CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Berpijaklah didunia nyata bila.... WAHAI PENCACAI! INGAT ALLAH BODOH?

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 02:25 AM

Apakah itu hak Allah ke atas manusia? Bila Allah menetapkan akan mimpi2 yg benar (syurga atau neraka), maka itulah yg PASTI berlaku ke atas diri seseorg MESKIPUN bertitle ULAMA ataupun sesiapa jua.

Dan bila seseorg itu TAK PERNAH BERMIMPI, mimpi yg benar, maka TAK PERLULAH PERASAN diri itu BERIMAN pada makna KENAL ALLAH, sebaliknya itulah makna hanya berstatus TAHU ALLAH melihat akan dirinya (TAK KENAL ALLAH) atau dalam erti kata lain, perlu byk bermujahadah dari berdusta.

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 02:49 AM

Siapa BERANI NAK TANGKAP saya jika saya katakan ini : AlQuran adalah makhluk? Ada sesiapa nak tangkap saya?  Nampak mcm saya aliran muktazilah atau terang2 ada yg TAK FAHAM petunjuk Allah?

Kenapa saya cabar? Kerana saya tahu dan faham AlQuran itu makhluk. Apa buktinya? Di dalam AlQuran, secara terang lagi nyata, Allah akan HANYA berbicara kpd manusia melalui PERANTARA. Maknanya, makhluk2 itulah perantaraNya.

Apa yg Allah firmankan adalah melalui PERANTARA YG BERSIFAT MAKHLUK agar makhluk faham, itulah firman dari Allah!

Adakah kelihatan spt saya mensyirikkan Allah? Soalan : Adakah perbendaharaan Allah itu makhluk? Adakah Luh Mahfus itu makhluk? Maka disini, bila Allah swt makhlukkan APA SAHAJA yg Dia kehendaki menurut ilmuNya, maka ketahuilah hakikat ini "KESEMUANYA MAKHLUK CIPTAAN ALLAH".

Adakah kamu betul2 nak kenal SIAPA ALLAH? Jika Allah tidak beritahu akan namaNya Allah, adakah cukup bagi diri kamu faham akan makna perantara bagi diriNya?

Saya sedang taip perkataan Allah! Jgn taip perkataan Allah jika kamu rasa itu merujuk diriNya? Bukankah Dialah yg mengajar manusia MEMBACA?

Apakah itu Mukjizat? Adakah ianya merujuk kpd sesuatu yg luar biasa yg hanya berlaku kpd makhluk atau bukan makhluk?

Rasullullah saw itu makhluk atau bukan makhluk? Bersama Rasullullah saw, Allah perlihatkan mukjizatNya. AlQuran itu bukan makhluk? AlQuran itu mukjizat!

Dari perbendaharaan mana AlQuran diambil? Luh Mahfus? Makhluk atau tidak? Bila kita berbicara mukjizat dari Allah, maka AlQuran itu mukjizat dari Allah. Kenapa dinamakan mukjizat? Sesuatu yg datang dari sisiNya menerusi PERANTARAAN ALLAH!

Baru mengaji 10 tahun, 20 tahun 100 tahun, 1000 tahun, mampu berkata "Saya kenal Pencipta yg menamakan diriNya Allah?".

Hidup ini, kita hanya tahu dan Allah swt jualah yg akan memahamkan kita SEGALA jenis ilmu sesuai dgn ketetapan dan kehendakNya menerusi "ilhamNya"

Kita ceritalah apa pun, apa jua yg kita nyatakan berkisar kpd makhluk dan hanya Pencipta kpd sekelian Makhluk SAHAJA adalah BUKAN MAKHLUK!

Soalan : Mengapa mereka2 itu disesatkan oleh Allah?

185. (Beberapa hari yang ditentukan itu ialah) bulan Ramadhan, bulan yang di dalamnya diturunkan (permulaan) Al Quran sebagai petunjuk bagi manusia dan penjelasan-penjelasan mengenai petunjuk itu dan pembeda (antara yang hak dan yang bathil). Karena itu, barangsiapa di antara kamu hadir (di negeri tempat tinggalnya) di bulan itu, maka hendaklah ia berpuasa pada bulan itu, dan barangsiapa sakit atau dalam perjalanan (lalu ia berbuka), maka (wajiblah baginya berpuasa), sebanyak hari yang ditinggalkannya itu, pada hari-hari yang lain. Allah menghendaki kemudahan bagimu, dan tidak menghendaki kesukaran bagimu. Dan hendaklah kamu mencukupkan bilangannya dan hendaklah kamu mengagungkan Allah atas petunjuk-Nya yang diberikan kepadamu, supaya kamu bersyukur. [Tafsir Surah Al-Baqarah]

Ini antara keterangan dari sisiNya yg menjelaskan hakikat petunjukNya. Apakah makna sebenar petunjukNya? Iaitu apa yg ditunjukkanNya menerusi perantaraanNya (yg bersifat makhluk).

