CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: gurl80

disaat aku diceraikan hari ni....

Tengkiu momod nuryakmal

prettyuglybabe posted on 7-11-2012 11:30 AM
menangis lah sepuasnya hari ini. tapi esok bangun lah dengan senyuman. usah diingat lagi bekas suami ...

agree...go go cayo  

semoga sentiasa terus bersabar menghadapi dugaan ini

sedihnya tt...yang menghadapinya lebih rasa bebannya...saya juga sedang berhadapan dgn suami yg curang tp masih belum diceraikan je...sakitnya hati Allah maha mengetahui....moga tt bertabah hati

semoga gurl akan hadapi hari2 yg mendatang dgn penuh ketabahan, klu ex tue banyak menyakitkan hati, mmg kena tenangkan diri supaya hati kita x diasak rasa geram + sakit hati, nnt dia enak2 dgn kehidupan baru yg dia yg sungguh indah dalam pala dia, gurl pulak yg makan hati, so gurl mmg kena move on

lps abis eddah nnt gurl cuba mix around dgn kawan2 sekeliling atau buat kawan baru, mana tahu dgn cara menyibukkan diri dpt mengurangkan rasa tekanan dalam diri, buat solat mlm secara istiqamah supaya gurl akan temui ketenangan dalam hidup ini, bila rasa sedih melanda atau ada kenangan mengusik hati, gurl cuba sibukkan diri dgn apa jua aktiviti, ana tahu gurl perlukan masa namun jgn ikutkan rasa hati yea, semoga gurl akan success di kemudian hari

Salam takziah utk TT. Kita hanya mampu merancang...Allah juga lah penentu segala, sesungguhnya Dia lbh tahu apa yg terbaik utk hamba2nya.
Just remember 1 thing TT, setiap sesuatu didunia ni tidak bersifat kekal....ia hanyalah sementara...meaning rasa sedih, kosong, rendah diri, kecewa yg TT alami sekarang ini, hanya bersifat sementara, insyallah akan tiba harinya bila mana TT akan dapat mengatasi perasaan2 itu dan menggantikan nya dng perasaan yg lebih positif utk kesejahteraan hidup TT sendiri. Dan juga, jika ex kamu merasa gembira, puas hati & tak rasa bersalah dng apa yg dia dah buat sekarang....insyallah perasaan itu pun akan hilang juga di akhirnya bila mana dia pasti akan merasa kesal, bersalah, sedih kerana telah menganiaya isteri sendiri (by that time, kita doakan mudah2an dia mendapat hidayah utk memperbaiki kelemahan diri). All the best to you TT, insyallah...sentiasalah percaya bahawa Allah sentiasa bersama2 dng org2 yg sabar & sesungguhnya doa org2 yg teraniaya itu tiada hijabnya dng Allah swt. All the best to you.

Follow Us
wanchik posted on 10-11-2012 09:50 PM
Proses melupakan x-hubby tu akan makan masa, lagi cepat TT faham konsep grieving ni, insyaallah lagi ...

insyallah...aku akan dpt mlupakan dia...smua tu kene ambil msa n keadaan....dlm keadaan cmni..aku amat2 memmerlukan support..tuhan je yg tahu betapa pedih sngat2 hati ini...thanks 4 your support

housequeen posted on 14-11-2012 10:24 AM
Salam takziah utk TT. Kita hanya mampu merancang...Allah juga lah penentu segala, sesungguhnya Dia l ...

sbnarnya x dpt nak balas satu2 forumer yg lain2...skrg ni aku sebuk..n byk bnda nak diselesaikan...cuma thanks pd smua yg mmberi support...baru2 ni aku balek ke umah mak ayah aku di pntai timur..aku buka almari...terpampang bju2 dia..disaat itu aku tiba2 sedih..n scara automatik aku bole pgang n cium bju dia...ya allah saat itu aku rsa susah sngat nk mlupakan dia....aku cuba..x nafikan ada msa aku benci dia...ada msa ku rindu kan dia...ni ler kalau terlalu sayang..demi allah aku ckap jga disini..spanjang kami brtunang n hidup sbg somi isteri aku x penah skali pon curang dgn dia...ni ayah aku nak mmbawa kami bcuti..mak aku pon dah sehat..mak aku terkejut dgn keadaan ni smua...smlm aku resign aku x snggup nk bkerja ctu lg..rzeki ada dimana2 insyallah..doakan aku...jmpa org yg lbih baik dr dia...jga aku x menolak jodoh yg akan dtg..

gurl80 posted on 14-11-2012 02:32 PM
sbnarnya x dpt nak balas satu2 forumer yg lain2...skrg ni aku sebuk..n byk bnda nak diselesaikan.. ...

la..da resign..kesian nyer..tp x per la kalau da itu pilihan awk...rezki ada di mana2 ..smoga hdup awk lbih bermakna..jgn diingat/dkenang lg yg da lepas..awk kena mulakan hdup baru ..smoga awk lbih tabah ..ada ramai lg yg lbih teruk dr awak, dr saya sdiri..smua akn baik2 saja, cuma masa saja yg akn menentukan, smoga awk akn bertemu jodoh yg lbih baik..good luck n all the best..Insyaallah..aamin..

gurl80 posted on 14-11-2012 02:32 PM
sbnarnya x dpt nak balas satu2 forumer yg lain2...skrg ni aku sebuk..n byk bnda nak diselesaikan.. ...

hrp tt dah buang/derma/pulang blk segala peninggalan ex tt tu. simpan xde guna - it will only remind u of sthing that is hurtful. social media sume tt dah delete n block kan? phaps x yah gunalah for now. byk lg cara nk contact keluarga n kwn2.

