CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

‘Lepas Letak Surat Tu, Tak Pernah Tengok..Ini Kali Pertama Saya Tengok Semula Setelah 8 Tahun’ – Aiman Aufa

shy79 replied at 26-7-2024 01:57 AM
hakeem tu ex-MTD..
tak silap ayahnya pun tentera..
cousin iols cikgu dia dulu..

Rasanya betul je dia baik dalam kelas. Dah dia minat blaja. Baik la kelaku depan cikgu.

Btw budak2 pandai ni biasanya level psiko lebih dahsyat. Tengok je la politicians tu pangai cemana.

dua_chzy replied at 26-7-2024 11:07 AM
Ada porumer, anak blaja UPNM. Huhu.

anak iols la sis..skrg dh keje jadi marine technologist kt oil and gas consultant. nk tau co yg my doter keje tu mostly amik budak upnm je sebab anak iols tu la sbab budak tu tegas dan commited dgn keje. pastu diorg igt smua budak upnm camtu jgak.

renko replied at 26-7-2024 09:30 AM
dah jadi leftenan da pun
mesti lembik
nk marah subordinate pun mesti xberani

Upnm dah sebijik cam tempat Tamil Malayalam. Kalau sesape yg dari b40  atau kalau kat Tamil, kasta rendah cuba try jadi hero, mmg siapla ...xmemasal aufa ni pulak kena seterika. Kalau ko tengok cerita Tamil, yg kasta rendah report polis pon, ada polis jahat jadi dalang. Pendek kata Aku rasa mmg berisiko kalau aufa tu nak bertindak lebih dari tu. Unless aufa tu suku sakat TMJ / jagong atau Anak @azmee..

haruslah replied at 26-7-2024 09:35 AM
Ni la high council kan? Jibam kena pulau

High Neraka...

Nurul8001 replied at 26-7-2024 11:05 AM
Yg saya tak paham, bukan ke kadet sepatutnya setiap malam ada buat roll call, headcount.
Warden de ...

Yes za netizen da bangkitkan lama hal ni. Upnm sesuatu. Bubar upnm.

AznieBunnie replied at 26-7-2024 11:09 AM
chup - apa jadi dengan warden tu ye?

Hari tu mcm prnah bce, dia macam kne tindakan dalaman jelah mcm tukar kerja ke cmne klo x silap

Follow Us
aku rasa budak ni pun jenis baik2 n penakut jugak...
tgk jek la ruper 6 org pembunuh tu...
tgk cara dia jalan keluar mahkamah masa kes dia kena penjara jek dulu tgk gaya jenis budak2 jahat n berlagak..

dia tgk mamat tu kena pun seram kot...

asma87 replied at 26-7-2024 11:13 AM
Upnm dah sebijik cam tempat Tamil Malayalam. Kalau sesape yg dari b40  atau kalau kat Tamil, kasta ...

alah xpayah nk cite tu ini jahat je apa suma
the way dia kata lepas letak surat tak pernah tgk lagi
pun da tunjuk mmg just buat ala kadar je
n surat layang cmtu
sapa nk percaya
kau terus percaya ke kalau dapat surat layang?
tak proper betul pendekatan tp yela kan dia pun umur berapa je masa tu
nk harap apa lagi
tp nak kata dia mcm hero sangat mcm melebih je netijen2 ni

Edited by bpbbppbp at 26-7-2024 12:25 PM
L.U.S.M replied at 26-7-2024 01:29 AM
Masalahnya bukan kena pukul satu sesi..Dua hari mat..9hari sebelum meninggal..siap ada masa pindah ...

Ye weyh dia blh buat lebih lagi. Buat je 10 surat layang ke, pergi minta tolong kat pak guard ke, kdg2 pak guard lbih proaktif dri warden
Even klo dia call 999 pun blh mnta jdi anonymous utk hide identity klo xnk org tau tu dia. Klo upnm xnk bagi polis siasat msuk cari zulfarhan, dah jadi kes ganggu polis jalankan siasatan. Bgi je nama kat polis, nnti taulah polis cari tuan badan yg kena buli tu.
Tpi bnde dah berlaku. Umm dah terlambat utk selamatkan dia

rospinki replied at 26-7-2024 03:12 AM
anak iols la sis..skrg dh keje jadi marine technologist kt oil and gas consultant. nk tau co yg my ...

Kan. Dalam setandan pisang, takkan suma busuk takda yang wangi. Kecuali pisang yang memang dah rotten abis.

ezacbee replied at 26-7-2024 10:10 AM
Klo report polis ke ambulance mesti x lepas masuk. Byk soal jawab. Kena cari sapa yg call dulu. Naya ...

Maklumat identiti pengadu takkan di sebarkan lah..sebab tu better call polis terus..bagitau nama.mangsa terus. Bila tau nama mangsa kan polis terus cek. Takda lah Haryani pun sambil le2a malas nak cek satu2

renko replied at 26-7-2024 11:38 AM
alah xpayah nk cite tu ini jahat je apa suma
the way dia kata lepas letak surat tak pernah tgk lag ...

