CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nordiana87

ular beranak depan mata aku...

fielah posted on 15-10-2013 06:38 PM
Terbaik cerita dari TT ni, wpun sgt tak suka ular2 ni... adoi la... semoga mak TT sembuh hendaknya.. ...

skrg da sembuh sikit2..blh kata dah xda dah..

jefrilza posted on 12-10-2013 06:06 PM
mmgla... tapi benda yang pelik2 macam tu yang orang suka wat perantaraan utk upacara sihir... mcm  ...

entah la..bnde macam tu memang wujud..ikhtiar je la..

Gegancu posted on 12-10-2013 12:35 PM
skarang ular tu ada lagi x?

btw aku x jumpa sakit adam tu apa

ko taip je adam disease..mmg doc sndiri pn cakap xsampai 10 dlm sejuta yg kena..

sambungan....

kisah kakak aku...

masa ni tahun 2011..masa tu akak aku kena trnasfer ke klinik desa dekat ajil trngganu..area tu xda la kg sangat..mmg area kg..bukit2 sikit..n yg skeri nye klinik yg akak aku stay tu la..bila akak aku kena trnsfer kat sane,hidup die n family agak susah la.sebab akak aku jauh..anak2 die kecik lgi..anak2 mest nak dgn mak lagi kn..nak2 yg bongsu barru setahun lbh camtu..dekat stgh tahun akak aku kat sane..so die amik semua anak2 die stay dgn die kat sane..sekolah pn kat sane la..abg ipar aku pun xkisah sebab die kesian kan akak aku sesorang kat klinik tu..msa tu anak die 4 org..yg sulong darjah 5, kedua darjah 3, ketiga dalam 4 thun camtu n bongsu stahun lbh.yg stay dgn abg ipar aku yg no 3 je..sebab die xskolah lgi..yg sulong n no 2 skolah,n yg bongsu sebab still menyusu badan lagi..tapi evry wkend abg ipar aku akan pergi kat tmpat akak aku la..

citer ni bermula dgn anak buah aku yg no 2 tu..

dia tetiba boleh nampak benda ghaib ni..

**ishh skeri pulak aku nak citer tgh malam ni..aku sambung esok la..hahaha... Last edited by nordiana87 on 16-10-2013 09:41 PM

nordiana87 posted on 16-10-2013 09:03 PM
haha..msa ular jalan ats perut mak ko, ko kat dalam x rasa ke?

choii..mujur aku xde perasaan lagi masa tuu..tapi kesannya memang aku gelii sgt dengan ular..nak bayangkan pun, meremang bulu2 aii..

nordiana87 posted on 16-10-2013 09:40 PM
sambungan....

kisah kakak aku...

haha..adoi.. patutlah ai tgk pendek je perenggan. TT x abis cite rupenye..huhu..
xpe2 iols paham, sbb iols pon bace cite TT di siang hari je, mlm xberani..
cepat sambung TT

Follow Us
day2 posted on 17-10-2013 09:47 AM
haha..adoi.. patutlah ai tgk pendek je perenggan. TT x abis cite rupenye..huhu..
xpe2 iols paham, ...

hahaha..ko ingt aku bran sgt ke..aku sembang je lebih...
nanti aku sambung..

aq rase ni la penyakit adam (penyakit Adem) yg die tt maksudkan tuuu...
http://my.clevelandclinic.org/di ... m/hic_overview.aspx

kenapa korang x dispose ular tu dari awal..
kenapa decide utk simpan lama2..

sambungan citer kakak aku....

bermula dgn anak buah aku yg no 2..pompuan..tetiba 1 malam die menjerit meraung skuat hati..akak aku stay kat kuarters klinik la..akak aku berlari la dapat kn anak die..tgk budak tu dah menggigil..ble akak aku tnya die cakap die nampak pompuan rambut panjang duduk di hujung katil die..akak aku memang dah syak klinik tu agak skeri..tapi xda la sgka kua real camtu depan anak buah aku..smpai la anak buah aku demam..akak aku xbez..die kol abg ipar aku mai ambik anak yg tu..so mc la 2 3 hri xp keje..

