CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Mahathirina

[Tempatan] Elfira Terkilan Arwah Nenek Positif COVID-19 Di Hospital

uori replied at 19-6-2021 05:56 PM
betul. jaga sop tu penting walau kat mana kita pergi. ofis kak ipar baru2 ni ada kes. salah sorang ...

Macam kat wad tu, serengah pesakit fikir nak masuk wad dah swab, negatif, baru boleh diwadkan kat wad bukan covid.
So kat dalam wad tu kadang tahap SOP pesakit tu masing turun sebab ingat dah selamat masing2 swan result negatif.

Padahal ada kemungkinan masa nak admitted tu memang negatif tapi dalam sehari dua tu virus baru matang so jadi positif.

Please remind diri kita dan saudara mara adik beradik kalau terpaksa diwadkan, pakai double mask sentiasa walaupun masa tidur kalau duduk hospital kerajaan yang kongsi ramai2 tu. Dan kat hujung katil masing2 memang ada sanitizer, rajin2 sanitize kalau dah pegang apa2 yang orang lain pegang.
Jangan let our guards down.

Edited by blastoff at 19-6-2021 07:48 PM
ina_na replied at 19-6-2021 04:15 PM
Aku tgk member2 konspirasi dia duk bg cadangan makan habatulsaudah+madu.. Mkn vit c.. Haa gelabah kan bl kawan2 korang kene.

Kau kannnnn yg mengaku kau amalkan habatus sauda dah berpuluh tahun ? Kenapa tetiba kali ni kau gelarkan yg amalkan sauda sebagai kaki konspirasi lah plak ?

Adakah kata2 kau bawah ni satu pembohongan sebenarnya ? How about that, I just caught you in a lie huh

https://mforum.cari.com.my/forum ... page=10#pid72739173
post #198

ina_na replied at 7-6-2021 01:20 PM

In shaa allah aku dah biasa.. Anak2 pun dah biasa.. Mula2 je la x tahan rs pedas dia tu.. Berpuluh thn dah aku mkn habatulsaudah mcm tu.. Alhamdulillah x jd ape2 mslh

blastoff replied at 19-6-2021 07:27 PM
Kau kannnnn yg mengaku kau amalkan habatus sauda dah berpuluh tahun ? Kenapa tetiba kali ni kau ge ...

Aku nak tengok taici dia dlm jawapannya nanti...

Edited by blastoff at 19-6-2021 07:32 PM
stingersteak replied at 19-6-2021 07:29 PM
Aku nak tengok taici dia dlm jawapannya nanti...

itu laaaa dia punya lah mengaku makan sauda minyak telan camtu je ...aku punggg pelik , sure batuk ler dan boleh sakit tekak kalau minyak sauda di buat gitu , bila aku tegur dia bab tu boleh plak dia claim dia dok makan camtu dah berpuluh tahun .... tup tup kat thread ni dia gelar yg amalkan sauda sebagai kaki konspirasi ....ppppffftttt

blastoff replied at 19-6-2021 07:31 PM
itu laaaa dia punya lah mengaku makan sauda minyak telan camtu je ...aku punggg pelik , sure batuk ...

Effect kena vaksin jadi bipolar tak?

Kahkahkahkahkah

mclaren replied at 19-6-2021 05:53 PM
Ni kena share dengan blastoff ni.

Tapi kenalan ina tu nak pulak cerita yang dia kena covid?  ...

kau anti makanan sunnah ke  ...kau sambar cepat je kata2 dia tanpa usul periksa..

Follow Us
Edited by blastoff at 19-6-2021 08:09 PM
stingersteak replied at 19-6-2021 07:34 PM
Effect kena vaksin jadi bipolar tak?

Kahkahkahkahkah

depa jadi multipolar trusss sampai berpinar2 polarannyaaaa yg di penuhi dgn lies after lies

Tak faham. Nenek dia dah kena vaccine pun masih kena covid? Biar betul.

blastoff replied at 19-6-2021 07:51 PM
kau anti makanan sunnah ke  ...kau sambar cepat je kata2 dia tanpa usul periksa..

