CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tanggo

Pengalaman saya .

Close [Copy link]
Reply 860# tanggo

Yay!!! Da start...

uneks kirim salam. dia cakap hang kuat temberang
KamBinItam Post at 24-3-2011 16:30

Ko ni MN unek ke?

........... betul tu. Macam dah kena tsunami.
........... ok kita panaskan benang ni.
             ...
tanggo Post at 24-3-2011 16:30

Selamat kembali Pak Tanggo

okies...ni dr pemerhatian aku..dr pristiwa yg ko org penah citakan...cthnya tabung rahsia raja2 melayu....ko org penah terpikir x..ape yg aku penah pikirkan d pikiran aku ni...zaman dahulu dikatakan pada tahun 1900 raja2 melayu kita ni bawa harta mrk bertan2 emas ke britain kan...menaiki ape? dan bagaimana pula pada tahun tersebut terdapatnya pula syarat-syarat yg ketat utk mengeluarkan harta tersebut? raja2 kita ni dia org berlajar kat universiti mana? mengapakah meraka memiliki britain kenape tidak negara2 yg lain?...mengapakah syarat-syaratnya sehingga kini  tiada cacat cela utk di selitkan secara coruuption agar harta tersebut dapat d keluarkan...?? ko cite benda sejak zaman nabi2 tu dh lama berlalu..tp yg menjadi tanda tanya terer sungguh raja2 kita buat undang2 bagi menjaga kepentingan harta2 tersebut dari org yg nak menyalah gunakkan utk kepenting peribadi...adakah melalui lojik akal manusia mrk boleh berfikir utk kebaikkan masa akan dtg,melihat masa hadapan?...darimana mrk menjadi terlalu bijak..adakah mrk ini nabi..sudah tentu tidak...setahu aku raja2 melayu ini mudah sgt kena tipu..yg aku muhskil mcmana mrk bawa harta karun tu kesana...mana satu kapal raja2 melayu guna takde pn kapal2 raja2 melayu secanggih kapal2 perang ketika zaman tersebut......jadi benda ni tak masuk akal bagi aku.....

sejak zaman melayu melaka lagi dah raja2 mudah termakan hasutan...tp bab tabung rahsia raja2 ni...trlalu luarbiasa dn bijak raja2 kita ini...undang2 utk menjaga harta tersebut boleh dikatakan terlalu advance bagi tahun tersebut...bukankah bergitu....? respect aku kt raja2 melayu yg  terlibat membina tabung raja2 melayu....

pemilihan mrk pula bagi nilai mata wang pound sterling.....best oooo terer pemilihan dan citarasa raja2 melayu kita ketika tu......sependapat x kwn2?.....unspekted_II ko ada teori yg sahih x mengenai hal ni, saya teringin juga nk tengok teori handalan ko tu..yg canggih manggih tu...maklumlah ko byk tahu..jgn mrh,saya hanya bertanya pada org yg bijak pandai wslm

Follow Us
Aku pun nak bercerita jugak la pengalaman aku.
sekitar tahun 2004, terjadinya kejadian ni di gerik, perak. Aku dan kawan-kawan ku yang pelbagai bangsa membuat keputusan untuk melawat satu-satunya cucu tunggal kepada ayah kepada ibu aku yang mengalami sakit yang aneh di mana dia tido tak lena dan mandi tak basah..
Pertama kali aku melihat wajahnya setelah sekian lama tak berjumpa, aku menjerit..TIDAKKKK!!!! maaf, aku menjerit tanpa sebab, sekadar menambah rasa takut kepada pembaca.
Malam itu, kami memulakan proses rawatan. Langit kelihatan gelap, hanya sesekali cengkerik bersahutan-sahutan memainkan irama mistik yang menambahkan gerun di hati kami. Rumah itu letaknya jauh ke dalam hutan, bekalan elektrik pula masih belum diperolehi pada waktu itu kerana TNB memaklumkan kawasan itu kawasan 'keras' dan berpenunggu, menyebabkan mereka tidak dapat membuat kerja-kerja pendawaian. Aku dapat tahu pun dari berita aduan rakyat di kaca televisyen di rumah itu malam itu.

Baiklah, kita sambung cerita ini. Sebelum memulakan proses rawatan, kami semua bersalam-salaman memohon keampunan kerana pada hari raya yang lepas kami tidak sempat berjumpa. Setelah itu, aku mengarahkan pesakit tadi, bersila panggung di hadapan set pinggan mangkuk yang aku baru beli di pekan semasa siang harinya, lantas tanpa disedari, dia memuji-muji corak pinggan yang aku beli sambil tangan dan kakinya bergetar2 seperti orang yang sedang kesurupan. Aku sudah jangka perkara ini akan berlaku lantas kami semua beristighfar dan meningkatkan tenaga dalaman masing2 sepertimana yang dilakukan abang zyke78, sambil mata kami mencuri-curi pandang pada anak kak jah yang mengintai2 di balik jendela.

