CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Joe Hahn

Santau

gemuk..

aku pun dengor citer yg sama macam ko citer...aku pun berjaga-jaga gak walaupun fakta sepital kata tu penyakit bukan santau..tapi kalau dah 8 org mati kat sepital kuala yg kecik tu ...bagi aku tu something is wrong somewhere la..

ada org kata santau kat ipoh ditujukan khas pada kedai makan yg famous je macam tasik raban, sabar menanti, mee rebus ramli dan seangkatan dengan nya..aku pun tak tau..tapi yg nyata family aku kerap jugak beli makanan kat luar..tu yg risau gak tu.

so far aku tak nampak dengan mata kepala aku sendiri..mintak dijauhkan kena pada saudara-saudara kita...tapi yg sebenarnya santau ni keje org melayu yg suka tengok melayu jatuh...kalau nak kata org islam..kenapa tak dikenakan pada mamak yg kedai nya bersepah tu? melayu kita ni sampai bila pun tak boleh maju kalau hidup macam ni..

conclusionnya........sama-sama lah kita berdoa agar dijauhkan dengan segala kejahatan dan kecelakaan yang boleh menimpa kita serta kaum keluarga kita di dunia dan akhirat.

Reply #61 AT's post

he he.. kecoh kan?  kat ipoh dah memang kronik..  aku dengar jugak pasal kat mee rebus tu..  tapi tak le sebut dalam post awal..  sebut area je cukup le..
keluarga aku pun kerap beli..  ye la..  ada 3-4 orang je kat rumah.. nak masak pun tak berbaloi.. adui la..

sapa boleh confirm, diorang kata kantin di pejabat SUK pun dah tutup pasal takde orang nak pergi makan..?

yer ker....nie dah teruk nie....apa kerajaan negeri buat yer...tak nak buat sembahyang hajat ker....

tadi budak ofis ni bagitau kedai saloma kat tanjung dah tutup, sempoi corner kat silibin pun dah tutup pas tu kedai makcik yah mee kari pun dah tutup....kesian la kalau betul.

hari ni member aku nak belanja kami kat tasik raban...aku risau gak ni...nak tolak serba salah gak..tawakal je la..jawabnya.

Originally posted by AT at 21/7/2006 12:10 PM
gemuk..

aku pun dengor citer yg sama macam ko citer...aku pun berjaga-jaga gak walaupun fakta sepital kata tu penyakit bukan santau..tapi kalau dah 8 org mati kat sepital kuala yg kecik tu ...ba ...

tapi pak sarjan yang ada kat balai polis kuala kata..
takdak sapa pun yang buat report kematian..
kalu tak report kematian camna nak kebumikan?

Originally posted by yaneng at 21/7/2006 12:46 PM
yer ker....nie dah teruk nie....apa kerajaan negeri buat yer...tak nak buat sembahyang hajat ker....

para peniaga kedai makan di kuala dah buat semayang hajat kat masjid kuala...

Follow Us
Originally posted by coyotemawi at 22-7-2006 11:20 PM

tapi pak sarjan yang ada kat balai polis kuala kata..
takdak sapa pun yang buat report kematian..
kalu tak report kematian camna nak kebumikan?

ataupun ni suma propaganda utk menjatuhkan bisnes org lain kot... menangguk di air keruh...
sebab kalo betul nak santau tak semestinya pada makanan jer... kan ada santau angin... bahye gak tu....
yg terbaru katanya ada kes kat sabar menanti kat stadium tu... situ bisnes bule tahan gak... hhhmmmm.....

|aLeeya^MyZaRa| This user has been deleted
wooooo.... patutlah aku nak makan kat tasik raban malam ahad hr tu kedai tu tutup... terus makan dekat sebelah GM tu...apa ke nama tempat tu medan selera peladang ke apa... lembab laks tu servis..

Dgr kat tambun pun dah ada mati sorang..then dgr lagi satu version dah kena tangkap tp lepas balik kan..sbb tak de bukti...

:jeling: takut aaa dengor citer nie... sampai aku terbukak satu tread baru..harap mod merged la ngan yg nie.

Originally posted by Gemukkkkkkk at 20-7-2006 10:12 AM
ok la geng..  aku nak sambung cerita..  dalam minggu ni dah kecoh kes santau merebak ke ipoh..

ni yang aku dengar..  TAPI TAK DIJAMIN KESAHIHANNYA..
1.  ada satu geng perempuan nak tamatkan bel ...

smlm baru kwn dis bgtau pasai nih..... macam citer mukk gak ler....
kat greentown mall foodcourt bwh tu dah sorang meninggal pasai nih... abis tutup kedai katanya...
kat area stadium tu pun dah kena...
elok elakkan dr mkn kat luar selalu .... sebagai langkah berjaga2 .....

woooo...
bahaya la plak..
aku tatau pun pasla nie
kena g bagitau pamily aku kat kuale jgn pegi makan luarla kot
nanti aku tanya diorang ad atak dgr2 kabar pasal santau nie

apsal pompuan ramai plak kena? aku dengar plak pompuan kena rogol kenduri ngan laki..pastu bapak dia bengang jadik dia nak santau 100 laki..wat masa ni kjatanya baru 8 org laki dah mati...kena tunggu lagi 92 baru abis kot..ntahlah..mcm2 citer gak aku dengar..

semalam aku dah contact 2, 3 orang member aku kat perak
aku tanya la pasla citer nie
rupanya memang dah heboh ek kat perak nun
kalau tak kerana aku baca porum ni
idak ler aku tau pasal bender nie

pamily aku pun dah tau
idak citer kat aku ghopernyer deme nie

adik aku cakap dia dengor pasal yg ada org baru belajar
tu yg nak test power tue

skang latest news apa ek

Reply #72 JUSTcircle's post

dari 92org tu masukkan nama BUSH ngan PM israel la sekali...baru betui nye balas dendam

Originally posted by Gemukkkkkkk at 21-7-2006 12:20 PM
he he.. kecoh kan?  kat ipoh dah memang kronik..  aku dengar jugak pasal kat mee rebus tu..  tapi tak le sebut dalam post awal..  sebut area je cukup le..
keluarga aku pun kerap beli..  ye la..  a ...

