CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Kolej N* K* P*

sambung..sambung............
senjakala Post at 18-1-2010 23:59

uolssss neh multinick princebrunei kew

up tred sendiri hoccay

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

uolssss neh multinick princebrunei kew

up tred sendiri hoccay

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
tapaksulaiman Post at 19-1-2010 11:37

haha..takla...aku tak kenal pun sape princebrunei tu...
jauh panggang dari ba**..er..dari api....

Thanx, teruskan membaca.. nanti kalau den rajin, den update la cerita2 terkini pasal knkp ni, tapi yg pasti knkp dah jadi kenangan je skng.. apa jadi pada knkp sampai dah melingkup dan berhantu aku pun x pasti, ianya terus jadi misteri sampai sekarang..

Tetiba malam ni aku teringat plak kisah yang berlaku di library kolej, library tu berada di tingkat bawah (bawah tanah).. sebab kolej ni kecik je, tingkat bawah library dan kantin, tingkat tengah surau dan bilik kuliah, tingkat atasnya plak hostel pelajar.. so di akhir2 semester memang library ni popular untuk mentelaah pelajaran last2 minit, selesa pun ye sebab ada aircond, pastu ruang pon besar.. kat dalam library pun ada bilik2 kecik khas untuk buat discussion dalam kumpulan, so x de la menganggu student yg nak sibuk menghafal tu kan..

Man, kawan aku budak iban, dia jadi pustakawan kolej masa tu, kerja dia tutup dan buka library waktu malam sebab library tu memang sentiasa open waktu siang.. disebabkan kitorang satu kelas, pastu sebilik plak ngan dia, jadi kiranya kitorang rapat la.. tugas aku tiap hari temankan dia kat library, nak kata tiap hari x de la gak, selalunya jadual kitorang bertindih sebab kitorang student muslim selalu ada aktiviti sendiri, tapi di minggu exam ni, memang keje aku temankan dia je lah.. leh study sama2, pastu leh discuss reramai kat bilik khas, sebab dia ada kunci bilik khas tu..

Library waktu malam beroperasi seawal jam 8pm dan kebiasaannya tutup jam 11pm, tapi tengok juga la, kadang tu awal sebab student dah x de, tapi kalau minggu exam ni memang library glamour, tutup kadang2 tu atas jam 12 tengah malam.. aku pun kiranya dapat keistimewaan la gak rapat ngan pustakawan ni, habis semua buku2, novel2, majalah2 aku borong bawak bilik aku..
kiranya sama2 dapat kepentingan lah kan, simbiosis, hehe..

Disebabkan esok exam subjek statistik (maths), so ramai lah yang study kat library tu sampai lewat malam.. kebetulan plak examnya petang, so apa lagi bersengkang mata la, sibuk berdiscuss meramal bab apa yg munkin keluar, pastu ada gak yang sibuk membuat toyol, selalunya kalau subjek maths ni toyolnya formula je.. tulis kecik2 belakang kalkalatur saintifik guna pensil, dakwat pensil kan kelabu, so x de la nampak sangat, dapat kertas terus salin semua formula kat kertas soalan, pastu pandai2lah padam..

Dah jam 12.30 pagi, dah ramai yang naik ke hostel, tinggal group2 aku je sebab esok exam sesi petang, ada la dalam 6-7 orang rasanya, dah x berapa ingat sangat, tapi time tu tinggal aku je ngan si Man yang laki, yang lainnya semua pompuan.. ehem.. ntah camner ntah, tiba2 ada budak iban bilik sebelah berlari2 cari si Man, katanya si Yin (bukan nama sebanar) di rasuk lagi, si Yin ni la budak non muslim yang aku ceritakan sebelum ni..

Sebab si Man ni kira rajin gak la tetiap minggu gi semayang diorang, so kira dia otai la kat kolej tu, kiranya ilmu agama dia tinggilah dikalangan budak2 non muslim tu.. so naik la si Man, ngan budak2 pompuan yang temankan den tadi, tinggalah den sorang2 je kat library tu.. lagipun si Man x sempat nak tutup library, nak x nak den duduk je la dalam library tu sorang.. lagipun library tu kat bawah, x de nak dengar orang meracau kat atas kerasukkan, so apa nak takut kan..

