CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

hormon wanita lepas bersalin lain sket.. tuh pasal dia menggumuk mencanak2 kot...

" tidak ku du ...
hardeyboyz Post at 16-8-2010 11:33

walopun gumok laki ai makin sayang ~ kata mereka ...

walopun gumok laki ai makin sayang ~ kata mereka ...
kudajantan77 Post at 16-8-2010 11:37 AM

men lies is like a music to their ears...

Post Last Edit by ParinAmat at 21-9-2010 15:23

Manusia2 gemuk ni cuba bertimbangrasa la sikit kat org lain. Nanti korang sakit pastu mati korang akan menyusahkan orang:
1. Petugas ambulan & kakitangan hospital - nak hangkut keluar masuk spital punya la susah

2. Tukang angkat mayat - nak angkat mayat gemuk yg berat nak mampus

3. Tukang gali kubur - nak kena gali extra large... upah gali kubur sama je

4. Ahli Kariah - saiz kubur korang makan lebih space, menyempitkan lagi kawasan perkuburan

Reply 903# HangBuah

Entah kenapa aku tergelak sorang2  baca komen ni.

Memnglah bunyi agak kejam tapi lawak.....

Reply  HangBuah

Entah kenapa aku tergelak sorang2  baca komen ni.

Memnglah bunyi agak keja ...
Core Post at 16-8-2010 12:27

Tak kejam lah... tapi itulah hakikatnya. Ramai bagi alasan, aku gemuk aku punya pasal la, badan aku, takde pun aku mintak duit korang pun.

Boleh la cakap begitu kalau korang yg gemuk ni plan nak mati tepi jalan pastu mereput sorang2 macam bangkai. Atau pun dah agak2 nak mati pandai2 sendiri pegi terjun lombong mereput jadi makanan ikan tilapia dlm tu.

Tapi kalau rasa nak mati cara elok, nak orang yg hidup uruskan mayat tu... pepandai la jaga berat badan!  Jangan dah mati pun  still nak menyusahkan orang!!!

Reply 903# HangBuah

err yg no 2 tuh, kalau banyak dosa mengata org pun berat gak org nak usung nanti...

Follow Us
My dad gemuk sampai ke akhir hayat.   Bayangkan nak uruskan berak kencing dan bersihkan badannya masa sakit.  Tapi alhamdulillah sebaik meninggal dunia, badannya jadi ringan dan senang aje nak uruskan.  Tak susahkan sapa2 pun.

Reply 13# clonedetector

hehehe...i masih macam masa anak dara dlu... baju2 masa belum kawin pun still muat even dh beranak & anak dh setahun... ada member2 jgk, lepas beranak badan dh x mau turun...

hahah nak tergelak la baca thread nie

ada yg kata, love is blind. If love is blind, why lingerie is so popular?

hahah nak tergelak la baca thread nie

ada yg kata, love is blind. If love is blind, why lingerie  ...
tina^^ Post at 21-9-2010 00:36

Hang ingat si buta tuu tak tahu menilai lingerie kah????

Manusia2 gemuk ni cuba bertimbangrasa la sikit kat org lain. Nanti korang sakit pastu mati korang ak ...
HangBuah Post at 16-8-2010 12:20

Hang yang kurus cute langsing..boleh pastikan kah...bila mati nanti tika nak ditanam.. jenazah hang boleh sit in nicely dalam liang lahad??? bukan kena gali dan gali..sampai 5-10 kali baru muat?????

Semua orang ada bahagian masing2........semoga kita dipermudahkan..bila tiba waktu kita.......

sebelum aku bersalin aritu ada gak aku komplen ngan husband aku cakap yg aku risau lepas bersalin sure badan aku naik..dia cakap jangan risau..nanti abang belikan jusmate5 lima kotak...lepas bersalin jangankan lima kotak....sekotak jusmate5 pun aku tak nampak....
nasib baik badan aku tak naik sangat...boleh control lagi la..itupun sebab aku tak amik apa2 perancang keluarga..

sebelum aku bersalin aritu ada gak aku komplen ngan husband aku cakap yg aku risau lepas bersalin su ...
shaznurul80 Post at 21-9-2010 10:03

Bagus la hang risau takut badan naik ... ex-wife aku dulu, aku yg dok risau tengok dia makan ... dia selamba badak jer, last2 betul2 jadi badak ...

saya nak kawin da....issue ni lah yang berlegar2 atas pale... taku pas kawin saya gemok   saya x nak..laki gemok x per...saya suke...tapi pompuan gemok mesti x cun kan

Reply 914# liez

alaa gemuk kurus ke, kalo somi jenis manyak songeh nak bini vogeh semedang susah le

Reply  liez

alaa gemuk kurus ke, kalo somi jenis manyak songeh nak bini vogeh semedang susah le
ParinAmat Post at 21-9-2010 03:46 PM

parin, bini ko mmg vogeh...i loikee.....

Skrg ni musim open house, kdg2 aku peratikan ada mak2 yg makan tak tgk kiri kanan. Termasuk ada sorang member lama aku jumpa kat salah satu open house. Anak dia menangis2 nak makan. Lepas tu aku pun cakaplah "anak kau tu lapar kot...". Terus dia cakap "alah.....ngada2 je lebih kat rumah tadi dah makan dah"

Aku fikir, apalah salahnya dia layan kejap anak dia tu dari melayan selera sendiri. Aku bukanlah nak cakap apa, tapi kalau kat kenduri atau jamuan mana2, aku akan ambikkan utk tiga org anak aku dulu. Ulang alik ke meja buffet, lepas settle siap ngan air sumer, baru aku ambik aku punya. Tapi by the time aku ambik aku punya, aku dah hilang selera.

Skrg ni musim open house, kdg2 aku peratikan ada mak2 yg makan tak tgk kiri kanan. Termasuk ada sorang member lama aku jumpa kat salah satu open house. Anak dia menangis2 nak makan. Lepas tu aku pun cakaplah "anak kau tu lapar kot...". Terus dia cakap "alah.....ngada2 je lebih kat rumah tadi dah makan dah"

Aku fikir, apalah salahnya dia layan kejap anak dia tu dari melayan selera sendiri. Aku bukanlah nak cakap apa, tapi kalau kat kenduri atau jamuan mana2, aku akan ambikkan utk tiga org anak aku dulu. Ulang alik ke meja buffet, lepas settle siap ngan air sumer, baru aku ambik aku punya. Tapi by the time aku ambik aku punya, aku dah hilang selera.

Reply 916# MrsJohn

somi togeh mesti bini pon vogeh baru ngam

yikes. double posting...