CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CARI-IIN

Pelajar Universiti Kini Hanya Mampu Makan Nasi Bujang???

http://kadcetakduit.com/mymoney

cinta_86 replied at 14-1-2016 03:33 PM
hik3...aku dlu slalu beli stock2 makanan...aku ltk kt luar je..sape nk ambik la mkan...dlu mse stu ...

sama la.. dulu kuruih ajo.. skg duit udah ade so belilah apa yg tak terbeli mse zmn study dulu

chinta89 replied at 17-1-2016 09:37 AM
sama la.. dulu kuruih ajo.. skg duit udah ade so belilah apa yg tak terbeli mse zmn study dulu {:s ...

hik3...tp skrg aku jge gak pemakanan aku...turun byk gak la...walaupun duk umah je...dh masuk 3 series ni kn kene gak je kesihatan...hahahahaha

cinta_86 replied at 17-1-2016 10:24 AM
hik3...tp skrg aku jge gak pemakanan aku...turun byk gak la...walaupun duk umah je...dh masuk 3 se ...

ye la iols pun sama yunk.. skg makan kira2 gak kalori sb nk g jog mmg x sempat.

tetiba rasa mcm better la aku zmn study, makan ala kadar pun xde lak kena berdiet ginih.

ni la jenis manusia tak reti bersyukur hahaha

chinta89 replied at 17-1-2016 11:49 AM
ye la iols pun sama yunk.. skg makan kira2 gak kalori sb nk g jog mmg x sempat.

tetiba rasa mcm ...

aku duk umah je..tue yg kene jge mkn...kang mcm dipam2 plak nek...hahaha kn...mase study dlu aku mmg kategori kurus la jgk...walaupun xde la kurus sgt...hahaha...skrg nie selere mkn pon mkin kurang...faktor usia kot...muhahaha...dlu keje kt site kurus la gak..sbb kene nek tangge g umah tingkat 9...gigih x..xkn aku nek lift kt sane...hahaha

dulu  mase student pun memang azab...lunch makan  nasik ade lauk ade sayur..eh nasik bujang ke tu??malam makan megi..pandai2 la survive..nak mintak duit kat ayah malu..sebab adik2 dok blajo lagi..tapi tak penah lg la kebuluran..makan megi satu seminggu pun penah kahkah..tu ler kenangan mase study..susah2 dahulu..senang2 kemudian

Follow Us
chinta89 replied at 14-1-2016 12:28 PM
dah tu ape mslahnya makan nasi bujang.. nama pun student. ke nk lahap makan nasik penuh pinggan, ade ...

Kheeen
Pklah tu makan nasi bujang
Abih tu nak telan apa? Lobster? Norwegian salmon? Wagyu beef?
Pondan sgt students ipta zaman skang
Akak yg dah keje stp bulan dpt gaji ni pun pandai2 la bajet makan sbb akak nk kumpul duit travel sana sini cikcur
Kat opis ni akak belasah je apa yg ada kt pantry..dr kopi gula milo teh sume akak buat kt opis jah..takyah turun gi mamak
Unless la nk gossip hal opis kanz?

kalau bab jimat menjimat. aku teringat ada setahun aku bedal roti canai untuk breakfast dan lunch. sebab pakcik tu juai murah, sekeping 6 kupang dan tepung nya tebai. perut kenyang pun kenyang, jimat pun jimat. berkat hidup pakcik tu ada makanan aku nak makan hari hari, sampai jadi beruang kutub aku lepas tu. dinner, nasib tak bukak kedai jugak, kalau tak dinner pun aku sapu bersih.

Kisah student makan nasi bujang ni viral sekarang jer.. zaman2 aku student dulu pun still sama..makan sardin, telur, collect duit sama2 utk belanja dapur umah sewa sebulan, makan meggi rendam, bosan2 makan megi satu jenis je tukar plak buat dua bungkus megi campur perisa (ayam+kari), all of those things are normal in student life. Yang masalahnya sekarang kenapa tiba2 semua org macam baru tau "eh susahnya hidup student makan megi je, kesiannya kena kerja part time, makan nasi lauk telur je ke..siannyaa," etc. Zaman diorang study dulu semua mewah ke selalu makan ayam daging sotong ketam?

Zaman buat bach dulu still considered murah..boleh mkn nasi lauk ayam sayur n telur @ bergedil harga rm3.50.. tu pun bukan hari2..awal bulan time dapat duit fama sajork..tgh bulan mkn megi gak..pastu bila aku sambung study tahun 2008, time tu dah start mahal sikit2.. tapi student time tu boleh lepak makan kat Pak Li Kopitiam.. kaya seyy..aku mmg x ikut lepak..sbb tak mampu. Gi fakulti jalan kaki..naik bas ulang alik kl-shah alam.. sbb time tu study sambil keje part time. dapat ptptn tu baru lega sikit..bernafas la jugak.. nak cerita susah jadi student.. time aku betul2 tak berduit time tu aku makan roti ban sambal sambil jalan g kelas..tghari mkn amik employee meal, pagi makan mark out food smlm punya. Kalau time cuti boleh la masak nasi mkn lauk apa yg ada..biasanya telur lah..paling murah. Takpun beli sardin.. makan amik dr tong sampah pun pernah..tapi makanan tu elok lagi (dlm cling wrap) sebab bfast item, just manager aku dah buang sebab mark out dia after 11am.

