CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: coyotemawi

Masalah-masalah Yang Cikgu Hadapi -

Comei*

satu nak bagitau.. sepatutnya comei tidak memegang jawatan penyelaras PSS.. sebb yang tu wajib dipegang oleh guru media.. dan masa mengajar dia kurang dari 12 waktu.. dan guru media terletak dalam luar norma...

mengenai temuduga pengesahan jawatan.. mmg wajib mendapat sokongan dari GB.. dan kalu kurang dari markah yg dibenarkan mmg takkan lulus.. masa aku interview aritu.. penemuduga suruh semua yg ada situ tgk dulu markah.. kalu kurang dia kata sila balik dan berbincang semula dgn GB anda sbb kalu ditemuduga pun payah nak lulus sbb rekod prestasi buruk..

kalu betul masalah yg terjadi sebegitu sekali. saya nasihatkan comei meminta surat pertukran sekolah.. cuma masalah kalu tukar sebelum temuduga ada sedikit masalah dlm urusan surat menyurat nanti.. tp biarlah lambat pun asalkan diri tak tertekan..

Rasanya comei kena berdepan dgn seseorang dan luahkan hati comei.. cth guru bimbingan ke..  org yg comei leh percaya.. bincang kenapa masalah jadi sebegini besar dan apa yg tak kena..

jika Guru besar macam tak ambil endah.. berjumpa la denagn PK1 ke.. pk hem ke.. berbincang elok-elok...

dan untuk pengeluaran duit PSS bagi sebarang aktiviti wajib ada kertas kerja.. dan mendapat kelulusan dari guru besar.. jika tiada kertas kerja.. camne pengaliran wang keluar boleh dilakukan dari wang PSS sbb wang PSS adalah wang audit..

Reply #905 sayawifenikmie's post

buang skola aje budak tu .. senanggg
bukan anak korang punnnnn
lagi pun bukan leh pegi mana budak tu....
kalau seme jadi direktor .. jadi ketua polis .. anak korang sendiri jadi ape?
selain dari cacai cuci jalan?

cian ngan comei... qt pun baru..... banyak jawatan sbb sek kecik.... tp, syukur, sume guru membantu....

bersabar jer lah comei... jgn melawan dulu, pastikan interview lepas... sbb ulasan GB mmg penting....
lg satu , jgn caya ngan ppd, kdg2 depa lebih caya GB dr kita yang baru ni... klu dah depa tu kaum kerabat jg....
pasal cikgu2 kat sana, klu meka x suka comei jd guru PSS, lepaskan jer.... biar meke yg buat.....

Reply #923 cubby_qt's post

Cubby, melawan boleh tapi ada cara umpama menarik rambut dalam tepung, rambut tak putus tepuk tak berserak. kalau lawan umpama fight fire with fire...memang tak ke mana. melawan pun biarlah ada bukti kukuh dan benar. Cubby suka terus ditekan macam tu?...mudah macam mana pun kerja tu, tapi kalau suasana kerja tertekan , memang tak ke mana....

Reply #921 tuahayam's post

saya terlupa bab guru luar norma ni. lagi satu yang termasuk senarai ialah guru bimbingan dan kaunseling dan satu lagi mungkin guru data (yang sekarang ni)...dan itulah tugas yang saya dapat masa tahun pertama posting. dan itulah janji manis GPK1. bila saya dah ambil alih, on the spot kata, saya belum sah jawatan, belum ada kursus BnK. bila ada tawaran kursus tidak pula ditawarkan kepada saya.walaupun saya pegang guru kelas dengan jadual penuh + pelbagai jawatan lain, tetap juga saya laksanakan tugas sebagai "guru" BnK cuma saya tak kendalikan sesi kaunseling kerana saya tahu tahap saya di mana. apa yang boleh dilakukan, saya keluarkan phamplet utk bacaan/rujukan murid serta laksanakan program motivasi.

