CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sLapshock

Sembang JB : Siapa duduk JB.. Kenal kenal leh?

Reply  aurelia

hi !!

kalo dah bosang bosang..errr...boleh menjelajah ke kukup/tanjung pi'ai p ...
nurabella Post at 16-5-2012 02:21 PM

tanjung pi'ai/kukup ni mcm biase dgr je. kat mane yer? ade ape kat situ yg menarik?

oh btw, hye bella

Reply 983# aurelia

bak kata astro..macam-macam ada...eheh.

tg pia'i tuh..most southern tip of south east asia gituk,...so banyak lah berbondong-bondong umat pergi ke sana...hehehe..
kalau suka nature,pon bagus jugak ke sana...ke hjiauan hutan bakau etc..
kukup pulek,biasa nya org suka ke sana makan seafood or just jalan2x ..ada jugak rumah tumpangan atas air...lupa ratenya brp..and.ada kg nelayan gitukkk....boleh naik bot jenjalan... .

Reply  aurelia

bak kata astro..macam-macam ada...eheh.

tg pia'i tuh..most s ...
nurabella Post at 21-5-2012 12:35 PM

ehehe..oh gitu yer. sounds interesting. nanti ade mase boleh la gi round2 ke sana. lia mmg suke jln2...hee

tenkiu bella. bella duk mane?

Reply 985# aurelia

yeah,boleh lah kita buat rombongan cik kiah ke sana di hari minggu...

Bella dok area JB town ..dah tak tahu nak buat apa kat JB(town  ni nowadays laaagi lah xde apa dah kan..),tuh kadang2x merayap-rayap jugaklahh..

lia dok mana eh?

Reply  aurelia

yeah,boleh lah kita buat rombongan cik kiah ke sana di hari minggu...
:lol ...
nurabella Post at 21-5-2012 01:32 PM

ehhe, lia ade post tempat2 yg lia dah pergi kat atas2 sikit. tu yg rase mcm dah habis pergi, i mean on town area. kalau ade tempat lain yg lia belum discover, i am delightful to go..

tuh la kan, sedangkan bella yg duduk kat town pun dah tatau nak pergi mana, ini kan lia yg baru beberapa bulan pindah sini..ehhe seriously dah boring. opss sorry org johor

lia kat p.g

Post Last Edit by nurabella at 21-5-2012 15:16

Reply 987# aurelia

pantun 2 kerat...

JB /Johor itu indah.
tapi kena lah pi menjelajah.

someone told me that..hehe..so..kalau rajin,boleh pi fruits farm/tengok kelip2x kat sungai..pi ostrich farm <--ni semua desaru ,kota tinggi ...
pantai batu layar...or...boleh pi tg sedili...kiranya,kena drive oyt of town gituk..

kalau dalam town,bella pon tak tahu dah nak pi mana..ehehehe...makan2x jer lah kot...

Kat PG,tak jauh dari  johor port itu..ada tempat makan menarik kan?..kg pasir puteh ?kedai tuh nama rahmat ker apa gituk.

Follow Us
Reply  aurelia

pantun 2 kerat...

JB /Johor itu indah.
tapi kena lah pi menjelajah.

...
nurabella Post at 21-5-2012 03:15 PM

amboi diye. siap berpantun. lemah den...ekeke

aha, lia ade nampak signbod (signbod je nampak, tapi singgah nye tak) fruit farm bagai tu sume. tapi lia singgah pantai je. lepas gi desaru, lia gi tg balau. yg ade pantai batu layar tu kan. then ingat nak singgah teluk ramunia, but hari dah agak lewat. lia jln sorang2, kang haper2 jadi..habis la saye.

kire kalau org tanye tu, dah tahu la skit2. get a picture of it..how far and so on

ha, area town bagus gak kalau bella tau tempat makan yg sedap2. lia tingin nak gi. so far lia dah makan kat stulang dgn ape name nye yg tepi jam besar kat depan thistle tu. yg byk van..yong tau foo eh..lupee..ekeke. tak byk pun pegi..sbb teda kwn. bosan betul..hehe

ha ah, dekat dgn johor port. tapi tatau plak ade tempat menarik dlm tu. lia tgk kontena..lori..treler je yg kuar masuk..hehehe
tapi yg kg pasir putih tu dah pernah cekout. kedai rahmat tu mmg ramai rekemen. cume lom sempat nerai, sbb again teda kwn. segan nak makan seafood sorang2. adeyh..sendu betul life lia

ehhe, thanks for sharing bella.

