CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Amiin_al_Kalam

Antara Ilmu Persilatan & Mistik

Reply #60 Amiin_al_Kalam's post

wah..hebatnyer kata-kata tu..silat apa tu? nak join boleh?

p/s: jangan fikir apa2 yang burok hanya kerana wajahku burok..

Originally posted by kroit92 at 22-8-2007 05:31 PM
wah..hebatnyer kata-kata tu..silat apa tu? nak join boleh?

p/s: jangan fikir apa2 yang burok hanya kerana wajahku burok..

semua silat sama jer geng... yg penting hati... ko niat la ko belajar silat ni sebab nak buat baik... nak tolong org yg kena tindas...nak tolong kaum pempuan yg lemah dan sebagainya... insyaALLAH ko akan dapat ilmu yg ko belajar tu sebetul-betulnya...

dan kalau boleh carilah silat yg ada kaitan dgn unsur-unsur agama.. mcm silat aku ni antara amalan yg dipesan oleh tok guru aku...yg paling utama solat kena cukup 5 waktu...dan apa yg dilarang oleh agama kita kena ikut.. kalau tidak ilmu yg dibelajar ni sia-sia..takkan melekat di tubuh...

dan kalau bleh jgn ler cari silat-silat yg byk unsur-unsur mistik sebab silat sebegitu memang PANAS... aku dapat rasakan silat-silat yg aku belajar dulu sungguh berbeza dengan silat yg aku belajar skarang...silat aku belajar skarnag ni lebih menuntut kepada untuk aku sabar...

bukan aku nak memburukkan silat-silat yg aku belajar yg dulu-dulu tu... tapi silat-silat yg dulu tu byk sangat 'buah-buah bisa'... 'buah-buah bahaya' yg adakalanya membuatkan aku rasa sedikit riak...

walau bagaimanapun... aku tetap bimbang kalau-kalau benar ada pedamping yg bernama KHADAM kat tubuh badan aku nih...

sebab kebiasaanya kalau aku fight tak kira lah dlm gelanggang or luar gelanggang... aku takkan ingat buah apa yg aku pakai gerak mcm mana yg aku atur... semer nya berlaku secara spontan...

sedar tak sedar dah habis...

Reply #53 raiqah's post

oitt makcik rekahhhh...

lu tahu tak pasal khadam? lu suka cari artikel-artikel kan... kalau ada masa leh tak try-try selak mana-mana yg patut kot-kot ada artikel pasal khadam nih... kalau lu rajin dan ada masa la ekkk... wa dah mula konpius dah ni... wa tanya org tu org tu bagi jawapan lain... wa tanya org ni...org ni plak jadi jawapan lain... last-last wa gak yg blurrr...

Nak tanya...banyak tapi satu -satu dulu lah...yer....Macam maner pendapat saudara Amin berkenaan  dengan persilatan ni kan...Dari segi buah dia dan bunga dia...Dari satu ke satu persilatan, ia pasti ada kelainan kan...Jadi senang cerita, yang mana best ?, bagi saudara Amin lah...Kalau kalau nak rekomen pada orang...

Alamak...ada panggilan pulak...Nak gi Bukit Dokong, Kajang lak....
Nanti sambung yek...
Best ni ilmu silat nih....

Aku dulu orang tak terima aku nak jadi ahli....tapi dah lama dulu....

Follow Us
ada tak silat yg boleh keluar aboogan...( ala cam dlm street fighter tu.....ken , ryu guile )

tapi kalo ada mesti kena bela setan,hantu raya, toyol nyer supaya buleh keluarkan fire tu...cam dukun degawan.........

tapi org cakap belajar silat ni adalah utk org yg bersih, org yg suci...org yg isap dadah, minum arak, kaki pompuan, baik jgn la,

pasal bagi ilmu yg baik tentu dia selit kan doa2 dan ayat2 QUran...

tapi kalo yg menuntut tu ilmu hitam, buleh kot, tapi kena la bela toyol, pocong antu raya dsb nyer.....

tapi kekadang ada gak yg belajar ilmu silat ni buleh membuat kan seseorang tu patuh pada agama...( sebab disipln dlm silat ni baik- suruh solat, tinggal kan kemungkaran)

tapi takut belajar dgn yg sesat- pelajar pun sesat sama....

