CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fdyza82

MENGANDUNG.......tidaaaaaakkkkk.....

Originally posted by sarahmirza at 18-8-2008 02:43 PM

Kalau mcm tu, mana2 ibu yang bersalin anak secara C-section tak dapat apalah ya.

kang dah tak mendap, refer reply aku to kikilalat's komen.

aku pun bengkek je dgr pasal tu.

Reply #97 mala0n's post

betul ke ni.... amik epidural mmg la tak sakit tapi risk hidup atau mati sama shj.....

Reply #85 ammar_7e's post

aku pun lahir anak 4.30 secara normal bukan c-section. Okay alhamdullilah selamat dan sakit hilang bila tgk anak aku.

Originally posted by alangGIRL at 18-8-2008 02:53 PM
betul ke ni.... amik epidural mmg la tak sakit tapi risk hidup atau mati sama shj.....

i dont think so...but tak sure pulak if ustaz tu jumpa dalil2 nak sokong statement dia

Reply #105 mala0n's post

aku pernah dengar that bila kita rasa sakit yang amat... gugur dosa2 kecik... Wallahualam... cuma nyer, pasal tak dapat ganjaran sebab ambik epi tuh... macam tak betul jer bunyik nyer tuh...

mmm.... ramai jugak yg mengharapkan ganjaran drNya ek? Inilah namanya insan. Mengharap ganjaran dariNya sememangnya tak salah. Ganjaran yg diberikan sememangnya suatu kenikmatan dan sumber motivasi. Lainlah bg insan yg kamil dan dah capai tahap ikhsan. Tak perlukan semua tu. Ada friction pun tak pe janji boleh merangkak dan sampai. Memang hebat!
Tak mampu mencapai ke tahap itu.

Well, mengenai ganjaran ni, apa yg me faham mcm ni:
Bila wanita itu mengandung, bersalin, menyusukan, memelihara dan seterusnya mendidik anak itu ada ganjarannya. Soal samada sakit atau tidak semasa bersalin pulak, ada ganjarannya yg tersendiri. Kesakitan itu suatu ujian. Bg yg tabah dan redha ada ganjarannya. Kesakitan boleh menjadi as sebab penghapus dosa dan boleh menjadi as sebab peningkatan darjat di "sana"

Jadi terpulanglah kpdNya yg menentukan. Bg yg tak tahan sakit, ambik jeklah epidural. Apa gunanya teknologi dicipta? Bg yg nak merasakan "kenikmatan" proses kelahiran yg sebenar, maka laluilah kesakitan itu dgn seadanya. Namun perlu kita ingat, ada yg memang dah jadi "rezkinya" tiap2 kali bersalin, tak perlukan epidural bagai. Mudah shj "meluncur" keluar. So, itu bahagian masing2lah. Yg c-sect pun sakit jugak selepas proses kelahiran tu. Jadi setiap kaedah dan kelebihan dan kekurangan. Selepas kelahiran, bukannya mudah nak bersengkang mata menjaga bayi. Bila semakin besar, beralih pula kpd proses "pembentukan" dan didikan. Mendidik anak dgn akhlak, nilai2 agama dan ilmu juga penting dan ada ganjarannya. Semua itu tidak sia-sia di sisiNya. Jgnlah setelah melahirkan, kita abaikan tjwb dlm mendidik. Jgn sampai anak2 besar, tidak berakhlak dan jadi bhn cacian org. Tak naklah nanti dikatakan...."anak sapo lah tu" :re:

Kalau rasa x sanggup melalui kesemua ini, cukuplah dgn sorang dua anak. Yg penting is quality not the quantity. TAPI.... kalau kesemua faktor mampu diambil kira, apa salahnya?
Wallahualam

Rate

1

Follow Us
Originally posted by fdyza82 at 4-8-2008 05:02 PM
i faham you are trying to say that the doc dah selamatkan nyawa i... the thing is like the senario yang sebenarnyer ialah the doctor tu dah suruh i push walaupun i dah kata i cant...and she actua ...

ish..ngerinya aku baca pengalaman bersalin kau ni...

Reply #105 kikilalat's post

sama dgn aku .. ada jugak dengar kalo demam / luka / sakit ..boleh kurangkan dosa.
tapi pasal epi tu takde la aku dgr ...
personally aku rasa ...
apa la salahnya kalo wife dia nak ambik epi tu ...
wife tu yg menanggung sakit ...
brp banyak pahala & dosa ni kan Tuhan yg tentukan ...

