CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Euro_2016

[Dunia] Tidak perlu puasa jika suhu melampau

M5 replied at 22-6-2016 06:57 PM
Benda mengarut tak makan minum ni hanyalah karut marut yg keluar dari mulut pak ereb atas nama tuh ...

bro, aku baru dpt tahu quran dan hadis hanya ditulis 200 tahun selepas kematian nabi muhamad
adakah nabi muhamad ni watak yg betul betul wujud, atau cuma fiksyen??

Narutah replied at 22-6-2016 07:08 PM
bro, aku baru dpt tahu quran dan hadis hanya ditulis 200 tahun selepas kematian nabi muhamad
adak ...

fiksen semata2 yg dihidupkan sebagai keperluan utk membentuk agama baru. sama juga dgn jesus ketika bermulanya era agama kristian roman

kemaruk replied at 22-6-2016 01:31 PM
Kaper pon keliru dengan lobai2 ni.. sedangkan dalam ajaran Allah dah bagitau kalau tak tahan, boleh  ...

Bangkem, kalau pakai alasan tak tahan, ramai tak akan tahan menahan lapar dn dahaga, apa lagi bagi mereka yg terlepas sahur.  Tetapi di situlah letakknya ujian keimanan muslimin, adakah mau ikut tuntuta perut yg lapar dan tekak yg dahaga akur kpd hukum berpuasa. Niat berpuasa ada hikmahnya sbg benteng untuk muslimin terus  menahan diri  walapun tercabar.  Ada alasan kukuh memang dibolehkan tak berpuasa, ttpi jgn pula alasan diada2kan.  Sesungguhnya Allah maha tau.

adak ...

Jika tak tau dan ingin tau, bertanyalah kpd orang yg lebih tau.  Bertanya kpd orang yg tak tau jawapannya akan merapu dan nambah keliru.  Bertanya biar ikhlas semoga jawapan diperoleh jelas, bukan jawapan yg menindas.

Benda mengarut tak makan minum ni hanyalah karut marut yg keluar dari mulut pak ereb atas nama tuh ...

Sis dah buktikan janji syurga tu tak wujud ke?  

adak ...

Ni pun cubaan atheis nk fitnah tuhan  

https://m.facebook.com/story.php ... ;id=309102252529566

[Fbp]https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=803793703060416&id=309102252529566[/fbp]

Follow Us
Narutah replied at 22-6-2016 11:08 AM
adak ...

kesian...
kalo x tahu dahlah kak..takyahla nk ejek2 agama org

nolya replied at 22-6-2016 07:16 PM
Bangkem, kalau pakai alasan tak tahan, ramai tak akan tahan menahan lapar dn dahaga, apa lagi bagi ...

Kan? Kununnye Allah maha mengetahui.. tapi nape ramai yang pepandai je nak judge orang lain yang tak puasa?

Cakap serupa bikin la sket

Anda ada masalah dgn puak arab dan Islam?.  Setiap kali memperkatakan ttng Islam dan tuhan, kenapa tidak pernah memberi tanggapan yg baik sedangkan nikmat yg Allah sediakan di dunia ini anda nikmati sepenuh2nya tetapi kemudian anda kufur terhadap nikmatnya. Jgn sombong, jgn perasan anda sudah hebat dn mulia kerana orang hebat dan mulia tidak akan menghina. Anda juga tak layak bercakap ttng Islam kerana cakapan anda jelas menunjukkan bahawa anda tidak mengenalinya.

nolya replied at 22-6-2016 08:32 PM
Anda ada masalah dgn puak arab dan Islam?.  Setiap kali memperkatakan ttng Islam dan tuhan, kenapa ...

masalahnya, islam = arab
kalau nak jadi islam yang betul betul beriman = kena jadi betul betul arab
akak tak heran ke kenapa islam cuma tersebar di kawasan selatan mcm india/pakistan, afghan, indonesia dan malaysia? sebab budaya dlm islam sama dgn budaya negara negara ni
makan dgn tangan, basuh berak dgn tangan, buka kasut masa masuk rumah etc
kenapa tamadun tamadun hebat tak layan mana islam? sebab tamadun mereka lebh hebat dari arab
takkanla tamadun china, rome, dll tu nak kepada agama arab ni, inferior dari mereka

kemaruk replied at 22-6-2016 07:57 PM
Kan? Kununnye Allah maha mengetahui.. tapi nape ramai yang pepandai je nak judge orang lain yang t ...

Bangkem kena faham manusia ini berbagai ragam tahap kefahamannya.  Ada mereka yg terlalu taksub, ada yg cepat sensitif  dan ada juga yg boleh menerima kewajaran dgn alasan yg munasabah tetapi bukan mengangguk kpd alasan yg berhelah.  Itu sebab nak menangkis cakapan orang harus ada landasan ilmu, jgn juga kita ikut latah melulu.  Berhujjah biar teliti bukan dgn emosi, apa lagi hari ini orang lebih tak sabar drp sedia nak mendengar.

nolya replied at 22-6-2016 08:32 PM
Anda ada masalah dgn puak arab dan Islam?.  Setiap kali memperkatakan ttng Islam dan tuhan, kenapa ...