Originally posted by rdzaccess at 22-8-2007 08:20 PM
Nak tanya...banyak tapi satu -satu dulu lah...yer....Macam maner pendapat saudara Amin berkenaan  dengan persilatan ni kan...Dari segi buah dia dan bunga dia...Dari satu ke satu persilatan, ia pa ...

ok...pada aku la kan... silat ni antara ilmu mempertahankan diri yg paling hebat didunia...menurut mitos sendiripun Bruce Lee pun bleh kalah dgn silat...dan tok guru tomoi Maharaja Thai pun pernah tewas dgn tok guru silat melayu... ok pada aku.. kalau ko nak belajar silat... ko cari silat yg lebih mementingkan 'buah pukul' berbanding dgn bunga...sebab bila berdepan dgn musuh kita tak pakai bunga-bunga ni... setahu aku silat yg menitik beratkan pasal 'buah pukul' silat lian... silat sendeng... silat lincah...silat selendang merah... silat yg lain-lain aku tak tahu...

mengikut pengalaman aku belajar silat seni pusaka gayong malaysia.. silat ni memang cantik sangat-sangat sebab bunga dia leh buatkan org terpukau bila melihatnya...dan buah dia pun byk gak yg bisa-bisa...tapi aku tak seswai dgn silat ni sebab buah yg dipraktikkan susah utk aku ikut...kalau berdepan dgn musuh tak tahu nak guna yg mana satu... keliru...

pengalaman belajar silat cekak plak...silat ni tak berapa cantik sangat...pada aku org pempuan seswai belajar silat ni sebab silat ni tak byk buah pukul...dia guna konsep 'ko bagi sebijik...aku bagi dua bijik...ko bagi dua bijik...aku bagi ko tiga bijik...' ko paham maksud aku kan...

silat yg sedang aku belajar ni pulak silat yg langsung takde bunga...semernya buah pukul dan mengamalkan konsep baca pergerakan lawan...apa yg membuatkan aku suka belajar silat yg ni sebabnya hati kena bersih...sebab kalau hati bersih... kita boleh lihat apa yg 'di dalam hati musuh kita sedang berkata-kata...' maksudnya kita boleh baca sama ada musuh kita nak tendang kita guna kaki yg mana... pada mulanya aku tak berapa percaya... tapi bila aku tgk sorang ustat yg memang dah lama main silat ni boleh baca hati musuh...aku jadi mula tertarik... satu lagi aku suka dgn silat yg ni sebab aku lihat silat yg ni boleh menundukkan pengamal-pengamal ilmu tomoi...

ko kena ingat... dunia mengiktiraf tomoi sebagai martial art yg terhebat di dunia...tapi pada aku setelah aku belajar empat ilmu mempertahankan diri...aku rasa ada silat yg boleh menumbangkan tomoi...

dan kalau ko nak tahu silat apa... ko cari silat yg mengutamakan permainan BUAH PUKUL... bukannya BUNGA yg berbagai-bagai...

Originally posted by salimrock at 22-8-2007 08:34 PM
ada tak silat yg boleh keluar aboogan...( ala cam dlm street fighter tu.....ken , ryu guile )

tapi kalo ada mesti kena bela setan,hantu raya, toyol nyer supaya buleh keluarkan fire tu...cam d ...

oiitt salim...
org cakap lu ada muay thai - tomoi...

betul kaaaa???

aku bukan tak nak belajar silat, tapi setiap kali aku belajar silat mesti ada sesuatu yg tak kena ( malas la aku nak cerita )

tak tau la....

rasa cam nak belajar taekwondo , judo, karate - tapi cam poyo jer...wakakakakak

lagi pun kita ni melayu belajar la silat- betul tak?

pernah gak belajar satu silat yg cam tomoi, ada la nama dia...tapi pun ada gangguan gak.....

ingat nak belajar tomoi jer.....tapi budak2 tomoi kat kg aku kat kedah ni semua kerek -kerek la...ingat cam dah bagus......

tapi tomoi kat belah2 siam pun ada unsur2 mistik tau......

kalo buleh belajar la dgn org Islam, jgn l;a belajar dgn sami budha....sendiri mau ingat la ek...

ingat nak belajar yoga jer la, ( tapi itu pun ada unsur hindu plak )

jadi baik la belajar main gitar..........he..he... tak pun belajar buat kuih pau dan roti canai....

disebabkan umor dah lanjut baik la belajar ilmu agama jer la

Originally posted by rdzaccess at 22-8-2007 08:23 PM
Alamak...ada panggilan pulak...Nak gi Bukit Dokong, Kajang lak....
Nanti sambung yek...
Best ni ilmu silat nih....

