CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

“Kucing Lalu, Saya Rasa Nak Makan..” – Podcast Zara Zya Dirasuk Makhluk Halus Di Bali Bikin Bulu Roma Netizen Meremang!

cattiecute replied at 3-10-2024 08:33 AM
rasa macam tu la
tapi tak pernah mimpi macam tu dah
yang pastinya iols selalu mimpi rumah kampung  ...

Test la berubat sis. Sb mimpi sama aje kan

selipar_hijau replied at 3-10-2024 08:39 AM
hujung2 semua cerita pasal gigi. penat kawan tu dok cerita seram

Gigi lagi menarik daripada cite seram.

Salah dia gak tayang gigi beso dah terfokus ke gigi daripada dengar cite seram.

asfaz replied at 3-10-2024 08:48 AM
Test la berubat sis. Sb mimpi sama aje kan

tak pernah pula berubat2 ni. mana nak cari area selangor ni
kang husband cakap buang tebiat je ko ni
tiber nak berubat2.

Lily_Elizabeth_ replied at 2-10-2024 10:19 AM
I selalu buat teeth whitening; pakai blue ray light laser; ngilu dan lama lama gigi cam rapuh seba ...

Blh suggest tak brand coconut oil and boleh beli Kat ner?

Tapi kan, intro podcast ni kan dah letak disclaimer yg ni hanya rekaan semata mata.. Ke aku salah pandang?

cantthinkofany replied at 2-10-2024 06:44 PM
just curious....kalau dalam keadaan kerasukan...ko boleh ingat ke apa yg ko cakap, rasa or dengar?.. ...

kalo dia x fully control badan ko lg, mmg ko blh rasa or cuba lawan dia.. bukan lawan bertumbuk ke apa, tapi semangat dan 'isi' dalam diri ko tu yg blh tlg fight utk diri ko.. jadi mcm separuh sedar gitu.. ni aku cakap dr pengalaman aku yg hampir dirasuk dulu.. aku x tau la org lain mcm mana..

Follow Us
Adik ai pernah kena rasuk. Berat nak mampos. Tak terdaya nak angkat waima nak angkat kaki or tangan. Yg merawat tu cakap benda tu duduk kat sendi sb tu berat. Kat mana bahagian berat tu,kat situ la dia duduk.
Kawan dia pun kena,yg merawat tu kata benda tu 1 family sb diaorg ni pergi bergaduh maki carut kat tpt dia.
Ai tgk Zara senyum tu meremang gak. Sb masa kawan adik ai kena tu,ai pergi rumah dia. Masa tu igt dah ok tau sb dah berubat.
Elok dia tgh tido tiba2 dia paling muka kat ai senyum sebijik macam Zara tu.Lari ai kuar rumah,dia punya gelak mengilai jgn ckp la. Mmg bukan suara dia. Siap ckp Thai lagi. Huh..  type ni pun terasa lagi meremang

TomyamPuteh replied at 2-10-2024 08:03 AM
Patut la Zara berat jodoh. Ada saka yg dok damping. Sepupu aku yg xde saka tu pun berat jodoh. Bahan ...

Kan perasan jgk die berat jodoh..Tunang pun putus, couple pun putus..Lagi satu die mcm x ada aura even die berlakon ok n best je..Ada kaitan dgn makhluk2 halus jgk ke aura dia jadi mcm tu..Tapi ok la rezeki die murah je rumah besar, bisnes pun laku je jual sambal ke apa pun..Still org support, job berlakon die pun x putus dari dulu pegang watak heroin even dah kertu..

selipar_hijau replied at 3-10-2024 08:39 AM
hujung2 semua cerita pasal gigi. penat kawan tu dok cerita seram

Acik forum suka lari topik

Edited by asfaz at 3-10-2024 09:39 AM
makkenits replied at 3-10-2024 09:11 AM
kalo dia x fully control badan ko lg, mmg ko blh rasa or cuba lawan dia.. bukan lawan bertumbuk ke ...

Ai hampir2 gak kena masa adik ai kena rasuk tu.
1. Ai tgh tido terjaga,terus pandang tingkap,nampak ada muka org tpi kosong tgh mengintai dalam rumah. (Tingkap rosak ,ada la dlm 2 cermin macam tu.
Gigih ai tutup dgn papan lepas tu.

2. Rasa lain macam, panggil arwah ayah ai,ayah tgk ai gigil,ayah suruh baca Quran. Tengah baca ada ketukan dari bilik mak ayah. Betul2 tpt ai baca dekat dinding. Mustahil org boleh ketuk dari dalam bilik tu sb almari kat situ.

