CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: ev700

Perihal Adik Beradik.. Rapat atau Renggang?

Aku anak ke-3 dari 5 org adik bradik. Kitorang quite close walopun dah kawen sbb mak bapak takde.
Dulu masa kekecik akak no2 aku slalu gaduh2 dgn aku, pasal pe ntah. Bila dia kawen 5 tahun yang lalu, tetiba je jadikclose... so aku amik yang jernih je.... so ngam gakla. Slalu je call or sms aku tanye apa2. Tapi aku paling close dgn adik pompuan bawah aku ni. Tiap2 ari ade je sms ke msg kat fb. Selalunya kat status tu, ade je komen dari aku atau dia.
Lagipun dalam famili, aku ni kira "secretary" famili. Abg sulung aku lak "Pengerusi". Selalu "pengerusi" ada planning apa2 ke nak ckp apa2 kt adik bradik aku mesti melalui aku dulu, pastu suh aku sebarkan ke adik bradik yang lain....huhuhu
Pastu yang lelain pun kalau ada pendapat apa2 slalu je thru aku dulu, suh aku inform kat yang lelain. Yang best my kakak ipar pun sgt2 la close ngan kitorang. Slalu sms, jumpa je bergossip2, kengkadang suka2 je panggill dia "ibu".
Yang anak2 lak sama je close. Kalau tau je nak pegi jumpa diorang, anak2 aku melompat2 suka. Main sama2, makan sama2, kengkadang mandi pun sama2...huhuhu...

aku de 10 adik badik, 6 pompuan 4 lelaki.. Syukur sesangat hingga ke saat nie hubungan kita org very de close..lebih2 lagik yg pompuan .. ngan anak2 buah yg de 20+ tu pon aku close gak.. macam kawan2 je wlaupun kak sulung ku dah over 40+ & dik pompuan aku 20+. ipar dui pompuan pon we all close sgt.. sebulan skali mesti kita org pakat kumpul kat umah my mom..  Walaupon aku anak no 7 tapi aku rasa aku bnyk wat keputusan tuk family n dia org selalu tanya aku bila de pape hal..
persaaan tak puas hati or gaduh manja ada gak tapi biasanye kita org tak simpan dlm hati... Aku selalu cakap kat my sis ..semoga persaudaraan kita tetap begini walaupon one day my mom dah takdek..

alhamdulillah..setakat ini hubungan adik beradik aku rapat...

selain dari mak bapak aku saiko sejak kecil erti berkongsi, erti jgn gaduh2, erti jgn dengki sesama adik beradik, erti sayang semua sama, tp kesian lebih pada adik bongsu...faktor petua juga mungkin ada...yakni masa kecik ikat tali pusat tiga2 beradik n letak satu tempat.

mau rapat sepupu sepapat...nie takleh tidak kene jumpa selalu, or amik tau...ada org suka jalan2 rumah sedara..tak bawak anak..dgn alasan susah lah ..apa lahh..pada aku baik bawak..nnt die tak kenal sedara...

Reply 1# ev700

Alhamdulillah....mungkin sbb saya tak ramai adik beradik dan saya satu2nya pompuan
jadi hubungan dgn abang and adik sangatlah rapat....dengan satu2nya adik ipar pompuan pun sgt rapat....

Post Last Edit by phiyya at 27-6-2010 19:01

kitorg 3 beradik je, 2 lelaki satu pompuan and phiya anak last..hehe
waktu kecik2 dulu memang tension sebab memang kene buli je
tapi dah besar2 ni memang boleh kire rapat la..apehal2 memang akan cari each other
dua2 abang kalau ade ape2 memang cerita kt phiya
abang yg second pas kawin and duduk lain negeri ni makin rajin tanye kabar..kalau xtepon tiap2 hari mesti chat.. kakak ipar pun ok and rapat dengan phiya..kalau keluar pun selalunye phiya and kakak jalan same2..abang slalu bebel kitorg jalan lambat sangat
then dengan abang yang first ni pun kalau keluar dengan dia orang slalu ingat kitorg kapel sebab mesra..abang yang ni penah dump gf dia sebab gf dia bengang and pertikai kenape abang manjekan phiya:@ sorry to say tapi macam bangang je nak jeles dengan adik kandung pakwe sendiri...macam la kitorang bleh kawin pun hopefully abang yang first ni akan tetap macam ni and tak buang adik beradik la

