CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Dalam Akaun Ada RM20” –Menghadapi masalah kekurangan duit,Ibu Cuba Penuhi Permintaan Anak Mahu Beri Hadiah Kepada Guru.

zehra2 replied at 19-5-2024 12:50 PM
bukan belajar pun ari tu.. ponteng laa best. dok rumah.. mintak mak masakkan megi..

aku y ...

Wah..pandai Beng Tu Ambika kesempatan..hujung tahun gaji gomen Naik Kan..pasti ada pakej marketing dua kali lipat sana sini khas utk cikgu2.. untinglahhh

kads replied at 19-5-2024 12:03 PM
Aku x beli pun hadiah hari guru utk anak2...

Saya pun. Tapi, bukan sengaja. Betul2 tak ingat.
Bila balik sekolah, anak saya yg kecik cakap, dia sorang je tak bagi hadiah.

Saya ajak dia pergi beli, utk bagi esoknya, dia tak mau pulak. Dia kata, pelik pulak kalau tiba2 nak bagi. Harap2 tahun depan tak lupa.

Yg abg takde cakap apa2 masa balik. Agaknya ramai kawan2 dia pun tak bagi.

Mohon uai bg komen hari guru ni plk....aritu dia komen hari ibu tu harom hukumnya

Nurul8001 replied at 19-5-2024 12:53 PM
Saya nak tanya awak ikhlas.
Kalau ada anak murid yg tak bagi apa2 pada awak masa Hari Guru, awak b ...

Iols takkan bagi jawapan sebab dari soalan cuols ni ada niat tak baik. Cuols boleh cari jawapan kpd soalan cuols ni melalui my previous replies or comments sblum ni, kalau hati cuols bersih.

belilies replied at 19-5-2024 02:28 PM
Iols takkan bagi jawapan sebab dari soalan cuols ni ada niat tak baik. Cuols boleh cari jawapan kp ...

Baik. Saya faham, cikgu pun manusia biasa.

Edited by asmurai at 19-5-2024 05:31 PM
theotherfriend replied at 18-5-2024 07:02 PM
Bukan normal je hantar hadiah pada nurses yang jaga masa warded?

Parent aku dulu kerja hospital takde pun orang kasik hadiah ke apa pun walaupun pesakit mereka tu ada juga di kalangan cikgu cikgi yang tiap tiap bulan datang ambik ubat dan lagi pulak anak anak cikgu cikgi ni kawan sekolah aku. Maknanya memang kenallah. Sombong dengan aku lagik ada lah bila masing masing dah besor ni. Walhal masa aku sekolah dulu banyak masa family time yg sepatutnya parent aku spend dengan aku banyak habis digunakan untuk merawat mak pak diorang ni. Takda pulak diorang nak riuh sekampung nak suruh dihargai ke diraikan ke sebab memang dibayar gaji dan overtime. Siap aku pulak yang kena tuduh bodoh sombong oleh cikgu dalam forum ni.

Macam nak kekwat pun ada cikgu cikgi ni dengan petugas kesihatan bukan gred pegawai. Memang diaorang rasa pekerjaan diorang yang paling mulia kut berbanding pekerjaan orang lain.

Follow Us
Contoh lain, majlis graduasi skolah.
Dulu² manade.
Sekarang dah jadik ikutan.
Setakat SRK SMK jer kot.
Tatau la sapa punya idea.

asmurai replied at 19-5-2024 05:19 PM
Parent aku dulu kerja hospital takde pun orang kasik hadiah ke apa pun walaupun pesakit mereka tu  ...

Honestly, jadi cikgu memang penat awak.
Berdiri pada kebanyakan masa.
Bercakap pada kebanyakan masa.
Kadang2 kena perlekeh dgn anak murid yg biadap.
Jaga anak2 org lagi, kalau sekolah rendah.

Tapi, trend bagi2 hadiah ni, saya tak gemar
Menggalakkan bias.
Saya yaqqin, anak2 murid yg bagi hadiah mahal2 mesti mendapat tempat di hati cikgu2.
Lagi2 zaman PBD ni.

Takpela, kalau anak saya dapat markah sikit sbb cikgu bias, Allah akan balas.
Kalau dia dapat markah sikit sbb dah memang itu taraf dia, masa cikgu menilai, saya redha.

Kikiki seronok pula aku baca. Anyway untuk cikgu2 yang ada possibility bersikap bias ikut hadiah apa yang student bagi, or ada favoritism masa menilai PBD, jawab lah kat sana nanti.

As for me, time hari guru memang tak bagi hadiah. Meols slalu bagi masa year end time dah kua result semua, small token of appreciation untuk cikgu2 yang dah setahun mengajar anak kita.

