CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: liya71a

Hidupku MilikMu

Selamat tengahari
SU masih ada perasaan sayang kepada Lukman .....

erm..salam ramadhan semua warga WR..liya mesti tengah pusing2 pasar payang....n3 x de

selamat berpuasa semua..

Harap intan & fareez disatukan.

salam ramadhan semua....

salam ramadhan dan selamat berpuasa pada semua....

Nasi Lemak, buah bidara, sayang selasih kami lurutkan...
Aku meraih telefon bimbit ku dan memilih butang recent call, dan menekannya. Suara Fareez di sebelah sana kedengaran.

'Assalamualaikum.' Aku tersenyum

'Waalaikumussalam... Sudah kembali ceria kah buah hatiku ini?' Fareez cuba mengusik lagi.

'Alhamdulillah.. Sekejap lagi Sue sampai dengan MyVi papa. Eh muat ke semua nak naik kereta Sue?, takkan Dato' nak naik kereta papa?'

'Tak apa, diorang nanti naik kereta abang, kan Pak Mat ada, cumanya diorang nak bawak Intan supaya Intan tunjukkan tempat yang paling best batik kat Pasar Payang, lepas tu Alia kata nak makan keropok leko dengan kuih akok. Semalam dia sorang 4 keping makan kuih akok Intan tu.. Mana boleh, orang lain pun nak rasa juga...' panjang Fareez bercerita keletah anaknya yang seorang itu.

'Cakap ngan Alia, kuih akok tak boleh makan banyak-banyak.. Manis.. Nanti kena kencing manis tau!' aku berseloroh dalam telefon. Bahagia.

'Sekejap lagi Intan sampai depan lobi, dalam 5 minit lagi.?'

Setiba di lobi, hanya Fareez dan Alia sahaja yang sedang menunggu. Jam baru sahaja menginjak ke pukul 10. Memang sesuai sangatlah pasar payang waktu begini masih belum penuh dengan orang ramai. Ahad pula tu, memang hari bekerja di Terengganu.

'Hai auntie... Jom kita pergi pasar? Alia nak beli kuih akak banyak-banyak.. Mmmm yummy.. sedap nya... tak ada kat KL tau auntie!' bijak mulut kecil itu berkata-kata.

'Ye, jom kita pergi, tapikan Alia, kuih lain pun ada juga, bukan akok je tau, akok tu manis. Kalau makan banyak-banyak nanti Alia kena kencing manis. Kena potong kaki tau!' aku sengaja menakut-nakutkan Alia. Muka Alia berubah.

'Itu la, Alia, kan papa dah kata, kuih tu manis. Nanti kita cari kuih lain yang tak manis sangat ye? Kat sini ada banyak kuih yang tak pernah kita rasa tau.'. Wajah Alia masam mencuka. Mulutnya mencebek duduk terperosok di tempat duduk belakang.

'Ala... jangan la merajuk Alia.. Nanti kita beli apa saja yang Alia nak kat pasar tu ye? Kecuali Akok, boleh?' Fareez cuba memujuk sikecil yang sedang mencuka.

'Aduh... masam nya muka yang comel ni.... Tadi anak siapa yang comel tadi ya? Sekarang ni mendung macam hari nak ujan je....' usik Fareez lagi sambil berpaling ke belakang. Aku memandu terus ke Pasar Payang yang hanya lima minit perjalanan dengan kereta.

Aduhai, Fareez, baiknya papa Alia ni.

'Alia nak coklat Ferro tau!' Alia menjawab tegas.

'Okay, kita beli coklat Ferro ye?' Fareez tersenyum.

Aroma perfumenya tersebar seluruh pelusuk kereta myVi papa. Harap-harap petang nanti aroma perfume ni akan hilang. Kalau tidak malunya aku pada papa.

'Macam mana dengan Dato' dan Datin? Kita nak jumpa mereka di mana?'

'Daddy kata jumpa dekat kedai makan kat situ. Dia teringin nak makan nasi lemak bungkus, sambal ikan tongkol katanya.'