tapi smpai ble kn..sebab anak buah aku skolah..so abg ipar aku antar balik..asal je anak buah aku masuk klinik tu die jadi meroyan..die cakap disetiap sudut ade antu..macam2 pesen..ade yg rambut pnjang..ade yg xda kepala..ade yg muka buruk..die jadi macam dah xbetul pun ade..nak melangkah selangkah pun akak aku kena teman..smpai kn tgh mndi die boleh rebah..akak aku berlari bukak pintu toilet..die cakap ade bergantung atas kepala die..macam2 la..akak aku bncang dgn laki die nak bawak anak buah aku brubat cra kg..

so dorang pun p la jmpa bomoh mna ntah..n bomoh tu akui memang anak buah aku tu boleh nmpak..tpi sebab die boleh nmpk msa die dah besar so bnde tu jadi kejutan pda die..bayang kn la stiap malam je meraung..kalau die nmpk yg muka teruk yg hodoh bebenor tu memang die akan demam..ble demam makin truk kena..so akak aku kol abg ipar aku datang ambik die..pastu skip class..mc bagai..efek pada skolah die truk la kan..hingga la anak buah aku sndiri yg nak tukar skolah,stay dgn bapak die..xmau stay kat klinik tu..pernak skali..msa tu petang..akak aku kn keje kat klinik..bawah klinik..atas kuarters die la..msa tgh free..akak aku naik la ats jap,skali akak aku rsa lain macam..meremang gtu..anak buah aku yg tu pun ade..tpi lepas skolah die main kat klinik kat bawah..ble akak aku turun,ank die pun cakap,kenapa naik atas,bnde tu dari tadi xmau kluar..sebab tu die main kat bawah..akak aku mampu telan air liur je..

smpai la msa anak die yg tu tukar skolah..yg sulong pn tukar skali..so tnggal la akak aku n anak bongsu die yg kecik je kat sane..memang akak aku sndiri akui klinik tu skeri amat..nak2 kuartes atas tu..tpi demi tugas n keja akak aku membodoh kn diri je..yela kan xkan la sebab bnde tu nak benti keja kn..hingga lah 1 hr ank buah aku yg umo staun lebih tu tetiba pengsan..terkezut la akak aku..seb baik akak aku ni nurse..so die taw la kan cane cara utk menten kan pernafasan tu dulu..trs die turun bawah dekat klinik ambik ape yg patot..n start keta p hospital..

akak aku ni tgh preggy 2 mggu camtu..di hospital trs masuk icu..doc check segala..doc xboleh kesan lagi apa sakit dia..anak buah aku terus je koma..hingga lah 6 bulan..hidup die bergantung pda mesin je..msa tu akak aku dah amik cuti tanpa gaji..perut akak aku pun dah besar..hampir 7 bln..akak aku memang stay kat hospital je..xmau tggl anak die..mak mna nak tggl anak msa anak sakit..ye dok? even anak die koma skali pun..akak aku macam dh x terurus..anak yg lain smua abg ipar aku yg jaga..hingga saat tu doc masih xdapat detect apa sakit anak buah aku..

hingga lah 1 hari akak aku kol kteorg cakap anak die dah sedar..setelah tersedar dari koma hampir 7 bulan..kteorg hepi kemain..msa tu akak aku bawak anak die tu balik kg..doc cakap anak buah aku hilang ingatan..tapi nseb baik die masih kecik,so memory ingtan die msih kecik..die xda byk memory..so kte perlu mula semula dari awal..umo die baru 2 tahun..xsusah utk mula semula..byk yg die lupa..die lupa akak aku mak die..die jadi takut pda smua org..dgn akak aku pun die xmau..ble aku tgk keadaan die..aku rsa msa die koma xseteruk msa die sedar..kami cuba faham,die tersedar dari koma..tapi die dah xmacam budak lain..die jadi bengis..msa tu kteorg still cakap..itu kesan die tersedar dari koma..die jadi agresif..habis smua bnde die pecah kan..akak aku xmarah..sebab akak aku taw die dalam keadaan normal x normal..sedar xsedar..die tidur terlalu lama dulu..7 bln die hidup dalam dunia die..ble die sedar mst la ade kesan nye..akak aku cuba faham kn keadaan ank bongsu die pda fmily die yg lain..

