CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Anak Kecewa Difitnah- 15 Tahun Tak Tegur, Tak Jumpa Mak

Minahkucing replied at 27-4-2022 01:55 AM
Entah la.

Untk komen yg kne taat mak sbb mak dh kendong 9 bulan dlm perut dan azab perit mase mela ...

Kan, bila kita ada pengalaman dgn family toksid ni, bila dah dewasa kita buat hal sendiri, tapi balik jenguk jugakla setahun sekali

monreyes replied at 27-4-2022 05:24 AM
arwah abah kalau marah mcm halilintar membelah bumi...mmg la kecut perut..tapi esoknya kalau dia x ...

Ok la tu bapak dah memetir macam halilintar, esok nya tolong ikat tali kasut, mak sebat dgn rotan, tapi masih suap anak makan nasik goreng, itu maknanya mak pak tak toksid sebab tak ego, maybe mungkin berangin dan tujuan nak mengajar anak2, parents yg toksid suka laga2 antara satu sama lain, play victim, mengata anak2, tak pernah happy dgn kejayaan anak2, siap merendahkan lagi pencapaian anak2, dengki dgn anak2, mengungkit macam2... Ermmm macam2 la

iraizz replied at 27-4-2022 06:35 AM
Ok la tu bapak dah memetir macam halilintar, esok nya tolong ikat tali kasut, mak sebat dgn rotan, ...

pakej yang chuolls sebut ni semua real.. kita dah susah dah nak ubah mak ayah yang macam ni.. kita sesama adik beradik je kena kuat, itu pun kalau adik beradik yang lain sedar pattern toksik ni. kalau tak, sendirian je lah mengharunginya.

ladybugz replied at 26-4-2022 11:05 PM
betul la, kdg2 ada anak yg Allah beri ujian melalui mak ayah. mungkin mak ayah tu adalah ujian utk h ...

Benar.. dan ujian ini juga dapat mendidik diri kita untuk jadi ibu bapa yang lebih baik dan tak mengulangi vicious cycle ini

Goodluckdontcry replied at 27-4-2022 12:18 AM
Berkenaan ibu/bapa derhaka, ada sebuah kisah ketika Amirul Mukminin Saidina Umar al-Khattab menjadi  ...

a very good story indeed. den bacooo.. semoga mereka yang mempunyai parents yang begini terus tabah.. buat lah apa jua yang perlu untuk merawat diri sendiri. heal diri sendiri dulu, kemudian baru lah kita boleh berusaha untuk memaafkan

Edited by jazaa100 at 27-4-2022 09:38 AM

Aku selalu terpikir knp mak aku layan kakak aku berbeza dari ank² yg lain.  Dia sorang je lain....
Masa kecik, memang dia je kena suruh....klu mak aku belikn brg, aku akn dpt yg mahal, dia yg murah.....bila mak aku pi mekah, belikan aku emas tok arab yg besar, dia yg kecik je, memang nmpak sgt layanan mak aku kat dia.....

Klu aku jd dia, mesti kata mak dia di kirim dari neraka....tapi bila aku tgok balik pangai dia memang elok lah dia dpt layanan mcm tu...

Dia ni ada pangai kuang ajar.....bila mak aku panggil, dia buat tak tau je....bila suruh, merungut & lambat je nk buat...kena suruh dua tiga kali, yg aku pulak, bila mak aku panggil, cepat je aku dtg....bila mmak aku  suruh dia tak buat, aku jugak yg kena buat....masa kekecik dulu memang aku geram je dgn dia sbb dia tanaj buat, aku yg kena....mak aku pulak, sapa yg rajin, memang nama kau lah kena petik selalu....

Aku tersedar ni bila tiap kali aku nk balik asrama, mak aku buat muka sayu...."sunyi lah rmh ni lepas ni"...aku kata, akk kan ada.....mak aku kata, dia tu bkn nk berckp pun...dok memerap dlm bilik....bila mak aku mkn, dia tak mkn srkali....nk bersembang pun payah....nmpak tak kuang ajarnya....