Kita tahu, ayat dari surah yang pertama yg diajarkanNya menerusi perantaraanNya (malaikat Jibrail) kpd baginda Rasullullah saw adalah (tafsir) "Bacalah!". Soalan ini perlu dijawab "Adakah malaikat Jibrail itu makhluk?". Apakah yg diajarkan oleh malaikat Jibrail itu BUKAN bersifat makhluk? Jika kamu adalah makhluk, apakah jenis bahasa yg merujuk kpd BUKAN MAKHLUK?

Hakikatnya, Allah swt sudah SYARIATKAN apa yg Dia namakan perumpamaan menerusi perantaraanNya sedangkan kamu yg buta mata hati, BERSEMBANG dalam keadaan TIDAK MENGIKUT PETUNJUK ALLAH?

Valid ke ilmu seorang guru agama yg berkata, AlQuran itu BUKAN MAKHLUK sehingga lupa, hakikatnya dirinya SUDAH PUN JAUH dari mentaati PetunjukNya? Apakah jenis KEBODOHAN NYATA bila yg berkata2 itu para mufti?Apakah jenis KEBODOHAN nyata bila TAK ADA SEEKOR manusia yg berstatus haiwan cuba provoke sesuatu ilmu TANPA diberi faham olehNya agar kembali merujuk AlQuran dan Sunnah?

Jika itulah kata2 yg MENDUSTAKAN kebenaranNya melalui perantaraanNya yg telah ditetapkanNya, JAUH lagi kamu semua dari makna ini "beriman dan bertaqwa" kpd Allah!

Sembang gaya bodoh piang, guna fake id, post mai mufti2 yg TAK DIBERI PETUNJUK ALLAH, apakah jenis manusia dan nasib kamu diakhirat kelak?

Nasihat saya, TAK PERLU PROVOKE dgn cara KEBODOHAN NYATA yg mana menjelaskan hakikatnya, TAK LAYAK SEORANG PUN MASUK SYURGA ALLAH MELAINKAN MELALUI SYAFAATNYA!

Kamu nak kritik semua kata2 saya ini ke? Nak kata tak betul? Tunjukkanlah dalil dari sisiNya yg diperselisihkan hingga melabel DENGAN KEBODOHAN NYATA!

Kamu semua ingat, kamu BETUL sgt ke dalam beramal?

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 11:28 AM

Apa kata saya nasihat sekoq2 (termasuk kesemua ilmuwan),
1) jgn kurang ajar dgn Allah
2) jgn ingat Allah tidak tunjukkan kebodohan itu
3) jgn lupa apa yg kamu lakukan selama ini
4) jgn kamu ingat, amalan kamu, Allah terima SELAMA INI
5) bila jelas nyata petunjukNya, selama ini, kamu pula jelas "tidak mendengar dan mentaati Allah", gi buat solat Taubat dan perbetulkan akidah kamu terlebih dahulu SEBELUM MENASIHATI saya kerana dgn JELAS, selama ini kamu DAH LAMA SESAT dan MENZALIMI diri sendiri.

Follow Us
Siapakah itu Allah? Pencipta yg bukan makhluk YANG menciptakan sekelian makhluk.

Iblis sekoq aje bodohkan kamu semua hingga sekoq2 buta-kare tak faham petunjukNya itu menerusi perantaraanNya yg bersifat MAKHLUK!

Mau kena luku sekoq2 pasal bodoh piang ikut kata2 iblis buat apa?

Apakah itu Ikhlas? Buka surah Al-Ikhlas.

Katakanlah "Allah itu SATU" - tu pun sekoq2 nak tayang skill bodoh piang atas apa yg Dia suruh dengar dan taat? Tu pun tak sedar diri dah lama SESAT?

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 12:03 PM

Semua orang pasti ada buat kesilapan. Akan tetapi, kesilapan terbesar adalah "memutuskan silaturahim" menerusi dakyah2 yg bersifat KONONNYA HEBAT, tapi hakikatnya dibodohkan oleh Iblis.

