CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

AKASIA : ADAMAYA

Reply 774# missgirl

suka juge...

baru tengok episode ari ni.. hmm, kenape aku dah rase makin pelikk jer cite nih..
sampai kesemua orang jaat je yang menguasai cite nih.. dengan dani, dengan adik si makcik merc.. tadi lisa kate cite ni untuk tontonan ringan, means lepas2 keje, tenangkan pikiran ngan cite camnih.. but sekarang ni, peninkan kepala adela.. banyak sgt cite dalam satu drama.. adam+maya adela beberape minit dari keseluruhan cite.. hmmm

pelik, slalu induksi dlu br btn....
ko induksi kt pusat latihan felda tu ke? konfem la kwsn jin ...
bunick Post at 28-4-2010 04:59 PM

erk, yg induksi aku tu, tang felda tu mmg betul. tp dorg bgtau tmpt nyer kat felda residence sungkai, perak...
haila, tmpt jin bertendang ker?? ni yg x masyuk even aku bwk berukben ni!!

takpe2..nanti kitorang dendiam je lps tgk ending.kitorang takkan bising kat benang ni..lps k ...
cik_kaer Post at 28-4-2010 05:00 PM

x pn nt kita mtk mod kunci jap umah ni msa ending. lps ruki dh abis kusus br kita mtk mod buka b ...
bunick Post at 28-4-2010 05:09 PM

haila korg ni. xder la aku sampai sanggup x kasi korg meroyan dlm ni psl ending sbb aku x dpt join sekali... xper2, korg meroyan jer la dgn ending nyer nnt. aku ni pun suka jer baca spoiler2 ni...

lps aku hbs semua2 tu & selesai tgk kechap, aku akan moyan sensorg kat sini. kalo korg nak join sekali, amat la dialu2kan...

ruki... nak kawan2 update ke? hehhe

btw, ikea dah mula gram tahap biawak ngn dani nehhhh! dia ber ...
de_ikea Post at 28-4-2010 05:53 PM

sila2 la hapdate kat sini ek kengkwn... nnt lps aku kuar dr tmpt jin bertendang tu, aku akan gigih kan diri moyan dlm sini plak... mau nyer tiap2 hari aku update dgn mak aku citer ni... tp bg aku, mak aku tu kurang skit kalo nk suh dia citer psl drama2!! kalo mak aku nyer storyteller xdpt nak bg kepuasan psl ending nyer nnt, aku calling2 jer la org lain... cik sekai maniam, kalo aku calling2 ko tu. sila la available kan diri anda yg sibuk mengalahkan menteri tu ek...

ahahahahaah....lawak gler sarah neh!!~~ ingt maya la bukak pintu tuh...siap "surprise~~" bagai. ...
skymania Post at 28-4-2010 07:14 PM

kan kan kan... mmg lawak jer si sarah tu... mcm bdak2 pun ada siap nak bg surprise bagai...

and sweet jer biler dia dok mkn amani nyer kismis. amani tu plak dan2 la g tepuk tgn makcik sarah dia biler makcik sarah dia tu nmpk gaya mcm nak hbs kan kismis yg baru dibeli oleh aunty lisa...

suka sgt dgr sore amani yg serak2 basah tu...

Follow Us
hari ni tertengok trek selebriti lisa ngn jimmy (yang suatu waktu dolu tu la)
nak tergelak bila lisa pakai henbag putih tu jugakkkk hahaha...

henbag coach tu all in. boleh di bawa ke mana-mana

asben aku plak memang tak puas ati ngan maya..aku cakap cerita je kot yg bawak sampai ke luar tu wat pe sampai kan citer tu da abis boleh lagi die dok ngomel tah pape

bangang sngt maya neh!!! sah2 macam die yg curang!!! haramsss btol!!cerai jeh la senang...adam ngan lisa plak..abis crita...

hadap sngt ngan dani tuh..untung2 nasib die sama jeh ngan bekas istri dani tuh...:@

*emo aku mlm neh*
skymania Post at 28-4-2010 23:50

mmg emo weh tgk maya kat episod smlm.. geram betul
tiba2 aku suka plak kalo adam dgn lisa peguam tu..

