CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abstruse

dialog dengan jin

byk crite yg myelubungi TT nie...

Reply  aini1904

hurmm cakap pasal semangat ni...ada time akan terpikir mende tu sbb terlintas te ...
abstruse Post at 27-4-2010 19:04

hehe, boleh kot, sbb nampak la sket kita ni kuat nak lawan dia... klu terlintas dalam hati tu, try buat xtau je... klu still lg mengganggu, cuba la zikir banyak2... benda ni selalu nak kacau je dulu, dia tgk line ok, lagi dia suka... sy ni bknnya berani sangat pun, tp sket2 tu boleh la... klu ada petua, kita share2 la...

cuba abstruse try tengok, bila masa dia cakap nak lempang sampai sengit, ko lempang dia dulu, ko baca lah dulu ayat surah kursi atau pun Auzubillahhiminassyaittannirrozhim (so sori spelling tak berapa betul, but u get what i mean) ... syaitan ni memang nak niaya manusia saja kerja nya ... cuba kita pulak niaya dia, mengada-ngada.  dah lah makhluk yang gerenti di LAKHNATI ALLAH SWT di akhirat nanti, di dunia ni nak menyamseng pulak.

nak samungan....

walau macam mana pun manusia tu taraf dia lebih tinggi dari jin, setan & segala makhluk Allah yg lain. even roh kita ni pun lebih power daqri dorang tu semua.
tapi biasa la kan org2 biasa mcm kita ni yg ilmu tak berapa ada, tu yg benda2 jahat mudah & senang nak kacau...

pasal anak jiran aku yg kena kacau anak jin tu, sebenarnya anak jin tu just nak berkawan dgn dia..
tapi jadik masalah bila anak jin tu suruh budak tu buat/main benda yg pelik2 & membahayakan...
main karen la, suruh terjun dlm perigi buta belakang umah, pastu selalu ajak budak tu gi utan..
lupa nak bagitau yg masa anak jin tu berkawan dgn anak jiran aku ni, bapak jin pun ada gak sekali..
dia yg paksa anak jiran aku kwn dgn anak dia....
since jin ni tempat nya kat utan, nama jin tu pun ikut nama binatang kat utan tu..
dlm kes jiran aku ni nama bapak jin tu sempena nama burung....

Salam,

Cerita yang amat menarik..berdialog dgn jin..tapi jangan percaya apa yang jin tu cakap..sbb jin yg kacau org ni jin yang jahat..yang baik takkan kacau manusia..

Masa sekolah ada jugak jaga budak kena histeria..tolong pegang kat kaki..dengar jugak dialog antara kakak2 senior dgn jin tu..yang ni memang org hanta kat kwn tu..cakap pun terjerit2..cakap semua org bodoh..mata memang merah menyala...

TT, bila nak sambung cerita  lagi?

Follow Us
kalau ikut cara yg betul, jgn dilayan jin/makhluk yg menganggu tu bercakap...
dorang mmg suka nak mempermainkan & melengahkan kita...

Reply 24# nanieygene

nak citer x payah la short form banyak2 gilerr....berkerut2 kening nak paham..terbrenti2 jadinya pembacaan..and DYE tu eja la betol2 please, DIA! aku dok baca asek tergeliat je ingat dye rambut la dye baju la..

k aku bg 1/10 markah

syhhhhh diam diam nak baca citer TT ni..ko nak citer, citer elok2 ye sayang...

byk crite yg myelubungi TT nie...

tidak la byk cuma kutip sana sini pengalaman yg dilalui sendiri tu yg leh karang cete misteri ni

Reply 88# VirginLady

jgn la zassst dia

Reply 83# merahbaiduri

ermm pasal tu sebenarnya semalam baru jumpa ustaz...dia kata sebenarnya ada cara nak dialog dgn jin ni, jin ni makhluk yg sangat pendendam ..klu nak dialog ngan jin ni kena ada ilmu dulu..ini ai akan sambung dlm story nnt..

hadddooi..
sambungan lagi.....
adddooi....
tgh syok2 layan ni
kaishi Post at 27-4-2010 16:16

itu le tt ni asik dengan sambungan.. potong stim tgh layan baik punya..

walau macam mana pun manusia tu taraf dia lebih tinggi dari jin, setan & segala makhluk Allah yg lain. even roh kita ni pun lebih power daqri dorang tu semua.
tapi biasa la kan org2 biasa mcm kita ni yg ilmu tak berapa ada, tu yg benda2 jahat mudah & senang nak kacau...

pasal anak jiran aku yg kena kacau anak jin tu, sebenarnya anak jin tu just nak berkawan dgn dia..
tapi jadik masalah bila anak jin tu suruh budak tu buat/main benda yg pelik2 & membahayakan...
main karen la, suruh terjun dlm perigi buta belakang umah, pastu selalu ajak budak tu gi utan..
lupa nak bagitau yg masa anak jin tu berkawan dgn anak jiran aku ni, bapak jin pun ada gak sekali..
dia yg paksa anak jiran aku kwn dgn anak dia....
since jin ni tempat nya kat utan, nama jin tu pun ikut nama binatang kat utan tu..
dlm kes jiran aku ni nama bapak jin tu sempena nama burung....

yeap, betul2....

tu anak jin jahat tuh, ada ke patut suh terjun perigi mujur tak ko budak tu...tapi ikut2 mmg smua jin jahat2 belaka..klu yg jin Islam pun tapi fasik..sebaik2 jin adalah sama dgn sejahat2 manusia

jin dalam bdn kakak tt tu memang kelakar la.. ni kisah kelakar ni bukan seram..

Reply 90# abstruse

marah2 sayang...

Masa sekolah ada jugak jaga budak kena histeria..tolong pegang kat kaki..dengar jugak dialog antara kakak2 senior dgn jin tu..yang ni memang org hanta kat kwn tu..cakap pun terjerit2..cakap semua org bodoh..mata memang merah menyala...
yenil95 Post at 28-4-2010 09:42

ini dah mengganas dah sampai kena pegang kaki smua...haa perkataan vodo tu mmg jin suka agaknya...ai pun dikatanya vodo

Reply 94# masterudeng82

jangan kata dia kelakar jin ni makhluk lahanat yg pendendam yg amat...huhu dia dah repot ai pada masternya
nak tahu cetenya...haa tunguuuu

aku menunggu dengan tak sabar.....

thanks pada yg meriplai dan sori kalau ada yg tak teriplai

bismillahirahmanirrahim....

ok ari ni sambungan story semalam akan ditunda ke tarikh yg belum dapat dipastikan lagi

tapi sementara menunggu anda akan disediakan dgn selingan story2 yg lain yer

aisehh skema benar la pulak

tenet ni very da lembabs la :@

Reply 97# abstruse

tunggu lagi ke abstruse? lamanya.. penat dah ni.. balik lunch dulu la...