CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

emmm senang cite tak perlu nak generalise kan sesuatu kumpulan
kalau org generalisekan kelumpuk kita kan terasa lemak manis masin pedasnye

jom..jom..isteri2 sume....exercises..
bolan pose dah dekat....bolela berpuasa sambil berdiet.....
join2 la contest cabaran slim sblm raya kat thread BFT (promoso plak)

yang suami plak perot boyot & boroi bagai bunting gajah tu..apa ce???

normallah lepas kawen, bersalin akan 'lari' sikit daripada asal... tapi kalau dapat suami yg smart, mesti isteri dia akan terikut sama.. diet & jaga makan, kalau suami yg tak menjaga penampilan.. isteri pon terikut jugak.

tapi sebagai isteri mesti tau selera suami cam mana.. suka yg kurus/gempal2 atau ikut suka & isteri selalunya dia nak sentiasa ok pada mata suami.. so sendiri fikir lah ejas mana patut, kalau tak berjaya.. suami bagilah galakan sikit, jangan dok komen saja.. :p

Reply  clonedetector
slalu yg jaga badan ni, wife yg keje.
x keje ni susah sikit.
hubby kene byk tolong la..

ape2 Post at 5-7-2010 03:07 PM

motip sgt ler surirumah gumuks kekdahnye...
berpage2 duk citer psl jaga badan...skali ditaram gak surirumah buruk....
sadis tollll...payah kalo dalam hati ade bayes...

takdelah semua yg keja tu selim melim. Ramai pompuan melayu terutama yg kerja gomen byk gemuk2, bila event atau seminar je, melantak mak aih, tak hengat dunia. Selagi tak clear meja tu, selagi tu lah diorg duduk bertenggek atas kerusi tu.

Tapi yang duduk rumah pun sama gak. Member2 aku yg aku jumpa skrg masa sekolah2 dulu punyalah halus, kecik molek skrg gedabak kemain. Tapi ramai member2 sekolah yg tak pernah jumpa aku bila jumpa kat pesbuk budget aku mesti gemuk sebab aku ni dari kecik sampai besar badan aku mmg bukan jenis kecik halus cam budak prempuan lain. Badan aku jenis berisi, rangka besar dan dlm umur 10-11 tahun camtu badan aku dah start ada curve dah.

Follow Us
motip sgt ler surirumah gumuks kekdahnye...
berpage2 duk citer psl jaga badan...skali dit ...
mammavoque Post at 7-7-2010 13:50

biras aku tak keje.duk umah..dia mmg jaga bdn...takut laki larrrrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiii ehehe

kalau kat dlm fb... ada yg aku terpaksa delete/ignore bila terlebih muatan.. takut sempit.. kesian kat friends2 yg lain.. sesak napas..

takdelah semua yg keja tu selim melim. Ramai pompuan melayu terutama yg kerja gomen byk gemuk2, bila ...
Core Post at 7-7-2010 02:25 PM

tuh pendpt kite2 jer core...
yg buat rumusan secara umum....
nih yg duk banci part suri rumah gumuks aku x tahan....
aku x tau la kot2 ade nisbah yg membuktikan fakta ittuh benerrrr....

kot2 termasuk soklan bancian penduduk yg baru mula nih x tau la..
brape berat anda seblom dan selepas branak....
yg dpt soklan bancian sumer surirumah sbb org2 keje x der umah....
makanye yg gumuks sumer surirumah yg menjwb soklan
hazab tol....

Post Last Edit by akubest at 8-7-2010 02:12

aku plak rasa time aku tak koje dok umah la aku kurus sikit...sbb pemaleh masak

kat opis lama....aku bekfes kurang2 lontong, thari harus nasik...petang pisang goreng, malam nasik lagik...hahahhahaa

kat umah bekfes pon biskut cecah teh,  thari nasik goreng,..petang maleh makan,minum jek...mlmla kut nak berat sikit sbb laki ngan anak makan sekali....

skang start koje balik...hmmm.....ada harapan naik balik nehhh..sib baik berEBM, so kurang skett masalah berat badan..

.... menyampah betul tengok orang yg ada "holier than thou" attitude :re:

Reply 811# RedAlert

wouldn't you call that self confidence..hehehe..

every woman wants to be beutiful.  but then again who cares what others think on oneself. Are we not already beutiful.
It does not matter what shape we are, round or tall or slim or big or small as long as we have good health. As too tell people what to do with their body and to say in in such a cynical manner its rather rude it find.

