CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

dah lame tak ukur ketinggian...

tpi acik bkn dlm kategori ahkak rosmah pink yer..

ermm dedulu tho da beranak 3, badan menten lar mcm tu jugak...
tp now bila da deliver bb baru ni in my erly 40s, bdn ada la naik...
probably sbb da beranak lmbat sangat gamaknyer...
so metabloism badan pun lmbat nak turun...

mcm nak iyer kan ajerk, kekata...
bila da masuk in 40ish...our metabolism has slowed down..
heheheheheheheh
nak wat ganer...i got aanotehr rezeki at that age..
tp happy la sangat....rejuvenate jerk rasa with the new addition

bukan ke lingerie pun ada utk org gemuk..(plus size)?
kalau tgk katalog..tak terliur pun..s ...
bezita60 Post at 21-9-2010 21:01

suka nengok ANTM yang plus size model join dan menang.. season bape ntah.. comey dan gebu jah..

aku tak nak kurus tapi nak ada body tone..
kalau kurus melidi rasa mcm tak cantek je..
serba serbi leper..

tadi timbang kat opis...okies still menten 45kg
carold Post at 21-9-2010 23:11

ringannyer awak???? saya 52kg jerk...orang kata badan cantik lagi..lahamdullilah....

rasa2nya kalau kurus melidi atau lurus mcm btg kayu memang tak cantik la...tapi kalau yg ada curve at the right place...tu lah yg best. kalau nak kurus/curvy bukanlah susah sgt. tak perlu byk duit pun. yg penting semangat nak kurus. bnyk yg tak ada determination....ni lah problem utama kita. kurus bukan untuk cantik tapi untuk kesihatan.

kalau berat kita jauh lari dari berat ideal than kena usaha lah kan...kalau tak mcm2 penyakit yg dtg. kencing manis, darah tinggi dan sakit jantung pun mula menyerang. Bak kata sorang forumer kat sini...kalau pakai baju pun dah nampak macam tayar michelin ...ni lah dikatakan gemuk...kalau dlm berat ideal tu...kira ok lah. kena ingat satu je...mendapat ukuran yg ideal bukan untuk sesiapa tetapi untuk kesihatan...bila dah sakit memang dah tak guna dah.

Follow Us
Post Last Edit by ParinAmat at 23-9-2010 18:48
rasa2nya kalau kurus melidi atau lurus mcm btg kayu memang tak cantik la...tapi kalau yg ada curve a ...
elsiealaia Post at 23-9-2010 13:13

kalo kurus sangat rase ngilu beb ... pegang depan, tulang ... pegang belakang, tulang ... pegang tepi, tulang ... buat sup tulang jer laaaaa ... ngilu tulang rusuk dan tulang pelvis ...

ringannyer awak???? saya 52kg jerk...orang kata badan cantik lagi..lahamdullilah....  ...
liez Post at 23-9-2010 12:38

nampak cam ringan...tpi masih berisi..
pada acik dah sedap melantun2 ler berat gini..

Bagus la hang risau takut badan naik ... ex-wife aku dulu, aku yg dok risau tengok dia makan ... ...
kudajantan77 Post at 21-9-2010 14:25

kebetulan lak... aku penah baca kuda mmg ada kaitan saintifik dgn badak air...

bukan ke lingerie pun ada utk org gemuk..(plus size)?
kalau tgk katalog..tak terliur pun..s ...
bezita60 Post at 21-9-2010 21:01

meleleh ke muntah? ko pastikan betul2.... dua2 pun keluar air

Post Last Edit by ParinAmat at 23-9-2010 18:46
Skrg ni musim open house, kdg2 aku peratikan ada mak2 yg makan tak tgk kiri kanan. Termasuk ada sora ...
Core Post at 21-9-2010 16:48

ko mmg ibu contoh.... utamakan anak2 drpd diri sendiri dulu. aku mmg cukup benci pompuan yg mentekedarah

ade gak org tak leh terima hakikat bahawa ada bini yg gemuk gedembol tapi masih disayangi  ...
misy Post at 21-9-2010 17:31

somi sayang sebab terpaksa bukan sebab betul2 suka. ramai je somi yg jenis2 pilih utk makan hati drpd bergaduh dgn bini. lagi2 la bab badan gemuk yg takleh diselamatkan lagi dah... drpd gaduh takde hasil melainkan sakit hati sakit jiwa, lebih baik biar je bini tu terus gemuk.... untung2 cepat la bini tu mati kena penyakit kerana kegemukan, boleh la si somi cari bini baru yg body cun macam cut tari

o ye ke...ko ade telepati ek

kesian sungguh lelaki pengecut itu kan...tak berani bersuara, konon tak nak bising heheh

Reply 952# HangBuah

cut tari memang cutting lawa.. tapi kalo history pon cam dia gak.. yaa ampun, aku takleh terima nokss

aku sebagai pompuan pun takot gak..kalo2 pas kawin badan aku naik..sebb badan aku cepat naik n cepat turun...tapi itulah hakikatnye...kita sebagai org pompuan kenalah jaga badan..aku ni pun ..before kawin mmg aku pentingkan senaman...aku takot gile kalo pas kawin badan aku gemok...tapi bagi kaum lelaki...u all ni tgk la diri u all sendiri..mostly lelaki pas kawin...perut sume kedepan...dasatttt...u all jgn lah mengata pompuan je...u all pun kenalah jg badan gak...barulah rumahtangga hormoni..

hmm...tima kasih
topic yg sensitif..tapi betul ape..
ppuan kena tahu jaga badan...jaga kecantikan...sentiasa.
he2...saya bersyukur genetic slim..

tapi tetap jaga badan untuk kesihatan.

yg dpt bini besor kata mcm peti sejuk 2 pintu la, hape la....yg dpt bini kecik mcm haku (berat less than 40kg) ramai kwn2 hb komplen "ko x bg bini makan ke? larat ke bini ko layan batin ko? kedingnye bini ko.." tgk bini aku sedap je peluk (bini berat 60kg)

smua salah.....haku jenis petite & mmg payah nak naik badan wlupun haku telan mcm2 supplement...haku makan juz ikut keperluan.....x boleh makan byk ?(sbb haku x membela antu raya).....smua le salah di mata2 lelaki yg x reti bsyukur.....so sebenarnye sape yg salah? sape xnak bdn cntik mcm maya karin tu? tp dh x boleh. haku sian tgk kwn2 yg diet gile2 babas smpi pg mkn sebiji kuih, ptg roti sekeping baru leh menten slim demi suami....lama2 boleh efek kesihatan wooo......

tapi bagi kaum lelaki...u all ni tgk la diri u all sendiri..mostly lelaki pas kawin...perut sume kedepan...dasatttt...u all jgn lah mengata pompuan je...u all pun kenalah jg badan gak...barulah rumahtangga hormoni..teha86 Post at 25-9-2010 18:26

dah tengok dah ... mmg takde boroi ... so, bolehkah saya start mengata pompuan2 yg badan tong skrg? ...

Reply 957# 220796

perrghhhh ... ngilu aku bace ...

dah tengok dah ... mmg takde boroi ... so, bolehkah saya start mengata pompuan2 yg badan tong sk ...
kudajantan77 Post at 27-9-2010 10:36

u sorg je...tapi mostly..ramai....hahahaha!!!