dan keadaan bukan stakat tu je..akak aku kena balik semula keja kat klinik tu..dan die xmau tinggal kn ank die..die bawak skali walau pun abg ipar aku nsihat kn akak aku tggl kn anak die tu kat kg..kasi mak aku jga dulu..tapi akak aku xnak..die bawak skali..dan disane..skali lagi anak buah aku sakit..hospital lagi rumah kedua akak aku..akak aku dah sarat mengandung..tggu msa utk branak je..tapi die still kuat kn jga jga anak die..

akak aku cuti lgi..tanpa gaji..balik kg..jga anak die..anak buah aku makin brubah..yg pelik nye muka die yg brubah byk..anak buah aku ni putih melepak..putih kuning..tapi makin lama kulit die jadi makin gelap..makin kusam..dan akhir nye jadi hitam..akak aku pegi lagi ke hospital..dan doc masih xdapat pasti kn pnyakit sebenar die..hingga lah anak buah aku jadi betul2 agresif..die mula cedera kn diri die sndiri..cra die cedera kn diri die tu bukan cubit2 pukul2 biase je kau..die akan pegi ke tempat yg paling tajam...contoh nye hujung pntu..kabinet..pastu die aku hentak kan kepala die sekuat kudrat die..hingga la darah hitam kluar..berlari lagi ke hospital..scan..tengkorak die hampir retak..icu lagi..doc cakap anak buah aku mebi kena pnyakit adam..pnyakit ni memang jarang yg berlaku..doc cakap slh 1 sebab anak buah aku cedera kn diri sndiri sebab otak dah xboleh kawal tindakan..aku tgk akak aku dah macam xterurus lgsg dah..hnya nak anak die ok je..aku faham..mak mna nak tgk anak die terlantar kn..

lps kluar dri icu..bawak balik je umah..ank buah aku jadi lain..ko bayang kn umo 2 tahun..makan macam org dewasa..dan yg ganas n takut nye die akan cedera kn diri die..penah die panjat grill rumah smpai ke atas..n die lepas kan tgn jatuh ke lantai..akak aku cume mampu nages je..hingga lah dekat dapur umah akak aku memang kosong..nak makan pn abg ipar aku bawak ank yg lain mkn kedai..sebab smua bnde peralatan akak aku sorok..pisau,lesung,pinggan..sebab anak die akan gune bnde tu utk cedera kn diri die..penah die gune lesung ketuk kepala die..akak aku xprasan..akak aku dgr bunyi..kuk..kuk..kuk..aku pegi dapur tgk lesung tu dah penuh dgn darah..akak aku cume menangis je..

abg ipar aku keja..so yg banyak habis kan msa dgn anak die cume akak aku..dan byk yg akak aku sorokkan dari laki die..akak aku xnak anak2 die yg lain takut dgn adik bongsu die..aku sndiri pun takut..ble aku tgk keadaan akak aku..badan kakak aku penuh dgn luka2..parut2..akak aku jawab die jatuh..akak aku xpenah bgitau tu smua anak die yg buat..dan memang aku percaya bkn anak die yg buat.sbb xlogik budak 2 tahun boleh cedera kn org dewasa..yg jadi mgsa akak aku..akak aku mak..mst la die nk anak die sihat.xkira la badan die jadi mgsa skali pun..

