CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

“Pening Tengok” – Isteri Guru Mengaku Buang Hadiah Frame Atau Barang RM2 Yang Diberikan Murid

Memang kalau dah depa tak guna...simpan pun buat pa baik buang saja

Edited by Suchi at 23-5-2024 06:25 AM

Kalau tak mampu sgt bagi kad je, senang sikit nk simpan.
Frame n keychain mmg tak berguna sapa je cuci gambar zaman skrg ni? Mug tu pun sama.
Beli cekelat cloud 9 pun ok,takpun goreng bihun ke apa.Cikgu suka je dpt cekelat takpun bg sebalang gula2 campur mcm2 jenis leh dia letak atas meja guru tuk ilangkan ngantuk. Coklat tuk tambah tenaga kena naik tingkat 3 hari2.
Iols bagi pen merah /marker/buku nota kecil je.Tak suka bg hadiah yg terlalu mahal sampai buat cikgu rasa dilema.
Sat gi anak dapat TP3 ada yg bising takkan bagi gelang emas tak dapat TP6?

dua_chzy replied at 22-5-2024 12:49 PM
Buduhnya bini cikgu. Tambah buduh bragging di socmed. Bini hasil cikgu memedo abes SPM ja terus pi n ...

Betul tu kad ni jimat ruang nk simpan pun. Beli storage box lava kat mr diy tu dah cukup muat buh kad byk mana pun
Iols pun jenis akan hargai kad2 dan surat2.
Hat dah berpuluh tahun pun iols masih simpan lagi termasuk kad raya bagai.
Anak2 conteng saja2 pun iols simpan sbg kenangan. Sbb iols pun org seni jd akan hargai hasil seni org dlm btk tulisan/lukisan.

Sebab tu aku cakap, haramkan je pemberian peribadi kpd cikgu-cikgu ni. Tipulah kalau cikgu tak bias masa penilaian nnt. Zaman skrang bukan mcm zaman dulu fully melalui peperiksaan tapi dok pakai TP yg subjektif mcm ni. Berani ke cikgu dpt hadiah mahal2 nak kasi TP sikit walaupun student dia mmg hauk

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kepompong replied at 22-5-2024 11:56 AM
sorry off topic

i selalu dpt doorgift pengantin/akikah/kenduri arwah buku yasin ada print nama d ...

Kalau doorgift kenduri kahwin iols suka makanan, dapat telur rebus balut tisu mcm zaman dulu pun dh ok sgt. Senang mkn terus buang.
Tak suka bekas2 comel yg nk kena simpan bagai tu. Kalau dapat kicap jalen kecik tu pun suka mmg berguna sgt.
Towel kecik pun ok.
Kalau mknn selalu dapat bahulu, kek coklat,wajik dan kerepek2.
Tp iols suka kerepek2 je, bahulu tu kalau anak mkn dlm keta abis terabur atas seat tu hahaha tp budak2 ni suka plak mkn bahulu yg jenis besar bentuk bunga tu.

t'igt masa jd bendahari kelas time form 1. Kena minta duit tetiap minggu. Ada sorang girl ni bg juga tp tak lama pastu berhenti skola. Jd cleaner. Rasa bersalah smpai skrg , mcm pembuli. Sheols tada duit tp ai dok minta. Masa tu igt bbrp posen tu celah gigi ja. Tak sangka satu beban besar pd sstgh org. Bebudak skola ni mana kerja pun , kena mintak kat parents juga. Klo parents tu jenis jahat ,miskin etc , kesiannya. So mmg tak sokong benda2 gini. Mmg tak wajib tp klo ramai bagi , sheols idok , mesti rasa rendah diri jugak.

Follow Us
borrow replied at 23-5-2024 07:15 AM
t'igt masa jd bendahari kelas time form 1. Kena minta duit tetiap minggu. Ada sorang girl ni bg juga ...

tiba2 ter imbau kenangan sekolah rendah, mmg ada anak2 tak mampu. susah perjalanan hidup mereka. terpaksa berhenti sekolah dan ikut mak ayah menoreh getah. duduk sekolah pun cikgu2 byk asik minta beli itu dan ini. kesian. sampai skrg I ingat nama dia.

I belikan small tumbler and cactus untuk cikgu2 anak I. Cactus tu boleh la kot theyols letak atas meja. Tumbler pun tak take up space banyak pun.