Adik aku kerja dekat SUK, tak de pun cakap apa apa kes kat kantin SUK tu.

Look folks, janganler kome panjang panjang kan lagi cerita nie  ye....kesian orang nak berniaga.  

Benda nie sah sah dimulakan dek orang yang dengkikan kemakmuran negeri kita.

Kalau takut sangat  mintak  pada Tuhan je. Dijamin semua orang selamat punya...

Meh sini aku bagi petua sikit...aku berani bagi nie sebab aku memang dah melalui segala  macam tok nenek punya santau and survive. Bukan setakat sekali dua...dah masak beb !

Bukan riak ke hape tapi itulah hakikatnya....tak ada yang lebih berkuasa dalam dunia nie melainkan Allah S.W.T

Petuanya:-

1)  Hafal ayat Kursi di mulut kome, bawa dan amalkan ia kemana mana saja kome pergi. InsyaAllah akan sentiasa selamat. Aku jamin hantu syaitan tak akan dapat apa apakan kome. Dia mungkin dapat cuit je la, lepaih tu giliran kome le pulak patah riukkan dia.

2) Sentiasa sediakan kelapa muda di rumah. Samada simpan buah ataupun simpan airnya di dalam peti ais. Bila badan rasa tak sedap macam ada yang pelik berlaku pada kome, minum le air kelapa muda tu. Lagi satu air limau nipis dan garam...amalkan pengambilannya bila badan rasa tak sedap.

3) Buat sembahyang hajat dua rokaat  bila rasa terancam. Baca surah  3Qul  dalam sembahyang tu. Minta hajat semasa sujud rokaat kedua. Amalkan berzikir dengan ayat Kursi selepas sembahyang tu.

Meh kita kerjakan dia pulak !
Semuga tertungging orang yang buat jahat tu dan semuanya kembali tenang....aaamin   :lebai:

Rate

1

ASSALAMUALAIKUM TEMAN2 YG DIKASIHI.

SANTAU SEKARANG DAH JADI KES POLIS.

BUKAN LAGI KHABAR ANGIN SEPERTI YANG DIGEMBAR GEMBURKAN.

KEDAI DI SILIBIN DAH KENA. MEDAN GOPENG DAH KENA. SILVERITAGE DAH KENA. SIMPANG PULAI DAH KENA. TAMBUN DAH KENA.

KELMARIN SORANG USTAZ  KENALAN MAK NANA SENDIRI DAH TERJUMPA DENGAN ORG TU. SEMASA DIA NAK MAKAN, DIA AKAN BACA SATU DOA YG SELALU DIBACA UNTUK ELAK BENDA YG TAK ELOK TERJADI. TETIBA DIA RASA MACAM ADA YG TAK KENA, PASTU DIA DAH NAMPAK SORANG LELAKI MUDA TENGAH MINUM DI SUDUT. DIA AKAN DUDUK DI SUDUT ATAU PENJURU. DIA BACA DOA DAN TAHAN NAFAS AGAK LAMA. (ILMU YG DIA BELAJAR) PASTU LELAKI TU TERSEDAK. CONFIRMED LA LELAKI TU TGH MENCUBA SBB USTAZ TU KATA SAMADA KITA ATAU DIA YG AKAN TERSEDAK.

JADI, TOLONGGGG MAKAN DI RUMAH. DAN NASIHAT LA PADA KAWAN2 UNTUK MAKAN DIRUMAH. NANA NAK MAKAN LUAR PON LEPAK KOPITIAM JE MAKAN ROTI BAKAR. EHEHEHE

erm esok ader buat makan tengahari free kat arena square kuala ni....ada bacaan doa selamat...
pasal kes santau ni la.....

Originally posted by nanarizqman at 28-7-2006 01:33 PM
ASSALAMUALAIKUM TEMAN2 YG DIKASIHI.

SANTAU SEKARANG DAH JADI KES POLIS.

BUKAN LAGI KHABAR ANGIN SEPERTI YANG DIGEMBAR GEMBURKAN.

KEDAI DI SILIBIN DAH KENA. MEDAN GOPENG DAH KENA. SILVERITA ...

err... bule tahu tak... ni kes balai polis mana ek...??
bukan apa kalo aku rajin bule la aku soh kroni aku ushar kat balai ni... sebab biasanya depa ni kecoh kes polis.. bila cek kat balai takde pun....

ya.. mmg kes ni udah serius. kelmarin hb gi umah 1 ustaz ni. 6 org udah kena dlm masa 1 hari...
benda ni akan berlarutan mungkin sehingga bulan 9.
skang ni pun kat tpt kerja eryn bawak bekal...

nitro5636 This user has been deleted
uhuhuh...betoi ker nie?? tapi kan..mcm xda bukti jer..kenapa xkuar paper eh?? nie bukan benda memain sebb dah ramai peniaga yg tutup kedai sebab banda nie..uhuhuh klo betoi xpe lar..klo xbetoi...memang saja la org yg buat citer tuh...