Lama gak aku sorang2 kat bawah tu, setengah jam tunggu x turun2 pun si Man, ni mesti kes parah ni, mesti x elok2 lagi.. den pun duk je la layan study sorang2, damai plak rasainya x de bising2, sebab den rasa kalau ramai2 jadi rimas, dengan perangai student2 laki sibuk nak ngayat awek la, bergosip la, sesekali duk sorang2 kat aircond rasa tenang dan aman je..

So dipendekkan cerita, dalam jam 1am si Man turun ke library, so dia pun x cakap apa2, dia bagi isyarat je ajak aku naik atas.. so aku kemas2 apa yg patut, ambik buku 2-3 ketul, terus join dia naik atas.. sebab dah ngantuk sangat, aku pon jalan dulu la, aku tunggu dia kat pintu library kat luar.. pelik gak aku si Man x keluar2, adoiiii, apasal plak, x kan la lama sangat dia nak berkemas, adala dalam 5 minit aku tunggu, ishhhhh..

Aku pun apa lagi, jerit la, Man cepat la, kang aku naik dulu kang, biar ko sorang2, saje je den nyakat dia.. pelik gak, sunyi je x de pun dia nyahut, den pun buka pintu library.. GELAP JE.. mana plak si Man tadi, x kan dah kene rasuk kot, den apa lagi belari naik tangga panggil guard.. sebab dalam ati den x de lain, mesti dia kene rasuk ni, maklumlah dia kan sibuk sangat nak jadi hero bab2 budak kene rasuk ni, ni mesti dah kene badi..

Gila2 den belari, sampai buku2 den semua bersepah kat tangga nun.. takut ok, seram pun ye, tercunggap2 den lari naik atas jumpa guard kata si Man kene rasuk.. semua tekejut, si Man mana plak ni, si Man mana plak, Man Manuk la.. Manuk tu bahasa iban ayam, sesaja panggil nama Man Manuk, ramai sangat nama Man kan kat kolej tu.. semua kata ko gila apa, tu si Man kat dalam bilik pensyarah, still baca serapah2 diorang nak sembuhkan si Yin tu..

Den apa lagi, terus gi jumpa si Man tu kat bilik pensyarah, aku tanya ko ada turun kat bawah x, aku baru jumpa ko kat bawah, semua tiba2 diam.. yang x bestnya si Yin yang kene rasuk tu menyeringai pastu kata, "AKULAH TU, KUNCI LIBRARY AKU DAH LETAK KAT BAWAH".. apa lagi, tambah la haru, si Man seluk2 kunci library kat kocek, memang x de, siap marah2 kat si Yin tu, mana ko letak kunci library ha, pastu si Yin tu sengih je, pastu melolong kuat..

Den pun ajak guard dan budak2 iban lain yg still ada kat bilik pensyarah tu, nak tengok betul ke ada kunci library kat bawah macam si Yin tu cakap.. sampai2 je kat bawah, lampu dah padam, gelap je, tapi pintu bilik library x berkunci, bengang gak la aku kat guard tu, adakah aku disuruhnya masuk dalam gelap2 tu tekan suis.. suis library ni kat dalam, leceh gila, alasan guard tu malam2 mata dia x nampak, kata je la ko takut kan.. :@ nak x nak, aku gak la gigihkan diri masuk dalam gelap2 tu, pastu budak2 iban tu onkan skrin hp diorang..

On je lampu, boleh tengok nampak ada asap2 disekeliling meja2 kat dalam library tu, merinding ok bulu ketiak time tu, rasa macam nak blah je.. ekon plak tepasang je, yelah tadi den x offkan pun lagi, mungkin gak asap tu dari ekon tu kot, berwap katanya, maklumlah library tu berkaca, logik ke.. tapi bukan tu yang kitorang binggungkan, tapi terkejut sangat bila tiba2 je ada orang campak kunci ke arah kitorang..