Aku dulu orang tak terima aku nak jadi ahli....tapi dah lama dulu....

ok satu lagi... ko cuba selidik silat apakah yg dipraktikkan oleh EMAN MANAN... sebab aku tgk pergerakan EMAN MANAN ni adakalanya menyerupai silat yg aku belajar... tapi nama jenis silat nya lain... aku rasa mungkin ada pecahan di sini...

Originally posted by salimrock at 22-8-2007 08:46 PM
aku bukan tak nak belajar silat, tapi setiap kali aku belajar silat mesti ada sesuatu yg tak kena ( malas la aku nak cerita )

tak tau la....

rasa cam nak belajar taekwondo , judo, karate -  ...

gangguan apa tu weyyy....
kasi tahu la sama wa...

cakap pasal gangguan ni wa rasa skarang ni mcm wa tengah di ganggu oleh sesuatu jer ni...

tapi entah ler... nak percaya rasa mcm karut plakk... tapi kalau tak caya takleh gakkk...

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 22-8-2007 08:42 PM

oiitt salim...
org cakap lu ada muay thai - tomoi...

betul kaaaa???

belajar tak habis la, budak2 tomoi alor star kerek2 la...

sekrang wa menhabiskan masa dgn bermain snuker.....wa nak cabar budak2 tomoi tu main snuker....wakakakakakka

wa pernah dgr kat Penang dulu ada silat Nasrul Haq...satu jenis silat kebatinan...silat ni diharam kan kerna ada unsur2 sesat ( mengikut fatwa kerajaan malaysia la,  )

org cakap haram pasal diorang ada amal kan satu amalan yg buleh pukul org dari jauh....org akan tercampak jauh ( kira cam aboogan jugak la tapi tak keluar api , )

terpulang la korang nak percaya ke tak, mungkin ada kata wa karut, kuno , tahyul, fantasi dsb nyer...tapi  

cuba korang bayangkan kalo benda ni betul, dan ilmu ni jatuh pada org yg berniat jahat....tentu huru hara kan....jadi kerajaan haram kan lah......mengikut satu sumber la.....

pastu org cakap tok guru tu cam tak benarkan  murid dia turun kan ilmu ni pada org lain , jadi lepas ni berkubur la ilmu nie.....

ada org cerita kat wa....

tak tau la ada lagi tak org belajar ilmu lagi ke tak....

pasal org cakap yg ada ilmu ni pun org2 yg dah veteren......

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 22-8-2007 08:49 PM

gangguan apa tu weyyy....
kasi tahu la sama wa...

cakap pasal gangguan ni wa rasa skarang ni mcm wa tengah di ganggu oleh sesuatu jer ni...

tapi entah ler... nak percaya rasa mcm ...

biarlah gangguan tu menjadi misteri....

wa dah lupakan kisah lalu, dan mulakan hidup yg baru......

tapi kalo lu org yg beriman, rasanyer buleh atasi benda tu....

wa tak kuat iman la......

Originally posted by salimrock at 22-8-2007 08:57 PM

sekrang wa menhabiskan masa dgn bermain snuker.....wa nak cabar budak2 tomoi tu main snuker....wakakakakakka

wa pernah d ...

wooooooo... wooooooooooo... wooooooooooo... ilmu tu ada lagi lerrr.... wa dapat tahu seorang tok guru silat yg dah tua masih mengamalkan ilmu ni...dia duk kat slim river maaa...

tapi walau mcm mana hebatpun dia... kita kena yakin yg dia pun makhluk TUHAN mcm kita jugakkk...

Originally posted by salimrock at 22-8-2007 08:57 PM

wa pernah d ...

alor setar memang la...

kat sana mcm kat kota bharu gakkk... ramai yg ada tomoi... hebat-hebat lak tuh...

yg lu pi layan dorang wat per... dorang kerek lantak dorang la... jgn la layan doh....

Reply #77 Amiin_al_Kalam's post

lu pakar silat apa? silat suria?

budak2 tomoi memang kerek2! jahat! kat sekolah kroit, budak2 ni blaja kat luar, sorang blaja..pastu balik dia ajar kat kawan2 dier..budak2 NAKAL!! abis kitorang kena buli! cait! sib baek orang yang teraniaya doanya dimakbulkan..

Originally posted by razhar at 22-8-2007 10:20 PM
lu pakar silat apa? silat suria?

wa belajar silat ni sebab wa nak belasah lu la...
lu tunggu biar wa habis belajar dulu yer...
bila wa dah habis belajar nanti wa belasah la lu sampai lu terkencing dlm seluar...