CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Ibu Bawa Anak Lemah Longlai Ke Klinik, Dakwa Bekal Makanan Dirampas Guru?

Suchi replied at 6-4-2022 02:57 PM
Gara2 mereka ni la puncanya.. lelagi kalau ibubapa tu org yg pemes samada pempengaruh/artis.Hari2  ...

Betul2!!!!!
Rasanya parents gini yg ada “problem”. Mgkn low self esteem. Tu sbb jdkn anak2 “winning trofi”…

Ustaz ustazah cikgu extreme.....tak tau lah nak jadi apa dengan dunia sekarang

krustykrab replied at 6-4-2022 06:23 PM
Ada ke acik2 yg pandang semacam kt org tak.bertudung kt kl ni ? Sb rasanya iols tak prnh lg ternmp ...

Apa plak takde, itu yg depan mata.
Cikgu zack kirana tu selalu kena PA pasal dia tak pakai tudung. Bila ada kuar artikel dia betulkan perkataan BM yg org salah guna mesti ada komen pasal aurat dia.
Naik menyampah plak baca walaupun iols sendiri bertudung tp tak kuasa nak la asik nak jd polis aurat.

salimrock replied at 6-4-2022 03:05 PM
ada 1 kisah sedih berlaku  20 tahun dulu,

kenalan aku ni , adik dia tiba2 pitam - bulan ramadhan,  ...

Sedihnya.. rasa mcm penah baca pasal ni rupanya drpd kisah benar.

Budak kecik perlukan nutrisi yg secukupnya satu lagi dorang ni jenis aktif dan metabolisme tinggi tu pasal kerap lapar dan dahaga.
Hat besar2 skit ni kurang bergerak tp budak kecik mana reti duk diam.
Tu pasal takleh tahan lama2 kalau dah anak tu nk berbuka bagi jelaa
Puasa ada keringanan kot sedangkan org dewasa yg tak larat sgt pun boleh je berbuka.

aku puasa umor tingkatan 1.

aku ratib balik ayat2 aku pada orang extremis beragama, kalo aku masuk sorga dulu sbelom ko, aku katok ko di pintu sorga.

Follow Us
Suchi replied at 8-4-2022 09:43 PM
Apa plak takde, itu yg depan mata.
Cikgu zack kirana tu selalu kena PA pasal dia tak pakai tudung. ...

Oh ...dlm medsos mmg ramai polis aurat...
Kalau kt luar ni iols tak prnh lg la nmpk

ellejo replied at 8-4-2022 10:23 PM
aku ratib balik ayat2 aku pada orang extremis beragama, kalo aku masuk sorga dulu sbelom ko, aku kat ...

Ade ke org nk gaduh2 lagi di syurga?
Tak cukup pelangkong org kt dunia, sambung kt syurga lagi

Suchi replied at 8-4-2022 09:47 PM
Sedihnya.. rasa mcm penah baca pasal ni rupanya drpd kisah benar.

Budak kecik perlukan nutrisi yg ...

Sama lah mcm duk bungkus kanak2, walhal kulit perlukn vitamin D. Kalau dh sedari kecik ko bungkus, mcm mana la budak tu nk membesar dgn sihat

krustykrab replied at 8-4-2022 04:05 PM
Ade ke org nk gaduh2 lagi di syurga?
Tak cukup pelangkong org kt dunia, sambung kt syurga lag ...

kan tuhan maha pengasih maha penyayang

takkanla tuhan nak deny wish aku nak katok kepala extremis yg menyakitkan ati didunia nan fana itu

krustykrab replied at 6-4-2022 08:26 AM
Extereme sggh ye skrg ni sampaikan anak2 kecik pun dipaksa.
Tiber teringat kat setat zahar derus ke  ...

Extreme sgt..sama juga mcm pakai tudong..dlm quran kata hendaklah menutup cleavage (lurah dada) dan pakaian sopan..tak kata pun suruh bungkus dari atas sampai bawah siap tutup muka..entahlah...
Kdg2 ajaran islam yg skrg ni makin extreme2 sampai budak 3 thn pun aku tgk dah kena bungkus kepala..dah la panas main2 kat taman..org mesia ni dah nak menuju taliban soon..

Proses pembelajaran yg betul ajar anak solat bg betul dulu sbb tu hubungan dgn tuhan hari2 nanti lama2 dia akan berpuasa penuh bila baligh nanti tapi masyarakat kita terbalik pula..

Orenn1 replied at 6-4-2022 02:59 PM
Khennn....yg penting kita jaga moral, jadi baik sudah. Segala ritual2 n pakaian yg melambangkan ag ...