Post Last Edit by pelangipetang at 27-6-2010 20:42

ALHAMDULILLAH... sy ade 12 adekberadek... me num 10 n meninggal sorang, tinggal sebelas...kami memang rapat... dr adikberadik ke anak buah n cucu...(sy dah pangkat nenek.)
mother juz passedaway jan 2010 n father dah 21yrs passedaway dah...
kami memasak sesama sendiri bila kenduri, raya n weekend...
kalu dalam umah ni... macam kapal karam... hehehhee.... umah pulak umah kg yang d tambah tambah mcm dewan... panjang jer... if tdo... jgn cakap la... sampai ke dapor..... qiqiqiqi....saya sangat bersyukur apa yang d beri oleh ALLAH kepada kami...
dr kecil kami memang rapat... even apa2 my brother yang akan sms to all my family members.. raya tahun ni sepi ckit... bcoz mother dah tak de..
selalu lepas sembahyang raya, kami semua pegi kubur abah... now, we go to kubur mak n abah......

Follow Us
aku ngan adikbrdik aku biasa jer....cam kawan..sbb umo hampir sebaya jer........agak rapat la...sbb kitrog 4 beradik jer

Siapa TUHAN kamu?

Siapa Nabi kamu?

Siapa imam kamu?

Dimana kiblat kamu?

Siapa saudara saudara kamu?

he he he.....lucky me........ no question on hubungan ngan adik badik.....

sebelum abah aku meninggal dulu, hubungan atr kami adik beradik tak begitu rapat..
biasa2 je..
takde gurau2..
asyik nak memarah,menyalahkan sesama diri..
lepas abah meninggal, kita org baru tersedar akan hubungan adik beradik ni..
kami cuma ada 4 org jer, dan aku ank ke 3..semua pompuan..
dlm seminggu mesti kol atau sms,bertanya kabar..
adik yg bongsu dah sambung belajar..
sedih mmg sedih sbb aku paling rapat dgn dia..

kami adik beradik 5 org
Alhamdulillah dari kecil sampai masing2 dah berkeluarga skrg..hubungan kami baik & mesra

kalau kecik2 dulu, biasalah bergaduh skit2 berebut brg dsbnya
tapi tak pernah lah sampai nak pukul memukul @ menengking satu sama lain
setakat masam muka tu ada lah

mungkin hubungan yg baik ni berkat didikan mak & ayah saya
masa kami kecil mmg mak sgt2 garang
kalau bergaduh antara kami, mak tak pernah memihak pada mana2 anak...semua akan kena
lagi satu, mak mengajar kami utk hormat pd org yg lebih tua
kalau yg adik2..tak boleh panggil 'nama' @ 'hang' (maklumlah org kedah) kat kakak/abg..juga tak boleh bahasakan 'aku' bila bercakap dgn org yg lebih tua.
si kakak/abg juga mcm tu..tak boleh bahasakan 'aku' bila bercakap dgn adik2
kalau mak dengar, mmg nak kena cubit pipi lah jawabnya

kami sekeluarga juga suka bergurau antara satu sama lain
sampai skrg pun mcm tu
Alhamdulillah..syukur dgn kemesraan yg kami kecapi antara adik beradik dr dulu hingga skrg
semoga ianya akan terus berkekalan...

Saya anak no 3 dr 3 adik beradik, So far alhamdulillah saya masih rapat dgn Kak long dan abg saya..anak saya pun rapat dgn anak2 dorang.

Aku rapat dgn semua kecuali abg aku dah tak berapa rapat sbb ada orang asyik monitor kerapatan kitorg.

Core Post at 19-5-2009 00:22

Abang angkat atau abang betul?