CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: InVendeTTa

Wife Sah Pregnant Time Still X Stabil dgn Kos Kawen Dulu :( [Updated 22/7]

skang kebanyakkan hospital kerajaan klu nak bersalin husband bleh teman....bab ramai tu...perkara biasa....lebih baik duit yg ribu-ribu yg nak kita spend utk bersalin tu simpan utk kegunaan lain....nak membesarkan ank pon byk belanja....kos rawatan ank..sakit.. demam...pendidikan...so g gomen jer...ikut poket anda....just my 20 cent...

ketiga2 anak saya lahir kat private maternity hospital....
mmg kosnya agak mahal coz yg sambut baby ialah gynea....yg best private nie service mmg super la....
duk seorg dlm bilik....kita just uruskan  diri kita jer....
baby hanya dengan kita bila nak breastfeed jer...
pastu nurse akan take over uruskan baby....
last sy ada baby 8 years back ....kos pon around RM6k...tuk normal delivery....
tp x tau la skrg brapa kosnya.....
rasanya skrg gomen hospital pon dah ok servicenya....
cuba bincang dgn wife....kat mn2 beranak pon sakitnya tetap sama.....pahala yg wife anda
dapat pon tetap sama gak....

nak takut penye...gomen leh teman wife for normal only...kes overnite kat hospital tuk teman wife ni..mmg x leh la..tp nak rsau pe..nurse sume dah ready klu ade ape2..xyah la bria2 suh hasben teman mlm bagai....lg murah la d gomen...aku suggest p la survey kat hospital putrajaya....

hmmm... my advice for u TT is to check dulu prosedur dan suasana kat hospital gomen dulu... jgn dgr cakap mulut org je..  mmg ada hospital gomen yg servisnya x brp ok.. tp ada yg ok.. bab husband xleh nak masuk labour room tu, sebenarnya xde isu pun sbb husband blh je masuk teman.. cuma kena bgtau awal kat nurse sbb diorg nak prepare katil.. x nak bercampur dgn org2 lain yg tgh bersalin at d same time.. psl xde nursery utk jaga baby time wife nak rest tu, TT kena bincang bebaik dgn wife.. first, baby selalunya akan tido je selepas lahir.. wpun nurse akan letak baby sebelah katil si ibu, mmg xde masalah utk si ibu nak jaga baby tu.. biarkn je la dia tido.. cuma kejutkn baby utk menyusu dan tukarkan pampers... dan wife TT kena realize, lps ada anak ni, masa utk rest amat le terhad.. so get used to it.. xleh nak manja sangat.. dan utk makluman TT, most of the women yg bersalin kat private pun diorg akan tetap ke klinik kerajaan utk checkup and at d same time buat checkup kat private.. the reason? sbb most of the private hospital akan hantar gak baby dan ibu ke hospital kerajaan kalo ada complications yg teruk.. senang utk si ibu kalo dia ada buku merah yg klinik kesihatan tu keluarkan..

dan as a wife, dia perlu paham tahap kemampuan TT.. mana tau dia ada sumber kewangan sndiri atau nak split 50-50 belanja dengan TT.. apa salahnya korbankan sedikit masa dan kesabaran menunggu giliran semasa gi checkup di klinik kesihatan tu.. duit yg ada tu blh gak simpan utk kegunaan baby nanti bila dia dah lahir.. based on my experiences yg dah ada 2 org anak, hospital kerajaan ok je.. layanan ok... even masa darurat (bersalin tgh time banjir besar)

Guna jer kuasa veto sebagai suami suh bini ko dengar cakap ko...

Tak dak kemampuan, jangan siksa diri demi keinginan yang macam2...

Apapun, tahniah lah bini TT dah pregnant tu.

hijau_serindit posted on 17-7-2013 02:32 PM
sejak aku mengandung, xpenah fikir nk bersalin kat private. sebab aku tau kos dia tinggi sgt.

so, ...

hospital ampang ok tak?

dulu2 aku berangan2 la kalau ngandong, nak beranak kat private...siap cakap kat laki aku kumpul duit awl2...skrg dah tukar fikiran dah..nak beranak kat gomen je...aku takut kena ceaser..atau ape2 komplikasi lain..tang mana nak cekau duitnye tu...