hingga lah 1 hari anak buah aku brubah..jadi ala2 kambing gitu..korang penah tgk kambing kan..tipu la xpenah..anak buah aku jadi sebijik macam kambing..cara die makan..cara die jalan..kekadang ble smua tdo..abg ipar aku terjaga anak buah aku duk menyodok macam kambbing buat pakai tanduk atas katil..ble abg ipar aku tegur,die akan mengamuk..cakar lengan smpai calar balar..kudrat die pun dah brubah..kekadang abg ipar aku pun xlarat lawan..abg ipar aku cakap dgn abg long aku yg ust..abg long aku yg x suke percaya bnde mistik ni pun abg long aku cakap ade yg xkena..

kteorg bncang n nak bawak die pegi jumpa bomoh..

bomoh pertama : bomoh ni agak femes di kg aku..memang die agak power la..die yg pertama abg ipar aku bawak utk brubat ank buah aku..malam pertama pergi..die cakap..ye,memang ade yg xkena dgn ank buah aku..macam biase die pun brubat..baca ayt2 n bagi air penawar..die cakap ble air dah habis datang balik..ble smpai msa utk pergi balik jmpa bomoh tu..bomoh tu bgi 1001 alsan..ade keja la..xlarat la..abg ipar aku pelik kenapa macam nak lari..ape yg xkena..n last die bgitau ke abg ipar aku..cari ust lain..die xkuat..die cakap sejak die ubat kn ank buah aku die sakit..

bomoh kedua : yg ni pun femes gak..tpi pun same..hnya pertama kali je die trima..ble next epomen..die bgi macam2 alasan..n akhir nye die mengaku..sejak die ubat kn anak buah aku..stiap malam je tubuh die habis calar balar..n die mengaku apa yg ade pada anak buah aku bukan lawan die..

bomoh ketiga : bomoh ni lagi syok..xperlu next epomen..msa tgh brubat die trs surrender..die cakap yg ni bukan lawan die..die suggest p jmpa guru die..kira otai lagi dari die la..die cakap kalau yg kecik2 die boleh halau lagi..yg ni yg yg otai punya,so jmpa bomoh yg otai jugak la..

bomoh keempat : bomoh yg di suggest oleh bomoh ketiga..kali pertama brubat..die ok lgi..anak buah aku tetap ganas..muka die menyeringai gitu..siyes cakap..aku takut..abg long aku yg ust pun kekadang meremang kalau berdua dgn anak buah aku tu..so pegi lagi next epomen..anak buah aku tetap same..hingga lah kteorg taw bomoh tu dah sakit2..die dah xboleh ubat kn ank buah aku lagi..n die pun surrender jugak..

kteorg xberhenti disitu..terus kan jugak cari jalan utk ubat kn die...

4 bomoh dah jumpa..dan keempat2 jugak la smua nye jatuh sakit..

hingga lah jumpa bomoh kelima : die lagi power..die cakap memang ape yg kena pada anak buah aku memang jin yg otai punye..die pun hampir rebah jugak..tapi die mampu rebah kan jin tu..tapi utk halau bnde tu makan msa jugak..so ble kteorg taw yg anak buah kteorg ade yg xkena..makin la aku takut nak pegang die..tapi kalau korang tgk muka n tindakan die..memang korang pun akan percaya..

tapi akak aku masih mengharap kn keajaiban berlaku..anak die masih terlalu muda utk tanggung derita tu..apa salah ank buah aku..hingga lah bomoh tnya mana tempat yg akak aku aim..akak aku cakap klinik tempat die keja..kuarters atas klinik tu ade yg xkena..n ust tu tnya..akak aku ade buat apa2 x..akak aku cakap xda..hingga lah akak aku mengaku..msa anak buah die sakit kali kedua masuk icu tu..die dalam keadaan agak xwaras..menangis..dalam keadaan preggy..akak aku dalam sedar x sedar..biase la setan ni ble kite lam keadaan macam tu die akan ambik peluang utk sesat kn kte..msa tu akak aku cakap,xtaw knapa die seolah2 buat perjanjian..bnde tu cakap,die boleh hidup kn anak buah aku tapi syarat nye kambing..n akak aku setuju..esok nye memang anak buah aku sedar..dan akak aku dah lupa kan janji2 tu..

