CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lostfaith

Hati rasa berat tak mau pulang rumah MIL sempena raya yang bakal tiba

Close [Copy link]
Tq mod.....
luv the credits

Kalau ikut hati yang marah memang rasa tak nak jejak dah kaki ke rumah mak mertua kan.... Tapi sampai bila nak macam tu kan.... Busuk busuk pun mak mertua kita jugak...

Tekan la perasaan ko tu tt Last edited by Syumaimah on 1-7-2014 08:54 PM

tiputipujah posted on 1-7-2014 04:12 PM
bagaimana dengan suami ain...
diam jer ka..
ain tak balas aper2 ka..

erm suami diam jelah...kadang nampak dia pun serba salah tapi dah keluarga dia kan. sy ni bila balik memang jadi pendiam. nak bergaul dengan diorang tapi macam tersisih.entahlah. kalau orang dah start mengata depan2 tu.. sy diam aje la. bila masuk bilik memang meleleh terus air mata. pernah je suami nampak kita menangis..luah semua depan dia...dia pun faham tapi ape boleh buat.nak tegur karang nanti orang cakap lebihkan bini pulak. ikut hati memang x nak balik.duduk sehari je dah panas bontot tapi kenangkan ada anak lelaki jugak kang dah tua menantu x nak balik tengok kita pulak.  

nampak sangat yg tt ni busuk hati kat mak mertuanya.....

kalau aku jadi laki tt tentunya aku sangat sedih..apa yg tt kata pada maknya....

apa yg kita buat itu yg kita dapat...

Follow Us
lostfaith posted on 1-7-2014 03:49 PM
Aku kalu orang layan baik memang aku baik. Tapi kalu dah buat mulut cam taik ngan aku memang aku mak ...

TT, maafkan sy... Better bg jer bunga pd yg bagi t**k kat kita. X rugi. Now i know why all these problems happened.

Innrukia posted on 1-7-2014 04:01 PM
See nampak tak hang mulut mcm mana? Hang baca balik semua komen hang psl mil hang tu. Senang jer n ...

Hahaaa...ni kira hang wat reverse psycho la kan sbb nak ngetest. Tp kata hang agak mnyentap perasaan tt yg tgh fragile skang ni. Apa pun masing ada cara utk console masalah ni. Ada cara lembut n ada cara mcm keras

suami anda dulu duduk dlm perut MIL anda...dulu nikah paksa ker..anaknya nak...maknya tak nak...tak de mak dia tak de la suami anda...

korang ni byak salahkan tt. biar betul.. mcm xpercya je. korang semua penyabar sgt ke

aku stuju je tt x balik. padan muka mak mentua. kalau bukan dia ngndungkan suami tt, org lain la ngndungkan.. atau suami tt trs x wujud. dah mmg hukum alam mak ngndungkan anak..eh eh betulkn pikir mcm tu

If you feel that you cant get along with your mil, terus terang dengan suami. Jangan buat suami serba salah. Find a way to compromize. You might think yout husband ok dengan your family, maybe dia berlakon. Mana tau kan. Nak jaga hati isteri. .. Kalau suami you memyambah dengan your mom, how would you feel? Terrible kan feeling tu.. Jangan jadi isteri yang menjadikan suaminya ahli neraka. Betul tu bukan your mom. Tapi its his mom.
Buat yg terbaik jekla kak .. Senyap kan aja.. Yang penting suami akak bela akak .. Kalau dia pun perangai hazab, my advice would be different..

Rate

1

betul lah org kata, musuh utama seorang perempuan tu, perempuan lah jugek adanya..
suatu hari nanti, TT pun akan jd seorang mak mertua..

jgn sampai berulang kisah yg sama. buat baik pd hari ni, mungkin kita akan dpt balasan yg baik dikemudian hari.

bestnya family tt... masih ada ramai ahli keluarga yg hidup... n byk drama...

lazim posted on 1-7-2014 07:55 AM
korang ni byak salahkan tt. biar betul.. mcm xpercya je. korang semua penyabar sgt ke

aku stuju ...

me ngaku me penyabar dengan mil
awal cam TT, memberontak gila babi sebab seminggu 3 ke 4 kali ke rumah mil.
tak pernah merasa berhujung minggu berdua duaan, mesti ada fil dan mil.
4 tahun jugak camtu episod berlanjutan tanpa henti.

my mil dan me cam love and hate relationship,
dia banyak mnguris hati kalau nak kenang,
tapi me jenis buat bodo aje, sebab my mil walau menyakitkan hati, dia lahirkan my husband
yang menawan hati.....

so kalau me boleh tak berhujung minggu selama 4 tahun sebab selalu dengan mil
apalah sangat balik raya tu.. plus sok sok meninggal mil tu, merdekalah TT,
tak perlu risau dah nak balik sana....

sementara tu bertabah ajelah... bukan orang lain, mak pada suami.

penmerah posted on 1-7-2014 03:01 AM
aku kan.... time2 terasa ngan MIL.... ada gak setan menghasut supaya menderhaka
tapi selalu gigil ...

kan, hahaha me rasa me orang paling penyabar dengan parent mentua,
sampai meninggal me jaga.. setakat menangis sebab terasa dengan mil cam normal.
segala ayat menusuk kalbu pun kemudian masuk telinga keluar balik tanpa tinggal kesan...

me buat semua tu sebab my husband.
kalau dia somi menyusahkan hidup mungkin me berkira tapi dia tidak,
so hidup ajelah berbaik, hari ni dah 3 tahun kami yatim piatu kat sini,
tapi nama dorang sampai sekarang kami sebut sebab dorang banyak mainkan
peranan dalam hidup kami berdua.

cmf_acura posted on 1-7-2014 05:43 PM
nampak sangat yg tt ni busuk hati kat mak mertuanya.....

