CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Kolej N* K* P*

alaaaaaaaaaaaaaaa..PB nie time ilah cuti time tulah nak hapdet citer  ......

bestnyer ader citer baru dr PB
citer ilah tak dpt nak lyn sebba ilah dh cuti..hehe

Hai Ilah, selamat bercuti, memang tau Ilah bercuti, sebab den pembaca tegar citer2 Ilah, jadi sr je, nak mencelah segan..   btw, sabtu lepas khirnya den menjejak kaki ke Kuala Pilah, sempat la lepak kat sana sehari kat umah member, kejap lagi den upload ye..

[/img]

Meh layan cendol pilah dulu..

dh banyak dh berubah pilah tu... kedai cendol nih kat mana plak??? aku kalau sesekali lalu ke, ada keje ke kat sana, mengimbau gak la kenangan2 kat sana walaupon banyak yg dah berubah... rindunyaaaa waktu tu......

Yang den gi ni kedai cendol yang kek bus stand tu, tapi den sompek gak petang tu gi cendol pasar plak sambil makan rojak kuih kuih kuning tu.. sedap cam dulu2 gak lagi, tapi mee hailam yang kat area pasar tu dah kureng la, jeruk cili pun dah x de, harga pun dah mahal skng..

Sempat snap2 gambar knkp, tapi x sempat nak upload lagi, nanti den upload.. gedung harian dah jadi gedung sri minang ok.. sempat la round2, tp susunan barang tetap sama, nostalgia sangat..sebab terlalu nostalgia, aku beli coklat nips yang popular masa zaman kolej dulu, rm2 dah sebungkus, dulu2 60sen je..

Meden selera dah pecah kat tepi, nampak la kemas sket kan, bus stand pun dah cantik, ub pun dah cantik tapi still suram, taman ular sawa tu dah bankrupt ke apa, penat je den mendaki bukit naik ke atas, tapi hapah pun x de..

Follow Us
kuala pilah yg sunyi sepi............

PB mana citer yg kat hospital banting tu nak tau gak.. waaaaaa aku dah 3 kali bersalin kat situ, haremm satu citer pun aku x tau...

cepat2lah story sekalipun sinopsis...

hospital bantingg.....????

wad org bersalin la ni yer..x ingat wad apa utk org nk bersalin...rasanya semua diambil sempena nama bunga..

selalu gak kajol dtg hospita ...
kajol77 Post at 13-11-2008 13:24

aku la adik dia tu... ishh,ishh aku pun ada gak bersalin tahun 2004 tapi x tau kesah nie nak kena riki2 ngn nurse2 nie..

dah lama tak lepak kat benang nih tiba2 ada citer baru, manyak syiok ...

salam.....
kt n9 ada lg kan kolej negeri selain KNKP?
dh lupa kt mana.tp dgr cita blh tahan jgk kemistikan dia

salam.....
kt n9 ada lg kan kolej negeri selain KNKP?
dh lupa kt mana.tp dgr cita blh tahan jgk kemistikan dia
navygold Post at 29-1-2010 06:12 PM

Ada 5, selain KP, ada Muda Linggi, Ampangan, Bukit Chedang dan lupa la yang lain..

PB mana citer yg kat hospital banting tu nak tau gak.. waaaaaa aku dah 3 kali bersalin kat situ, haremm satu citer pun aku x tau...

cepat2lah story sekalipun sinopsis...
baby_bro85 Post at 29-1-2010 11:04 AM

Susah la nak tulis dah, sebab dah x sebumbung ngan akak yang ceritakan kisah ni dulu dah, den dah pindah company baru.. tapi sinopsis tu ada la, nanti den korek2 kat mana den letak notepad kisah tu dulu, ntah celah2 folder mana ntah den letak..

yg dekat dgn seremban 2..ala..nama pe tah.kwn lak xde nk tny

yg dekat dgn seremban 2..ala..nama pe tah.kwn lak xde nk tny
navygold Post at 29-1-2010 06:29 PM

Tu Bukit Chedang, untuk course matrikulasi kpm dulu2.. sekarang ni semua dah xde, sume kat Seremban 2 je..

