CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
946# pakupayung21

Innalilla hiwainna ilaihi roji'unn...betul...baru terbaca kejap tadi...... suara dia memang sedap...nyanyian dia sedap...baca surah2 Al Quran...lagilah sedap...moga Allah cucuri rahmat ke atas roh arwah...

bro khairi...shoutbox tu staff moh yg ada email moh jer boleh tgk...saya dah login after rehat ni...tak de yg menyampuk lagi.  Harap ada org bg feedback.

br dpt berita kuarang baik dr kg...
anak sulung sy demam...
sekarang ada di klinik, pengasuh tolong bawa.
sy risau..baby yg tinggal dgn pengasuh tu juga dah demam. dah kena tahan kat wad  hosp. daerah sejak semalam kerana demam panas.
sy pesan kat dia lps jumpa doktor, beli dan makan buah2an lebih serta minum air masak byk2...
hati sy tak tenteram. semoga dia hanya demam biasa....

apa perlu sy buat...kalau balik takut virus tu ikut sama dan berjangkit pula pd adik2nya.
kalau tak balik - anak....
sy hanya mampu berdoa dr jauh saja...mudah2an anak2 sy dilindungi...

964# anggerikrimba

saya juga doakan anak ang. sihat kembali dan selamat sumenye.. aminn

Post Last Edit by khairimhd at 13-8-2009 15:44

964# anggerikrimba

Boleh balik Ang...

Pakai mask kalau rasa was -was... kehadiran ibu merupakan rawatan psikologi yang terbaik untuk anak.

Kalau nak lebih confirm untuk monitor demam..guna la  temperature measurement....yang murah jenis selit celah ketiak tu..yang mahal dah lebih sensitif yang jenis cucuk dalam telinga..

Baby kalau demam..memang biasanya  kena lebih berhati-hati..sebab takut risiko kena sawan tu...

Follow Us
963# anggerikrimba

ciannya anak2 ang.. moga takat demam biasa jek

terima kasih atas sokongan dan doa kawan2.

sy dah tepon pengasuh, dia kata jgn risau sgt, insyallah cuma demam biasa. katanya anak sy tgh mengadap limau sunkist dan epal. selera makan dia - tetap maintain.

baby yg admitted tu mmg ada masalah asma sejak lahir lagi..

sy tak tahu knp negara kita teruk dilanda wabak ni, sedangkan negara jiran - indonesia - biasa saja. seperti tak ada apa2 yg berlaku...ini luahan dr seorang kenalan yg baru saja balik dr sana...

ang, saya pun harap demam biasa saja.
maybe di indon tak report sgt kot. atau di sana org dah tak peduli sgt.
kawan saya cerita, di ostolia mereka dah tak peduli dah sebab dah mcm flu biasa di sana. menurut dua org kawan au saya lah. kat sini baru nak start panik, lagi org panik lagi rendah imuniti kita sebab dlm keadaan stress.

966# khairimhd

yg kepit celah ketiak tu kene tambah lagi 2/3 degree Celcius, kalu x silap...

ye ke kena tambah kak miza. miss guna yg kepit tu tuk adam tapi mmg dah ckp kat hb nak beli yg check kat tinge plak

masa adam demam tu hari.. bila badan dia rasa panas jek miss lapkan badan dia ngan air. ni member opis anak dia demam smlm tetiba hari nie jangkit kat dia plak. miss suruh dia mkn byk buah n ambil ubat kat kk

Post Last Edit by sofiera at 13-8-2009 17:11

Post Last Edit by sofiera at 13-8-2009 16:17

963# anggerikrimba

Cian Ang,

Insa allah demam biasa jer tue....tak der apa2 sy doakan anak ang terhindar dari penyakit selsema babi tue (H1N1)..Esok arie jumaat opis huby NST PRESS buat  QIAMULAI sembahyang hajat untuk supaya terhindar dari penyakit tersebut....

Ang duk mana yer?? ....kalu duk area KL nantie sofie kirimkan ayer zam2 untuk ang...boleh d kirimkan untuk anak2  d kampung...nantie pm sy yer...

971# MMISS

yer spt yg diberitahu pada akak oleh 'doktor' PBSM. kalu nak konfirm buleh tgk jika ada perbezaan suhu semasa kedua alat tu digunakan.

nanti miss dah beli yg check kat telinga tu miss tgk perbezaan dia. lebih mudah guna yg check kat telinga coz mcm adam kalu dia jaga cukup susah nak kepit kat ketiak dia. tak sampai seminit dia dah berpusing

ucapan terlambat..sebab saya baru naik keje arini..

tahniah..pp.

tcer ct, hepi belated besday....

ini doa pelindung H1N1.
saya taip maknanya saja.

"Ada bagiku 5 dengannya aku memadamkan kepanasan penyakit berjangkit. Mereka itu ialah Nabi yg terpilih, Ali yg diredhai, Fatimah dan kedua anak mereka (Hasan dan Husain_

Bacalah lepas solat  5 waktu , 7x atau 21x atau 40x dan bacalha sepjg masa setakat yg mampu.

Post Last Edit by cmf_harris at 13-8-2009 23:48

Khairi, Alhamdulillah syukur dah sihat adik hang tu...
Ang, kita sama2 doa anak ang pun kembali sihat seperti biasa...

Sejak2 anak teruna saya baik demam hari tu dah diwajibkan anak2 ambik Scott's Emulsion tiap2 hari dan nampaknya agak berkesan la. Kalau tidak dua2 budak kat rumah tu memanjang ada cendol dlm hidung tapi sekarang ni dah jarang2. Mmiss, selalunya kalau bagi ubat/scott's emulsion ni kitorang letak dlm syringe supaya senang bagi dan tak tumpah. kalau bubuh dlm sudu mmg susah la...

928# Sunor

Sunor, bukankah oseltamivir phosphate tu nama scientific bg tamiflu..

930# Paradox11

Para, abg awak keje ngan company kat mana yer..member saya kat austrolia..last time dia ajak saya migrate ke sana gak..huhu tp mak ayah tak bg 

901# cguct1970

Happy belated besday kak..wah bunga apa kah itu..:pompom:

963# anggerikrimba

Anggerik semoga anak cepat sembuh...perbnykkn makanan yg meningkatkan imunity sistem ek..