Nak cari guru pun, biarlah yg berada atas petunjukNya. Bila saya tgk guru2 (yg bersifat makhluk) sekoq2 tak faham petunjukNya, siap LABEL apa nama tu "muktazilah" itu sesat? Siapakah yg paling zalim bila TAK FAHAM petunjukNya? .

Apakah jenis Disneyland dizaman ini? Mengarut BETUL!

Wahai sekoq2 orang yg bodoh2 belaka. Kat rumah ada kitab AlQuran? Adakah kamu rasa kitab AlQuran itu bukan makhluk?

Jika kamu nak faham apa yg Allah hendak firmankan, perlu bahasa makhluk ke atau bahasa bukan makhluk?

Contohnya bahasa bukan makhluk "                          ".
Kamu faham ke apa yg dimaksudkan itu? Kamu yg berkata, AlQuran itu bukan makhluk, maka saya nak gak tahu, kamu faham atau tidak bahasa contoh itu? Nak tau maknanya? "Kamu bodoh piang".

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 11:57 AM

Bila Iblis nak ajar ilmu kehebatan, tak der  lagi lah yg saya nampak ulama2 yg faham hal ehwal ini. Mungkinlah, Allah tak ajar, pasal bukan TURN mereka yg tak faham utk memahamkan, sesungguhnya "segala perbendaharaan itu MILIK ALLAH".

Jgn SOMBONG sgt dgn menyangka Allah terlebih sayang kamu aje. Allah sayang SEMUA manusia. Sayangnya Allah kpd manusia MENGALAHKAN kamu sayang kpd anak isteri kamu (hakikatnya).

Tinggal lagi, berbaloikah dgn ilmu yg dimiliki, menyanggahi petunjukNya secara terang lagi nyata?

Saya tahu, bila orang2 spt kamu MULA mahu nyatakan ilmu ini, Allah pasti hilangkan AlQuran dari muka bumi. Kamu boleh cuba kalau nak tahu (hakikatnya kamu JAUH dari petunjukNya)

Kerana kamu BUKAN faham makna Redha Allah. Yang kamu faham, redha makhluk semata2.

Tak rasa, diri tu ZERO ke?

Nak saya bagi nasihat? Gi betulkan akidah diri sendiri. Tak perlu provoke saya. Tak perlu uji saya. Dan tak perlu datang jumpa saya.

Kamu dgn agama kamu (itu pilihan kamu), saya dgn agama saya. Kepada Allahlah kita memohon pertolongan..

Wa billahi taufiq wal hidayah, wassalam mu'alaikum warah matullahi wabarakatuh'

Edited by MohdNizamCY at 25-5-2017 08:44 PM

Soalan : Bagaimanakah caranya Allah berbicara kpd manusia melalui perantaraNya? Kita sedia maklum Allah itu bukan makhluk. Mohon pencerahan dan dalil2Nya?

Jawapan : Caranya ada pada ayat ini :
40. Sesungguhnya perkataan Kami terhadap sesuatu apabila Kami menghendakinya, Kami hanya mengatakan kepadanya: "kun (jadilah)", maka jadilah ia. [Tafsir Surah An-Nahl]

Utk memahami makna kun faya kun,  kamu ambil tin kosong dan kamu ketuk ia. Maka ketukan itu asbab berlakunya geseran udara dan ion yg mana menghasilkan gelombang. Jika kita gantikan ketukan itu dgn perkataan "kun faya kun" Maka kun faya kun itu asbab berlakunya geseran udara dan ion yg  menghaailkan gelombang.

Soalan : Saya ni suka menguji ilmu2Nya menerusi amalan dalam bentuk zikir2 kpd Allah. Adakah perbuatan saya itu sesat?

Jawapan : Apabila seorang hamba Allah mula menguji akan ilmu2Nya menerusi amalan dalam bentuk berzikir kpd Allah, hamba2 itu perlu berada dalam keadaan istiqomah, tawadduk dan bersedia sepanjang masa dgn segala mcm ujian dari Allah. Harus diingatkan, mana2 hamba2Nya yg menduga2 akan Allah akan cenderung ke arah kesesatan kerana terlupa perkataan ini "kami dengar dan taat" ketika diujiNya hasil apa yg kita ujikan (zikir). Dan mana2 jiwa yg selalu "menyerahkan kembali segala ujian kpdNya" (musibah), lebih cenderung utk diilhamkanNya taqwa.