Kdg2 tengok gift yang parents bagi tu, siap letak tanda nama anak dia. Dari sekian2. Haha tu nak bagi cikgu notice anak ko ke cemana

nape masa aku sekola dulu xde trend bg2 hadiah cenggini? kami buat party pot luck je utk setiap kelas.. pastu setiap org boleh pegi ke kelas2 lain utk mkn... so meriah, happy semua dpt rasa. yg penting mknan yg dibwk pun x byk sbb semua bwk mknan sendiri utk di"share".. jimat kan?

TomyamPuteh replied at 18-5-2024 05:39 PM
Betul ke cikgu2 dok hadap sgt hadiah hari guru ni? Ada je  cerita yg dok buruk2kan cikgu2. Pelik la  ...

Cikgu tak minta pun rasanya. Nama pun hadiah kan nak bagi bagi tak bagi pun tak pe tapi budak kan dah tgk kawan2 lain bawak hadiah mesti la dia nak juga pstu minta la mak belikan

putericahaya999 replied at 18-5-2024 07:31 PM
Kita ni kalau dh miskin harta kena kaya jiwa... kena kuat... dlm ayat kat fb tu siap duk ngungkit lg ...

I stalk TikTok acik ni status dia bnyk up psl laki dia tak hargai dia etc

Edited by asmurai at 20-5-2024 04:19 AM
Nurul8001 replied at 19-5-2024 09:56 PM
Honestly, jadi cikgu memang penat awak.
Berdiri pada kebanyakan masa.
Bercakap pada kebanyakan mas ...

Ya lah kerja cikgu memang penat tapi berbaloi la dengan gaji tetap yang dijamin dapat tiap tiap bulan berbanding kerja lain pun banyak juga jenis pekerjaan yang kena berdiri lama, pun penat juga dan kena maki dengan orang / customer tapi gaji belum tentu dijamin dapat tiap tiap bulan dan ada yang epf pun tak dapat. Jadi cikgu cikgu sekalian harap bersyukur ya dan ajarlah anak murid dengan ikhlas sama ada dapat hadiah atau tak dapat hadiah. Tak perlu rasanya nak banyak banyak komplen sangat.

Kalau family anak murid sudah atau sampai tak cukup duit nak makan tak perlulah rasanya sampai nak bergolok bergadai paksa diri beli hadiah. Aku zaman kecik dulu pun sekali je celebrate birthday banding bebudak generasi zaman sekarang yang tetiap tahun nak buat birthday celebration lepas tu kata barang mahal, gaji tak cukup. Aku punya raya pun selalu pakai baju recycle je pun. Ni masalah nak menguruskan kewangan masing masing kang terbawak sampai ke besar nanti murid tu tak pandai nak manage priority kewangan mana lebih mustahak. Satgi dah besar nanti girlfriend/bini demand nak itu ini pun duk la ikut juga walaupun duit dalam poket tinggal berapa sen aja.

rasanya KPM dah harus KELUARKAN ARAHAN MENGHARAMKAN PEMBERIAN HADIAH KEPADA GURU sempena Hari Guru atau hari2 apa pun.

Nurul8001 replied at 19-5-2024 01:08 PM
Saya pun. Tapi, bukan sengaja. Betul2 tak ingat.
Bila balik sekolah, anak saya yg kecik cakap, dia ...

anak saya pun salah seorang yang x bawak hadiah untuk hari guru...dia cakap dia sorang jer yang tak bawak hadiah.
bukan tak hargai guru...tapi rasanya anak pun baru jer kenal cikgu 2-3 bulan ni, cikgu pun belum tentu ingat nama anak kita kecuali ada name tag...plannya hujung tahun atau hujung penggal baru nak bagi hadiah

Dulu kan, masa sekolah lagi sanggup tak bagi hadiah kat cikgu dari kena kata kena gelak dgn cikgu sbb bagi hadiah tak kena untuk dorang..

MissVixen replied at 18-5-2024 02:02 AM
Tak payah la cikgu upload dan harapkan anak murid beli hadiah. Kesian budak2 yang dari keluarga kura ...

betulll....seumpama membanding2kan the price of hadiah.....budak yg dari keluarga kurang berkemampuan mesti malu....

Anak aku form 2 masa hari guru tu aku tanya ada sambutan ke kat skolah dia jawab takde. Cikgu cikgu masuk kelas sembang² dgn murid murid semua. Too be honest aku suka mcm tu. Hari guru cikgu cikgu rehat mengajar tp masuk kelas sembang dgn anak anak murid. Boleh tau background anak murid semua.

cikgu pun mengada2... upload segala di social media..
bukan semua keluarga berduit kot....
semua benda nak share...

Dulu masa ai sekolah rendah belikan utk cikgu yg paling ai sayang je.skrg ibu bapa belikan utk semua cikgu lepastu rasa terbeban