Tak anti. Saya pernah reply kat thread HS awak yang saya sendiri pun pernah makan HS dan dapat benefit. Yang kurang setuju tu yang dulu your claim (before your obsession in ivermectin) makan HS je dah cukup untuk elak kena covid.
Also, makanan sunnah ni kan bukan HS je. But everything yang our Prophet peace be upon him, makan. Saya sendiri pernah dengar talk from one proponebt maknanan sunnah ni, yang claim all makanan sunnah tu menyembuhkan.
Do you think makan daging kambing tu sesuai untuk orang yang sakit darah tinggi atau sakit jantung or high cholesterol? What about daily intake of kurma dan madu for diabetics (both sources are high on the GI and tak sesuai untuk pesakit diabetes).
Semua haiwan dan tumbuhan pun ciptaan Allah swt. Kalau kebetulan sumber tu takde kat tanah Arab masa tu dan tak kategori makanan sunnah, adakah kurang zat nya?
Yang penting kita ikhtiar. Makanlah HS sebab memang elok untuk sistem imun badan. Tapi tak perlulah nak terus tolak ubatan moden (ni bukan awaklah blastie, sebab awak obses ivermectin ubatan moden,  tapi yang kat luar nun yang terusan tolak segala ubatan dan promot langsungan hanya bergantung pada makanan sunnah dan tawakkal).
Some people see vaccines sebagai satu ikhtiar juga. Dan if KKM nanti luluskan usage of ivermectin, yes, we should use that for treatment of covid patients. Just sabar je lah tak perlu FOR NOW tuduh KKM macam2.
Adui panjang nye taip macam ajinomotonosugar

Takziah buat El n family

blastoff replied at 19-6-2021 07:27 PM
Kau kannnnn yg mengaku kau amalkan habatus sauda dah berpuluh tahun ? Kenapa tetiba kali ni kau ge ...

Aku mkn habatulsaudah dah berpuluh thn bukan sbb covid.. Sbb bapak aku dl pneumonia.. Doc suggestkn kami 1 family mkn supplements.. Selain min vit c segala bagai, mkn Habatulsaudah dr islam salah ke .. Aku percaya covid is real.. Bukan mcm geng konspirasi duk kata covid ni mcm demam selesema je.. Mkn panadol.. Demam 2,3 ari dahsembuh

itu laaaa dia punya lah mengaku makan sauda minyak telan camtu je ...aku punggg pelik , sure batuk ...

Kau mkn habatulsaudah bape thn dah.. Aku mkn dah lebih 20thn.. Dah tekak aku serasi.. Aku mkn habatulsaudah dah lama.. Ko br mkn tu yg duk ckp batuk segala bagai

Edited by ina_na at 19-6-2021 11:23 PM
mclaren replied at 19-6-2021 05:53 PM
Ni kena share dengan blastoff ni.

Tapi kenalan ina tu nak pulak cerita yang dia kena covid?  ...

Yg kat meaps tu bukan geng konspirasi. Yg br positif covid tu dia and the geng geng dia gelabah.. Dr 6 ahli keluarga 5positif..yg mak ayah dia tu dlm 30an kwn aku.. Mak nye ade minor stroke.. Bapak dia ade sakit pe tah.. Akibat x percaya covid..duk kata Dg mereka angka.. Org kn covid tu mcm demam selesema je.. Skrg dah bape ari x de derai rasa dan bau.. Dgn sakit kepala..dgn anak2 kecik positif.. Baby je negatif.. Aku nk tekan kan x kisah la ko nk mkn pepun.. Kn percaya covid is real.. Kita ni x tentu antibodi kuat lawan...

Dia org x percaya ke covid.. Duk kata konspirasi itu ini.. Btl la aku ckp dia org geng konspirasi.. X kan aku nk ckp dia org tu geng bumi flat pulak

cm_vungtau replied at 19-6-2021 08:38 PM
Tak faham. Nenek dia dah kena vaccine pun masih kena covid? Biar betul.

Klu u follow elfira kt ig bleh tgk dia hntar nenek dia g cucuk 1st dos 3 jun... arwah msuk hospital dlu utk operation lps kluar a few days bru pegi cucuk vaksin...so dlm kata lain msa pegi cucuk tu sbnrnya virus tu dh duduk dlm badan dh pn...