Originally posted by sarahmirza at 18-8-2008 12:16 AM

My friend, baby dia 5.02kg masa baru lahir.. C-section la.

makk aii..besarnya baby tu sarah..!!

kenyir pun sedang ngandung gak..... 5 bulan.
anak sulong.......
semoga kenyir akan dipermudahkan masa bersalin nanti.....
takut jugak ni......

Originally posted by mala0n at 18-8-2008 13:09
eh btul ke...kalau ppuan ambik epidural masa nak bersalin & tak rasa sakit bersalin, ganjaran tak sama dgn org yg tak ambik epidural?

aku tanya sebabbb...ada ustaz bg ceramah recently. dia cit ...
...pada aku...soal ganjaran dariNya nie adalah suatu perkara yang bukan untuk kita persoalkan...dan definitely bukan tuk kita menentukan sama skali...

...epidural nie is just a method of pain relief...and whether ko amik ke tidak epidural nie...the risks of child birth are still the same...

...simpati aku pada isteri si ustaz tu...

Originally posted by manakautau at 18-8-2008 11:06

Not true???? Then how about bayi dalam kandungan yang termakan tahi......Manak ada pernah dengar that there is this possibility...betul ker darleng?
...yang termakan najis ketika dalam kandungan nie memang agak common...and in some cases can be very dangerous to the baby...depending on how much meconium (tahi baby) yang dorang telan..

Originally posted by mala0n at 18-8-2008 01:09 PM
eh btul ke...kalau ppuan ambik epidural masa nak bersalin & tak rasa sakit bersalin, ganjaran tak sama dgn org yg tak ambik epidural?

aku tanya sebabbb...ada ustaz bg ceramah recently. dia cit ...

isk isk....extreme nyer pegangan ustaz tu... tak consider langsung kat wife dia:@:@

1st time bersalin gue ambil epidural, itupun DR kat klinik tu yang proposed suruh ambil. Awal2 gue poyo je konon tak nak ambil apalagi kawan2 cerita side effect kalau ambil epidural tu TAPI bila dah dlm labor room tu, sendiri mahu ingatlah. Terus je cakap OK kat DR .

2md baby mudah sangat prosesnya dan 3rd baby gue ada minta juga epidural tapi DR baru sampai depan pintu bilik, baby dah keluar pun. Midwife masa 3rd baby tu beritahu, kalau 2nd baby senang, 3rd baby pun senang juga. Mmmmm....2nd baby tu tak sampai 3 jam rasa sakit dah keluar, 3rd baby dekat 4 jam. Tiga2 kena induce. Hehehe..

Mengandung lagi??? Macam tak nak je. Bukan sebab fobia nak bersalin tapi penat nak layan anak2 yg tgh aktif ni.

Originally posted by blackmore at 18-8-2008 05:36 PM
...yang termakan najis ketika dalam kandungan nie memang agak common...and in some cases can be very dangerous to the baby...depending on how much meconium (tahi baby) yang dorang telan..  

Sebab musabab yang sampai bayi dalam kandungan boleh sampai telan meconium nih darleng ????? Jacky nak tahu.........

Originally posted by manakautau at 19-8-2008 00:09

Sebab musabab yang sampai bayi dalam kandungan boleh sampai telan meconium nih darleng ????? Jacky nak tahu.........

...meconium nie is baby's first stool...which usually after delivery baru dorang buang lerrr...but...in some situation...they passed out meconium before or during labour...the exact cause as to why they pass stool in the amniotic fluid is rather difficult to tell la...but...most of the time it is said to be due to fetal distress (when the fetus is stressed)...

kata orang tua2, kalau susah bersalin maknanya banyak dosa dgn laki   

Originally posted by blackmore at 19-8-2008 12:24 AM

...meconium nie is baby's first stool...which usually after delivery baru dorang buang lerrr...but...in some situation...they passed out meconium before or during labour...the exact cause as to ...

Foetus pun leh stress????...nih mesti dia stress sebab ibu dia kurang zikir...banyak celupar tak selama mana mengandungkannya??????

Just kidding.....but who knows kan????? Segalanya berkemungkinan.....

Originally posted by sayanglakiku at 19-8-2008 12:44 AM
kata orang tua2, kalau susah bersalin maknanya banyak dosa dgn laki   

Pesan Orang Tua
[youtube]mst-HCZDNhg[/youtube]

Originally posted by manakautau at 19-8-2008 12:44 AM

Foetus pun leh stress????...nih mesti dia stress sebab ibu dia kurang zikir...banyak celupar tak selama mana mengandungkannya??????

Just kidding.....but who knows kan????? Seg ...

ada ke ibu2 mengandung yang masih celupar? takkan tak takut?