CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Luahan Seorg Dr. Ttg Realiti Siswa Lepasan Best Uni VS Low Ranking Uni

sofiazara replied at 21-9-2015 01:46 PM
camna akak interbiu org tu kaki gosip ke tak
ada dlm test ka

ntah la dik.. nak explain pun tak tau.. besides tengok cara dorang jawab soalan, hakak bergantung kat instinct jugak kekdahnya..

ada jer yg CGPA tinggi yg excell

Amboi..kalau sebegiti ko amik jah yang cukup2 makan 1.5 cgpa ok juga sis...ujung2 bukan sebab uni dan cgpa, sebab budak ittew sendiri yang hauk xpandai berkomunikasi...kes terpencil jah.

saiful bukhari jugak yg masyuk sis
cgpa umpama teritip pun mampu kaya raya

harimau76 replied at 21-9-2015 06:12 AM
ntah la dik.. nak explain pun tak tau.. besides tengok cara dorang jawab soalan, hakak bergantung  ...

mesti akak ada belajar behavorial skill kot

Mzz tergolong dlm golongan 3.5 ke atas..utk both dip and degree

Mzz kerja biasa2 ja and mzz akui mzz jadi cepat gila bosan. Mzz pergi kerja balik kerja. Balik rumah mzz buat apa yang mzz suka..menulis, melukis, main piano and deco2 rumah.

But..according to ummah meleis especially yg acik2 ni, hobi2 mzz ni cannot pay the bills. So hadap lah kerja ofis 9-5 utk happy kan orang lain.
Awat mzz rasa mcm mzz off topic ja?

Follow Us
mzzenma replied at 21-9-2015 02:52 PM

Mzz kerja biasa2 ja and mzz akui  ...

bagus ada hobi ni...brain kanan dan kiri dapat digunakan secara seimbang....tetiba aku rasa aku takde hobi.....seronok la ada hobi ni....

Aku percaya yang high scorer ni dh biasa study sjak zaman sekolah lagi. Sb tu masuk u study je. Bidang outdoor dan coco tak aktif sb nak jaga result. So kurang social dan pendedahan. Bila kurang social kurang la berckp dan bergaul maka kurang la pembawakan diri ke dunia luar.

Orang yg low scorer ni ada mcm2 sb. Ada sebab malas..ada sb aktif sgt dgn kegiatan persatuan, sport, part time job dsbnya. So mungkin on paper result tak cantik tp personaliti fan confidence level bagus.

tentera_laut replied at 21-9-2015 01:29 PM
bab menjawap soalan mmg 2 student tu fail.. tak dinafikan.. and kalau ambil dari interview itself  ...

Aku pun rasa cepat benar dr ni buat kesimpulan...aku berpendirian bahawa cgpa tetap penting untuk masuk ke kompeni2 besar dan peluang kerja pun lebih luas...

Cuma dlm kerjaya aku, mungkin aku sudah terbiasa dikelilingi dengan budak2 cgpa 'cukup makan' buatkan aku salute pada mereka sbb kebanyakannya performance mmg tip top! Tapi lihat jugalah bidang aku ni bidang kreatif, bukan profesional atau akademik...

Aku juga mula dari bawah..jaga store, jaga kedai buku, jaga air sebelum sampai ke tahap sekarang...dan aku boleh simpulkan pengalaman berkerja dengan budak2 taraf spm atau diploma ni..mereka lebih street smart dan pandai berbanding budak universiti perasan pandai kadang2 aku yg termalu swndiri punya cgpa tinggi tapi jauh lebih lembab dari budak2 ni...

laki akak lak akan jadi department tempat staf gaji besar,top scorer dari merata u,kerja setahun dua ,ada lesen merata rata international body,dah jadi macam department yg rejekted item,dibeku sejuk,dari overseas masuk balik malaysia,yg gaji besar semua yg takleh pakai dibuang masuk division dia.kiranya department lain kata staf tak guna menghabiskan boreh masuk division dia.

kerja bidang apa?

mzzenma replied at 21-9-2015 02:52 PM

Mzz kerja biasa2 ja and mzz akui  ...

Dugaan lah sis untuk kita2 yang berjiwa seni ni... Sudah lah dipandang rendah, gaji pun seciput aja...

Tapi kepuasan kerja....terbaik!! Apa gunanya gaji besar sekalipun kalau jadi hamba kerja

so sebutlah degree,master,ir,international paper semua ada.um,uk grad,chinese grad,kerja 5-10 tahun yg division kata mengahbiskan boreh semua lump kat division dia.so dia kena train balik semua staf yg akan dipencenkan,ditamatkan kontrak,di hantar balik ke oversea,yg bermasalah dgnstaf lain,division lain dan bermasalah dlm leadership semua ditrainkan supaya tak dibuang terus atau ditamatkan kontrak.dia kata semua staf ada kekuatan dan kelemahan.tapi yg paling masalah bukan paper tu yg jamin kita bagus kerja atau tak.tapi atitude,nak belajar,nak dipimpin atau memimpin.so semua staf yg deikira menghabiskan boreh tu dia kaji satu satu apa yg kebolehan dia bagus dikontributkan ke company.dia kata semua orang ada kebolehan tapi tak jumpa dgn kerja yg sepatutnya sesuai dgn orang tu .tu jadi tak perform..

Bg aku pendidikan malaysia yg hampes
Terlalu exam oriented
Life skill hauk
Time di u br nk apply smua
Rebung da jd buluh da

so dia kata staf yg dikatakan tak guna yg menghabiskan boreh tu dia kaji setiap orang punya kelebihan sehingga division lain boleh terima dia dan boleh contribut kat company.tapi yg paling bermasalah adalah staf yg ada atitud problem,tak nak belajar,tak nak berusaha,berkira tenaga,masa dan juga tak boleh nak terima ajaran n teguran orang walau ada dual master,top student ..staf ni lah yg dia rekemen utk ditamatkan kontrak,dipencenkan atau kontrak tak direnew atau tak bagi permanent post..yg dah kerja lama tunggu diorang carik pasal atau hantar ke oversea yg mana ramai staf tak nak pergi supaya dia berhenti dgn sukarela..

ni company caprut mana ni? ...

BlueEagle replied at 21-9-2015 03:23 PM
bagus ada hobi ni...brain kanan dan kiri dapat digunakan secara seimbang....tetiba aku rasa aku ta ...

Cikcur dekat porem cari hobi jua uollss heheh di samping belajar tatabahasa baru kadang2

~boolean replied at 21-9-2015 03:56 PM
Dugaan lah sis untuk kita2 yang berjiwa seni ni...  Sudah lah dipandang rendah, gaji pun seci ...

Tapi mzz tak kerja dlm bidang seni..belajar dulu pun bukan bidang seni

Tu yang rasa boring nya kerja sekarang alahai..rasa tak dpt job satisfaction gitu

Jiwa seni dipancarkan melalui hobi2 mzz ja..in fact, dekat dinding2 rumah ni banyak hasil tangan mzz sendiri..

Edited by akuwell at 21-9-2015 05:38 PM
kemaruk replied at 21-9-2015 01:54 PM
bangkem pon kadang2 alami dilema gak ketika pilih pekerja baru

ada yang softsklill tinggi, tapi b ...

aku harap pandai lah dia buat keje ye bang kem .

tentera_laut replied at 21-9-2015 03:54 PM
kerja bidang apa?

Abg tentera tanya mzz ka? Mzz dpt notification tapi tengok takdak quote komen mzz

Takpa lah mzz jawab juga heheh...sekarang mzz kerja bahagian audit