CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ibuKA

Bishie Hunter, Yaoi and Yunjae rules!! Ver.3

Close [Copy link]
Eva_yy_Ellin posted on 21-3-2013 02:26 PM
Lama la jugak. Start minat tvxq dlm tahun 2006, minat YunJae 2007. Livejournal kena sekat ke? Bend ...

haah...blogspot.com pun takley masuk...porem ni pun aku pinjam intenet kwn aku...biasala...kene sekattt...kalo tak nti tak wat keje lak kang...

aku dah masuk kat link tu...dah lama gak tak berupdate...pada aku pun yunjae is real...kekadang bila tgk derang berdua rasa sweet sgt... haahh...yunho sebolehnya2 nak pegang jaejoong...cuit sikit pun jadilahh... tu belum lagi beb pandang2...

aku rasa susah nak caya yg derang langsung tak berjumpa... aku rasa cam derang ada berjumpa tapi secara rahsia... kalo ikot logik mmg la derang tak berjumpa...tapi pada aku derang ada berjumpa...tu ikot kepercayaan aku je la...hihiii!!

sekarang ni selain yunjae ko minat couple mana lak skrg?... mesti ada mana2 couple yg berpotensi jadik yunjae ke-2...

terkejut beruk ai...sgt real...

cukup utk meroyan harini...

ibuKA posted on 23-3-2013 08:24 PM
haah...blogspot.com pun takley masuk...porem ni pun aku pinjam intenet kwn aku...biasala...kene se ...

Kalau blogspot pun kena sekat, padanlah livejournal pun tak leh bukak.

Sweet kan? Dulu masa belum berpisah, setiap hari ada je benda baru kat site tu. Memang meroyan la tengok. Sekarang tak de benda sangat nak diupdate. Suka sangat tengok Yunho sikit2 nak pegang atau nak sentuh Jaejoong. Gatai.

Saya pun percaya gak yg diorg berjumpa, kita je yg tak tahu. Diorg kan artis, mesti pandai jumpa secara sembunyi sembunyi.

Selain YunJae...dulu memang ada macam YooSu, KiMin, KangTeuk, SiChul. Selepas YunJae, paling suka KangTeuk. Tapi sekarang dah tak minat sbb KangTeuk dah "kahwin" dgn org lain. Selain YunJae, kalau orang betul tak ada yg berminat lak sekarang. Rasanya YunJae je kot couple orang yg saya minat, selain tu couple anime.

comelnyaaaaa...

Eva_yy_Ellin posted on 25-3-2013 07:54 PM
Kalau blogspot pun kena sekat, padanlah livejournal pun tak leh bukak.

Sweet kan? Dulu  ...

ooo...kiranya dlm yunjae ko suka yunho la nii... haaaa...yunho mmg gatai... tapi aku suka gatai dia tu... sbb kekadang dia gatai  tu sbb nak protect jaejoong...maklumlaaa..jaejoong kan bila seblah yunho je mula la dia lemah lembut gitu kan...tapi kalo ngn member dia yg lain ttiba jaejoong jadik manly sikit ...

skrg sbb susah nak tgk yunjae, aku ada gak tgk2 kapel lain... tapi skrg paling gatai aku rasa kapel 'Hunhan'... derang nih kapel Exo...Exo artis SM gak... SM kan suka mengkapel2 kan retis2 derang ni... mmg gatai sungguh... lebih kurang yunjae jugakla...tapi opkos la takleh lawan yunjae...sbb kemesraan hunhan nmpak mcm acting gitu...tapi masih sesuwai utk ditonton...  nti kalo ada masa aku tepekkan gambo mika ye?...

Follow Us
ibuKA posted on 26-3-2013 12:40 PM
ooo...kiranya dlm yunjae ko suka yunho la nii... haaaa...yunho mmg gatai... tapi aku suka gatai  ...

Uh...kenapa Yunho? Kat webite YunJae shipper BI pun ada org assume saya minat Yunho.

Ha-ah, kan. Jaejoong nampak lembut lembut je, lovely gitu bila dgn Yunho. Tapi bila dgn members lain dia berlagak macam mak atau jadi abang yg sangat bertanggungjawab. Sweetnya bila dia berubah loving loving bila dgn Yunho.

EXO eh...saya tak kenal sangat EXO ni. SM memang suka padankan artis diorg sebab tu salah satu strategi pemasaran. Rasanya YunJae pun SM yg mulakan dulu, tapi YunJae nampak real, nampak sangat yg diorg loving to each other. Kalau boleh tepek la EXO tu, nak kenal gak.  

nilaa hunhannn...masa ni kat MBC Idol Sports Champ. .... ada bnyk lagi gambo... gambo kat airport pegang tangan...masa tu mmg nmpak sweet...

Eva_yy_Ellin posted on 26-3-2013 12:47 PM
Uh...kenapa Yunho? Kat webite YunJae shipper BI pun ada org assume saya minat Yunho.

Ha ...

alaaa...jgnla merajukkk...aku rasa sbb ayat2 ko tu bnyk yg meng'arah' ke yunho...ko lebih bnyk cerita pasal yunho dari jaejoong...tu yg ramai  assume ko ske yunho...

sweet kan...bila dgn yunho je, ttiba dia jadik insan yg lemah gitu... jaejoong suka la tu bila yunho ada dedekat dia... senang nak touchy2 kan... ko ada koleksi gambo yunjae tak?.... ko tepekla sini...meroyan sesama...

hunhan tu aku ada tepek...hunhan tu sehun ngn luhan, a.k.a. seme ngn uke... kalo nak tau...uke dia tua 3-4 tahun dari seme... tapi uke dia mmg cute bangatt!!

yg tak pakai topi tu la sehun...seme yg muda...

ibuKA posted on 26-3-2013 10:07 PM
alaaa...jgnla merajukkk...aku rasa sbb ayat2 ko tu bnyk yg meng'arah' ke yunho...ko le ...