bila akak aku mengaku smua tu..abg ipar aku mengucap panjang..kenapa perlu meminta kpd sesuatu selain dari Allah..akak aku cakap die berjanji dgn bnde tu macam khayalan je..die pun mcam xpasti bnde tu valid ke x..hihi..dan bomoh tu buat la keja die macam biase..bgi ayt2 n air penawar..hnya akak n abg ipar aku je yg brani dgn anak die..yg lain cume brani tgk je..korang byang kn budak 2tahun tgk korang dgn penuh menyerigai..dgn kuasa seakan org dewasa..

1 hari bomoh tu cakap pda abg ipar n abg long aku je..die cakap..kite buat je kambing..sembelih kambing..tapi kte buat bca doa selamat..abg ipar aku setuju..bukan nak melaksana kan perjanjian akak aku tu..tapi biar lah andai itu jalan penyudah nye..bertahun hidup dgn anak yg hnya pada rupa je..sedang kn abg ipar aku taw totally bukan anak die..abg ipar aku xmau ganggu emosi akak aku yg tgh sarat..die cume cakap ke akak aku die nak cari sekor kambing n buat baca doa selamat..akak aku setuju..

sehari sebelum sembelihan kambing tu..acara membomoh dilakukan..macam biase..jin tu masuk dalam tubuh bomoh tu..dan bomoh bercakap..die bgitaw akak aku tipu die..akak aku janji nak bgi kambing kalau die bangun kan anak buah aku dari koma..die cakap akak aku x tepati janji..dan sebagai balasan.die cedera kn diri die dan akak aku..die mengaku die die yg calar kan tangan akak aku..sebab akak aku xtepati janji..dan bomoh tu cakap,andai kte sembelih kambing ko akan kluar x..dan jin tu janji nak kluar..dan aku seaakan xpercaya..boleh ke jin menghiudp kan jasad manusia..andai btul kata bomoh tu anak buah aku dah meninggal masa koma dihospital..

malam jumaat kteorg buat bacaan doa selamat..sekor kambing tumbang..
malam tu bacaan doa selamat dan tadarus oleh budak tahfiz kg aku..berjalan dgn lancar..anak buah aku tidur je sepanjang majlis..kami semua taw bnde sebenar..kecuali akak aku je..abg ipar aku bgitaw abg long aku,mungkin ade sesuatu yg berlaku kalau betul ape yg ade pada anak buah aku seperti yg bomoh tu cakap..tapi apa yg akan berlaku bomoh tu sndiri pun xpasti..bila majlis berlangsung,anak buah aku tidur atas ribaan akak aku..sepanjang malam..aku taw akak aku x ready utk trima sebarang kemungkinan..

dan malam tu kami tidur lewat sebab kemas kan umah dan basuh smua periuk belanga..anak buah aku masih lagi tidur..akak aku langsung xtggl die..keesokan pagi nye..anak buah aku bangun dari tidur,dan die xmacam biase,bangun cari makan dan cedera kan diri juga org lain..die diam je atas katil..akak aku buat kn susu..tapi die xminum..akak aku tgk die tidur balik..dan xsampai setengah jam macam tu akak aku masuk tgk anak die..dan saat tu anak buah aku dah tak bernyawa..akak aku dah sah kan nadi,dah x berdenyut..tapi akak aku bawak pegi klinik jugak..dan doc sah kan anak buah aku meninggal dunia..

sampai sekarang kami xtaw apa hubung kait kematian anak buah aku..mgkn btol anak buah aku kena penyakit adam tu..mgkn btol apa yg bomoh cakap..tapi yg pasti ajal maut di tangan tuhan..dan disebab kan hal tu, kes akak aku mendapat perhatian kementerian diputrajaya..dan tak lama akak aku ditransfer ke tempat lain..dan xlama lps tu akak aku bersalin baby pompuan..apa yg berlaku pda akak aku agak pelik..tapi biar lah yg pasti syurga utk anak buah aku..