'Oooh... okay. Macam mana boleh Dato' tau nasi lemak situ sedap?'

'Pak Mat dah breifing kat dia. Pak Mat kan ramai kenalan driver.. Errr... nak tanya, dah settle dengan Luqman?'

'Sudah. Settle. Full stop. Please don't ask anymore questions'

Fareez tersenyum mendengar jawapanku. Fareez, kasihan juga aku padanya. Dia yang sabar sahaja dengan kerenah aku. Mungkin juga pengalaman lalu banyak mengajarnya erti seorang lelaki yang mencintai perempuan. Lembut, penyabar dan gentleman.

Tiba di kedai yang mempunyai nasi lemak bungkus ikan tongkol, aku terpandang Dato' dan Datin. Sedang enak menikmati nasi lemak terengganu. Dato' terpandang kelibat kami lalu menggamit kami makan. Fareez terus menarik tangan Alia ke arah Dato' Shukor.

'Jom Fareez, sedap ni. Memang daddy khaskan perut yang kosong untuk menikmati nasi ni lah. Sengaja daddy tak makan kat hotel tadi. Intan, makan lah sekali ye?' Belum sempat aku menjawab, Alia merengek meminta milo ais.

Pelayan muncul dari celah pintu kedai tersebut. Seperti aku kenali sahaja pelayan tersebut. Pelayan sebaya denganku, bertudung ringkas dan berpakaian baju kurung. Dia tersenyum-senyum menuju padaku.

'Intan Syuhada?' tegurnya.

Masing-masing memandang pada pelayan tersebut. Kemudian memandang padaku. Aku terpinga-pinga. Memang aku langsung tidak mengingati siapa pelayan ini.

'Mmmm tak pe lah, Order ya?' pelayan tersebut masih tersenyum-senyum, tapi mungkin memandang pada aku yang terpinga-pinga, dia mengalihkan ke tujuan sebenar.

'Milo Ais 2, Kopi Panas 1, makan nasi bungkus ni sahaja.' Jawab Fareez ringkas sambil tangannya mengambil dua bungkus nasi lemak. Satu diletakkan dihadapan Alia, satu lagi dihadapanku.

Aku perlahan menolak bungkusan kecil tersebut padanya sambil tersenyum.

'Itu saja?' pelayan tersebut masih berdiri dihadapanku sambil tersenyum lagi. Di mana aku pernah melihat dirinya ya?. Masih aku tidak dapat mengingatinya.

Follow Us
Aduhai hatiku...
Hampir jam 2 petang barulah selesai membeli-belah di pasar payang. Jenuh aku melayan kerenah Alia, yang sekejap hendak itu, dan sekejap hendak ini. Fareez menurut sahaja kehendak anak tunggalnya itu. Aku pula sengaja melayan Alia, sambil tu Datin memilih batik sutera di kedai yang paling hujung berdekatan dengan restoran. Aku memang biasa membeli batik chanting dan batik basahan di situ, jadi senang sedikit untuk menawar. Bukannya Datin tidak berduit, tapi sengaja adat membeli, hendaklah menawar. Begitulah hendaknya.

'Ummi, esok Iz dah kena kerja, jadi Iz rasa Iz nak berkemas dulu kat hotel. Flight jam 9:10 malam ni, ummi, daddy ngan Alia join sekali ke atau naik dengan Pak Mat?'

'Ummi rasa, elok daddy ngan Alia balik esok aje. Tapi terpulang lah pada daddy. Kot-kot ada temu janji lain esok ke?' Ummi memandang padaku.

'Err... Dato' esok tak de apa-apa meeting. Appointments Selasa baru mula' aku tergugup-gugup menjawab soalan ummi yang bagaikan cepumas sahaja memerangkapku.

Dato' Shukor sedang asyik membelek-belek teko tembaga di kedai tembaga bersebelahan dengan kedai batik dan permainan. Alia pula menarik tangan Fareez ke arah mainan belon berair.

'Daddynya.... kita balik esok saja lah ye? Biar Fareez balik dulu dengan Intan ni? Tiket kita cancelled?' Datin Masriah menghampiri Dato' Shukor. Dato' menangguk sambil tersenyum padaku.

