CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Budak2 cepat benor kena penyakit lo ni...bersiar2 dlm setengah jam je kat playground bawak anak2, sudahnya seminggu anak2 batuk ngan selsema x brenti2 lagi. Nyesal jalan2...dok umah je lah...bersiar2 tgk bunga sendiri

saba saje..

saya minta hb belikan mask utk Haseeb memandangkan isnin-rabu ni nak cuti2 malaysia(tetamu jauh dtg rumah xkan nak pakat tengok dinding je kan)(smlm+hari ni dah cuti2 malaysia-natijahnye Haseeb batuk2+demam sket), hb buleh kata apa? setakat mask yg rupe ini,

x payah

kalu betul nak filter viruses kene pakai yg rupe ni

so hb kata xyah pakai kalu yg mcm 1st pic tu..
pada saya sekurang2nya ada sesuatu yg dilakukan utk mengurangkan risiko..{:3_81:}
esok saya akan beli juga...

Post Last Edit by cguct1970 at 9-8-2009 22:02

Huhu miza..akak tadik dah beli mask sekotak Rm 15..isi 50.
sebab sek anak2 akak dah kena wajibkan pakai mask g sekolah...
n derang kena kerap cuci tangan sekurang2nya 4 kali semasa di sekolah....

tadi akak juga mula pakai mask bila keluar.esp kalau merempit,
kekdahnya ramai gak hamba Allah yang ketawakan akak..
yalah kelako ke kalau naik moto pakai mask n helmet ?
ada orang tu lagik siap ketawa tunjuk2 kat akak...

abih kalau dah kita tengok depan kat jalan tu berkabuttt je.
sendiri mau ingatlahhh...

sejak malam tadi gak akak dah jadi resaksa gorgonz..
hape taknyer...sejak sabtu kaw taman umah kami dah jadi sesak.
ada perayaan hape ntah.kat bakang taman ni dalam 100 meter ada kuil..
katanya kalau doa kat situ mantop laaa...makbol cepat..
tu yang derang berbondong2 berbas2 berkereta2 datang kat sini tu.
dah la paking depan umah orang.tak reti base plak si kelenge kereme tu...
ada ka patut ? paking sampai separuh keta halang pago umah kita...
habih kita ni tak yah keluor ke ?

Haku gerammmmm je.bila nampak tuan punya keta, akak sound le.
derang cakap sorry je..dengan gaya sombong...
yang sorang tu lg sengal..paking kat corner simpang...
dah bgtau tak leh, eh dia kata tarak apa..luas lagi hapa.
sekali srettttt..keta dia kena sagat dengan lori...
kecoh ...akak pun sound le..dah cakap tadi u tamau dengar..

Mentang2 lah bawak honda baru..ada sorang tu paking elokk je depan pago umah..
kat kepala simpang, bawah pokok nak reduplah kekdahnya..
siap alih pasu bunga yang akak dah letakkan...
akak sound dia.. en tak boleh paking...
dengan muka sumbungnye ...apa pasal?
akak kata, sikit jam lori sampah datang..kalau u tak sayang keta u tak pe la
hehehe..terus dia alih keta...Bukan la akak ni tak kasi park...
nak park tak pe...tapi biarlah berbudi bahasa dan ikut peraturan..

Taun lepas, perayaan yang sama..jiran akak buat keja kawin...
ada ka patut.orang dari kuil datang..suh jiran akak runtuhkan khemah..
sebab katanya bas dan keta2 tak leh parking dan pusing nak lalu...jiran akak kata boleh belah..
majlis baru nak mula , pengantin baru je lepas nikah..derang kecoh2 datang...
jiran akak hanginlah...suka suki dia je suruh runtuhkan khemah..
jemputan nak duduk mana ? atas jalanraya ? mengamuk jiran akak wehh...

kak siti...murahnya sekotak 15... kat sini sekotak 30 face mask tu...

cakap pasal parking ni saya dah lama makan hati dengan jiran melayu saya... sebelah rumah
lama dia takde kereta, ni dah timbul balik kereta dia nanti mulalah kereta dia terkangkang depan pagar rumah saya...

kita ni dah la x bleh penat, ke kedai kena drive... kalo jalan kaki pengsan mak!

next time kalau dia terkangkang lagi park kete depan pagar sy... sy nak call tow truck

803# cguct1970

cguct..susahkan kalau manusia tak reti bahasa ni...main ikut suka dia je..

804# nazurah

naz, ni jiran yang repair kete memekak aritu ke?

Follow Us
hari ni anak dara saya dah umur 4 tahun, kejap je rasanya dah besar. nanti sedar2 dah ready nak kawin pulak... yg tak bestnya sangkut lagi kat offshore tahun ni. tahun lepas pun sama, waktu birthday dia sangkut jugak kat kaut, dan dia insist umminya simpan sikit kek kat saya. so, bila sampai rumah, terpaksa la makan kek yg dah kering dlm fridge sebab dia happy tgk saya balik dan belum sempat letak beg dah bawak birthday cake dia yg dah 2 minggu dlm fridge. tapi, kali ni dah bagitau dia supaya kek tak payah simpan dan habiskan semua. nanti bila saya balik ada 'special party' untuk dia dan saya je...

ni gambo yg wife hantar...

dan bila saya rasa sayu camni selalunya saya MAKAN!!! sedap la kek hari ni, atas sekali ada kiwi fruit kemudian lapisan bawahnya cream+choc rice dan kek tu ada campuran almond dgn pecan nut, yummy.... dan sebab ada kek ni hari ni, caramel pudding sebelah tu tak laku hehehe...

