CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
What happen Mr Birdie???

Saya ternampak burung ni hari ni bertenggek kat railing pelantar. Mungkinkah sesat? Dan kalau sesat kesian la sebab sangat jauh sekarang ni lebih kurang 160km dari darat. Nak dikatakan migratory season, cuma dia ada sekor je dan kalau kalau musim burung2 ni berhijrah memang meriah merata2 pelantar dgn banyak burung...

Rate

1

cikna, harris, shida...

dah lama la adibah amin uzur... ni saya kopipes dr board VIP, kuar ogos tahun lepas...

[quote]JOHOR BAHRU: Bekas Pengarang Kumpulan Berita Harian, Khalidah Adibah Amin atau lebih dikenali sebagai Adibah Amin diserang penyakit angin ahmar Ogos lalu menyebabkan sebahagian badan kanannya lumpuh sementara manakala tangan kanannya terjejas dan tidak dapat menulis.

Adibah, 72, kini kelihatan kurus dan cengkung serta kurang bermaya, terbaring di atas katil di rumah adiknya di Straits View di sini dan hanya mampu tersenyum menerima kunjungan tetamu.

揟erima kasih, terima kasih,

Rate

1

btw sy suka nama dia,khalidah adibah... kalau sy ada anak pompuan sy nak bubuh nama khalidah ;)

kuruskan dia... she's 73 now... sy tak sangka umurnya lebih tua dari mama dan abah saya...
semoga Tuhan mempermudahkan jalannya... banyak jasa dan bakti adibah amin pada anak bangsa, sama macam arwah mak dia... ibu zain....

alif, boleh tahan mahal. tapi 7.2! worth lah kalau bnyk donlod dan upload. berapa limit bulanan? mcm celcom punya 5GB. over 5GB jadi slow mcm gprs biasa. maxis ada contract tak?

harris, nampak lonely burung tu. kalau tak silap it's a swallow.

1044# Paradox11

Ya sangat worth it. mahal sikit tapi puashati, takpelah.....Max@min bulanan? Setahu saya takde contract sebegitu.

1042# nazurah

Dia ni single ker? Semoga Allah memudahkan jalannya. Pejuang bahasa seperti beliau akan dikenang sepanjang zaman, tapi mungkin hanya untuk orang yg mengenalinya atau sezaman dengannya.

Follow Us
alif, oic. saya baru check kat website maxis, ada quota 3GB. wlupun laju tapi tak boleh pakai utk download torrent rupanya, kejap je dah sampai quota nanti. mcm saya skrg tak download torrent pun mmg akan sampai quota 5GB sebab selalu tgk citer kat youtube.

1047# Paradox11

Oh yeke..he..he....agaknya saya tak pernah sampai limit...

1043# nazurah

Yelah...i pun tak sangka adibah amin dah 70's...kesiannya...:cry:...weight dia 36kg je...patutlah dah lama tak nampak dia kat tv...sakit rupanya...semoga Allah berkati dan beri kemudahan untuk adibah amin mengharungi sisa2 hidupnya...Aminn...

1041# cmf_harris

Haris, kalau burung tuh monyok semacam..jaga2..teringat dulu ada bangau sesat kat tgh bandar..rupanya burung tuh udah kena selsema da..

Erm kekawan..saya sebenarnya dalam usaha mencari tanah..cadangnya nak buat rumahlah..adalah broker nih promote 80'x100' for RM70K..agaknya ok ker..saya kurang arif bab tanah nih..tp lokasi belakang barisan kedai tepi jalan utama sabak bernam-Teluk intan..dalam 2-3km dr rumah sekarang dan berdepan ngan kedai makan yg kami suka pergi

1051# _mangifera_
biasanya hrg tanah mmg ikut harga semasa bg kawasan tu fera.. kat sana harga mcm mane?
wahhh nak wat rmh sndri ehhh... bagus2... start from now kena pandai budget n letakkan kos rmh sbgai yg utama..hehe...tringat plak time dulu2 bila mula submit pelan, cari kontraktor, cari engineer, arkitek etc... rasa nak nangis masa tengah bina rumah lagi2 bila harga pasir n simen tiba2 naik... terover budget...kena pulak dgn ragam kontraktor yg nak cepat siap...tp alhamdulillah semuanya kena hadapi jugak n syukur siap wp make up rumah berlainan dari yg kita plan dulu siap hubby pujuk, ada extra rezeki nanti adalahhh...bole di make up semula ehheee...

update...
dah 63 mangsa H1N1... apa dah jadi nie...

info dr emel, sapa yg join Myherba mesti dpt..
salam, saya ada menerima emel cara nak mengubati H1N1. Tapi sihat dan sakit dan sakit tu urusan tuhan. kalo ok alhamdulillah, kali tak kita usaha cara lain.

Salam..... sy baru balik dari thailand . sy ke pulau temelang dan ban tun. apa yang sy nak kongsi ialah cara mereka mengubati penyakit selsema babi. bahan2nya adalah

1.    air kelapa
2.    kurma
3.    mangkuk

cara2nya
1.    masukkan kurma ke dalam mangkuk
2.    tuang air kelapa
3.    biar sejam dua
4.    minum air kelapa bersama makan kurma
Niatkan moga cepat sembuh dan terhindar daripada sakit menular. tq

saya skrg rasa mcm sore throat nak start symptom awal jadi tadi dah amik 1000mg vit c dgn garlic. selalunya symptom saja tapi lepas amik vit c etc besok pagi dah okay balik. mmg hampir hari2 berdepan dgn org yg ada kes selsema so mmg risiko lebih tinggi. kdg kdg betul2 duduk sebelah atau bertentangan dgn anak buah yg selsema. tadi saya restock lagi redoxon vit c  1000mg + zinc tak ada sale jadi price jadi RM65 utk 70 (30+30+free 10). lepas bayar baru saya perasan Flavettes vita c 1000mg soluble/effervescent pun ada multipack tgh promo, RM24 for 40 biji (10+10+10+free 10). besok nak ke Guardian beli flavettes pula sebab lagi murah.

1052# cikna99

Cikna, hehe bukan nak buat sekarang ni cikna..cari jer dulu..sbb harga tanah/rumah kat sini mmg tinggi..rumah semiD cam saya nih 35X80 dah naik jadi 200++K..sedangkan 4 thn lepas saya dapat RM145K jer..tu rege belum ada CF..dah ada almaklumlah..sewa pun laku..kalau rumah saya nih leh letak RM400 sebulan..Kiranya sebelum buat rumah bolehlah suami buat projek sayuran dia..

1054# mizahanan

Air kelapa tuh mmg taulah dianya function..kurma tuh sbb apa yer?

1055# Paradox11

Para, sekarang ni saya terpaksa masak sup/kari/masak kicap..yelah yg boleh ditambah ngan bunga lawang dan lada hitam..masa kat MICCOS tu saya mmg purpose cari gula2 pepper..haha..vit c..saya ambil soluble..bukan tablet.. So far ok.  

Sebenarnya tadi anak saya menyertai pertandingan nasyid peringkat daerah..dalam saya tak setuju pertandingan diteruskan..terpaksa gak hantar..tp siap saya bekalkan anak saya sup ngan mask juga hand sanitizer..huhu mujur group dia jadi johan..

air kelapa muda org tua2 kata jgn minum bnyk sgt sebab terlalu menyejukkan. nanti sendi2 kita sakit atau lemah. betul ke?