x bape pasti nape tt mention tt x penah curang dgn dia. ni bkn sebab tt curang ke ape. thats not the point. u can be the bestest wife in the world, tp ade suami akan terus cari alasan utk curang. pliz, pliz, dont make excuses 4 him. dia bkn sj curang, dia sorang penzina. kalo dlm hati masih ade cinta sayang, just remind urself - ur ex berzina. bkn sekadar tipu, or cheat or lie 2u.

meow rs sume forumers yg baca kesah ni mdoakan yg terbaik utk tt, yang tt akan btemu dgn jodoh yg lebih baik. BUT for now, tlglah jgn pk psl itu sume dulu. u need 2 sort urself out, especially emotionally. one thing at a time. when u r healtlhy emotionally, u will attract emotionally healthy people. when u r a mess mcm skarang, u will attract people who r a mess themselves. hrp tt faham ye. u will feel lonely, and u may feel alone but being alone will teach u many things u will not learn otherwise. love urself first, then u will find someone whom u love n will love u in return.

cmf_blingblings posted on 7-11-2012 05:51 PM
Untuk gurl,
Dah lama sgt ko memendam rasa, laki ko dah berzina dgn bukan sorang pompuan, pernah bun ...

saya suka komen ni..mulakan hidup baru...sebab tu cerai tu dibenarkan dalam Islam.. mungkin ini jalan paling baik supaya ko tak makan hati lagi TT

dr anak ko bersuamikan sorg penzina lebih baik dier tak tau perangai hazab bapak dier..

juju_amin84 posted on 15-11-2012 01:53 PM
dr anak ko bersuamikan sorg penzina lebih baik dier tak tau perangai hazab bapak dier..

ayt uols ni ade cam pelik sikit

buat tuan tanah-- menangisla sepenuh hati sammmmpaaiiii lega. kadang kadang jerit jugak membantu . lepas tu hoi hoi sila dekatkan diri dengan Allah dan keluarga. lupakan dia mungkin tidak. anggaplah dia jodoh kamu yang lepas. dan kamu insya allah akan jumpa jodoh yang lebih baik...berusahalah!!! gambateee

haryatie posted on 14-11-2012 02:57 PM
la..da resign..kesian nyer..tp x per la kalau da itu pilihan awk...rezki ada di mana2 ..smoga hdup ...

tq...mmg cuba nk cari kje lain slepas edah ni...wat smantara ni...nak mncari ketenangan dulu...alhamdulillah...aku rsa duit smpanan aku ckup nk mnampung ank aku dlm msa 3 bln ni..cuma aku nak tnya sapa forumer2 cni tau nak mndaftar sbg ibu tnggal?sbb aku nak penuhkan aktiviti aku..aku memang minat mnjahit..lbih2 lg dlm mnjahit manik..hobi n juga pndapatan sampingan...plz help me..sapa tau...

nuryakmal posted on 15-11-2012 03:18 PM
ayt uols ni ade cam pelik sikit

tq cik mod..

gurl80 posted on 16-11-2012 12:49 AM
tq...mmg cuba nk cari kje lain slepas edah ni...wat smantara ni...nak mncari ketenangan dulu...alh ...

ada borang dia, bleh print on9 ..tt duk mana, pernah cari dlm laman web, tuk neg. selangor ada borang, bleh print, complete kan borang tu n submit secara pos/fax..tp x la akk submit pun borang tu...saja2 je .. akk ada keje tetap, x perlu kut join .. tp bagus ke join ..ntah la akk pun x pasti..utk cam tt elok la join..mungkin ada byk benefit nyer

sedih nya hati ini dgn kisah tt..semoga tt mendapat pengganti yg lebih baik lepas nie

gurl80 posted on 16-11-2012 12:49 AM
tq...mmg cuba nk cari kje lain slepas edah ni...wat smantara ni...nak mncari ketenangan dulu...alh ...

dia dah ceraikan kau, bermakna dia masih bertanggungjawab atas nafkah dlm masa edah, ko kena tuntut nafkah anak-anak, mutaah dan sebagainya. Tak banyakpun at least ada utk tak membebankan kau yg sudah banyak menanggung masalah emosi bertahun-tahun.

semoga allah meletakkan jiwa2 insan yg seperti akk nie ke dalam orang2 yg mendapat kasih sayang allah

lepas nie byk kan membaca kisah2 sahabat dan nabi...semoga mendapat kekuatan diri semula..
alhamdulillah telah allah tunjukkan kepada akk semua cerita sebenar dan hakikat sebenar siapa ex suami akk tu
walaupun dia seperti itu kita selaku manusia anggap masing2 punya kelemahan dan kekurangan

semoga akk tabah menghadai semua itu...semoga benda nie menjadi kekuatan untuk akk mendapat kan insan yang 2x lebih baik dari sblm nya yer

peace no war

sebaik2 insan adalah manusia yg mampu mengawal nafsu dan kemarahan dia ketika hati nya di tiup oleh syaitan...
harap ujian akk nie mendapat satu kekuatan untuk terus lebih baik dari sblm nie

simpati pd tt...aku bersyukur perceraian aku x seteruk korang2 kat sini..
semoga tt tabah menghadapi segalanya...betul kata haryatie tu...cara nk lupakan ex ialah dgn mengingati semua keburukan dan kesedihan ketika bersama dia..kalau ingat kebaikan dan keseronokan bersama...takkan dpt move on..

insya Allah u will get over it one day...masa tu u akan nampak hikmahnya...