CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Parents upload media sosial anak dpt duit raya RM3 dari tuan rumah. Tahun ni ramai parents jangka tuan rumah kasi min RM5

Kalo aku tuk belah suami aku bg rm2 je.. tuk belah aku rm5 ke rm10..kalo family x mampu bg rm10..kalo yg senang2 bg rm5.. mak saudara aku yg pencen banyak pun aku bg x banyak..yg ssh tu bg la rm100 seorg..bukan pe kesian dia x mampu lg jamu kita makan2.. patut duit jamu kita tu tuk peruntukan anak2 dia.. ni aku la.. peduli la belah suami aku nk ckp aku kedek.. ko pun bukan suka ke aku.. duk perli2 kata aku perabihkan duit abg ko kan..

Edited by rospinki at 8-5-2022 07:59 AM

Dh biasa ajar anak meminta2 duit raya..igt aku dulu pernah budak2 pompuan siap bwk bag silang kecik utk collect duit raya tu mmng awal2 dh ajar perangai meminta2 kt anak.

Skrg turn anak2 diorg plak. Part duit raya ni aku xkesah sgt tkyah bih dalam sampul bagila 3-4iget sorg. Utk anak2 plak aku tk bgi dia pi umah org sesaja nk duit raya, tapi byk jgak duit raya diorg sesambil lalu pun org bagi mai pas2 kt anak..pastu bapak budak ni pun org pas2 duit raya utk anak2 bole cecah patlimarat jugak. Yg besar pun masih dpt duit raya tu pon org bagi pas2. Aku tk berkira nk bgi sesapa je lalu..mmng ada spare duit kecil byk. Cuma Allah je tknak aku terlalu pemurah sbab manusia ni perangai dia pentingkan diri makanya tk semua berpeluang dpt duit raya aku

ina_na replied at 8-5-2022 07:44 AM
Kalo aku tuk belah suami aku bg rm2 je.. tuk belah aku rm5 ke rm10..kalo family x mampu bg rm10..kal ...

sama la dgn aku. taun2 lepas ade jgk aku bg duit ry belah laki. taun ni xde. da la x jg anak2 elok2. pegi calar balarkn fridge org pakej selongkar2 ruma org mcm beruk. sakit je hati aku tringat2 blk. blkg mengata2 iols yg bukan2. biasa aku stdby RM5 jgk. yg elok behave aku bg 10. yg mak bpk tah pape, anak tah pape, mls aku nk bg, x brkenan tgk

Laki akak waktu dia memandu sebelum nk raya hari tu tiap kali dia nampak polis meronda dia panggil bg duit raya...aku kata knp nk bg...dia kata ahh x pe duit raya ...

Choii

becir replied at 8-5-2022 12:12 AM
Anyway I mmg semenjak keje tak penah nak Kasi duit kat anak2 kezen..anak2 buah I yes mmg I mewahkan, ...

Adik I pun macam ni. Anak anak sedara dia tak bagi duit raya, but mewahkan beli baju la, mainan, gadjet, yang ni all year round. I tidak minta tapi kadang kadang weekend dia datang ambil budak budak terus la dibawa shopping. Untuk orang lain yang bertandang, haram nak dibagi duit raya. Tetamu datang dia menyorok dalam bilik. Muncul kejap hidang air dengan juadah aje.

I bagi je duit raya RM3, belum berkemampuan nak bagi lebih sebab bisnes tak jalan sangat, tapi inshaAllah ada untuk kanak kanak. Kecewa pula ada parents macam ni sikit sikit nak upload medsos. Macam nak cari popular cepat sangat tapi, ingatlah, awak kan Islam, tak terfikir beratnya perbuatan awak ni untuk timbangan di alam kekal?

Follow Us
krustykrab replied at 7-5-2022 04:30 PM
Ari tu aku cakap melayu mmg dari kecik dh ajar budak2 mintak sedekah, ada forumer marah

meols setuju statement time raya bebudak diajar jadi pemintak sedekah...

please la stop this mentality pprt..