Dari kecik dia suka cari pasal dgn aku...tapi aku ni tak suka mngadu....klu ngadu nati terukk dia kena....tapi Allah tu adil...hati dia kelam, Allah bg dia layanan mak mcm tu....

Sampai hujung nyawa mak aku, blh nmpak mcm berbuku hati dgn dia....bila dia jaga mak aku kat sepital....mak aku tak berckp pun...bila aku dtg...punya le sembang sampai tanak tido....sampai patient katil sebelah pun heran...seblm ni mak aku tak berckp langsung....

Klu tgok dari mata kasar memang dia ank teraniaya...

Aku tanak menilai kes dari sebelah pihak....dari cite aku ni, harap korang paham apa yg aku maksudkn.....

Follow Us
Tahun ni xde plak foromers yg meracau kna blk umah Mentua.

Edited by Lista at 27-4-2022 11:05 AM

Teringat kisah benar Ed Gein & Leonarda Cianculli selalu hadap verbal abuse dari maknya akhirnya kesan sakit mental jadi pembunuh.

Sherif polis yang siasat kes Ed Gein ni beritahu begitu teruknya dia ni kena abuse dari maknya maki hamun & sumpah seranah tapi dia jaga maknya sakit. Bila maknya mati dia dah hadapi skizo..korek mayat dari kubur dan jadi pembunuh wanita.

Leonarda ni pula selalu disumpah oleh maknya sampai dia kahwin kena sumpah sebab maknya tak setuju dia kahwin dengan pilihannya. Pilihannnya cuma keja kerani je..Setiap kali dia hamil anaknya meninggal. Dikatakan dia hamil sebanyak 17 kali ke..kebanyakan anaknya meninggal. Anak2nya hidup berapa yang tinggal. Dia percaya apa yang terjadi tu akibat sumpahan maknya. Jadi kononnya utk mematikan sumpahan tu dia jadi pembunuh wanita.

Macam mana kesan abuse mulut dari seorang ibu ni boleh anak dapat rosak jiwa & mental.

taat kepada ibu bapa x bermaksud kita kena taat membabi buta....
tp hakikatnya dlm agama kita ibu bapa harus dihormati wpun sejahat mana mereka. Dihormati bukan bermakna kita harus memaaafi dosa2 mereka terhadap kita tetapi memaafkan itu kan lebih baik. Kita x perlu bermesra pun utk menghormai mereka. Kita tunaikan tggungjawab kita seadanya dan seikhlas hati. Ni utk kes anak2 yg tersisihterpinggir...tp alhamdulillah dpt pendidikan agama sempurna tau hukum hakam.
Tetapi  biasanya Ibu bapa yg toxic akan melahirkan anak2 toxic jua sebab mereka tidak mendapat didikan yg sempurna...malahan didoakan yg  bukan2 selalunya dgn maki hamun ..kata2 seorang ibu adalah doa
dlm kes mamat yg merajuk 15 thn ni...ramai je jantan2 maskulin tulin merajuk dgn mak ayah...x semestinya dia nyah....nyah lembut hati kan..x kan la sampai 15 thn nyah merajuk...harus kesedihan nyah2..ada la itu isu yg kita x tau...bg aku as long as ibu x terluka malah suka je kalu dia keluar rumah...ok la...tp sbg anak mungkin lama2 terbit rasa rindu kat ibu...dan ibu jugak mungkin terbit rasa rindu jua kpd si anak wpun sikapnya  masih x berubah.
Ibu bapa ni ujian bg anak2...anak2 pulak ujian bg ibu bapa...