suka sgt dgr sore amani yg serak2 basah tu...
rukiaichigo Post at 29-4-2010 02:54

kan? dia dgt adorable..

mmg emo weh tgk maya kat episod smlm.. geram betul
tiba2 aku suka plak kalo adam dgn lisa peg ...
hazlyn Post at 29-4-2010 08:24 AM

aku pun dok sumpah seranah jer dani (and ada kala nyer kat maya) smlm depan tv. siap aku mencebik2 & jelir2 lidah kat dani, bajet dia nmpk. adik aku kat sblh plak dok geleng2 kepala jer, siap ckp kat aku yg ni just ceriter jer, xyah la emo2!!

tp mmg la, rs nak muntah jer biler dani dok pujuk rayu si maya yg konon2 dorg harus berjuang demi cinta dorg yg x kesampaian sblm ni... lagi2 la aku geleman biler si dani ngok ngek tu tetibe muncul depan maya siap dgn coklat & munge tu. mmg xleh blah betul ayat dia: "kalau maya mkn coklat tu & rasa manis, manis lg senyuman maya. tp kalau maya mkn coklat tu & rasa pahit, pahit lg hati dani rasa!!" adoiya, tolong la mamat perasan ni!!   si maya tu plak boleh cair dgn ayat mcm tu. kalo aku, dh kena pelempang berdas2 si dani tu!! :@:@:@

kan? dia dgt adorable..
hazlyn Post at 29-4-2010 08:25 AM

mmg adorable sgt. even kdg2 tu aku nmpk la amani tu malu2 nak berlakon, tp sweet jer dia!!

Post Last Edit by ain_akm at 29-4-2010 09:13

geram sngt ngan Maya..
bek Lisa g..
mcm mana la epsd hrini..

Adakah Maya akan menyedari tiada cinta yang lebih tulus selain dari cinta suaminya?

Suka laa ngn Amani nih...pandai laa budak nih berlakon...anak saper nihh?comey plak tuhh...

ruki, felda sungkai residence tu cantik tempatnyer.. tak yah lah ko risau.. baru siap lagi tu.... nyamuk tu tetap ler ada dah dlm area ladang gak kan.. internet ada kot tapi tak berapa laju.. aku dah penah gie dok yg hot spring nyer villa tu..
aku rasa adam dan lisa tu tak de apa apa lah.. adamkan budget setia dgn si maya tu cuma dia frust pada maya yg masih tak nampak dan hargai kasih sayang dia dan masih lagi melayan dani bongok tuh..  lagipun dah nama citer nih pun "adamaya" xkan kendian jadik "adamlisa" lak... tak kena bunyinyer.. ekekeke

tp kan korang.kalo nak kate adam tu sebok tak sempat nak kuar ngan maya.cam pelik tak adam bole buat groceries ngan anak die..maknanya maya pon sebok gak time adam off.kire time off depa clash..kire maya tak leh la blame adam takde masa ngan die..kan kan kan ?

ala kalo ati dah tak suke tuh.sume bende jadik silap kan?

aah lisa tu blur2 sotong la.comei jer masa die ckp sindir2 si maya

ruki, felda sungkai residence tu cantik tempatnyer.. tak yah lah ko risau.. baru siap lagi tu.... ny ...
adnil Post at 29-4-2010 09:32 AM

dh nmpk gak tmpt tu dlm tenet, mmg cantik pun...
ala, kiter xder la kesah sgt kalo kat sana tu tenet slow ke x. asalkan dpt moyan dlm forum ni cukup la... kalo x dpt donlot pun xper, boleh donlot time blk rumah nnt. to kalo xleh berporem yg sengal tu. hidup ini akan rs kosong kalo x menjengah hatta sekejap pun dlm Cari ni!!

ekekekeke ~~ part "adamaya" tu mmg aku setujuk. sah2 la tajuk drama ni adamaya kan. even rumah tangga dorg dilanda badai sekali pun, sah2 la ending nyer dorg akan bersama2 gak kan. xleh terima dek akal gak kalo ending nyer adam dgn lisa & maya dgn dani. mcm xbest plak tetibe title bertukor ke "adamlisa' or "danimaya"...