Tidak semena-mena,saudara aku itu meronta-ronta seraya berkata...Ah! Ah! dan Ah!.. Aku tidak panik..aku dengan segeranye membuat suatu gerakan silat lincah yang aku belajar semasa pesta sekolah dahulu dan berjaya mengunci pergerakan saudaraku. Kekuatan yang luar biasa dapat aku rasa semasa pergelutan itu. Kami sama-sama lemas di dalam keasyikan gelora pertarungan itu. Aku tidak putus asa, lalu membaca beberapa jampi serapah di dalam hati sahaja, kerana muka aku betul2 berada di ketiak kanannya.

Ianya berhasil, apabila aku menghembus nafas beserta serapah dengan kuat di daerah itu dan dia longlai dan layu. Bagi menamatkan penderitaan saudara ku itu, kami bersepakat untuk melakukan satu G operation ke atas jasadnya malam itu juga. Sbelum operation dimulakan, aku menggesa saudaraku itu mandi bunga untuk mempercepatkan jodohnya kerana umurnya sudah 37 tapi masih belum kahwin. Setelah sgala persiapan diatur, kami mulakan dengan membedah pusat beliau secara batin menggunakan pisau lipat yang diasap dengan kemenyan dan debu mayat. Amat sukar sekali proses itu apabila pesakit tidak memberikan kerjasama yang diperlukan. Namun, syukur kerana ianya berakhir juga pada jam 4 pagi . Selepas dari hari itu, aku mendapat perkhabaran baik bahawa saudaraku itu sudah bertemu jodoh dengan anak kak jah dan sekaligus penyakit x lalu makan dan x lena tidur itu hilang dengan serta merta berkat kerja kuat berpasukan kami.

lagi pak tanggo...rasenyer banyak org2 nak tau pengalaman pak tanggo ni...

Bagi aku la, djinn mmg tak tau sejarah hidup manusia.mereka dok alam lain, buat apa mereka nak ambik sibuk tentang kita ni?kalau ada interaksi pun atas kemahuan dan kepentingan mereka je cam guna manusia cam bomoh untuk mengubat/menyakitkan manusia lain.mereka ni pikiran bukan cam kita. Harus ingat pepatah ni... Sebaik baik djinn adalah yg sejahat jahatnya manusia.....cheers

ktpe bkk thred ni dlm bod neh??? bkn mps lg sesuai ker???

Post Last Edit by Chek_am8848 at 25-3-2011 16:30

agak2 org nie sesat tak bila berbicara pasal jin?
agaknya si uneks tu lebih ilmu agamanya berbanding org ini (ismail kamus).........

nie baru siri 1/6...gi lepak youtube utk siri seterusnya....

huh tu lah..bile cite sal jin mcm x sesuai jer..sbb bod ni kt cm bertapak pada fakta.

thread ni lebih banyak bertekak dari isi.

aku banyak baca thread uneks but now, he lost my respect. kalau banyak ilmu tapi angkuh, tak terfikir ke Tuhan mampu tarik nikmat kepandaian tu bila-bila masa saja?

Plus, aku tak rasa soalan2 dia bagus sangat pun. sekadar mencabar orang suruh jawab soalan yang terang-terang tersedia ada dalam al-Quran.

Uneks nak cakap ini pasal aqidah bila bercakap pasal jin? Come on, Rasulullah s.a.w. pernah mengajar, RESPECT every human. Hormat agama orang lain. sekali pun dia menyembah tuhan lain, atau mereka Atheist pun, itu kepercayaan mereka. Bila berkeras dan menyanggah macam kau sahaja yang betul, kau rasa ada orang terbuka hati ke nak masuk Islam dengan perangai kau tu?

Same goes with people who believe about jin. Hormat dan beri peluang. Kalau tak nak hormat pun, tak perlulah nak bercakap secara kasar di thread orang lain. Umpama masuk rumah orang, tak bagi salam tak apa terus masuk dapur bukak peti sejuk orang.

...

Pak Tanggo...bila nk sambung? Da nk mghrib ni..

uneks kirim salam. dia cakap hang kuat temberang
KamBinItam Post at 24-3-2011 16:30

.........ni budaknye?
macam bangla je....

.........ni budaknye?
macam bangla je....
airfilterbersih Post at 25-3-2011 22:56

mcm pakistan pon iyer....

...
................. Saya kesian kawan tu. Berjam2 saya cerita apa yg saya tahu fasal alam lain dan mainnan mereka bersama manusia seperti d cakap d atas tadi.Mereka berjumpa saya 2 kali dan memujuk saya supaya d beri pimjam keris sumpahan langkawi. Saya cakap pada meka walau berapa d bayarpun saya tak dapat tunai permintaan mereka. Pertama ,barang itu ada bahayanya, kedua boleh jadi membuat mereka lupa daratan.D pujuk juga mereka dgn alasan semuanya meka tanggung. Kata saya pada meka , apakah kamu semua nak menipu tuhan, tipu jin tak palah........

teruskan pak tanggo.......

mcm pakistan pon iyer....
BetaraIndera Post at 26-3-2011 17:40

mane mamat tu?x masuk lagi ke?

mana secretary ada kapal layar tu?????