Badan aku jenis berisi, rangka besar dan dlm umur 10-11 tahun camtu badan aku dah start ada curve dah.

Core Post at 7-7-2010 14:25

Eleh..eksen lah tuh nak sebut umur 10 tahun dah tumbuh tetek yang dah cukup ranum??????? just kidding

Rate

1

Reply 812# cmf_tupaihangus

oh yeah, nothing wrong with having self-confidence ... but that does not give you the right to cemuh2 orang lain

Lorrr......Core tak apa2 hang yang rasa provocative kah Parin?:re:

Anyway..apa yang provocative nyer? istilah tetak itu kah atau umur 10 tahun dah tumbuh tetek tuu?????

Orang yang jenis happy2 boleh kongsi pengalaman main ngan somi...dia atas somi bawah..aku rasa kalau setakat aku sebut bab tetek nii memang confirm dia ok jer tapi hang yang rasa provocative kot?

Lantak hang lah labu.......

Reply 815# manakautau

aik! camne nama aku tetiba disebut nih? Kau kena potong kredit ye manak?

ala....relax ar manak. Kredit aku lagi slalu kena potong lagi2 tahun lepas sampai turun balik jadi newbie. Tapi berkat usahaku yg tak penah mengenal jemu dlm memosting, akhirnya aku berjaya jugak naik semula.

Salam..kepada isteri-isteri solehah....

Just nak kongsi... pendapat...
Aku tak le nak kata aku ni kurus atau pandai jaga badan... tapi aku still maintain dari anak dara sampai skrg umur dah 36. Berat badan anak dara 50-52kg. Bila dah kawin until now
53-54kg until now..dengan ketinggian 162cm. Masa mengandung (3 org anak) , berat badan hanya naik sehingga 58 kg. Lepas bersalin balik umah... timbang berat tinggal 54kg, anak aku semua 3+ kg.
Apa yang aku nak kongsi... cara pemakanan aku dari kecik2 ...aku selalu tak makan banyak... setiap kali makan, tetapi aku kerap makan. Lunch ngan dinner aku makan nasi tapi tak banyak, kerap makan maksud aku... kalo kerja aku selalu ade roti atau biskut..rasa lapo je.. makan sekeping. Mak aku yg ajar masa kecik2... Aku amalkan pemakanan camni dan badan tak naik....sgt. Bila kahwin husband aku tak berapa gemar makan mc d,kfc,pizza.... so aku jarang makan benda2 ni kecuali ngan member2 ari jumaat + dapat gaji, ...husband org t'ganu...suka makan nasi lauk ikan....huhuhuhu. Aku suka bersukan jugak... sekarang main tenis...tiap2 minggu mesti sewa court.

So...itu jelah... yg aku nak share.....

bg aku plak...kalau duk umah yg leh kurus..ko x sempat nk mkn...coz layan anak + buat keje umah...
dpt bekpes pon so so aje mcm roti sekeping ke biskut cicah air ke..kdg2 x sempat just dpt teguk air masak...

lunch plak...kalau hb blk thri ..baru la dpt nk masak & mkn...kalau cuti duk umah..mmg aku rs badan ni ringan...

kalau kt opis yg aku rs byk mkn...coz keje dlm ekon...x byk xtvt bgerak...mkn ada je ms...

tu yg aku x nampak..tang mn org kata s/rumah je yg badan kecibum-kecibum...hehehhe

sblm kawin, berat aku 52-53kg... dgn ketinggian 149cm jer.. gambar kat kad nikah pun, tembam jer... masa first pegnen, berat naik 58, masa 2nd pegnen.. 56kg.. skg berat aku dlm 47-49kg jer... masa aku berpantang, aku cuma makan yg rebus2 dan bakar2 jer... pas tu mmg breast feed bb... sampai ada yg mintak petua berpantang aku, sbb bila drg pantang, berat susah nak turun... tp itupun kena tgk keturunan gak.. kalu dah mmg keturunan nye ramai yg big size... mkn buah pun ttp bdn akan naik.. x kira le lelaki ke perempuan...

Reply 818# dealova04

Saya masa keja dulu memang tembam gak. Pagi sebelum start keja, bekpes dulu paling kurang beehoon sebungkus ngan teh secawan.Pukul sepuluh datang lagi jual kuih, beli lagi. Tengahari makan nasi lauk campur. Tea time pun makan lagi 2 biji karipap paling kurang, ngan kopi. Balik umah ajak husband gi makan kat luar. ahahaha...

Dok umah ni, leh lah nak jaga2. Boleh nak tengok masak apa, kira kalori semua tuh.