Rate

1

monreyes posted on 17-10-2013 01:46 PM
kenapa korang x dispose ular tu dari awal..
kenapa decide utk simpan lama2..

entah la msa tu keadaan x mengizin kan..mmg arwah abah aku nk buang je..tapi mak aku nk simpan..bomoh yg mintak simpan..

hellpain posted on 17-10-2013 01:26 PM
aq rase ni la penyakit adam (penyakit Adem) yg die tt maksudkan tuuu...  
http://my.clevel ...

adem ek? bkn adam..hahaha....lariiiii...

nordiana87 posted on 17-10-2013 01:46 PM
sambungan citer kakak aku....

bermula dgn anak buah aku yg no 2..pompuan..tetiba 1 malam die menj ...

sedeynyew citer kakak ko tu...  harap dia tabah selalu....

TT, memang bleh buat movie la cter kaka ko tu..
tabahnya hati seorang ibu.. memang aku kadang2 kesian tengok misi2 keje
klinik desa ni.. kagum pun ada.. banyak pengorbanan dilakukan demi tugas
dan tanggungjawab..

sedey la.. semoga arwah anak buah TT dicucuri rahmat dan menjaminkan syurga untuk ibu bapanya..
lagi satu TT, pesan2 lah kat akak tu buat solat taubat.. mudah2an Allah mengampunkan kesilapan beliau..
ye la anak koma berbulan-bulan, memang pemikiran pun boleh jadi tak waras masa tu..

cloudy_83 posted on 17-10-2013 03:04 PM
TT, memang bleh buat movie la cter kaka ko tu..
tabahnya hati seorang ibu.. memang aku kadang2 kesi ...

masa tu kteorg cuba faham keadaan die..depan mata die anak yg tengah bertarung nyawa..aku faham..skrg sume tu dah berlalu dah..cume smpai skrg masih jadi tnda tnya..

hmm menariknya kisah TT.. Sambil buat kerja iols asik refresh2 je thread ni manalah tau ada update lagi....

cirkish posted on 17-10-2013 03:13 PM
hmm menariknya kisah TT.. Sambil buat kerja iols asik refresh2 je thread ni manalah tau ada update l ...

haha..klaka la ko..bnde mistik ni kalau kte layan mmg die akan makin menjadik..aku kekadang konon buat xtaw je..tapi kalau meremang sgt memang xcukup tanah jugak la aku lari..

nordiana87 posted on 17-10-2013 03:22 PM
haha..klaka la ko..bnde mistik ni kalau kte layan mmg die akan makin menjadik..aku kekadang konon  ...

huhu sama lah dgn aku ni TT oi.. buat2 tataw je pdhal aku mmg penakut.. Kalo nk kurangkan rs takot tu aku citer cara melawak la.. Pdhal tuhan je taw aku ni penakut tahap apa ntah

cirkish posted on 17-10-2013 03:37 PM
huhu sama lah dgn aku ni TT oi.. buat2 tataw je pdhal aku mmg penakut.. Kalo nk kurangkan rs takot ...

taw pun..aku pernah lepak dgn adik aku belakang umah aku..lewat malam..skali ade burung terbang desssuuuuppp atas kepala..goyang pokok2..aku dgn adik aku memasing muka cuak dah,tapi konon cakap sambil melawak..burung ni memalam speed laju giler..lau kat hgway mau kena speed trap..pdhal masing2 dah meremang..pastu xsampai seminit cakap mcm tu berlari naik rumah..hahaha..

alahai sedihnye cerita pasal anak buah TT tu.. syurga lah tempatnye....