Ni mesti jenis parents yang makan duit raya anak ..... Bukan takde, ada je....
Duit raya anak la buat modal isi petrol & bayar tol nak balik rumah nanti...
Nak mengata sangat pun tak sampai hati...kita tak tau kesusahan mereka kann...
Tapi dlm masa sama, gelang tangan maknya sampai siku, bapaknya sehari rokok sekotak..

JunkMail replied at 7-5-2022 11:52 PM
Aku pernah buat ni dulu... Instead of duit aku bagi cikedes... Kahkahkah..kena cerca ya. Ada yang  ...

Ada budak2 lagi suka, tapi yang xsuka makbapak budak2 ni. Ada ku kesah.

Kitty_catz replied at 8-5-2022 10:02 AM
meols setuju statement time raya bebudak diajar jadi pemintak sedekah...

please la stop this ment ...

Bila dh besar, tu yg anggap rasuah tu mcm satu bentuk saguhati yg wajib dapat bila tolong selesaikn keje.

Samerosie replied at 7-5-2022 07:00 PM
Teringat zaman late 80s dulu pergi menziarah kakak nenek kat gombak rumah besar gila bungalow.  Bila ...

Nostalgianya

Kadangkala kenangan begitu yang kanak-kanak akan hargai, bukan nilai duitnya.

Dulu ada kawan kita yang keluarganya akan belanja aiskrim mangkuk bila datang beraya.
Duit raya 50 sen sahaja, tapi ramai datang nak makan aiskrim.

Kalau kawan kita pengguna forum juga, mesti dia tahu siapa yang kita maksudkan.

tahun ni aku x bagi duit raya pun. sbb x sempat nak pi tukar duit

jejaka_hensem replied at 7-5-2022 05:42 PM
Tahun ni,baru bagi duit raya kat bangla pam minyak je sbb dia tlg isikan sambil iols masuk dlm beli  ...

Haha i pun slalu bg 5 inggit kat bangla sbb tolong isi minyak sementara i cucuk duit ke beli brg ke kat dlm..so esok nak isi minyak bg lebih skit la rm10 ke rm20 ke sempena ari raya..

Edited by Cece1234 at 8-5-2022 11:42 AM

Anak buah 9 org i bg sorg rm86 (stiap note letak 1 dlm sampul except note 100 sbb xckup kaya nak bg sorg rm186 ) budak kecik anak sedara mara yg i kenal bg sorg rm5..budak xkenal rm3..tp ada extra lg sampul 3 inggit so carry forward tahun depan la..kalo murah rezeki tahun depan bole la bg minimum rm5..

Edited by limesherbet at 8-5-2022 11:49 AM

family sis sejak 3 tahun lepas dah tak buat konsep duit raya. kami mula hidupkan konsep beri beri hadiah. sunnah dalam islam untuk saling memberi hadiah masa hari raya .

tapi kat org² tua sis tambah duit raya selain hadiah.

Cece1234 replied at 8-5-2022 11:37 AM
Haha i pun slalu bg 5 inggit kat bangla sbb tolong isi minyak sementara i cucuk duit ke beli brg k ...

Baik dorang tu.
Kadang2 siap cuci cermin depan blkg lg

limesherbet replied at 8-5-2022 11:48 AM
family sis sejak 3 tahun lepas dah tak buat konsep duit raya. kami mula hidupkan konsep beri beri ha ...

Wahh..ini dah mcm ala ala santa lak...sis mmg from mixed marriage ke? Selalunya mat minah salleh mmg selalu bg hadiah..tak tunggu birthday pun

_kelly replied at 8-5-2022 12:29 AM
yang bagi rm2 tu dia berbesar hati nak bagi walaupun bukan kewajipan..ada pulak mak bapak g bukak  ...

Ya betul2. Syukur dia tetap bg. Sebenarnya x bg pon xpe, bkn kitorang guna duit anak nk beli keperluan.

Kira aku lebih terasa sbb diorang anggap anak aku x penting, cukup sekadar rm2. Haa gitu.

Esok anak dia kawin... Dia bakalan merempan dapat salam kaut RM 10. Tak balik modal katanya buat kenduri kawin. Haha