CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sayapghaib

Syurga dan Kisah Bidadari.

hehe.. rilek ler rimau_manja.. Xper la ko ikut Al-quran dan sunnah beerti ko patuh akan perintah ALLAH. Sama gak macam Malaikat, terlalu patuh akan perintah ALLAH. Cuma aku xmo ler jadi cam malaikat nnt kt syurga, xde hawa nafsu ooo..  peace.. peace

sorga neraka nih benda hat tak buleh pikiaq dgn akai pong...

apa hat dlm quran n sunnah habaq suma tuh perumpamaan jah...bohkannya perlu amek serius2 samapi nk dakwa allah tak adil bagai...lawak sunggoih

adil pada diri hang tak sama ngn adil pada diri allah....

dapat lepas dari azab neraka dan dapat masuk syurga pun dah kira bersyukur abis dah kawan2....tak kira la laki ka pempuan ka....

Nabi pernah bersabda: "Semua umat ku akan masuk syurga kecuali mereka yang tidak mahu".

Erk...ada ke yang taknak masuk syurga??

memang la semua umat Islam akan masuk syurga tapi lagi best terus masuk x yah nak berenti sat kat neraka.....

memang la semua umat Islam akan masuk syurga tapi lagi best terus masuk x yah nak berenti sat kat ne ...
Slasher^^Buzz Post at 1-2-2011 10:55

kriteria siapa dia umat Islam tu Allah je yang tahu. Setakat ayah ngan mak kita pun Islam atau dalam ic kata islam tak de nya Allah pun mengangguk sama bukti keislaman macam tu

Follow Us
memang la cuba mendalami maksud ayat aku tu.... maksudnya kene la wat ibadah supaya x payah singgah kat neraka

korang jangan le bertekak pula pasal syurga neraka ni,kita x pena sampai pun .Insyallah kalau amal ibadat kita cukup kita jumpa  kat sana ye.

SUBHANALLAH.........

SUBHANALLAH....aku nk jd ketua bidadari utk suamiku dsurga ....aku xnk bidadari lain ambik suamiku

SUBHANALLAH....aku nk jd ketua bidadari utk suamiku dsurga ....aku xnk bidadari lain ambik suamiku ...
jahcomel Post at 6-3-2011 12:55

Hebat Kak Jah hebat. Jadi ketua Bidadari Insya Allah.Tapi tak nak share dengan bidadari lain tu tak sure lah pula boleh ke tidak pasal Isteri Syaidina Umar pun kena Share Syaidina Umar kat Syurga nanti pasal ada riwayat yg menyatakan Bidadari Syurga pernah berkirim salam melalui Rasulullah kepada bakal suaminya iaitu Umar Al Khattab.

Nabi pernah bersabda: "Semua umat ku akan masuk syurga kecuali mereka yang tidak mahu".

Erk...ada ...
Fieza-mira Post at 28-1-2011 11:40 AM

ada.... yang main kot blakang. nabi tak ngaku umat. dah tahu tapi sondok juga.

bila ckp pasal syurga2 nie.....entah berapa banyak dosa & amalan kalau diperlihatkan atau dirasai beratnya buku2 amalan nie...entah ape akan jd skrg....

Hebat Kak Jah hebat. Jadi ketua Bidadari Insya Allah.Tapi tak nak share dengan bidadari lain tu  ...
sayapghaib Post at 6-3-2011 18:47

ni yang jeles niiiiiii

boleh x kalo nak jd somi isteri tanpa gangguan sapa disyurga nnt??...nak somi je...xnak bidadara mana2....125 ke...150 ke...nak somi je sorg...xmo org lain...buleh ke cemtu??..

Reply 92# rimau_manja

bagusla ko bcakap bdasahkan sunah n alquran.alhamdulillah...tp ko kene ingat takde yang mustahil di syurga...sb aku penah bace penerangan pasal kenapa tak de pulak janji perempuan dapat bidadara..jawapannye, sb perempuan penuh dgn sifat malu....
wpun mungkin mahu...Jd mungkin jg Allah ingin mjaga sifat malu ppuan, maka sb tu tak penah diceritakan dalam alquran ttg perempuan mdapat bidadara2.....tetapi itu tak mustahill andainya Allah izinkan...Jadi tak semestinya yang tak penah disebut dlm al quran tu tak akan terjadi....
berbeza dgn lelaki yang 'bersemangat' betul kalu dijanjikan dgn ganjaran bidadari...n kurang segan n malunya berkenaan hal persetubuhan.....

buat aper nak kecoh.. ini tak adil la.. itu tak adil la... Syurga itu masih termasuk dalam perkara2 ghaib.. banyak lagi bende yang kiter tak tahu pasal syurga ni.. yang diterangkan dalam al-Quran tuh cuma sebahagian daripada nikmat yang kiter dapat di syurga nanti.. apa yang yang ditulis dalam al-Quran tuh kiter wajib percaya.. so kiter manusia yang lemah kene pegangla apa yang ditulis dalam al-Quran tersebut.. bende2 lain tu cuma Allah saja yang tahu.. just beribadah jelah.. dan percaya yang ganjaran syurga Allah tu tak menghampakan kita.. itu ja..

nak jadik bidadari suamiku d'sorga nanti........ kan bgus tadek bidadari lain hanya aku sajer tuk die
betui ke ade kawan aku ckap bila pasangn kita meningal then lps beberapa taun kita kawen lain...kita dh x jmp dh pasangn  kita d' sorga nanti:re::re: ade sesapa boleh jawab???
*mahap yer out of topik*

Allah Maha Adil, dah tentu untuk perempuan2 yang beriman ada ganjarannya cuma tak disebut saja.  Tertarik bab akan berjumpa kembali dgn binatang kesayangan di syurga nnt, seandainya aku dlm golongan dipilih ke syurga, ingin sekali berjumpa dgn kucing ku yg telah mati ditikam (pisau ada lg kat badan dier)....smpi skrg aku x bela kucing lagi dah...insyallah....

Reply 119# da_vinci

tragisnya...kite bakor je pembunuh tu