Kat mana yg saya kritik tuhan. Kritik pak ereb memang ya. Nolya kena pelan2 fahamkan yg jauh bezanya percaya pada pak ereb dgn percaya pada tuhan.

kemaruk replied at 22-6-2016 07:57 PM
Kan? Kununnye Allah maha mengetahui.. tapi nape ramai yang pepandai je nak judge orang lain yang t ...

Mungkin depa dah dpt surat lantikan dari Allah?   

ini  pun jadikan  isu   ke

Narutah replied at 22-6-2016 08:42 PM
masalahnya, islam = arab
kalau nak jadi islam yang betul betul beriman = kena jadi betul betul ar ...

Ramai lobai & lobainita perasan agama allah berkembang dgn pesat di negara barat... tapi mereka lupa, puak2 imigran membiak macam rabbits di negara barat krn sistem negara barat yg aman damai. Sis, syukur pd Allah atas kemajuan bidang perubatan negara barat. Kalau sakit, boleh combine kemajuan perubatan kafir dgn doa pd Allah.  

M5 replied at 22-6-2016 08:51 PM
Kat mana yg saya kritik tuhan. Kritik pak ereb memang ya. Nolya kena pelan2 fahamkan yg jauh bezan ...

Sis sudah hina Allah ke?  

Narutah replied at 22-6-2016 08:42 PM
masalahnya, islam = arab
kalau nak jadi islam yang betul betul beriman = kena jadi betul betul ar ...

Saya sanggah pendapat anda.  Islam tidak khusus untuk arab dan arab juga bukan Islam.  Islam untuk semua bangsa di seluruh dunia yg mau mengakui kebenarannya.  Tak perlu anda nilaikan Islam hanya berpandukan kpd persamaan atau perbezaan budaya yg diamalkan oleh para muslimin yg terdiri drp pelbagai bangsa. Perlu ingat, mulianya manusia itu apabila dia tahu memuliakan orang lain.  Perbezaan warna, adat dan budaya mengajak manusia untuk saling mengenali, menghormati dan mengasihi.  Allah tidak memuliakan manusia berdasarkan bangsa, takhta dan pangkatnya tetapi Allah menilai taqwa ummat terhadap-Nya.  Anda mengerti apa yg saya maksudkan ini?Bangsa dan ras lambang keturunan sedangkan syahadah terasnya iman.

nolya replied at 22-6-2016 09:24 PM
Saya sanggah pendapat anda.  Islam tidak khusus untuk arab dan arab juga bukan Islam.  Islam untuk ...

dari kecik sampai besar saya dengar ayat ni
"islam universal" "arab dan islam berbeza"
tapi quran dlm bahasa arab, doa semua dlm bahasa arab, pemakaian dlm bahasa arab
malah pakar pakar agama pun ada masuk campur bidang yg mereka tak tahu mcm perbankan dan juga sains
saya tgok makin lama, islam dan sains makin menjauh satu sama lain

M5 replied at 22-6-2016 08:51 PM
Kat mana yg saya kritik tuhan. Kritik pak ereb memang ya. Nolya kena pelan2 fahamkan yg jauh bezan ...

Bukan sekali ini saya ikuti tulisan anda.  Malah semenjak dari dahulu lagi posting anda selalu melecehkan Islam.  Sedarkah anda bahawa agama Islam segala hukum-hakamnya diatur oleh Allah swt, diwahyukan sbg mukjizat, iaitu al-Quran mll  Rasulullah yg kebetulan baginda, insan yg terpilih drp keturunan Arab.  Bagaimana anda menafikan penghinaan anda terhadap ummat Islam yg wajib berpuasa dgn mengatakan bahawa itu adalah (I quote)
            "Benda mengarut tak makan minum ni hanyalah karut marut yg keluar dari mulut pak ereb atas nama tuhan."  
Adakah anda tidak faham kalau disuruh berpuasa itu bukan anjuran pak arab, tetapi ianya adalah rukun Islam yg ketiga yg wajib dipatuhi? Malah termaktub sbg firman Allah dlm surah nal-Baqarah ayat 183-184. (Definetly saya boleh tuliskan terjemahan dlm BM n BI kalau u nak lebih jelas). So, do u dare to say u tak menghina Tuhan/Islam  or is it u cuba berselindung kononnya u hanya menghina pak areb?.

OK let say that I keliru statemen u ttng bezanya percayakan arab dgn percayakan tuhan. Can u define to me your definition percayakan tuhan. I love to hear it so that next time I shall be clear to understand what u really mean, either u are menghina pak areb or u menghina Tuhan dan Islam.  Pse....

nolya replied at 22-6-2016 09:58 PM
Bukan sekali ini saya ikuti tulisan anda.  Malah semenjak dari dahulu lagi posting anda selalu mel ...

pak arab yg cipta la kak
quran, tu pun pak arab jumpa mana2
quran tu lebih lama dari nabi muhamad