Ntah dari mana datangnya kunci tu, tiba2 je melayang ke arah kitorang, so apa lagi, kitorang cabut la.. tinggal la guard tu sorang2, tu pun dia sibuk jerit2 kat kitorang suh tunggu, wakakaka.. padan muka ko, sapa suh tadi bodoh2kan kitorang, padan muka dia kitorang tinggalkan kat bawah tu.. aku tunggu kat tingkat atas je, budak2 iban tu pon join aku takut nak turun ke bawah, lantak ko la pakcik guard belagak..

Naik2 je sibuk oak guard tu marah2 kitorang, aku peduli apa kan, aku memang bengkak ngan guard tu pun.. :re: x perlu lah aku ceritakan pasal apa.. tapi kecoh la ceritanya esok, tau2 la geng2 kaban (iban) bercerita, semua diorang nak ceritakan hatta den berlari lintang pukang dan pasal kitorang tinggalkan guard pun semua nak citer.. tapi yang x boleh aku lupa, duplicate Man yang menyamar suruh aku kemas2 naik atas.. aku pun x leh nak confirmkan sama ada tu hantu yang merasuk si Yin atau bukan..

Wasalam..

Rate

1

Sorry la, sekejap den, sekejap aku, den dah x larat nak edit ha..

Tetiba malam ni aku teringat plak kisah yang berlaku di library kolej, library tu berada di tingkat bawah (bawah tanah).. sebab kolej ni kecik je, tingkat bawah library dan kantin, tingkat tengah sura ...
princebrunei Post at 19-1-2010 10:04 PM

:pompom::pompom:yeay yeay dah update
seramnya
lama i tak nampak u pb

Follow Us
Sorry la, sekejap den, sekejap aku, den dah x larat nak edit ha..
princebrunei Post at 19-1-2010 22:13

seramzz..+ lucu...  

berbulan baru ada update satu cerita...tu pun lepas org dah merayu2 menonggeng skali

seramnyaaaaaaaaaaahhh

matilah nok mek terbawak2 dlm mimpi gituh

mek baru jah balik kp last week uolssss, mek parking kat depan kolej tu lew

situh susah parking kekdahnya

semua buat perangai cam babi, parking suhka hati mak babi deyolss jah :@:@:@:@:@:@:@

masa petang jam 6 petang tuh mek habis meeting terus ke parking depan kolej tuh

sesuatuh hoccay, mek voley rasa hada pandang mek dari tingkap tingkat atas ittew

cepat2 jah mek blah, rahsa hada jah sesuatuh dalam kereta mek join cikcur

celakaaa sangat

Tetiba malam ni aku teringat plak kisah yang berlaku di library kolej, library tu berada di tingkat bawah (bawah tanah).. sebab kolej ni kecik je, tingkat bawah library dan kantin, tingkat tengah sura ...
princebrunei Post at 19-1-2010 22:04

nokssss, library uolss tuh hada tingkap kew

mek pelik hoccay pasal uolss cerita kunci dibaling pelbagai tuh

motif uolsss nak belari kennnnn

bukan hada pown hantu cikcur depan uolss kennn, hapa nak takut :re::re::re:

mati lah noksss mek cakap besar gituh

bukan hada pown hantu cikcur dep ...
tapaksulaiman Post at 20-1-2010 11:30 AM

jap lagi ada la yg kene baling ngan kunci tu cakap beso sgt

klu kolej matrix kuala pilah..aku ade cite bleh share..tp tak la seram.cuma menyayat hati jek..

suatu bulan yg suram..aku dok blok b5..tp atas arahan kolej bulan tu geng blok aku lak kene pindah ke c5..blok kosong yg ujung sekali..tujuan pindah tu sbb blok aku ada renovate mcm blok2 lain jugak..

jadi satu mlm berangin n ujan renyai2...aku amik meja study..aku taruk kt koridor luar bilik..btol2 bwh lampu koridor..konon2 n study la..aku tak study dlm bilik sbb rmai yg nk tido dah...

ops lupa..aku bukan jenis yg study...tp mlm tu aku tiba2 nk study...hik2..

tgh2 study..aku tak sedar pun bile masa kead jadi sunyi sepi..means takde org lalu lalang..bunyi org sembang ke ketawa ke mcm mula2 tadi sume tarak...takpe la..