Huhu...yelah agaknya, sebab budak yg kat website BI tu pun cakap benda yg sama. Saya cakap macam tu sebab suka sangat bila tengok Yunho layan Jaejoong macam mana. So sweet and so loving. Saya suka bila orang cakap atau buat baik dengan Jaejoong; nampak macam dia disukai dan disayangi ramai.

Memang banyak koleksi YunJae, tapi mesti banyak yg korang dah tengok, kan?

It's all start here, Dangerous Love.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Eva_yy_Ellin posted on 27-3-2013 11:41 AM
Huhu...yelah agaknya, sebab budak yg kat website BI tu pun cakap benda yg sama. Saya cakap macam t ...

dah jaejoong pun sama..manje2 gitu ngn yunho... opkos la yunho pun treat dia baik... kalo nak harap maknae tvxq dia tuh jgn haraplah!... tau makan je...

yaaaa...dangerous love... aku tau citer ni pun dari kia la... tapi sgt kelakar tgk jaejoong dlm ni... muka takde perasaan...
yunho terasa bahang yunjae sbb citer ni kutt...sbb dia kata lepas wat drama ni dia takleh nak tatap muka jaejoong... bila tgk muka jaejoong rasa semacam katanya...

Eva_yy_Ellin posted on 27-3-2013 11:46 AM

uuuu... yunho suka sgt wat backhug...

amacam kapel hunhan tu... sweet tak?...

ibuKA posted on 28-3-2013 12:23 PM
dah jaejoong pun sama..manje2 gitu ngn yunho...  opkos la yunho pun treat dia baik... kalo nak h ...

Diorang ni memang tak boleh miss daripada berloving2 tu. Kalau diorg tiba2 senyap atau tak ada YunJae in action pada satu2 event, mesti ada apa2 yg tak kena. Macam ada dulu sebab YunJae bergaduh; Jaejoong bad mood; SM suruh slowkan YunJae dan fokus pada couple lain cam 2U atau HoSu...

Yg Yunho cakap pasal Dangerous Love tu sweet sangat kan? Nampak sangat yg 'kuasa' Jaejoong tu kuat pada dia sampai dia tak boleh pandang pun muka Jaejoong, kalau pandang nanti dia terasa lain. Dan dari citer ni jugak YunJae bermula. SM tengok fans suka couple ni, tu yg dia minta YunJae teruskan. Rasanya kalau tanpa arahan tu pun, YunJae memang loving sentiasa sebab diorg memang click.

ibuKA posted on 28-3-2013 12:26 PM
uuuu... yunho suka sgt wat backhug...

amacam kapel hunhan tu... sweet tak?...

So sweet.

dh lame xmasuk sini
ade tak manga yaoi br yg besh2 (yg dh trenslet)
rindu dgn kapel yukimura n shinonome
yg latest sunao ja nai kedo kan

psychobubble posted on 28-3-2013 05:33 PM
dh lame xmasuk sini
rindu dgn kapel yukimura n shi ...

hi bubble-chan...ko ada masuk sini ke?... silent reader sajekah? mahapla kalo aku tak igt... sbb sgt jarang org masuk sini... masuk sekali hi je pastu kuar tak masuk2 dah...

aku pun dah lama tak baca yaoi... tapi manga baru dari sakuraga-sensei mmg sunao ja nai kedo... tapi nih pairing lain kan?... bukan yukimuraXshinonome...

aritu kia da gitau aku yaoi baru...ala2 vampire citernya...tapi masa tuh lum complete lagi... jadi takdela aku donlod lagi... tajuknyaaa...tajuknyaaaa...alamakkkkk...aku dah lupa la... ... nti aku igtkan balik...

Eva_yy_Ellin posted on 28-3-2013 01:40 PM
Diorang ni memang tak boleh miss daripada berloving2 tu. Kalau diorg tiba2 senyap atau tak ada Yun ...

haahhh...aku ade gak baca yunjae tgh krisis...haih!!...cam laki bini berkrisis bagai... masa tu tawon bila ek?...2007 ke? derang kata masa AADBSK 2nd season tuh derang tgh gadoh...tapi aku tgk duduk seblah2 cam xde apa2 je... tapi terasa la nampak kejanggalan tu...tak touchy2 cam biasa... couple lain tak menarik sgt... tapi selain yunjae, aku suka kapel soul-fighter... suka tgk jaejoong kene buli ngn changmin...

tu laaaa...pengakuan berani mati yunho...rasa amaze gitu kan... citer ni ke yg mewujudkan gelombang yunjae itu... sebelum citer ni pun derang mmg rapat kan... bnyk gambar yg aku tgk...jaejoong takleh nak berenggang dari yunho...gamba masa derang tgh hingus-hingusan lagik...

psychobubble posted on 28-3-2013 05:33 PM
dh lame xmasuk sini
rindu dgn kapel yukimura n shi ...

wehhh...aku pernah nmpak avvy ko nih...tapi tatau citer apa... sweet gak derang kissing lepaih tu... citer apa tu aa?

Eva_yy_Ellin posted on 28-3-2013 01:41 PM
So sweet.

sweet kannn?... dedua tuh gatai... slps yunjae aku suka kapel nih... harapnya biarla bertahan lama...senang aku nak tgk aksi terbaru depa...