806# har123

hihi...kak har ingat ya...
depa la...sape laie...

808# nazurah

issyyy..depa buat perangai lama balik lah ni...

807# cmf_harris

amboooi comeinya anak dara hang harris..ni ikut sapa..pak dia ka? mak dia ka?

Comelnya Princess ni...

kak har,
ikut mak dia la, pak dia tak segak langsung... hodoh :kant:
tapi perangai degil and selalu nak mencuba tu sebijik cam pak dia hehehe...

Post Last Edit by khairimhd at 10-8-2009 08:47

812# cmf_harris

Ni saya share sikit ye pasal H1N1....

Saya rasa adik saya  dijangkiti secara RANDOM DIRECT CONTACT..tak tahu dapat dengan sape...

Pagi semalam terima call dari Pejabat Kesihatan Daerah Klang.... Bang adik abang confirmed kena H1N1...benda yang takut  terjadi juga....nak kata apa....adik masuk khamis petang...pagi ahad baru tahu result...bayangkan berapa ramai pesakit ni kat Malaysia sekarang....48 jam baru dapat result.....sebelum ni hanya 24jam je...dan sebelum tu lagi hanya 4 jam je...

Semalam adik anto SMS..bang dah tak tahan ni..badan bengkak2 kena cucuk ambil darah selalu....

apa le aku boleh buat...nak melawat tak dibenarkan....cuma takat reply mcm ni je le.....sabarlah....ingat Allah....penyakit ni boleh sembuh...tadi abang tengok kat notis board luar wad..dah 3 orang keluar...tak lama lagi awak le pula....

semua petua yang aku dapat dari member2 semua aku bagi kat adik aku... epal hijau la, jus epal la, jus oren la, strepsil vitamin C la...lepas tu...anto le sabun dettol la...

Dikatakan H1N1 tak le teruk..tapi ia dikuatkan dengan beberapa faktor..

1. Keadaan jerebu...
2. Mereka yang berisiko tinggi ( mempunyai imun system yang rendah )

Deawasa  > 65 tahun
    Kanak kanak < 5 tahun
    Wanita mengandung
    Masalah  kegemukan
    Orang yang ada sakit kronik seperti jantung, paru paru, saraf, kencing manis dan asma...

802# mizahanan

miza.. betul tu.. at least precaution tu ada..

so tak pe beli je la...

kitaorg pun mmg sediakan satu kotak mask ni..

nak kuar amik je la.. wajib pakai!

cuma anak bujang tu la.. selalu refuse nak pakai.. dia kata malu sbb kawan2 tak pakai.. huhu

803# cguct1970

sakit hati kan kak dapat jiran2 yang sengal camni..

so far saya alhamdulilah la.. jiran2 semuanya baik2..

tak de apa2 masalah.. harapnya terus berkekalan.. Insya'Allah

cuma my fren yg juga jiran dkt2 ngan umah saya baru2 ni ada masalah dgn jirannya..

dia minta izin kt jiran utk naikkan pagar dlm 4 ft ganti pagar bodoh tu..

my fren tak mintak le nak share ke apa.. jiran dia tu pun kata tak nak share.. so proceed je la since my fren tak kisah kan..

tup2 after 2 weeks pagar umah my fren tu siap jiran sebelah dia tu naikkan lagi pagar yg share ngan pagar my fren tu lagi 1 kaki.. tanpa bagitau..

bengang gila la my fren.. dah la mula2 kata tak nak share.. pas tu kacau lak pagar dia yang dah siap..

ye la kalau dia inform ke apa senang la sket nak deal kan..

pulak tu bhg my fren yg dia naikkan lagi 1 ft tu dia tak simen or cat.. sakit la hati my fren..

patutnya kena la berbahasa jugak.. dah la kata mula2 tak nak share.. pas tu skrg amik kesempatan lak..

macam2 ragam org ni kan..

hari ni anak dara saya dah umur 4 tahun, kejap je rasanya dah besar. nanti sedar2 dah ready nak kawin pulak... yg tak bestnya sangkut lagi kat offshore tahun ni. tahun lepas pun sama, waktu birthday d ...
cmf_harris Post at 10-8-2009 00:07

Happy Birthday Damia.. comel sangat2..

eh dia dah potong rambut ye..

803# cguct1970

Sebenarnya camana cara pakai mask ni...satu hari satu mask then buang...esok pakai yang lain...macam tu ke?...

tadi saya sempat dengar kat tv... dicadangkan banyakkan makan buah dan susu untuk cegah H1N1 ni... tp saya tak sempat nak dengar dengan lebih detail sebab dah rush nak pi kerja...

Khairi mungkin boleh bg tips lebih sikit...