owh..kwn aku ada stdy c2 skg(xtau la nama kolej 2 bukit chedang)
hostel ala2 banglo kt kolej tue blh dikatakan mistik jgk.kwn aku nie mmg slalu kne kaco.
dia ckp area kolej tue pn slalu jgk ada bnda2 mistik nie

owh..kwn aku ada stdy c2 skg(xtau la nama kolej 2 bukit chedang)
hostel ala2 banglo kt kolej tue blh dikatakan mistik jgk.kwn aku nie mmg slalu kne kaco.
dia ckp area kolej tue pn slalu jgk ada bn ...
navygold Post at 29-1-2010 06:43 PM

Oooo, den x tau la pasal kolej tu skng, dah banyak berubah skng.. cuba try korek, pastu leh share story kat sini..

yg aku ingt ada rupa pompn cm cikpon tp sblah je.dok main cak2 kt tingkap hostel kwn aku.
lg satu lt lbrary slalu nampak kelibat pmpn baju putih bediri dpn tgkap.

nie ja yg ingt.nnt klu ada lg sy tepek ye prince

Semalam dlm pukul 11 lebih saya baca thread ni. Baca dlm bilik anak bongsu. Dari pukul 11 sampailah ke pukul 3 pagi!! tak khatam khatam sebab ... anak tu asyik hek hek hek .. dlm 15 minit mesti dia gerak sana sini berpusing pusing. Hairan gak sebab selama ni dia tidor elok jer. Bila dia gerak gerak mcm tu saya tutup laptop .. dia pun eloklah tidor balik. Bila sambung baca dia jaga lagi gitulah sampai pukul 3pagi.

Mmg seram sangat time baca cerita ni -- bila seram nak jer tutup komputer tapi nak tau gak ending mcmana. Jadi bca gak lah. Sampai dah tak tahan barulah tidor.

Rasa seram makin menebal .. tapi anak bongsu tak lah menangis ke apa ke. Kalau menangis mau akak pasang tape ayat Yassin!!

Dlm seram seram tu try lah tidor .. takut nak tutup mata benarnya. Tapi ngantuk sangat!! bila tertidor ... dpt pulak mimpi seram!! tengok mayat wanita mati kena gantung!! orang kena bunuh sana sini ..ish!!! padahal sebelum tidor dah baca Ayat Kursi 3 x. Ingat sangat pasal mimpi tu sebab anak kecik merengek ..so sambil tepuk tepuk tu try lah ingat kisah mimpi tadi. Seram betul!! sampai boleh terbang badi cerita ni ke USA!!

BTW dulu pernah gak lah main spirit spirit ni. Budak cina lah yang mengajaknya ..main pulak dlm utan belantara -- Genting View Resort. Masa tu genting view ni dikelilingi hutan tebal. Dia orang panggil dewi pompuan yang bernama Quan Yik Ma (gitulah kot tak salah).  Saya mcm tuan thread tak percaya benda ni ..pakat meramaikan ahli korum jer mlm tu. Ada sorang kakak ni ckp jangan main benda ni bahaya (tak lah dia ckp syirik ..kot ckp syirik mungkin saya tak join kekurafatan depa mlm tu).

Kebetulan ari tu letrik tak ada ..bergelap gelita la. Dia orang panggil panggil .. benda tu datang. Saya gelak ckp dia orang tipu saja buat pusing pusing jari. Dia orang suruh saya try masuk. Tak sempat habis ayat suruh join saya dah lompat turun nak main.

Letak jari lepas tu dia orang tanya lah soalan soalan peribadi .. akak punya turn tanya pasal bf!! benda tu jawap dlm bahasa bf akak!! bukan bahasa melayu maa .. cam tak caya jer lepas tu benda tu ligat lah berpusing mcm ada graviti tarik tangan akak .. tetibaaaaaaaaaa akak menangis dgn sayunya (tak tau lah kenapa) nangis nangis nangis!! dia orang dah panic!! suruh orang lain ambil tempat akak .. tapi tak boleh., entah apa lah budak cina tu buat benda tu bagi lah akak keluar.

Malam tu kami semua tidor satu bilik!!! moral of the story bebudak mmg suka try test tengok main benda ni. Dah alami baru tau takut.

Sekian sahaja -- tata

apasal akak tak tanya soklan peksa apa nak kuar???

gurau ajer jangan mare yea...