Dwdrum replied at 26-4-2022 08:58 PM
15 tahun dia boleh hidup aman?....seumur hidup perlu crying souls for something tidak pernah asked f ...

yaa itu la yang aku maksudkan..  kemaafan tu memang penting dalam hidup. tpi hati org lain lain .. sejenis berdendam smpi ke mati pon mmg ada, sampai kesudah nyesalnya..

jazaa100 replied at 27-4-2022 09:13 AM
Aku selalu terpikir knp mak aku layan kakak aku berbeza dari ank² yg lain.  Dia sorang je lain....
...

mak mmg cair dgn anak yg baik..dgr kata..x kuang ajar..every mak nak tu je...dia x kan kesah kalau kau x excel pun...kalau kau berduit dan disayangi mak..tu bonus la...mak mmg favor abang dgn sorang kkk aku ni..mmg both of them yg paling tinggi budi bhs...

hidup dan journey kita mana sama..syukurlah jika diuji ibubapa yg toxic kerana itu tandanya Allah sayang kita diberi kesedihan dari org yg melahirkan yg sepatutnya membela kita tanpa prejudius tapi sebaliknya. namun jangan lupa dalam kesulitan sebagai anak yg lahir dari ibu yg dgn nyata mau kita mengetahui yg dia tak sayang pada anaknya ini Allah berikan hikmah yg lain. akhirnya tanpa henti ucapan maaf dari bibr seorg ibu pada anaknya yg dia sedar betapa dia telah sakiti dalam sedar atau tidak. aku mau melepaskan terbuku disini tapi ialah manusia memandang diluar pemkikiran yg sama maka persepsi mereka jua berbeza. terima sajalah ketentuan ini dgn syukur, sesungguhnya Allah itu Maha Adil. kini sebgi ibu jgn samakan cara ibubapa kita membesarkan kita kerana zaman mereka kerana jauh bezanya dgn zaman kita sekarang. tiap anak lain perangainya maka aku standardize je smua sama rata takde sapa lebih takde sapa lebih bagus.

annehuda replied at 26-4-2022 06:06 PM
Parents aku meninggal awal,tapi aku rasa parents aku memang berjaya didik kami adik beradik,so walau ...

Moral of the story kalau hidup menongkat langit jangan lah merancang untuk menyusahkan anak2.

Kalau tak mampu nak support diri sendiri apabila tua, meninggal awal lebih baik.

Decaffeinated replied at 27-4-2022 01:34 PM
Moral of the story kalau hidup menongkat langit jangan lah merancang untuk menyusahkan anak2.

Kal ...
Kalau tak mampu nak support diri sendiri apabila tua, meninggal awal lebih baik.
apa niat ko sebenarnya cakap mcm ni?  

Edited by Decaffeinated at 27-4-2022 03:15 PM
annehuda replied at 27-4-2022 03:08 PM
apa niat ko sebenarnya cakap mcm ni?

hidup jgn menongkat dunia kalau dah tak mampu.

edit: menongkat langit

nononcrux replied at 26-4-2022 01:29 PM
underestimated maksud kamu? yea mmg btl tapi doa ibu lah yang paling termakbul.. jgn ego makan dir ...

Kau belum jumpa yang mak perangai lagi babi dari babi kot. Kau rasa doa dia makbul ke?

Soalan aku pada semua...ADAKAH KORANG AJAR ANAK2 KORANG UTK TAAT DAN HORMAT PADA KORANG IBU BAPA?

pekanwoohoo replied at 27-4-2022 03:18 PM
Kau belum jumpa yang mak perangai lagi babi dari babi kot. Kau rasa doa dia makbul ke?

makbul, kalau dia kata kau ank babi lahir la keturunan perangai babi.. setiap ape terkeluar dari mulut ibu itu la yang ank dapat

Naatasha replied at 26-4-2022 07:02 PM
Kan ada doa untuk ibu bapa:

".....kasihilah mereka sebagaimana mereka mengasihi aku sejak kecil. ...

betul, walaupon Allah benci parent yg aniaya ank-ank setiap ucapan yang keluar dari mulut orang tua semuanya boleh dikatakan sebagai doa

Nnoor2 replied at 26-4-2022 07:17 PM
Dah tu knp mak ko susah2 nk mengandung kan ko dulu?..waktu baby knp x dibunuhnya ko atau dlm kandung ...

Bukan anak tu mintak lahir kan pun. Dah mak pak ngesek ngandung lahirlah. Dah beranak tak yah ngungkit tak halalkan bagai. Mak pak toksik pun wujudlah