3. Bila ada histeria ,ai mcm lain mcm betul rasa angin dingin cmtu,pastu mula rasa gigil selalunya ai cepat2 baca Al fatihah. Ni time kerja dlu . Ada 3/4 Kes histeria besar .
Last kilang kena histeria tu,ai mintak balik. Sb ai pregnant taknak amik risiko sb department ai aje kerja malam. Ada la 5@6 org. Yg tinggal budak lelaki aje, pompuan diaorg suruh balik. Tu pun lari balik jugak sb nampak kepala aje kat department luar. Walhal takde org dah kat department luar tu. Kitaorg dlm bilik kecik mcm tu.
Kejadian hari sabtu,Isnin kitaorg kena bebel

kakakko replied at 1-10-2024 09:05 AM
hahaha. tu memang dibuat2 lah.. hujung2 tok alha tu dia mekapkan watak jin yg zara ni citer.. chuo ...

Buat muka serupa, mekap kan serupa

Benda tu memang suka la berdamping dah ko menunggang jin jugak adoi

Tapi bukan ke orang kena rasuk ni susah nak mengaku ke, in denial taknak kena bawak berubat.

Betul ke dia ni.

likilu replied at 3-10-2024 02:48 AM

Benda tu memang suka la berdamping dah ko menunggang jin jugak ...

entahlah.. dalam circle iols ada la yg kena gangguan2 ni.. to be exact belah mertua iols.. tapi udahnya macam taksub pulak.. bukan in denial lagi dah.. hahaha. so ku rasa betul je tu.. plus cerita2 dia ada saksi kan. krew2 lah apa semua..

kakakko replied at 3-10-2024 10:57 AM
entahlah.. dalam circle iols ada la yg kena gangguan2 ni.. to be exact belah mertua iols.. tapi ud ...

Dah jatuh sayang ke benda tu ke? So jadi makin susah nak buang?

Pedamping la kan bukan rasuk? Ke sama je haha

Kalau betul then mmg jatuh dah la market dia siapa nak kapel atau ambik berkerja gini, penat buat muka

likilu replied at 3-10-2024 10:48 AM

Benda tu memang suka la berdamping dah ko menunggang jin jugak ...

yg susah nak berubat tu, bukan sbb dia sdg dirasuk tapi ada benda dgn dia yg 'control' atau halang (?) dia utk berubat.. dia still blh berfikir tapi mcm ada benda yg mempengaruhi pertimbangan dia.. kalo rasuk ni, mmg benda tu dah take over diri ko completely sampai ada yg blh buat benda2 yg x logik dek akal manusia dan ko x sedar lgsg apa yg ko buat tu. in her case, dia pernah dirasuk tapi benda tu still ada dgn dia wpun dia dah berubat. sbb tu ada masa, benda tu cuba nak menunjukkan yg dia masih ada tapi at the same time, dia x control her completely.

bg yg lebih arif psl ni, kalo aku salah tlg betulkan ye.. sbb ni ikut kefahaman dan apa yg pernah aku atau org2 yg aku kenal lalui..

likilu replied at 3-10-2024 11:17 AM
Dah jatuh sayang ke benda tu ke? So jadi makin susah nak buang?

Pedamping la kan bukan rasuk? Ke ...

sbb tu org2 tua suruh cepat2 berubat kalo ko rasa ada something wrong diri ko.. takut benda tu nanti sebati dgn diri sampai ko x blh nak beza it's the real you or ada benda lain yg pengaruhi diri ko.. bila dah sebati, mmg sayang nak buang.. ibarat ko payah nak buang bff dari hidup ko walaupun ko tau bff ko tu toxic..

cantthinkofany replied at 2-10-2024 06:57 PM
murah ke mahal...mmg akan busuk...ko bayangkan ko letak satu lapisan di atas gigi ko...when it is  ...

Ini betul. Gigi ori lagi berkualiti.

makkenits replied at 3-10-2024 12:25 PM
yg susah nak berubat tu, bukan sbb dia sdg dirasuk tapi ada benda dgn dia yg 'control' atau halang ...

I see okok i take back my words lah kalau her logic and sanity is not at 100% disebabkan benda ni

Semoga Allah merahmati zara zya or janna nick sesiapa dikurniakan strong will untuk break free dan detach dari segala jin iblis dan syaitan, boleh hidup tanpa gangguan jadi normal balik

Same goes to acikforum n myself jugak semoga semuanya dijauhi kesyirikan, dan diberikan jalan keluar kalau terjebak

Iols dah tgk ok podcast zarazya ni. Gigih aku dgr sampai habis. Kesimpulannya aku sorang ke rasa benda ni dibuat2? Nak naikkan rating sendu rancangan ni ke? Iols baca kat thread ramai kerasukan lps tgk podcast ni, anak meracau2. Ko buat2 ke sbb aku tgk biasa je takde apa?

aku tengok tajuk yg lalu kat feed pasal kes zara zya ni pun aku boleh agak..content je bende ni seme..netizen mudah tergula gula..kahhhhhhhhh

mrsamz replied at 3-10-2024 02:16 PM
aku tengok tajuk yg lalu kat feed pasal kes zara zya ni pun aku boleh agak..content je bende ni seme ...

buang masa rasa iols bukak youtube zarazya tu smbil buat keje. mmg content semata. propah jelah org2 yg tgk podcast tu kerasukan meracau racau yihhhhh