Betul lah..bersederhana cukuplah..ini semua tak boleh..itu salah ini haram..itu dosa..dah jadi polis catat dosa pahala org sampai dgn budak kecik pun jd mangsa..i tak hairan ramai melayu islam jd atheist /agnostik skrg..tp masih berpura2 amalkan gaya hdp islam sebab tak nak dipulau oleh famili dan msyrkt..ni salah 1 punca mungkin dari kecik dah dipaksa mcm2 dgn keagamaan yg extreme..kena buli ke cth tak puasa..tak pakai tdg gi sekolah..mcm2..
I ingat lagi ada 1 kisah..si bf ni suruh si gf pkai tdg tp si gf tak nak ..dia suruh lg pun gf still x nak..pastu si lelaki tu trs minta pts sebab gf degil takmo pakai tdg..ohh..harga diri perempuan cuma terletak sehelai kain atas kepala je ke sampai lupa kebaikan si gf tu..bagus juga depa putus sebab esok2 kahwin entah2 si laki tu ada potential nak lakukan kekerasan kpd bini.
Ciri2 mlysia nak ke taliban dah sampai ke hujung terowong..

Adoii cikgu pon. Umur 7 tahun tu lebih kpd solat, puasa xwajib pon. Kesian le budak

krustykrab replied at 9-4-2022 12:07 AM
Sama lah mcm duk bungkus kanak2, walhal kulit perlukn vitamin D. Kalau dh sedari kecik ko bungkus, ...

Ada kajian dari doktor..80% rakyat mesia kekurangan vit d dan boleh bawa masalah rapuh tulang...
I assume sebab semua berkatup litup kot...dan tak nak berjemur matahari pagi konon taknak jd hitam..walhal itu vit d percuma no need to wear any sunscreen.
Kang ada yg kua senaman pagi2 pakai legging half ..t shirt short sleeve..nanti kua ceramah aurat wanita semasa bersenam pulak..

Gokuuu replied at 9-4-2022 04:56 AM
Betul lah..bersederhana cukuplah..ini semua tak boleh..itu salah ini haram..itu dosa..dah jadi pol ...

Mmg pun makin menjadi2 ketalibanan kat msia ni, dulu tak mcm ni pun, masih ada lg ruang utk berhibur skrg semua benda kena tegur. Aku klu org nak jd athiest nak jd christian nak jd hindu or buddha ke aku ok jah masing2 punya pilihan. Hakikatnya kepercayaan ni semua bukannya blh paksa org, hak masing2.

Orenn1 replied at 9-4-2022 06:07 AM
Mmg pun makin menjadi2 ketalibanan kat msia ni, dulu tak mcm ni pun, masih ada lg ruang utk berhib ...

Dulu2 aman2 je dlm mesia ni..org rambut perang pun takde banyak bunyi cuma soseh2 kat blkg je..skrg...hah amik kawww terus kena setepek komen keyboard warrior..haram-neraka terus.
org tu nak pilih anutan apa..pilihan memasing..asal jadi manusia berakhlak bagus cukup..

Gokuuu replied at 9-4-2022 05:35 AM
Ada kajian dari doktor..80% rakyat mesia kekurangan vit d dan boleh bawa masalah rapuh tulang...
I ...

Iols baru ni pi check darah sb sendi2 tgn iols sakit sgt...rupanya kurang vit d yg sgt teruk. Doc prescribed vit d, sb tu lah skg ni iols against kanak2 n remaja yg dipaksa berbungkus. Golongan ni perlukn vit d secukupnya. Kalau dipaksa berbungkus diluar rmh masa bila kulit nk serap cahaya matahari.
Allah tu tak kejam tp manusia ni entah knp suka berkias sampai menyeksa org.

krustykrab replied at 9-4-2022 08:01 AM
Iols baru ni pi check darah sb sendi2 tgn iols sakit sgt...rupanya kurang vit d yg sgt teruk. Doc  ...

Haa now u see..i banyak juga baca forum discussion org overseas juga dorang pun sama selar negara erab yg dipaksa bungkus2 satu bdn ni ada masalah kekurangan vit d..
Itulah sampai bila nak taksub dgn kias kiasan ni.i rasa org kita terlalu fanatik..
Allah tu tak kejam ..
Mcm juga isu berpuasa ni..budak2 boleh kena stroke haba kalau paksa2..kan few years ago ada kes sampai meninggal sebab mak paksa anak bertahan

wirazam replied at 8-4-2022 07:31 AM
Pegi sekolah half day pun takkan la X boleh nak tahan sikit..sampai kat rumah or atas kereta ko bagi ...

Yes,  setuju part ni... Bkn apa,  kalau yg x berpuasa bawa bekal dan makan dpn kawan2 lain... Tidakkah timbul rasa x elok pd kawan2 yang berpuasa.. Better mkn sesiap d rumah,  atau blk sekolah makan jelah... Kat skolah takat 4 jam tu tahan jap jelah..