sllu rmai org lpak koridor..main gitar la..bersuka ria la..tp mlm tu sunyi jer..aku pun asik membaca..then aku dgr footsteps...samar je..dari ujung koridor kiri aku..koridor kanan bilik aku...mula2 sayup..mkin lama mkin kuat..aku yg tak terpikir pe trus toleh kanan ingat kn member dtg..sbb aku tau situ je ade org..tapi 0 plak..trus tleh kiri..0 jgk...tapi mkin dgr tapak tu..trus aku capai buku top speed running ke bilik aku trus msuk bilik...

geng2 aku terlopong tgk aku..aku tak ckp bnyk trus bungkus tido..

akibat terlalu mengelabah...sok pagi lewat bgun..mmg tak sedar...
tiba2 aku rasa aku kene siram ngn air..rupanya cik warden blok aku dtg gegar bilik...dia siram nye aku nng air..trus aku mencarut kt dia..tp masa tu aku tak sedar sgt n tak tau sape yg siram..

sekali bila dia ckp..ape awk ckp tadi...urm..mcm penah dgr je suara sumbang ni...seraya dgn tu..3 das tumbukan kt muka aku..mata pun blom bukak dah kene punch..ade ke patut..

nk ajal tumbuk bagi la bukak mata dulu..dah tu kene pumping ramai2 dgn yg lmbat kt atas tar kncukle llak tu..adoi..

ape pun..kpd geng2 matrix pilah 2002 kot..rindu plak kt korang...

Rate

1

klu kolej matrix kuala pilah..aku ade cite bleh share..tp tak la seram.cuma menyayat hati jek..

suatu bulan yg suram..aku dok blok b5..tp atas arahan kolej bulan tu geng blok aku lak kene pindah ke ...
t0m Post at 21-1-2010 03:29

awak ni kira senior saya la kan?
saya batch 2004-2005..
spm 2003..
warden tumbuk?
adakah encik yg suka jogging?
yg ajar fizik tu?
dengar citer dr junior lelaki..
diorg ckp warden tu GA*...

aku selalu pegi kuala pilah tu. memang bangunan kolej negeri tu dah jadi bangunan tinggal.
xde sape2 pon nak majukan jadikan opis atau kedai.

tapi, aku xpenah dengar lak ada kes histeria kat situ dulu.
skang baru aku tau walaupon dah beberapa tahun berlalu....

masa sekolah2 dulu ada gak kawan2 main benda spirit2 ni, tapi xde melibatkan darah.

kalu nk panggil spirit nih.. tak yah pakai darah pun boleh.. pakai tong kosong pun menjadi gak... sebab dah puja.. betul2 punye puja... setan ape lagi... huhuh kn2

nok med

story mory baru si pb panjang berjela berkajang page 37 tuh uolss x bagi credit kew

choyyy hoccay

hakak baby syaaaa tolonggggggggggggggggg

tengok la habang leman katup benang iolsssss

kowserrrrrrrr tau

esok2 la eden baca kesah ekau ni PB...

udah setahun lebey eden x masuk MPS ni..

kang mulo la.. eden dok asyek seram je memanjang..

best pb punya cite..

bukan hada pown hantu cikcur dep ...
tapaksulaiman Post at 20-1-2010 11:30 AM

X de, library tu bawah tanah, so x de tingkap just batu kiri kanan bawah atas macam dalam kotak.. kunci tu terbarang dari arah belakang kami, maksudnya dari arah bawah tangga, betul2 jatuh kat depan kitorang masa tu..

suatu bulan yg suram..aku dok blok b5..tp atas arahan kolej bulan tu geng blok aku lak kene pindah ke ...
t0m Post at 21-1-2010 03:29 AM

Matrix taun 2002 ek, situ dah buka 1999 lagi, aku tau sebab ada student sabah kat situ aku kenal dulu.. masa mula2 buka dulu, student x berapa ramai, ada gak la 2-3 student dari sabah.. so bila hujung minggu ramai yang balik, so student sabahan ni sllu tinggal kat hostel, sllunya diorang numpang tidur kat kolej aku, kat surau.. katanya kat situ paling kecoh pasal hantu karipap, tapi aku dah lupa ceritanya, lama sangat dah, pejam celik 11 taun lepas rupanya..