CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miafarhan

JERAGAT....PIGMENTATION

mrs.rein posted on 15-10-2012 02:59 PM
dh cuba mcm2 utk hilangkan jeragat ni....akhirnya terjumpa produk yg mmg berkesan..just beli kt farm ...

Just for sharing  pls refer to this link http://www.livestrong.com/article/223589-pynocare-side-effects...

mak lady byk gak jeragat dimuka....tp alhamdulillah sejak dia menggunakan minyak argan kesan jeragat semakin pudar....tapi amik masa yg agak lama gak la..

ladyqaisara posted on 15-10-2012 04:06 PM
mak lady byk gak jeragat dimuka....tp alhamdulillah sejak dia menggunakan minyak argan kesan jeragat ...

bertuah mak u.....saya dh try tp tak berkesan tuk saya..........

220796 posted on 15-10-2012 04:09 PM
bertuah mak u.....saya dh try tp tak berkesan tuk saya..........

tu lah....sblm ni dh byk produk dh dia try...nampaknya kali ni memberikan kesan yg agak positif...sy pon ada gak jeragat dimuka walaupun tak begitu ketara huhu...

kejoraria posted on 15-10-2012 02:21 PM
oo...yer ker...pakai satu ni aja ker kena pakai satu set? kalau pencuci toner bagai pakai brand la ...

..uolss..pakai yg nie jah....lain2 guna la produk pcuci aper pon...klu aku jumpa pajura, iols nk ucap timaksih kt dia.

ada baca dlm internet... kulit kering mmg mudah kena jeragat... so, byk2 lah minum air kosong... byk2 kan lah amalkan mkn vit. C.. (bagi yg belum kena laa).. yg dah ada tu, terpaksa lah cari treatment.... Yg belum sampai lagi masa utk dihinggapi jeragat, ambillah langkah berjaga2 dari sekarang... bila dah kena, susah oooiii yg suruh dia hilang.... My face pun dah naik jeragat since berusia 24 thn!! semua gara2 produk mengelupas buatan malaysia! argghh tension2...

Follow Us
isteri_ayil posted on 15-10-2012 04:38 PM
ada baca dlm internet... kulit kering mmg mudah kena jeragat... so, byk2 lah minum air kosong... byk ...

sy mmg berkulit kering.....mmg dh start nmpk pigmentation since late 20's....start taat makan vit c recently je

220796 posted on 15-10-2012 04:43 PM
sy mmg berkulit kering.....mmg dh start nmpk pigmentation since late 20's....start taat makan vit  ...

tu laa.. susahnya nak control kalau pigmentation dah start kuar kat muka.... vit. C pun, kalau nak mkn , kena ambik yg tinggi sket dos nye.... sunblock pun tak boleh miss...

Ok, lepas nih saya berazam nak 1) makan vit C  (2) minum  banyakkkkk air kosong  , jenuh tgk muka dah start naik jeragat nihhh

Lately nih, saya sgt2 concern psl kulit, asik cari info camner nak kulit gebu  cam retis , cuma bab suntik2 or laser nih, blum berani lagik nak cuba

pokokbunga posted on 15-10-2012 05:23 PM
Lately nih, saya sgt2 concern psl kulit, asik cari info camner nak kulit gebu  cam retis , cuma bab  ...

ahah.. kalau pasal natural care ni... teringat saya pada satu resepi yg saya dpt from this forum jugak ages ago.. try cari balek sampai ke sudah tak jumpa sbb tak ingat apa tajuk thread nya...

saya cuma ingat bahan2nya (itupun mungkin terkurang) tak ingat detail .. huhu

basicallynya, ni resepi untuk buat Minuman Kurma, resepi tradisional org cina... masuk kategori minuman herba laa jugak

Benefit : untuk pelancaran darah, tapi masa resepi ni dikongsi kat forum dulu, ramai2 excited nak try sbb katanya hasil kulit akan kemerah-merahan... waahhh kau.... iols pon termasuk leer antara yg gigih ke kedai senseh mencari kurma bagai nak bagi kulit merah2 laa konon..