Follow Us
explan la kt wife tu ikot la kemampuan..insyaAllah dy akn faham..lg satu aku nak ingatkan..rezeki anak ni lain macam..insyaAllah akn ade Rezeki utk kau nanti bila anak itu lahir...Amin..

tahniah nk dpt anak,

masalah kecik ja tu..

kalu x mampoo beranak ajer kt hospital kerajaan....

sakit sama jerw.. kalu kena oprete emergency kau mampu ke nk bayar? 5-6K?

hospital gomen skang banyak yg bole bwk masok laki skali dlm tempat bersalin..
cuma hospital sultanah aminah jb yg tak bole sbb kes doktor ke nurse kene tumbok dgn laki patient..haha!

hi InVendeTTa ,

Tahniah ... bakal bergelar bapa ..

Apa yg ko fikir tu semua da betul dah .. mmg banyak mende nak kene consider... lain la kalo gaji memang banyak n saving pon tahap gaban ... tp kalo xde, mmg semua mende kene di ' budget'kan dulu ...

Aku baru je lps deliver my boy on 13/05/13 hr tu ... Kalo ikot kemampuan AKU, insyaAllah aku mampu deliver kat private hosp (also blh claim back to Co). TAPI, aku ikut kemampuan suami aku ... dia Non-Exec, so GL only cover up to 1st class ward @ govnt hosp.

bila aku da timbang2 n kira2 .. ade baik nya aku ikut kemampuan suami aku ... aku bersalin kat HTAR ... well, sblm bersalin mmg aku mati2 xnak p HTAR ...at least aku nak Sungai Buluh or Putrajaya .. but, da x sempat, husband aku bawak yg paling dekat ngan umah je la ...

my exp kat situ .. sgt bagus ... nurses semua baik2 .. 1st class ward pon bagus ... env mcm dlm barakah hosp je ...

Beranak ni banyak pakai duit ... brg2 baby, brg2 mak baby, pump la, ubat2 la, kang lps beranak nak wat aqiqah lak .. kambing lg, hish mcm2 la ... So, better save kan duit tu ...dr byr ribu riban kat private, end up sama je service Nye... blh je mummy rest lps bersalin ... kalo anak meragam sgt2, nanti akan amek baby tu and look after him/her sementara bg mummy rest ... lg bagus kt HTAR akan ajar btl2 1st-time mummy ntok b/feed, ajar pegang anak n etc ...

pd aku mmg xde masalah la ... mmg la aku pon nak husband aku ade time beranak tu ... tp, I have to think mcm2 mende lg .. kalo ceaser, husband pon x leh masuk gak .. so, mende ni mcm2 leh jd .. tp ye la, rezeki msg2 x sama ..

anyway, good luck ye ... semoga semua selamat

bluecrystal posted on 18-7-2013 08:43 AM
hospital ampang ok tak?

dulu2 aku berangan2 la kalau ngandong, nak beranak kat private...siap  ...

Hi Blue,

Kawan aku bersalin kat Hosp Amapang last Oct ... dia ceaser. Overall mmg ok kata dia, cozy and friendly ... baby warded dlm 10 hr gak coz kene kuning ... kat sana blh rooming in (mummy dok ngan baby) after mummy da leh kuar ward ...

lg satu ... letih mcm mana pon mummy tu .. bila da letak anak sebelah ... mmg blh xmo da bg nurse amek .. biar mummy urus sendiri ...

Aku bersalin emergency ceaser .. anak pulak kene masuk Nicu .. seedy sgt sbb org lain sedar2 je anak da ade sebelah kita .. tp anak aku xde ... nangis aku tgk org lain ... gigih aku bgun jugak lps da sedar coz aku nak p tgk anak ...

hmmmmm ... yg aku tau ... bila kita da jd mummy, our priority goes to our baby ... kita sakit mcm mana or letih mana pon, dgr suara baby kita or pandang baby kita pon da rasa released .. hilang penat tu ...

oooo rindu Nye baby aku kat rumah ... stay well ye mucuk... nanti petang kita jumpa

setiap anak yg lahir, Allah dah tentukan rezki utk beliau....

kalau janji Allah pon kita tak percaya, janji siapa lagi mau kita percaya...

anak beruk, anak monyet, anak rimau pon Allah kasi rezki (teringat kata UAI)...apetah anak manusia....