ruki, felda sungkai residence tu cantik tempatnyer.. tak yah lah ko risau.. baru siap lagi tu.... ny ...
adnil Post at 29-4-2010 09:32

pokok derian pn byk kt dlm tu

berbalik kpd adamaya nih, aku heran la
smlm konon2 dani nk buat reunion rkn2 sekelas, tp yg menimbulkan persoalan dia tu sekelas ngan maya ke?
maya kn ambik insurans, keje ejen insurans skrg ni
dia pulak ejen hartanah, msti bljr course real estate
tang mna plak yg diorg ni 1 kelas???
sape2 bleh explain x?

aku paling suka scene amani ketuk tgn sarah msa sarah dok mkn kismis tu
lawak tul auntie sarah ngan amani nih

pokok derian pn byk kt dlm tu

berbalik kpd adamaya nih, aku heran la
smlm konon2 dani n ...
bunick Post at 29-4-2010 09:54 AM

motip byk pokok derian? ai ni x minat sgt mkn derian...

ekekekeke ~~ ko ckp psl tu br aku pasan. maybe dorg ada sekelas time subjek minor kot. time tu la dorg berkenalan sampai boleh berchenta mungkin...

aku pun suka tang amani-makcik sarah tu... cute jer pun 2-2 tu...

Mia meragam ditengking Lisa
Oleh Hartati Hassan Basri

GARA-GARA ditengking Lisa Surihani, penggambaran drama bersiri Adamaya di kondominium Villa Wangsamas, Wangsa Maju, baru-baru ini berdepan sedikit masalah apabila pelakon cilik, Mia Sara Nasuha Muhammad Ridhuan, 4, bertukar 'mood' menjadi meragam.

Ini menyebabkan babak 'close-up' membabitkan Mia yang memegang watak Armani, membuka laci terpaksa diulang berkali-kali. Anak bongsu daripada empat beradik itu nampak begitu berhati-hati, mungkin bimbang kalau-kalau dia 'dimarahi' lagi. Ayah Mia, Muhammad Ridhuan Muhammad Saleh, 35, yang menemaninya sepanjang penggambaran, cuba membantu menenangkan Mia tetapi tidak berjaya. Lalu, Lisa yang memegang watak Maya, jadi serba salah dan cuba mengambil hatinya dengan bergurau senda. Selepas Lisa membawa Mia pergi ke kedai membeli coklat, barulah Mia berani dekat semula dengan Lisa.

Dalam babak sebelum itu, Armani sedang bermain dalam bilik ibunya. Dia kemudian terjumpa gambar Maya bersama lelaki lain ketika menyelongkar laci ibunya. Tiba-tiba Maya masuk dan terus marah apabila melihat Armani memegang gambarnya bersama kekasihnya, Dani (Faizal Yusup).

"Apa ni? Kenapa sepah-sepah, nak kena ya?" tengking Maya kepada Armani. Lisa akui serba salah melakonkan babak itu kerana tidak sampai hati memarahi budak sekecil Mia. Bagaimanapun, kerana tuntutan wataknya dalam Adamaya, Lisa cuba melaksanakannya sebaik mungkin.

"Pada mulanya memang kekok tapi apabila didesak pengarah, saya buat juga. Tapi ia ambil masa sedikit. Harap-harap lakonan saya menjadi. "Walaupun ini lakonan pertama Mia, dia boleh berlakon kerana banyak menjayakan iklan. Dia tak ada masalah memahami apa yang dikehendaki pengarah kerana dia bijak dan cepat tangkap. Cuma apabila kena marah, dia rasa terkejut," kata Lisa.

Pengarahnya, Hashim Rejab, 35, berkata, beliau pernah bekerja dengan pelakon kanak-kanak sebelum ini dan sudah bersedia berhadapan sebarang kemungkinan. Hashim sedar bukan mudah bagi pelakon kecil memberi komitmen berbanding pelakon dewasa.