Cer citer aku busuk hati tang mana?

Cer citer sikit. Meh aku nak dengar.

faraway1 posted on 2-7-2014 04:39 AM
me ngaku me penyabar dengan mil
awal cam TT, memberontak gila babi sebab seminggu 3 ke 4 kali ke ...

Fara, ko 4 tahun tapi aku dah 10 tahun n maybe berpuluh tahun lagi kena ngadap benda nih. Aku nih manusia biasa punya rasa marah. Bila orang tua aku kerap dikaitkan aku sakit hati n asyik menuduh yang bukan bukan. Camanalah nak ngadap berpuluh tahun lagi. nak kata nyanyuk belum lagi. kalu dah nyanyuk aku terima jer.

1) aku fikir kalu aku tak balik kali nih, mesti dia terasa ngan aku, barulah dia terfikir apa yang dia cakap selama mengguris hati orang. Orang pun ada perasaan jugak. Maybe lepas tuh aku baliklah. Sebab bila aku diam, dia ingat aku terima kut n ikut suka hatilah nak cakap apapun. Belajarlah menghormati orang lain sekiranya dia hormat pada kita. sayang payah nak dipupuk tapi perlu ada rasa hormat. Orang luar kekawan pun kita cakap berlapik kenapa ngan orang luar yang jadi famili kita, kita tak reti nak bercakap berlapik.

2) Kalu aku balik pulak aku rasa aku akan buat macam emo kut. Berkurung jerlah dalam bilik. Tunjukkan yang aku terasa. Selama ini dia kata apa apa aku diam, kali nih aku tunjukkan yang dia tak boleh buat gitu pada orang lain.

Dua options nih yang sedang aku fikirkan. Soal laki aku tu dia memang akan balik.

lostfaith posted on 1-7-2014 06:37 PM
Fara, ko 4 tahun tapi aku dah 10 tahun n maybe berpuluh tahun lagi kena ngadap benda nih. Aku nih  ...

dont worry, dulu pun me ingat kena lalui banyak tahun tapi sekali my mil diagnostic dengan kanser,  dalam 6 bulan aje lepas tu meninggal dah.  dah 3 tahun pun me sampai sekarang masih ada sedikit penyesalan....

masa tu buat me berfikir kalau me tau my mil meninggal secepat cam tu me mungkin akan lebih penyabar.

Suami nak balik kampung dia tapi aku katakan pada dia, silakanlah bawak anak anak sekali but not me. I rather stay in hotel near there sambil tunggu suami. Kejamkah aku tapi aku memang takleh nak bertahan dah.

*******yg ni aku hrp ko jgn buat ye..mmg ko rs sakit ati sgt dgn perangai mil ko tu...tp just ingat satu je...itu adelah mak somi ko...tanpa mil ko x akan dpt somi sebaik dia...

Setaip topik nih ni ditanyakan pada suami dia just diam
Bila i menegaskan pendirian, dia just diam.

*******somi byk diam kan...sbnrnya dia x setuju dgn cadangan ko tuh...mcm ni la aku tau ko mmg berangin dgn mil ko tu...blk raya nti ko anggap la xde ape2 yg berlaku...mntk maaf pagi raya...in sha ALLAH lembut ati mil ko tuh...bwk la buah tgn...benda yg dia suka...amek ati dia blk...nak x nak sbg menantu MENGALAH je la ye... Last edited by fifie_olin on 2-7-2014 05:52 AM

nuryakmal posted on 1-7-2014 11:46 PM
If you feel that you cant get along with your mil, terus terang dengan suami. Jangan buat suami serb ...

Pn Kemal, u nih tak baca habis kut. Sy memang ada cakap ngan suami saya perasaan sebenar saya sekarang.

Part menjadikan suami saya tuh anak derhaka tuh tang mana yek. Sy hasut dia jangan jumpa mak dia ker, jangan call mak dia ke, or jangan bagi duit kat mak dia keh. Itu bukan part hub suami sy ngan mak dia coz diorang okay tapi part saya ngan mak dia. Kut kutlah dia lagi okay kut saya tak balik maklumlah dia tak suka saya jugak kan.

Pn. Kemal, nak tanya jugak apa perasaan u kalu mentua u macam ini. Ni kalau jerlah coz i know  mentua u tak macam ini.
Kalu mentua asyik mengungkit u tak beranak beranak sampai sekarang, perli u oh orang lain kawin setahun dah ada anak, sambil tengok kat u. Or tanya soalan camni belah mak ngan ayah kemal dulu, ada tak keturunan mandul. Pastu u pun cakap oh bapa sedara adalah jugak yang tiada anak. Pastu dia cakap patut pun samapi sekarang ko tak beranak. Or cakap macam ini belah mak takde yang keturunan takde anak.Payah sungguh kamu nak lekat yek. Or cakap mak ayah kamu nih tak pandai jaga anak sebab tu nampak moden sangat, sampai anak pun tak nak. Depan depan muka kamu nih.

Aapa perasaan u kalu diulang ulang benda yang sama. u nak jawab camana. I dalam kes lain tapi caranyer lebih kurang sama.