CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Siapa ada cerita pasal Office Berhantu?

saya xpnh seumur hidup mengalami peristiwa pelik.tapi ada 1 tu saya anggap pelik lah.ceritanya begini..

waktu tu tahun 2008, sekitar bulan 8/9 saya x ingat..
waktu tu saya sebagai kontraktor yg ditempatkan di sebuah syarikat air di selangor sbg contraktor bidang ict.
nak dijadikan cerita satu hari tu saya terpaksa balik lambat sikit sbb tggu mmber amek saya kat ofis (dia dari shah alam,saya waktu tu di bangsar),so dia lewat sketlah around kol 8/8 lebih br dia sampai,maklumlah federal hiway jam jumaat2 ptg.
waktu tu saya ditempatkan di meja besar di luar satu bilik tu..bilik tu kbiasaannya mmg ada staf yang akan dok situ, tp mmandangkan waktu tu dah hampir malam, staff bilik tu semua dah balik.yang berada di luar dgn saya adalah dalam 2 org lagi, diorg pun jauh2 dari saya,since sy btl2 sebelah bilik tu, tetiba saya dgr satu ketukkan yg kuat dari dalam bilik tu (dinding2 dari asbestos, so bunyi mcm ketuk papan jelah).ketukkan tu x henti2,mmg jelas dari dalam bilik tu..tp mmg saya kuatkan semangat lah, saya buat x reti je sambil teruskan kerja2..lama juga lah..dalam 10 minit camtu..ms nak balik, saya bgtau sorang akak yang duduk dekat dgn tempat saya tu, akak tu mcm x terkejut, tp dia mmg x dgr ape2...walaupun x menyeramkan, tp tulah pertama & terakhir yg saya rasa "seram" lah juga..

pagi semalam hanya saya & suami dirumah, suami ke kedai, tggl saya sorg di rumah, dalam perjalanan kedapur, semasa merapati singki, tetiba saya terasa seperti angin yang kuat di sebelah telinga kanan saya (kalau pandang,org panggil sekilas pandang..ni x tau nak gune term ape)..ape tu ek..hehehe..tp tingkap mmg tbuka lah..xde pape kot..tp seram juga kalau difikirkan..

Reply 25# kt6315

Cerita ko nie lagi angker nie...dah ditarik keluar lepas tu?

erm...aku ni plak br kje keje....
opis aku ni bgunan nye mcm dah lama...buruk plak tu....
tp..nak xnak kene keje le jugk semntara dpt keje bgs...
ade satu hr tu, kami ramai2 kene stay OT...
dah setel sume keje..ms tu dah pukul 11lbih...
opis aku ni..dok tepi lot kedai..so ade tangga utk naik atas..
tgh2 tu mmg la gelap...
dan2 ms kami turun....bau busuk sgt2 mcm bau ta*k kucing gtu....
kuat sgt2! kami pun teruskan le turun tgga smpai le kt bwh sane..
dlm ht dok sumpah seranah..kucing mane ntah yg berak merata..
or sape2 yg terpijak ke...tp mmg bau tu teramat kuat....

esoknye...pg2 aku smpai...aku check laa ms aku nak masuk opis..
lalu kot tangga tu... yg peliknye....mmg xde lgsg ta*k kucing tu kat tangga tu...
kt situ jgk mmg xde tukang sapu kalo nak bersihkan tu..
aku pun xth la mn dtgnye bau tu... smpai skg dok pikir...
tp..org lame keje ctu pun ade ckp.. spjng tagga opis aku tu mmg byk 'bnda' kt ctu...
tmbh2 ade satu stor tinggal kt tggal tu jgk...hr2 mesti lalu kot tu..