Netizen pon over jugak memuji aufa ni seolah besar sgt jasa dia. Aufa ni dari family b40 ke T20? Kalau dari b40 Aku faham je dia xberani nak bersuara lebih2...xmemasal dia kena balik dgn geng2 setan yg ada kabel mak bapak kroni dalam upnm tu. Tapi kalau Tengku Hassanal masuk upnm time tu, Aku rasa kecut jugak semua telorr  setan2 ni nak membunuh org.

Dalam surat layang pun xletak nama arwah kan. Kalau letak nama mungkin la patutnya ade lebih tindakan segera pihak atasan cari siapa yg perlukan bntuan segera tu. kalau ade nama dalam surat lyang mesti arwah dikehndaki segera lapor diri kan. Bg nama call ambulans je trus ke kan. Tp tu la semuanya yg dah jd kita doakn keadilan di dunia dan di akhirat utk arwah.

Pihak2 bkaitan yg spatutnya ambil tindakn tp xbt tu hdup xkn tenang smpai mati la korang

Bukan senang2 polis atau ambulans dari luar nak suka suki masuk ke situ. Setiap tempat ada SOP dorang sendiri. Bdk ni time tu tak berani nak berdepan dgn warden..tu yg terfikir bagi surat layang je. Kira ok jgk sebab dia bagi pada warden dan hospital. 2 pihak ni yg patut dikeji sebab x bertindak dan ambik mudah selain doktor klinik tu. Kata malam2 buat roll call dan headcount. Dh tentu la x cukup. Kenapa xde tindakan susulan lebih2 lagi dah dpt surat layang tu.

bpbbppbp replied at 26-7-2024 11:48 AM
Ye weyh dia blh buat lebih lagi. Buat je 10 surat layang ke, pergi minta tolong kat pak guard ke,  ...

Betul

Sebab tu aku pelik ade forumer ckp semua pihak uni yang handle

Apesal skrg kes ZF ni pihak polis dgn pendakwaraya yang handle klu betul mcm dia claim smlm( btw aku perasan dia dh delete la komen tu)hihi

otai_g replied at 26-7-2024 10:21 AM
Anak panglima? Omaigod panglima mana tu? Kalo aku jd panglima tu rela aku pulang blk pingat Dan jd ...

Xpasti yang mana satu tp panglima tldm(navy)

Tp dlm UPNM tu mmg ramai geng2 bapak tentera ank pun tentera dpt enrollment sbb pki kabel even masing2 xlayak n xde sikap ciri tentera yang bagus

Sbb tu kapal mindef 6bijik xsiap pun masing2 senyap..

kakacantikkan replied at 26-7-2024 08:49 AM
aku rs dak2 ni di mindset klu ada mslh setel sdiri..mcm downgrade gitu klu kena call polis ambulan ...

Kalau baca alasan penghakiman bukan masalah nk handle sendiri

Tp lebih pada risau kena tindakan tatatertib andaikata terkantoi sbb dh teruk sangat belasah org

Dh la arwah tgh tidur..dikejutkan terus dibantai..xsmpt budak tu nk pertahankan diri..mentang2 arwah ank pemandu teksi ko perlekehkan jadi balaci

Jubake!

IzzahF replied at 26-7-2024 08:35 AM
call ambulance tak melalui pegawai2 tertentu dlm upnm tu aiols rasa kebarangkalian akmal dgn aufa n ...

Mana pulak..Dari 21hb ke 30hb tu
Byk je peluang dua ekor ni nk inform pihak berkuasa klu betul ada rasa nk selamatkan nyawa kawan dorg

Klu dia just by stander yang xnmpk perbuatan diseterika tu xpe..tp diorg berkali2 lalu dan nmpk arwah tgh kena siksa

siap ada part kawan tlg sapu ubat masa arwah tidur

So pada aku semua mcm mmg hati kering xde simpati even kawan tu dh nyawa2 ikan

Pemandu grab yg bawak dorg ke klinik pun tgk kawan2 dia sepak/tolak kaki ZF n berkasar dgn ZF ni masa nk masuk grab car tu..

So kamonlaaa...ni semua bkn sbb takut kena seterika tp lebih pada xkisah pun..bkn hal aku..pdhl tentera patut ada sikap setiakawan yg lg tinggi dari org awam(kalau tgk cerita dulu2 or cerita perang2 siap sanggup tuntut bela kematian kawan etc)

Mubin tu bukan katanya kawan baik arwah ke.. Tak sangka dia pun jahat.. Dok mengaku kat okt 1 ZF tu curi duit dia.. Siap tekap seterika lagi

bpbbppbp replied at 26-7-2024 11:32 AM
Hari tu mcm prnah bce, dia macam kne tindakan dalaman jelah mcm tukar kerja ke cmne klo x silap

looooooh!
'hebatnya' hukuman dia...