apa2 hal nah ingredientsnya dahulu

Kurma Merah / Red Dates
Kurma Hitam / Black Dates
Kurma Madu / Honey Dates
Gula Batu / Rock Sugar(?) / gula perang kalau nak lebih sihat
Longan kering (yg ni rasanya takda dlm resepi asal... tapi pernah terjumpa resepi yg campur longan kering)

Campur semua dlm air... kasi rebus sampai kurma2 semua2 kembang, lembik segala... tak silap iols.. derang recommend for about 1 hour koot... untuk maklumat lebih tepat rasanya uols boleh cuba tanya senseh

kalau rajin, blend dan tapis amik air nye... kalau malas tapis je amik airnya... kalau malas teramat... masukkan je sumer dlm bekas, nnt nak minum just tuang airnye... serdak2 kurma tu uols boleh buang... nak makan pon boleh... tapi iols buang je sbb tak selera... kuang kuang kuang

pastu air tu simpanlaa dlm fridge.... sehari minumlaa dlm segelas pon dah ok... nnt insyaAllah boleh nampak hasilnya.. iols rasa dulu ada hasilnya.. takpon sekurang2nya iols rasa2 ada hasilnya... muahaha... tapi kejap je iols amalkan sbb vitamin 'R' kurang... tapi kalau uols tgh bersemangat.. mmg highly recommended resepi ni !

p/s: kalau sesapa yg ada resepi asal harap kongsi... haritu pernah try buat balek tapi tak sesedap resepi asal....

cyra posted on 15-10-2012 05:53 PM
ahah.. kalau pasal natural care ni... teringat saya pada satu resepi yg saya dpt from this forum j ...

kene buh daun pandan kot baru wangi

jeragat ni semua muka org ke ade?.....takutnye.....mcm mana kita nk kenal dia mula2 tumbuh kat muka?...jenuh aku belek2 muka dlm cermin.......takut pulak dia ade dlm skin tpi aku je tak perasan....

blackpaper posted on 13-10-2012 05:28 PM
my sister dulu ade gak pigmentation kat dua2 belah pp (agak ketara la wrn brown2 tu).....
i tgok di ...

iols memang pengguna tegar produk loreal ni....tapi lambat berkesan keatas iols....

tapi salesgal ckp ada napak cerah...nak kata ilang terus tu tidak lah....

almost 2 years dah guna dah...

Prags posted on 15-10-2012 11:17 AM
guna jer Nutox Spot Away..RM58 jah kat farmasi..berkesan sgt2

i baru nak bertukar dari loreal ke nutox satu set pada bulan lepas....tapi hati masih lagi kat loreal.....

if ada org kata bagus y not coba kan ??? lagipun dah penat coba macam2 product ....

petang ni insya-Allah singgah watson jusco tebrau....

fuhhh...byk betul info.....NUTOX tu cam menarik jer kannnn... boleh lah cuba..
TQVM

220796 posted on 16-10-2012 08:42 AM
kene buh daun pandan kot baru wangi

eh jangaaann.. air rebusan kurma tu sendiri dah ada rasa dan bau... takut kalau campur rasa pandan pelik pula jadinya...

cyra posted on 16-10-2012 10:55 AM
eh jangaaann.. air rebusan kurma tu sendiri dah ada rasa dan bau... takut kalau campur rasa pandan ...

penah rebus kurma merah je...xde le kuat sgt bau dia compare to pandan.....kurma hitam/madu tu xtau la kan.....

220796 posted on 16-10-2012 10:57 AM
penah rebus kurma merah je...xde le kuat sgt bau dia compare to pandan.....kurma hitam/madu tu xta ...

kurma madu macam takda bau... rupa dia pon keras jek tak macam kurma biasa...

tapi kurma hitam bila dah campur kurma merah... rasa dan bau dia akan jadi strong... at least for me laa.. tapi bila minum sejuk2... ok je... sedap jugak.. cuma resepi asal tu lebih sedap... i tak ingat proportion yg betul untuk mix kurma merah dan kurma hitam tu...

cyra posted on 16-10-2012 11:01 AM
kurma madu macam takda bau... rupa dia pon keras jek tak macam kurma biasa...

tapi kurma hitam  ...

ooo...kurma hitam bau dia strong ye.....tp bukan ke bahan2 tu tuk milk booster for breastfeeding mummy? resepi ni boleh hilgkan jeragat jugak ke?