CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buzzy

[merge] All About Gangguan Di Rumah discuss kat sini ye

Originally posted by falcon_9009 at 30-4-2007 09:34

xpaa... jgn bimbang.. malam ni aku akan mengisi kekosongan umah ko..:devil:

ehhh..ko nak datang ker....silakan..sila....malam ni aku buka tingkap luas2..ko jgn malu2 taw...
pastu bila dah sampai tolong cuci baju aku erk...dah berbakul2 x cuci tu..nak pi sabah pun xdak baju ni...
pas dah cuci..ko tolong packingkan baju aku erk......pastu...lagi....blaa...bla....bla......

kalu dah tahu ada antu kat rumah,panggil le org bagi halau...kalu dah tahap menggangu,mana boleh?

Ntah...so far x penah ganggu aku...
yg jenis tak semayang kot kena ganggu.... sebab sama2 antu..dier nak bawak g tempat dier kot;;

tapi cam umah nenek aku..semua orang tau ada antu..tapi diaorang wat der jer..sebab menda tue x kaco..
tapi kalo ada tetamu mesti takut nak datang lagik....malam2 leh rase ada orang turun naik tangga...lagik2 kalo tido
kat ruang tamu tingkat atas...leh rase bunyi tapak kaki jalan..padahal xde orang pun...

then...kekadang dengar bunyi kat dapur/store room...toilet...or tempat2 yg takde orang...

kesimpulannyer..cam ada orang lain yg 'menghuni' umah tue yg buat keje2 dier waktu malam bile kita dah tido,...
nenek aku selamber g toilet malam2..kekadang g dapur...aku mmg xpenah tido...
waktu siang pn selalu rase meremang bulu roma.

mungkin dia nak bagi tahu yang diaorg ada kt dalam umah tu...tapi kalau dia xkacau pun mesti kita takut gak kan kalau kita tahu...
so...panggil org la tolong pisahkan menda tu...

HANTU TU PEBENDE???

alhamdulillah ..setakat ni x de lagi ..

Follow Us
stakat nih...hantu kat dalam rumah aku takde lagik..tak tau la masa hadapan...tapi hantu hantu kat luar memang banyak.....hantu hantu nih la menyebabkan polis peronda asyik meronda kat kawasan perumahan aku....disebabkan hantu hantu nih la,banyak kes pecah rumah kat kawasan rumah aku......siottt punya hantu..nih hantu jenis apa ekk...sioll...

hantu yg kao tu,grind..tak masuk buku...

Originally posted by razhar at 30-4-2007 08:22 PM
hantu yg kao tu,grind..tak masuk buku...

hantu jenis tuh memang tak masuk buku......tapi masuk rekod polis....

Originally posted by the_slayers at 30-4-2007 03:51 PM
HANTU TU PEBENDE???http://forum.cari.com.my/i ...

"HANTU" yer... "HANTU" itu adalah perkataan asal nyer sebelom dipendekkan.. iaitu menjadi "ANTU" dan klu direngkaskan lagi akan menjadi "ANU" plak... paham??

daripada ckp benda tu antu, baik ckp yg itu adalah jin yg suka banget menakutkan manusia..

Reply #16 shirayuki's post

jin laen laa.. jin bleh masuk kat dalam teko aladin... antu xbleh!!:@

xder nyer orang nk panggil "antu aladin"

Originally posted by falcon_9009 at 1-5-2007 00:25

"HANTU" yer... "HANTU" itu adalah perkataan asal nyer sebelom dipendekkan.. iaitu menjadi "ANTU" dan klu direngkaskan lagi akan menjadi "ANU" plak...  ...

dan bila "ANU" tu dibuang "U"..MAKA JADILAH IA HURUF KERAMAT IAITU "AN"....satu nama yg tak payah diperkenalkan...

aku rasa kalo kat umah ada penghuni lain selainyg nampak dgn mata kasar-ianya agak normal...sebabnya, umah aku kat jb pun camtu...tho we all takdelah rasa takut ke hapa..tapi sesekali mcm ada dengo bunyi 'org' turun naik tangga loteng etc...tapi bapak aku kata benda tu tolong jaga umah we all...sebabnya, ada a few times perampok/pencuri cuba nak masuk umah...dah pecah mangga, tinggal masuk jek amik menda..tapi tak jadi..maybe depa nampak kot 'penghuni' yg satu lagi tgh cekak pinggang depan pintu sambil menyeringai tunjuk taring n mata merah...ada a few times gak orang nak pukau (jumpa taik orang kat luar umah)..tapi alhamdulillah..tak menjadik pun so far...tapi aku yakin makhluk tu asbab jek..yg bebenonya, Allah yg Maha Kuasa..bapak aku pun rajin amalkan ayat2 pendinding incl.doa haikal etc...wallhua'lam... maybe yg bukak thread ni pun blh start amalkan doa2 haikal ke...

Originally posted by razhar at 1-5-2007 01:08 AM

dan bila "ANU" tu dibuang "U"..MAKA JADILAH IA HURUF KERAMAT IAITU "AN"....satu nama yg tak payah diperkenalkan...

dan ayat "AN" itu bila ditambah dengan "JING"........jadilah "ANJING".....anjing juga dikaitkan dengan hantu./....bila anjing ini ternampak akan hantu,maka mereka menggonggong...."auuww...auuwwwwww!!!"

Originally posted by nurkasih74 at 1-5-2007 08:16 AM
aku rasa kalo kat umah ada penghuni lain selainyg nampak dgn mata kasar-ianya agak normal...sebabnya, umah aku kat jb pun camtu...tho we all takdelah rasa takut ke hapa..tapi sesekali mcm ada den ...

lagik bagusla kalau hangpa tak suruh bende bende halus nih jaga umah...biarla ia secara natural...semuanya dari allah taala.....

antu tu kan panggilan orang2 melayu dedulu, kalao kita cukup ilmu, kiter tau ler bende tu jin, duh. tak der nyer masuk kat lampu aladin.

Originally posted by nurkasih74 at 1-5-2007 08:16 AM
aku rasa kalo kat umah ada penghuni lain selainyg nampak dgn mata kasar-ianya agak normal...sebabnya, umah aku kat jb pun camtu...tho we all takdelah rasa takut ke hapa..tapi sesekali mcm ada den ...

..................

klu aku... baek dorang x yah nk tolong tengok umah aku... nanti abes sumer sardin kat dalam freezer disapu dorang... nayee ooo... lagipon... lagipon... aku lagi suke bela rabbida berbanding dorang...

Reply #22 shirayuki's post

orang melayu tu laa yg suke sangat kat jin aladin... antu aladin dorang xnk.. katanyer.. "banyak makan petai"

tuh la...suka sangat dengan jin.......diorang pun minat sakan dengan jins samsudin.....sampai tinggal kat jin jang.....