dan keputusan untuk berpindah adalah paling tepat, jika boleh pindah luar kawasan. kalau dalam PPD yang sama mungkin GB anda masih ada rakannya. kalau keluar dari kawasan "jajahan" ni kita pun senang hati nak mula dari zero. mungkin cikgu di sekolah baru akan pandang serong, yerla baru setahun 2 dah pindah tapi kalau betul kerja kita, akan hilang semua prasangka buruk itu.tapi kalau belum sah jawatan, mungkin lambat sikit la pengesahan jawatan tu.

rakan saya ada sorang dalam setahun tak kurang dari 5 sekolah dia pindah sebab dia rajin keluar. rajin keluar pun bukan sebab apa...atas arahan PPD jadi pengadil /jurulatih sukan pelbagai acara. tapi GB tak suka dan dia memang jenis melawan ..kira kes fire with fire la ni. andai kata dia guru yang tak bagus? mengapa PPD dok panggil dia? sebab PPD tau yang dia ada kebolehan/kemahiran malah sijil jurulatih serta pengadil. moralnya, mungkin pentadbir tidak nampak nilai kerja kita, tapi orang lain akan nampak juga akhirnya.

Reply #924 CharlieDale's post

qt tunggu sah dulu... baru melawan...hehehehhehe....

Follow Us

Reply #924 CharlieDale's post

qt tunggu sah, lepas sah baru lawan...

page mendap lor

Reply #921 tuahayam's post

entah la tuahayam.
di sini, tiada guru media. tp comei penah terima surat kata penyelaras PSS skang telah ditukar nama kepada Guru Media n Perpustakaan(aka GPM) (correct me if i'm wrong)
sepatutnya mmmg waktu mengajar GPM kurang dr 12 waktu TAPI itu hanya utk sekolah yg gred A shj.
bg sek gred B dan SKM, terpulang pada pertimbangan GB masing2.
klu yg bertimbangrasa tu, takkan bagi la sampai 28 waktu.:@
mcm comei, wlwpun memegang jwtn GPM, waktu mengajar 28 waktu dan mengajar english, mathematics n PJK.
sbb tu mmg trasa nak gile ms memula dulu cos terkejar2 nak urus PSS n P&.
mmg thn lepas dpt 4 bintang tp bertanding atas tiket SKM.
thn ni dah naik jadi gred B. dah tentu lain dowh!!!!
lgpun entah ada idak bintang perpuspa tu thn ni cos belum ada pemantauan atau surat pape pun.

utk makluman, sek comei atas bukit. bgnan pentadbiran di atas bukit, bangunan kelas dibawah.
pusat sumber lak kat bgnan pentadbiran, tingkat 3. mmg penat giler berkejaran.
nak harapkan pengawas PSS pun tak blh cos sek ni kecil.
seorang pelajar yg memegang jawatan sbg pengawas PSS, juga memegang jawatan sbg Pengawas Koperasi dan sebagainya.
so, waktu diorg terhad utk makan dan berkejaran ke PSS utk wat tugas.
mmg comei sediakan water heater, milo 3 in 1 dan biskut utk pengawas PSS yg bertugas utk alas perut (nih semua pakai duit comei sendiri cos xdpt kelulusan duit dr pentadbir)
tp masih tak dapat nak uruskan PSS dgn sempurna cam susun buku, kemas PSS etc.

mslhnya, cikgu2 lain mcm tak nampak apa mslh yg comei hadapi.
mana larat comei sorg nak uruskan semua tu.
itupun comei tak pernah merungut pape cuma jarang la turun ke kantin & bilik guru
tapi dituduhnya comei sengaja nak mengasingkan diri drp diorg
br jadi GPM dah berlagak.
duh!!!!! kalu comei ni ada doraemon takpe gak.
suh je kuarkan pintu ajaib nakg memana
umah comei dah tingkat lima, naik tangga tu.
lagi mau menyeksa kaki kat sekolah

[ Last edited by  comei at 2-8-2008 11:44 PM ]