Edited by blastoff at 20-6-2021 08:03 AM
mclaren replied at 19-6-2021 08:41 PM
Yang kurang setuju tu yang dulu your claim (before your obsession in ivermectin) makan HS je dah cukup untuk elak kena covid.

bila yg aku kata makan sauda boleh elak kena covid ? Bwak mai posting aku tu , setahu aku yg aku kata kalau kena tak jadi melarat lah , bukannya tak kena langsung, sauda ubat dan bukan tangkal macam vaksin karut tu, ubat bermakna kalau kena penyakit boleh jadi penawar utk kesembuhan , bukannya tak bagi kena langsung lah plakkk

Edited by blastoff at 20-6-2021 08:10 AM
ina_na replied at 19-6-2021 11:31 PM
Dia org x percaya ke covid.. Duk kata konspirasi itu ini.. Btl la aku ckp dia org geng konspirasi. ...

Ayat2 kau kat bawah ni , ada kau sebut depa tak percaya covid ke ? Malah kau linkkan dgn sauda madu vitc dgn konspirasi itteww.... so apa kena mengena antara keduanya kalau kau tak maksudkan pemakanan tu part of the konspirasi ? Dok sebut camtu buat pa kalau ia tak ada kena mengena langsung ?
Dah kau terbelit baru start konar baring lah plakkk

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Yg paling aku rs puas ati ade salah seorg group konspirasi kene covid.. Abis 5 beranak kene.. Baby seorg x kene.. Aku tgk member2 konspirasi dia duk bg cadangan makan habatulsaudah+madu.. Mkn vit c..

blastoff replied at 20-6-2021 08:07 AM
Ayat2 kau kat bawah ni , ada kau sebut depa tak percaya covid ke ? Malah kau linkkan dgn sauda mad ...

Sebab dia org x percaya kat Covid.. X de bt persediaan nak makan habatulsaudah, vit c supplements segala bagai. Yg tau nye meroyan kat fb covid ni tipu je.. Angka je lebih...kata sengaja kkm x nk bg solat kat masjid.. Lupakan masjid...x boleh p holiday.. Bl kene br nk cr habatulsaudah, br nk beli vit c.. Geng2 dia beria la bg mcm2 petua yg dl ms org lain ckp standby vit c, supplimenet lain.. Buat bodo..siap ckp lg ala kn mcm demam selesema je.. Mkn panadol elok la..Ni dah positive covid br gagau mencari.. Mmg bgs la org yg x percaya ke covid ni kene..  kirafah.. Sblm ni meratib x percaya.. Duk kata kita ni x nampak pe deme nampak..

blastoff replied at 20-6-2021 08:07 AM
Ayat2 kau kat bawah ni , ada kau sebut depa tak percaya covid ke ? Malah kau linkkan dgn sauda mad ...

Ni br dpt info kwn aku yg 5org positif dah kn msk pusat kurantin tp pg semua 6org sbb ade baby... Mak saudara suami aku meninggal sebab covid.. Br semalam msk wad.. Pg td meninggal kul 2 pg.. Ape pun Selamat hari bapa tuk semua bapa2 dlm forum ni.. Ok aku nk sambung kelas PDPR anak aku ni.. Hehehe

ina_na replied at 19-6-2021 04:15 PM
Kesian nye dia.. Ni kawan aku ni dah msk minggu ke 3..x tau la lps ni mcm mn.. Dia tunjuk gambar t ...

Tu la kn padan muke..tau gelabah cari hosp semua kan..selalu geng2 ni dh tkene baru tduduk..
I ni geram kt kwn 1 taman mak i..masa bln pose dia  jaja kt sume org kt tmn tu jgn amek vaksin ckp rmai yg mati.. ramai acik2 dh dpt appointment trus cancel xnk g..tp nasib la pas raya ramai dpt blik appointment baru n  p cucuk pas anak2 dh terang kn..last2 skrg ni dgr lak makcik hangsuang tu pun g cucuk vaksin gak..