Post Last Edit by nurabella at 22-5-2012 08:06

Reply 989# aurelia

Lia,
Takyah sendu2x..meh join kami eh.. sy pon bukan orang JB,dok JB sebab kerja aja..
Saya pon selalu tanya2x orang jugekkkk,mana nak pergi redah..
Dulu saya selalu jugaklah redah PG tuh,coz ada member dok sana keje ngan surveyor company situh kan...pernah lah meredah PUSAT BANDAR PASIR GUDANG (har har har! )..
rahmat tuh famous dengan ikan bakar dia(was it bakar or goreng?) cicah air asam/sambal kicap...and kalo nak cuci mata boleh jugaklahh..banyakk no abe -abe pakai jump suit makan situk memakai baju berbagai kaler....hiks.almaklum,situh banyak surveyor , O& G eh..

bab makan2x ni dah ada kot kat forum jalan-jalan cari makan etc..tapii..kalo kat town,yg selalu pi..
#Tip Top ikan bakar ( hentian teberau..dedekat lah tuh dengan menara jam yong tau foo yang lia pergi tu....)- chili crab +bun =meletop!!!
#Kacang Pol near  bomba larkin
#Senibung ( area permas..) -seafood ..
#dim sum halal kat pan pac
#banaffe village..port lepak +cuci kereta
#sate wak radol <<---terbayangggg bayangggggggggg kesedapannya.hiks.
dan lain-lain....hahahhaa..
town ni macam sleepy aja kalo banding dengan KL... laid back ajaaa...mula-mula dulu komplen jugak..tapi..redhaaa jer lah nox yer..ehehhee..
tapi..kalau dah ada kereta,takde masalah,moh kita redah negeri johor nih noxxxxxx..........jalan-jalan cari pasal...ehehhe

selain dari makan..kita boleh membuat activity lain...dah joging tepi tasik merdeka belom?
(dlm JB ni ada tasik..nama tasik merdekaa..bukan dataran merdeka KL nun...ahahaha...dulu my fren ajak pi tasik merdeka ,mak konpiuss noxxx )

Reply  aurelia

Lia,
Takyah sendu2x..meh join kami eh.. sy pon bukan orang JB,dok J ...
nurabella Post at 22-5-2012 08:04 AM

Sayam...amboiii tu diaaa. skit punye panjang pencerahan yg diye bagi..ekeke

Lia sendu sebab keroje. keje byk niiii. serabut ayam la kepala....adeyhhhh

Ade setgh tempat yg bella tulis tu lia dah tau/pernah dengar. ade yg tak pernah dengar. masalahnye, bile dah dengar atau tahu tu, segan nak pegi sbb sorang2 ajer. i mean lia x kisah makan sorang tapi kalau makan besar2 ni, nak la ade geng. hehehe..

paling busuk pun, gi jusco tebrau city atau permas jaya la. cuci mata..soppim2..gittuww...ekeke

tasik merdeka teda tau kat mane...

antara tempat yg teringin nak pergi skang ni, mersing..pulau sibu. ade kwn kate situ cantik. wa teringin nak pergi. tapi mcm jauh yer.

salam kat smua johorean..

Kedai hamba di Bandar Baru Uda di belakang Restoran Remora... atau belakang My Soup Cafe.. der ...
edy137 Post at 7-6-2009 02:39

salu lalu uda..

Reply  aurelia

x cantik pun puteri  harbour tuh..takder pantai..takleh dgr bunyi ombak ngn ...
blazzard Post at 14-5-2012 14:57

aha betul2,just leh amik2 angin je.. nk mkn2 xleh xde kdai mkn pOn..kan3

okla tu. ade jusco bukit indah. tak bape nak berhantu  bosan2 boleh gi merayap sanun
aurelia Post at 14-5-2012 22:00

skrang lagi best ada tgv ..

skrang lagi best ada tgv ..
rosha_dealova Post at 11-6-2012 09:55 AM

tgv x best. gsc best

tgv x best. gsc best
aurelia Post at 11-6-2012 21:39

he he he

whitedove07 posted on 7-6-2009 01:45 PM
masih menanti BERPULUH mahupun BERATUS tmpt menarik kat jb. thread lain ckp tentang johor tp ni

...

Kalau nak beratus-ratus tempat menarik tu boleh....ikut perspektif masing2...