Ni pengalaman ahli keluarga pesakit H1N1 ni.. menakutkan kan?

Beginner stage
Batuk, selsema, demam, sakit tekak, bila terbesin bunyi tak kuat...

Second Stage
Susah bernafas, simtom macam asthma but not asthma, at this stage if you touch the person, or breath in the same room 80% boleh kena...masa ni kena kuarantin...at hospital. Masalahnya sekarang dah ramai yg kena.. hospital tak cukup katil & bilik kuarantin...Bila u pengsan macam nak mati baru dia org admitted.macam kes adik I.

Critical
Lung infection. Bila X ray we can see the virus covered the lung. Like my brother case. Very scary bila tengok x ray tu. At this stage u need oksigen with highest level, Strongest antivral..very high drug. At least 7 days oksigen kena bagi. % to recover depend to age, imune badan u. That's why kalau baby atau budak2 susah nak kata...normally die. My brother hari ni genap 8 hari..still need oksigen. Kesian dia. Masa tahap critical tu tercungap2 dia bernafas, sampai menangis..Sampai satu tahap dia berguling atas simen sbb dah tak tahan...sampai dia give up ..sampai dia blh cakap lebih baik Allah ambik nyawa dia...Itu lelaki tu..imagine kalau pompuan atau budak2. We all cuma blh tengok dia dari cermin...tak blh masuk dlm bilik kuarantin...Dr & nurse aje boleh masuh...siap pakai baju plastik. To support him, what we did bagi sms, bagi dia alquran biar dia baca so that dia tenang, bagi tasbih biar dia zikir ingat Allah & bagi Air yasin...Alhamdulillah pastu dia ok sikit.Ada hikmahnya...All the family member unite to support my brother fighting the virus.

Masalahnya hospital swasta tak terima H1N1 case, sekarang ni semua depend hospital kerajaan yg most of the doctors still young . The oldest dr in my brother ward was 28 years. All the Otai dah pergi private. Lepas tu plak this is the first time to treat H1N1 patient. At the same time dr bz with other case as well...1 doktor 5 patient...kat gov hospital...kesian dr2 tu...berhempas pulas nak selamatkan patient. I appreciate them, mmg very appreciate dia org jaga adik i dgn baik sekali..So far hospital Ampang is the best goverment hospital yg i jumpa..very efficient.Very quick action ..Even senior dia org dah pergi private & they don't have much experience , dia org tetap work hard give the best treatment to the patients..sampai tak balik rumah...tidor kat hospital.

Rasa nak peluk & cium dia org sebab selamatkan adik I...Thanks to Allah

DMU tak best lah lepas nie....sunyi sepi. Take care & be careful with H1N1. Virus tu very strong...sape kena...memang suffer nak recover...No vaksin..cuma ada antiviral & our mental warrior to fight them. Very genius virus..Can hide in our body...difficult to detect. Only can detect thru swap which the cost is 1K above. Unable detected in blood as well. When they start action...Can kill the person if the body imune does not strong. For those have baby atau anak2, U & ur family do not go to crowded place, better wear mask when u outside from home. The vaksin will come to Msia in Nov-Dec. So far yg I nampak..hanya lelaki dewasa can fight the virus...woman might be 70% , children most probably will die.

748# shiina

Sorry...terpanjang lagi...latest news...

Akhirnya...setelah diwadkan selama lebih kurang 3 hari...kawan anak i yang accident pada khamis lepas...Iman Fahmi...telah diambil kembali oleh Yang Maha Esa...pada lebih kurang pukul 5.15 petang semalam...kata jiran...sebelum arwah nak meninggal...kepalanya membengkak...jadi besar...akibat pendarahan dalam otak yang teruk...dan darah keluar dari mata arwah...

Pagi ni i pergi melawat...i tengok mukanya memanglah bengkak teruk...bibirnya pun jadi tebal...kata orang...mukanya tersembam atas jalan selepas arwah melambung atas kereta cikgu perempuan tu....maybe sebab tulah mukanya bengkak sangat...tak tahan i tengok...sedih sangat...masih terbayang2 di pandangan i...dua minggu lepas dia dipasangkan oleh taekwondo master untuk berlawan dengan anak i...sambil berlawan pun senyum je...memang dia seorang anak yang manis...murah dengan senyuman...

Just nak mengimbas kembali detik sebelum pemergian arwah...sedih dengar...baju raya semua dah beli....dan kata maknya...2 minggu sebelum accident...arwah dah tak mau ke sekolah...tapi maknya gesa supaya dia pergi juga...memang dia menunjukkan sikap yang berbeza...macam dah tau yang dia dah nak pergi selamanya...macam minta perhatian maknya...

Namun takdir Allah menentukan yang arwah hanya dipinjamkan kepada ibunya untuk sepuluh tahun saja...dan kini arwah telah diambil kembali oleh Penciptanya...semoga Allah menempatkan anak manis Iman Fahmi Abdul Rahim di kalangan hamba2Nya yang beriman dan anak2 soleh di Jannah...i minta tolong members yang sudi...sedekahkanlah Al-Fatihah buat arwah...Aminn...