Hopefully tak kena buang

batu kikir replied at 22-5-2024 11:39 AM
Dalam dunia pendidikan.....hanya cikgu2 je yg dapat perhatian dan diagungkan bagai nak rak. Hari Gur ...

kan...kadang i olls kesian dengan pensyarah2..lagi ssh kerja dorang tp mcm sunyi sepi je bila tiba hari guru...tp tulah xpernah pulak i olls dgr hari pensyarah ...i olls tiap2 tahun pengasuh anak i olls pon dapat sekali hadiah hari guru..anak i olls yg 3tahun wish selamat hari ibu & hari guru

Boleh je nak bg doorgift atau hadiah hari guru yang murah2...janji berguna...i olls dulu kawen bg macam mangkuk kaca...lepas kawen byk lebihan mao dekat 50bijik...i olls bagi2 sesama makcik..ada yg i olls ambik...sesuai buat tempat kunyit, garam & aji...nampak cantik sbb mcm mangkuk kristal..huhu

Kimaknya la wife cikgu ni ya
Dah tu je budak2 tu mampu nk bagi
Ko expect apa? Gelang habib jewel ke sial?
Laki dia pun sama bodoh sbb dpt wife bodoh
Anak murid kasi gift, x kisah la mahal ke murah ke,korang x reti appreciate ke hah babi
Nasib baik aku takde anak
Sbb tgk perangai cikgu2 zmn skang sume cam sial je...x reti didik bini sendiri pun ye jugak

Kesian dgn students zmn skang ya
Dgn cikgu dan wife cikgu pun sama bangang harapkan hadiah mahal2 dr bebudak
Sah2 la budak2 yg pilih hadiah tu
Ko expect diorg tahu ke ko nak apa?
Mmg zmn skang ramai cikgu bodoh ya

aku sekarang klu ade event tukar2 hadiah kat opis ke, atau anak2 nk bg hadiah kat cikgu ke ape ke, aku kasik je brg dapo.  minyak masak botol kecik ke, softlan ke, tepung ke, sabun basuh pinggan ke etc. beli je kat speedmart. murah sket. barang tu lg bnyk gunanye. aku mmg dah lama tak beli hadiah barang2 hiasan etc sume nie.

aku ada 2 anak skolah rendah..bagi pen n marker je..aku ikat2 dgn reben memasing buat la kad ucapan sndri2..siap tanya nk bagi untuk berapa org cikgu..bukan semua pun bagi..
tiap2 tahun aku beli benda2 yang macam tu la.tahun lepas aku kaya sket bagi pendrive.mayb tahun depan bagi kertas A4 pula

btw aku juga sejenis yg buang ye souvenir wedding ni,,x berkenan betul aku dgn sudu garfu nipis tajam, tuala kecil x telap air tu eiii..
kenduri kami adik beradik mama aku x bagi semua tu,
kenduri adik lelaki -mama aku bg ferero rocher
kenduri aku- mama aku bagi twiggies
kenduri adik no3 - mama aku bagi coklat beryls
kenduri adik bongsu - pun coklat beryls

ni bapak aku nak kawin lagi,,aku dok survey famos amos tu..

kos lebih kurang je dgn segala sudu garfu nipis apa semua tu eiii

saje nk sharing jugak, tahun ni hadiah hr guru anak2, yg sekolah menengah dia sdri pilih nk bg marker pen kat cikgu. yg sekolah rendah, iols belikan highlighter tu. beli yg 1 pack ada 2 ke 3 batang, pastu bhgi2 kan. pastu beli pen merah, pen hitam heheheh
anak2 excited plus nk bawak ke sekolah pun senang.

doorgift kenduri kawen iols mmg plg suka kalau dpt makanan. pernah dpt roti gardenia tu, cantik boxnya. iols siap tanya tuan rumah, cmne order hehehehe..pernah jugak dpt kicap, sos cili, and baru2 ni dpt beras peket kecik tu..
seronok hehehehhehe

walau apa pun kita dpt, wajiblah kita semua bersyukur kan..

murid pn tak yah terhegeh sgt kot bg adiah kat cikgu.. klu dah byk sgt mmg klu aku pon buang. contoh terdekat, pegi birthday dpt jajan, lolipop, marshmallow bagai tu aku pn buang tak bg anak aku makan. tinggal la 1 2 je nampak kejam tp tu laa. dah la pegi sekolah hari2 beli eskem beli jajan, nugget bagai pastu tak ngaku

kementerian...keluar la memo....no gift policy even to cikgu2 pada hari guru or hari apa2 pun....

kurang ajar betul bini cikgu or cikgu ni....walau apa pun reason ko....that is no reason utk memalukan orang miskin yg make the effort to buy something for you...haram jadah punya perangai....

kepompong replied at 22-5-2024 11:56 AM
sorry off topic

i selalu dpt doorgift pengantin/akikah/kenduri arwah buku yasin ada print nama d ...

Kasi telur rebus je u, lagi bagus. I kalau telur rebus mmg i ambik..kalau hiasan ntah papa mmg i akan purposely tak ambik.

Yg part buku yasin and tasbih tu mungkin boleh tinggalkan kat masjid surau memana at least jemaah boleh guna

Cekgushilla replied at 22-5-2024 08:30 PM
Nnti ada drama pulak potluck kek pisang anak dia takda org sentuh aku meluat sungguh la parent2 yg ...

Makpak cenggini memang menjengkelkan.

ak bab2 bagi hadiah ni aku suka . tpi xdelah beli mahal2. kedai eco je mampu nok. baru ni aku bg tudung ak yg byk2 x pakai, sabun, pen sebatang kat cikgu anak2 aku. saja dari x pakai tudung tu aku sedekah ke cikgu. tak tahulah diorg pakai ke tak. hahahahha