Katanya, penggambaran membabitkan Mia sudah dilakukan sejak dua minggu sebelumnya dan tiada masalah. Bagaimanapun, katanya, apabila ada babak membabitkan emosi, mereka berdepan masalah.

"Sebenarnya saya agak kecewa juga kerana babak itu tidak dapat dilakukan seperti yang saya bayangkan. Ia tidak sampai mengikut apa yang saya kehendaki tetapi saya kena berpuas hati kerana tidak mahu jejaskan tempoh penggambaran.

"Babak ini sangat penting untuk mengembangkan jalan cerita. Selepas ini, Armani mula menjauhkan diri daripada ibunya. Ini membuatkan konflik dalam keluarga Adam dan Maya bertambah buruk," katanya.

Kata Hashim, hakikatnya Maya bukan marahkan Armani kerana masuk ke biliknya dan menyelongkar barang peribadinya tetapi dia lebih takut jika suaminya terjumpa gambar dia dengan lelaki lain.

"Dalam drama ini, Maya menjalin hubungan sulit dengan kekasih lamanya, Dani. Apabila anaknya menemui gambarnya bersama Dani, Maya takut Armani akan bocorkan rahsia," katanya.

Drama bersiri yang kini ke udara setiap Selasa hingga Khamis menerusi slot Akasia di TV3, mengisahkan Adam lakonan Syed Hussein Syed Mustafa atau Sein dan Maya (Lisa) yang dijodohkan ibu bapa mereka tanpa cinta. Adam bekerja sebagai penulis majalah pelancongan dan suka mengembara manakala Maya, pelajar tahun dua di universiti. Maya sebenarnya ada kekasih pilihannya, Dani (Faizal).

Apabila berkahwin, Maya tidak membenarkan Adam menyentuhnya hinggalah berlaku satu insiden sehingga Maya mengandung. Mereka dikurniakan anak perempuan, Armani. Pada waktu sama, Dani terus memburu cinta Maya. Dia sering mengekori Maya dan mendesaknya meninggalkan Adam. Walaupun Maya sayangkan suami dan anak, pada waktu sama dia keliru dengan cintanya kepada Dani yang dianggap cinta pertama. Babak pada hari itu hanya membabitkan Lisa, Sein dan Mia di rumah dan ia dijangka disiarkan hari ini, Khamis. Selain babak Armani dimarahi ibunya, ada juga babak Adam masuk ke bilik ketika Maya sedang marahkan Armani. Adam menegur sikap Maya dan Armani terus berlari memeluk kaki ayahnya.

Babak lain termasuk Adam balik dari kerja dan masuk bilik dan mendapati Maya sedang tidur. Dia menguncup pipi isterinya itu dan kemudian bersolat. Seterusnya Adam pergi ke bilik Armani dan menidurkan anaknya sambil membaca buku. Satu lagi babak ketika Maya tidur, Adam terjaga lalu melihat Maya sedang berjalan lalu mendukung Maya kembali ke katil. Memang Adam sudah biasa dengan masalah Maya 'berjalan dalam tidur'. Kata Hashim, penggambaran yang diadakan sejak 13 Mac lalu berjalan lancar dan setiap hari dapat menyiapkan sekitar 12 babak. Walaupun menggantikan tempat pengarah asal, Feroz Kadir sejak episod tujuh, Hashim mengakui tidak menghadapi masalah.

Hashim menggantikan tempat Feroz kerana pengarah itu ada komitmen lain tetapi khidmatnya diperlukan untuk drama itu walaupun hanya sehingga episod enam. Bagaimanapun, Feroz lebih dulu menyiapkan rangka penggambaran untuk memudahkan penggantinya mengambil alih. Kalau ada masalah, Hashim akan menghubungi Feroz untuk bertanya lebih lanjut.

Kata Hashim, itu bukan kali pertama dia mengambil alih tugas mengarah di tengah jalan. Malah, ada pengalaman lebih hebat apabila menyambung kerja pengarah yang meninggalkan kerja separuh jalan. Drama lain arahan Hashim bertajuk Mama Murai untuk siaran Astro.