Reply #923 cubby_qt's post

memang comei tak kisah nak lepaskan jawatan tu.
bukannya comei gila kuasa pun
lagi bagus sbnrnya cos blh fokus lebih pd PnP (tugas hakiki ni)
cuma yg wat comei terkilan statement yg ditulis dlm surat pelepasan jawatan tu
seolah2 comei ni teruk, takwat kerja
sedangkan comei upgrade PSS tu, dari 2 kelas dibesarkan jadi cam 3 kelas, 1 kaunter jadi 2 kaunter, langsir baru, alas meja baru, pendek kata mmg berwajah baru.
buat buku stok dr awal semula sebab buku stok takde.
comei dah ada plan dah apa nak wat ngan PSS tu.
in fact, skg tgh cr sponsor utk upgrade ke sist berkomputer cos sist manual ni leceh.
buang masa n bazir cos kad selalu hilang.
tp bila dah jadik gini, comei batalkan la sponsor tu.
mural kat main wall dgn di sepanjang koridor pun comei rasa nak conteng jek balik.

comei tak kisah klu kena pindah sekolah.
lagi bagus cos comei pun dah tak larat nak melayan kerenah sorg2.

Reply #930 comei's post

mulut tempayan boleh ditutup, mulut manusia.....

pasti ada hikmah...  yg penting, co-bisnes kita.... P&...  benda2 tu, hal kedua..... kita ni just ada ijazah.... depa PhD tinggi.....:@ :@

Reply #931 cubby_qt's post

pergh yg penting co bussiness ...ingatkan yg penting core bussiness ..
ni la jenis manusia .. seludang nak jadi dinasor.
duit sekupang nak saham berjuta ... personal interest jadi no one ..
so much for sincereness among teachers these days ...

Reply #932 sibel's post

hi sibel... per khabar... baru bgn tido ker?... mimpi per malam tadi.... tiba2 duk blame org... mesti mimpi buruk kan... ahaks...

Reply #933 cubby_qt's post

betui la tu ...
mimpi muke ngko yg buruk tuuu .. hahahaha
camana bussiness hari ni? tak bring forward sok ka?

Reply #934 sibel's post

ah!!!!!

malas nak layan hang sibel.... nanti ada forumer duk pujuk qt jgn layan hang... semua forumer dah kenal siapa hang..... cek x heran!!!!!

Reply #935 cubby_qt's post

ala merajuk ... kecik x nak mampuh besar nyusahkn orang .. heh

teknikally ko dah layan aku sbenarnya.. dan aku tak kisah pun ko tak layan .. cuma selamat praasan bagosss aje ...

rilek ar sibel.
tak perlu nak provoke org semata2 nak glamour.
semua tempat asyik nak provoke org je.
mmg la kata2 ko tuh ada betulnya kdg2 tp tak perlu asyik provoke org utk gaduh.
peace!

Reply #937 comei's post

hahahahhaa

kuang kuang kuang

so, comei.... camner masalah terkini?  comei ada ngajar tahun 6 tak? klu ada, buktikan comei leh buat bdk2 tu dpt result power... tu co-bisnes kita... sambil selitkan moral.... sbb takut lak klu bdk2 kita xde moral... bila besar jadi mcm cikgu2 kt sek comei.... tapi, tulah org sekrg... sume tgk resul exam.... lambat tul nak tunggu tahun 2010, harap2 SPPK benar2 dilaksana

Reply #938 cubby_qt's post

tak tau lagi.
tgk la esok camne.
comei tak ngajar tahun 6.

[ Last edited by  comei at 3-8-2008 10:43 PM ]

Reply #939 comei's post

wow... bahaya tu.... so, cepat2 mintak pindah lah.... rasanya senang nak pindah kot, sbb depa x suka comei.... tapi jgn buat hal sgt, takut depa dengki xnak sokong pindah... buat jujur jer... telus... mesti depa bengang....