan. Ini Ahadlah.
Dan setiap kali dia tegur Jiran dia, sakit. Kali ini dia nak panggil polis terus.

lavendernovella replied at 12-2-2021 03:15 PM
Jiran iol pun bakar2 setanggi ni hari2. Sebenarnya hal2 agama kalau boleh mmg tak mau campur. Tapi ...

kann time maghrib dia bakar setanggi
iols pelik napa dia x mau bakar dlm rumah

ada sapa sapa kat sini yg ugama hindu tau tak kenapa bakar time maghrib and bunyi loceng merancang kuat2 ...

sama macam uols , diorg nak rumah bersih pastu buang sampah kat rumah org .. kannn macam taik je perangai ...and iols pon jenis xde nak tegur and ckp ckp... terus p buang balik rumah dia ... sampah dia pastu buang rumah org ..

adelea replied at 12-2-2021 12:33 PM
anak dia makan gula ke cikedies ke boleh ...

Kau Bakar lah sampah depan Rumah. Selit2 Cili kering. Kawan aku Bengang Jiran suka Bakar Daun kering tengahari terik. Kalau kawasan ala2 lot no hal. Ini tepi Kereta org. Bukan kereta sendiri. Janji depan Rumah Cantik.

Skrg Jiran dia Bakar waktu mlm shj.

Tak sekolah itu Bangang nak faham. Selfish Bangsat semua. Bila ditegur ini akan...

1. Hantar Hantu. Buat kacau bilau sampai Rumah tangga org lain hampir jahanam.

2. Pergi calar kereta org. Buang sampah tahi binatang. Menyusahkan orang.

3. Kau Tak Tengok ini aku kereta berapa. Kau ado ? Bini tetek tersembul. Bangla lalu Jilat air Liur.  

4. Kau siapa ? Kau tahu aku siapa ?

Inilah Lahanat bila di tegur secara baik.

Edited by mehmet at 12-2-2021 04:47 PM

Baik panggil Polis.

Takut yg ditegur cubaan ancaman.

Hati2. Aku doakan semua semoga diLindungi Allah SWt.

Bab2 Tak faham ini aku Mmg panas Hati. Sampai Anak dia minta derma, aku mampu tenung diam shj. Geram Punya Hal. Takkan nak gaduh dgn budak Kan. Walaupun mulut Macam Hansuang.

mehmet replied at 12-2-2021 04:07 PM
Kau Bakar lah sampah depan Rumah. Selit2 Cili kering. Kawan aku Bengang Jiran suka Bakar Daun keri ...

nak bakar apa nye .. rumah aku xde tanah .. depan belakang semua simen habiss ...
kau tau tak dia letak tokong dia betul2 sebelah tembok aku ... macam hamjad ...
paling meluat malam jumaat, kemain dia sembanhyang ... malam jumaat mmg dia semyang lama sikit and bakar2 setanggi tu extra dr biasa .... and dia punya loceng pon non stop .....

sama macam pongal hari tu ... rasa nak mencarut je sepanjang pagi dia bunyikan loceng

padahal jiran yg depan aku tu , india jugak takde pon semayang or bakar2 setanggi .. depa yg sebelah rumah aku ni je yg over nak mampus ... dia bakar setanggi tu depan belakang tau ...

adelea replied at 12-2-2021 04:23 PM
nak bakar apa nye .. rumah aku xde tanah .. depan belakang semua simen habiss ...
kau tau tak di ...

Jiran Depan kau Sekolah Punya orang. Tak sekolah orang Jiran kiri kanan kau. You have my sympathies. Kau Bakar lah Cili kering, bawanv putih. Aku nak suggest Bakar kemenyan takut pula benda lain dtg. Tak Ada Ilmu aku.

Atau kau letak papan cover ? Boleh ke ?

Kalau Islam kau pasang lah ayat2 Al Quran. Takut kau Ada gangguan bila kau tegur Jiran itt.

mehmet replied at 12-2-2021 04:07 PM
Kau Bakar lah sampah depan Rumah. Selit2 Cili kering. Kawan aku Bengang Jiran suka Bakar Daun keri ...

nanti aku nak cari satu tong lama x pakai and bakar sampah time dia bakar setanggi ...

mehmet replied at 12-2-2021 04:28 PM
Jiran Depan kau Sekolah Punya orang. Tak sekolah orang Jiran kiri kanan kau. You have my sympathie ...

x boleh la bakar kemenyan , dah cukup byk jin kat rumah india tu , nak panggil lagi kat rumah aku plak
ni ustaz2 yg ckp ..jin mmg ada bertenggek kat semua tokong

mehmet replied at 12-2-2021 04:01 PM
Kawan aku. Up status...Esok dah boleh Rentas Negeri. Jgn Hanat panggil Tukang drill aku panggil po ...

I see..bingit wei
Lagi2 kalau anak.google.meet atau meeting online..kekadang tu pakai headphone..pastu anak.panggil tak dengar plaj..hahaa..mcm2 hal.kan...

Cuti orang nak rehat..reno plK..mmg.hanat..
Iols.pernah kena gini..
Harey btol .. bangla siap masak.kari dlm.rumah dia