'Terpulanglah. Lagi pun esok saya tak ada apa-apa rancangan'

Fareez mengangkat salam lalu mencium tangan Datin Masriah, dan aku juga menurutnya dari belakang. Cuma Dato' Shukor sahaja aku menganggukan kepala.

'Alia.... papa nak balik dulu, nak kemas-kemas barang. Esok papa nak kerja. Alia ikut atok dan nenek ya?' Fareez merendahkan dirinya paras Alia sambil memegang bahu Alia. Alia tersenyum sambil mengoyang-goyangkan tocang yang diikat kemas. Rambut yang sedikit blond itu terbuai-buai.

'Jom Intan?'

'Pergi dulu Alia.. Bye-bye.. Jangan nakal-nakal tau!. Lepas makan gula-gula gosok gigi ya?' aku memegang tangan Alia, dan mencium pipi yang putih kemerah-merahan. Alia hanya tersenyum. Puas barangkali dapat apa yang dihajatinya, permainan belon, kuih akok beserta kuih tat terengganu. Tiada Ferro Roche di pasar payang. Mujur juga Alia mudah menerima alasan. Jika tidak jenuh juga hendak menapak ke kedai Mydin untuk membeli Ferro Rocher.

Setiba di kereta MyVi hitam papa, Fareez menegurku.

'Tadi pagi kan, abang rasa pelayan tu kenal Intan lah. Cuba Intan ingat-ingat balik. Entah-entah sedara sepupu Intan kot? Dah lama kan Intan tak balik kampung jumpa diorang?'

'Tak mungkin lah, hari raya kan Intan dah jumpa semua sepupu-sepupu belah mak dan ayah Intan.... Orang lain kot?... tapi dia tau nama Intan kan?' aku berpaling pada Fareez dan menyoalnya semula.

'Itu lah, yang hairannya, dia boleh tau nama penuh Intan lah...' Fareez menyambung lagi.

'Tapi tak pe lah... maybe kawan lama sekolah dulu kot? Intan tak ingat, tapi dia ingat...' Fareez bertanya, dan dia sendiri menjawabnya. Aku terdiam sejenak berfikir.

'Hmmmm... mungkin juga. Sekolah rendah dulu agaknya.. mesti dia dah banyak berubah menyebabkan Intan lupa langsung..' aku menjawab perlahan.

'Mmm Hmmm.... bila Intan nak mula panggil abang dengan panggilan Abang ye sayang?, teringin nak dengar lah....' Fareez sengaja tersenyum simpul. Aku memulakan enjin kereta. Sengaja buat-buat tidak dengar. Menumpukan perhatian pada pemanduan, dan mencari tiket untuk bayaran keluar dari parking. Sengaja menghilangkan kegugupanku.

'Err.... apa dia tadi?' aku sengaja menyuruh Fareez mengulangi soalan tadi setelah kereta meluncur turun ke tempat pembayaran.

'Tak ada apa-apa lah' Fareez mengalihkan mukanya memandang ke luar disebelah tingkap.

'Baiklah Abang...' aku tertawa kecil saat perkataan itu keluar dari mulutku. Terasa geli hatiku ketika berbuat demikian.

'Ha.. macam tu la..' Aku menjeling padanya. Hai... mata, oh mata, Fareez, tolong lah jangan pandang aku sebegitu, aku kan sedang memandu.

smbg lg nanti yer..cinta sedang mekar berkembang...

salam...
thanks liya, sanggup tido lmbt nak masukkan cerita.
liyanur, awalnya dah punch card...

morning...salam ramadan hari ke 2

bestnya fareez dan intan...cinta sedang berputik

best, pagi yg best
n3 yg best

morning......

Tq liya,

pagi2 dah ada n3
sonoknya................

thanks LIYA...
kalu free letak n3 lagi erkkk...

besttnyerrr... thank liya...

tq liya tok n3nya...

liya...nk lg skit n3 yer... br nk panas dh hbs.

best thank liya