So bagi aku setakat apa yg ada tu syukur ajelah.. tak pernah lagi la sampai tahap putus tali perut sbb x makan.. tgk wayang ke lepak2 kopitiam ke mmg xde dalam kamus hidup aku time tu sbb mahal maa.. kalu org belanja tu lain citer lah pergi la jugak kan..

cmf_premierleag replied at 17-1-2016 04:51 PM
Kheeen
Pklah tu makan nasi bujang
Abih tu nak telan apa? Lobster? Norwegian salmon? Wagyu beef?
...

tgk student zmn skg yg aku nampak : pakaian kalah org bkerja, make up kemain, beg opkos bertukar2 ikut kaler baju n kasut pun sama, gajet xde yg cikai2...

so tang mana misekin sgt tu. x dnafikan mmg kos hidup tgi tp kalau nk mengeluh part makan ns bujang aku rse mmg x patut sgt lah. standard je hidup ipt bergelumang ns bujang nasi bajet mee segera n makan catu2. manja sgt budak skg.

kak, cikcur tu hape? selalu bace tp x brpe hadam

apa masalah dengan nasi bujang dengan budak2 u ni? orang dah kawen dan berkerja pun masih ramai yang bermenukan nasi bujang.

rasa nak makan sedap, lain kali mohon/buat rayuan course yang ada dekat negeri sendiri je. gasak la berulang dari rumah hari2. dan lepas tu bertabahlah dengar mak2 kamu melahar hari2 sebab kamu dok demand nak makan sedap sesaje.

apa salah student mkan nasi bujang, Aku pun makan nasi bujang sebab tak pandai masak, nasi + belacan + ikan..

Betul tu....janji dpt makan nasi... Skrg mcm leh buat part time utk cari duit lebih....rohaizahadi.blogspot.my.

Boleh usaha cari side income....rohaizahadi.blogspot.my

Me student sekarang.me suka je nasi bujang kat kolej nie.rm2.50 telur dadar letak bawang+sup kosong+kicap nasi ayam/kicap biasa+sambal nasi ayam/sambal belacan.nak campur2 kicap n sambal pun boleh.nak topup sambal free jek.sedap nasi bujanh kat sini.my previous uni dulu nasi bujang rm2.00 telur dadar besar+sup tomyam kosong.telur tu dia letak sos yg mcm sos keropok yg likat tu.tu pun lagi bestt.tapi xde sayur.yg uni skarang letak salad.mintak extra pun xde caj tambahan.so far makanan sini murah.nasi lemak 70sen pun ada.sambal ada ikan bilis,telur potong 6 n timun.sedap pun sedap.boleh je nak berjimat tapi makan sedap cuma kena pandai bajet la kan

RohaizaSNE replied at 18-1-2016 03:10 AM
Boleh usaha cari side income....rohaizahadi.blogspot.my

Adik beginer... kalau nak meniaga gi bod Shop Online sana. Sekian

waktu study diploma dulu, aku n housemate kongsi duit beli brg dapur... sardin, ikan kering / bilis, cili kering, etc yg boleh simpan lama.. yg ni kitorg guna utk masak time dinner n weekend..  awal bulan blh la beli ikan/ayam kat pasar time weekend.. time ujung bulan, guna la stok yang beli masa awal bulan tu kalo dah kering modal nak pi psr.. aku masak nasi goreng campur lada hitam, cili padi n ikan bilis pun dah blh puas mkn time tu..  

time ada kelas, mkn kat kafe... yg ni mmg bajet sorg rm5 lebih je... tp aku untung, letak lauk bnyk mana pun, abg kafe ttp caj aku x lebih dr rm3 sbb muka aku sebiji mcm awek dia (mmg bila tgk gmbr awek dia serupa muka mcm aku.. bukan taktik ngorat)... bila dia dah kantoi rahsia  caj lunch aku yg ciput tu, pinggan aku jadi mangsa persinggahan 'lauk' kwn2 aku.. lps byr, masing2 amik balik lauk tu... tp kena tgk sapa cashier ari tu la.. n xde la reramai buat gitu... nanti terkantoi dgn owner kafe lak

waktu aku study dlu... nasi telur mata kicap bawang potong cili.. feveret all time.. sbb itu je mampoo... ada lebih tong2 dgn member.. biasala tu dapat makan nasi kicap telur mata... pnah tu lapar gile... wet xde.. nk makan share2 dgn member.. order nasi goreng.. huhuh alahai.. bebudak skrg ni manja.. sgt sgt manja..

monyet_2015 replied at 18-1-2016 10:47 AM
apa salah student mkan nasi bujang, Aku pun makan nasi bujang sebab tak pandai masak, nasi + belacan ...

kekekek sbb xpandai masak.. kekekke adehhh kelakar ke ulu ati komen ni... kan.. bebudak skrg manja lebih. org dulu2 makan nasi telur mata rilek jek.. advance dapatla sardin sambal.. sbb sardin pon mahal.. aku pnah buat part time kat jusco.. jadi customer service.. depan kaunter ada kedai juai telur herba... telur herba tu la makanan aku hari2...murah 60sen jek.. ate dh xde wet.. makan itu je la