rajinkan usaha...nnt ko akan tgk, ada jer rezki utk family ko..janji taat pada Allah

salam TT.. rezekia anak ade dimana-2... kalau da x mampu nak private gi jer gomen.. hiraukan kata-2 org.. aku pon mcm TT gak dulu... tp tolak tepi sumer tu.. tp kalau memilih tu x tau la kan? sebab certain org kata glamer sikit beranak kat private.. aku dulu antar bini aku kat hospital sg. buloh. bini aku kena tahan dekat 4 hari before dia bleh bersalin..last-2 ikut tingkap.. tp, kalau wife normal.. dorang bg aku tengok.. cuma kalau kena tingkap tu dorang x kasik..layanan pon okey laa gak.. cume ade sorang dua jer yg cam ayat kureng.. tp bukan semua...
satu lg... kena ingat.. kalau apa2 jd kat baby masa kat spital swasta.. dorang akan tolak ke kerajaan jugak..dorang mana berani nak amik risk...ini apa yg aku dengar ler.. x tau sahih ke tak..
Last edited by kurga on 18-7-2013 09:24 AM

sian lak kat TT... cube la cakap elok2 ngn wife..
klu TT ni berduit takde masalah.. ni .. semputtt semacam jer..huhuhu

tp klu wife TT nak jugak2 bersalin kat private..
why not.. u buat personal loan la.. standby duit...
terpakse loh... klu itu jugak yg die nak..
dan personal la care utk dapatkan duit..
melainkan.. klu ade sedare2 yg kaye boleh le meminjam..
tp heheheh agak segannnn la jugak nk pinjam duit sedare2 sbb mende ni...

supadoopa posted on 17-7-2013 01:55 PM
kalu area shah alam,i suggest hospital umra..kos utk normal delivery around rm1300+ if x de compilac ...

umra ni adik aku citer kalau org tu lmbat nak push.. dorang da nak suh wat ikut tingkap.. adik aku ari tu ampir dah.. dia siap cakap ntah apa-2.. doktor patut suh normal.. ni siap cakap ni x boleh push dah ni.. kena ceaser...

lavacall posted on 17-7-2013 05:45 PM
tiap kali branak aku antar bini balik kayangan...

almaklum la..bini2 dewi dewi semua...

ye la...ko kan kuat berangan....

hai TT.. aku pun nak ckp wife ko ni byk cekadak jugak mcm forummer lain ckp..
sepatutnye kena lah ikut kemampuan bukan ikut kemahuan..
yg penting wife ko kena ikut kemampuan ko..
kalo dia mampu n willing nak kuar duit dia pun sbnrnye tak bape elok jgk sbb mende bulih jimat lg sbnrnye.
kos nak bela baby after delivery tu lagi tinggi..

aku pun baru kawin jugak 5bulan lepas and skrg mengandung 5bulan, lagi lah mmg tak sempat nak planning ape2 pun.
kewangan pun belum stabil tapi dah rezeki dapat awal aku happy aje..
aku seboleh2nye cut sana cut sini utk barang2 keperluan aku n baby nanti untuk kurangkan beban suami.
dia tak cakap pun dia tak mampu tapi aku tahu.
ade je hospital kerajaan yang bagi husband teman masuk, tu ko kena la survey sepital mane kan.
lagipun yelah belum tahu lagi wife ko akan normal ke atau ade ape2 komplikasi kan.

memanglah nurse kat sepital kerajaan tu tak tengokkan baby ko nanti masa wife ko nak rehat,
tapi bagi aku lah, aku tak kesah pun tak cukup rehat demi baby aku tu.

bincanglah bebaik dengan wife ko tu. elok ko list down sekali segala belanja yang bakal ko kena kuarkan semasa N after delivery tu nanti depan dia.. biar dia tahu sikit. sekian

dang_anom posted on 18-7-2013 08:55 AM
hospital gomen skang banyak yg bole bwk masok laki skali dlm tempat bersalin..
cuma hospital sultan ...

haha yg ni aku tahu.. doctor yg kena tumbuk.. aku dengar dari doctor HSA jugak, cite masa ceramah..

ayu_midori posted on 18-7-2013 10:19 AM
haha yg ni aku tahu.. doctor yg kena tumbuk.. aku dengar dari doctor HSA jugak, cite masa ceramah. ...

kan?cite ni heboh jugak org dok circulate..
since kene tumbok tu la hsa tak trime laki masok tempat branak dorang..
agaknye laki patient tu marah sbb nmpk byk darah kot..hehe!