Bagi orang macam aku lahir JB, duduk kat Kebun Teh,  sekolah JB ...tapi now dah bertahun2 duduk KL ...kira balik JB ni untuk balik kg jer la kira2nya.. So kalau bagi aku, SEMUA tempat kat JB menarik sebab semuanya mengembalikan nostalgia mas aaku membesar kat JB! Ikutkan setiap imej yang aku nengok dah kira menarik...tak kiralah...cuma duduk tunggu bas kat bas Larkin tu tengok orang lalu lalang pun dah kira menarik.

Kalau aku balik JB masa raya ke masa kenduri kahwin ke, mesti aku merayap bandar JB. Maksud aku bandar JB , seperti Jalan Meldrum, Wong Ah Fook, Jln Dobi, dan sebaginya. Shopping2 complexs ni aku tak masuk sangat kat JB (sebab KL dah berlambak2) So...bukan beratus2 lagi tempat menarik bagi aku..kira dah beribu2 lah kot..kalau ikut langkah tapak kaki aku berjalan dan setiap imej mata yang memandang sekitar JB bagi aku menarik.

Aku sarapan kat kg melayu cari roti canai tampal. Kalau kat bandar, makan kat gerai belah Wisma Persekutuan tu...
Pastu aku drive kat Jalan area2 sekolah tu, nengok sekolah SAB, SSI , Temmenggong, pastu sekolah lama aku ....
Tengah hari carilah makan nasi beriani ke..cari botok2 ke kat area larkin atau kg melyu (kat KL takde botok2). Siap kubur mangsa tragedi MAS kat Kebun Teh pun aku bergambar.(Kg aku beb)

Pastu aku round semua area lah...pendek kata semua benda yg biasa2 pada korang yg duduk JB..dah menjadi menarik kat aku lak..! Kalau kau bawak orang KL , pastikan tunjuk pantai Lido (Danga Bay) , sebab org KL susah nak nengok laut tepi bandar. Jangan korang bawa gi shopping compleks dah ler..pastu ajak lah makan benda2 seperti nasi beriani, murtabak johor,goreng pisang cecah kicap,botok2, mee bandung ..dan sebagainya..orang KL  susah nak rasa benda2 ni.

Kat KL...restoran yg ala2 johor ni semuanya klon jer..bukan ori pun. Nak cari nasi beriani ke murtabak johor/singapore ori tu kat KL memang berjanggut ler... Roti canai dah ler roti canai mamak jer... Cuma satu kalau kau bawak orang KL yang terlalu KL sejati..kdang2 dia orang tak reti dan agak jahil dengan makanan johor. Contohnya kat KL/Selangor murtabak standard kedai mamak..kalau jumpa botok2 silap2 dia x mknk, atau yong tau fu kat Selangor selalunya kering kena cecah sambal, tak macam johor selalunya terus disupkan.

Last edited by nadiaharris on 19-12-2012 04:06 AM

Di sini Nadia nak umumkan, sesapa orang Johor Bahru bolehlah jadi member dan berforum2, berchat2 secara rasmi di website khas untuk warga penduduk dan warga kerja yang ada di johor bahru , sila lawati http://www.johorbahru.webs.com

Memang ler...JB boring sebab concert2 , event happening2 semua dia orang buat kat Singapore..tak pun terus kat KL...so JB ni terkulat2 nk dapatkan event2 yang gempaq...

Kalau buat 1000 satu mcm kompleks beli belah pun , balik2 jual benda tu juga...

Aku masih ingat lagi dulu, Holiday Plaza adalah kompleks membeli belah terpanjang di Malaysia...KL pun  tak da panjang mcm tu ..., tapi itu jer la...fizikal jer leh buat paling panjang ke paling pendek ke, paling besar ke..tapi ...pengisian events kureng.... Itulah punca utamanya JB tak leh challenge KL atau Singapore.

Orang cakap software takda , hardware jer canggih tak guna gak...

Cuma satu aku pelik , napa JB boleh jual benda2 CD cetak rompak berleluasa sangat? Kat KL dah kantoi jual benda2 ni...

Di sini Nadia nak umumkan, sesapa orang Johor Bahru bolehlah jadi member dan berforum2, berchat2 secara rasmi di website khas untuk warga penduduk dan warga kerja yang ada di johor bahru , sila lawati http://www.johorbahru.webs.com