Ini antara "risiko" kpd mana2 penuntut yg cuba menguji amalan berzikir TANPA guru2 yg berada diatas petunjukNya. (mereka2 yg diberi petunjukNya). Dan bila Allah swt memandang kegagalan mana2 hamba2Nya yg diujiNya "gagal" mengikut "petunjukNya" kerana "ragu2" atas kejahilan diri sendiri (menyembah Allah pada makna menduga2), Allah tidak akan SAMA-SEKALI MEMBERIKAN PETUNJUKNYA selepas itu melainkan atas Ar-Rahman dan Ar-RahimNya Allah kpd sesiapa yg Dia kehendaki menurut peraturan dan petunjukNya dalam makna "kami dengar dan taat". Itulah mereka2 yg dinamakan sebenar beriman kpd Allah!

Bila kita mengaji tanpa guru, maka syaitanlah guru kita. Melainkan, kpd mereka2 yg benar2 ikhlas kpd Allah, maka Allah ajarkan mereka sebahagian kecil dari Perbendaharaan ilmuNya yg diibaratkan titisan embun di hujung daun yg menanti utk jatuh ke hati para hamba2Nya.

Belum ada manusia yg mampu ikhlas ketika mengamalkan ilmu TANPA GURU. Maka jgn "syok sendiri" hingga berpaling dari AlQuran dan Sunnah.

Apakah makna "mempersekutukan Allah" yg sebenar2nya?

Bila Pencipta sekelian makhluk memperkenalkan diriNya Allah, maka apa jua yg disyariatkanNya ke atas namaNya itu dikembalikan kpdNya (menyentuh hal ehwal Dialah yg memakhlukkan akan namaNya agar sekelian makhluk mengenaliNya). Hal ini termasuk dalam hal ehwal Sunnahtullah (Sunnah bagi Allah yg memakhlukkan apa yg jua Dia kehendaki). Akan tetapi, harus diingatkan. Bila mana ada suatu makhluk yg disamai atau melebihi Allah, Pencipta sekelian makhluk yg tidak sama sekali BOLEH disamakan dengan makhluk, itulah sebenar mempersekutukan Allah samaada dalam perbuatan, kata2 dan apa yg diniatkan di dalam hati.

Urusan hati seseorg itu "urusan Allah Yang Maha Mengetahui" akan rahsianya. Maka dalam bersyariat, Allah tidak akan mengira apa yg dizahirkan dihati "meskipun dalam keadaan mempersekutukan Allah", akan tetapi Dia yg Maha Pemurah dan Penyayang mengira akan dosa2 mempersekutukan Allah itu melalui perbuatan dan kata2. Dan semestinya, inilah bukti nyata, Allah itu Maha Pengampun.

Jika, ada yg bertanya, Eh! kita sebut "Allah", maka itulah makhluk tak begitu?

Hakikatnya, menurut hukum Sunnahtullah, itulah apa yg Dia kehendaki utk membezakan diri seseorg yg beriman kpd Allah atau MEMBANTAH Sunnahtullah yg ditetapkanNya ke atas alam ini kerana urusan Dialah yg memakhlukkan akan namaNya itu URUSANNYA dan tidak perlu dipertikaikan JIKA BENAR2 BERIMAN KPD ALLAH dalam makna "dengar dan taat".

.

Apakah itu Sunnahtullah?

Sunnah itu bererti kaedah syariat. Dan bila disebut Sunnahtullah, ianya bereeti Kaedah Syariat Allah (mencakupi segala yg dinamakan kepunyaanNya).

Cuba kita pelan2 buka AlQuran, ada atau tidak, Dia meninggalkan perbuatanNya ke atas dunia dan bersemayam di Arash? Jika ada, maka ketahuilah! segala yg Dia tinggalkan itu dikenal sebagai Sunnahtullah.

Oleh itu, tak perlu pun ada makhluk yg bodoh cuba pertikaikan Sunnahtullah. Dan sememangnya, lagi kita cuba mengkaji Sunnahtullah, kita akan tidak menemui jawapan melainkan menyerahkannya kembali kpd Allah atau kekal mensyirikkan Allah. (sesuatu yg tidak wujud kpd wujud). Inilah jawapan yg sebenar2nya

Apakah jenis amalan yg paling disukaiNya? Iaitu ikhlas beramal kerana Allah dan bukan pula beramal kerana mengharapkan makhluk.

Kerana hidayahNya kpd makhluk itu milik Allah

Renung2kanlah