CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Tidak Pernah Putus Doa Dapat Anak, Datin Alyah Dan Datuk Ramli MS Bersyukur Akhirnya Timang Anak Angkat

Chah21 replied at 6-6-2024 10:47 AM
Huhu xkn nk berharap menopause awal huhuhu adui. Mcm2 la kita ni wanita ye

Itulah pulak. Begitulah orang perempuan.

kmbg replied at 5-6-2024 07:34 AM
Mcm atuk umur 80 wife 42 baru dapat anak tu kan..dgr atuk tu azankan anak rasa sebak pulak.

atok tu bkn ade anak from previous marriage ke? anak 1st dgn isteri baru tu je lps 10 tahun kawen

izzah_mia replied at 6-6-2024 10:29 AM
ramai yg suggestkan amiklah ank angkat...mana tau lepasni dpt anak sendiri.sy taknak sebab takut b ...

semoga murah rezeki you bela anak sedara you. i tak paham parent yang bercerai left the lids hanging macam tu je.

ni rentetan banyak sangat tengok dr phil kat utube

pocongkiutss replied at 6-6-2024 09:31 AM
Oh ye ke..ingtkan lebih kurang je

Tp suka la tgk couple mat salleh ni..dia TTC lama..dh buat IVF  ...

Ada lagi satu rancangan yg hakim perempuan tu ..kes dna baby n anak.. kesian lah tgok bapak2 yg syg ank sgt alih2 bukan bapak biologi. Paling celaka isteri kongkek dgn laki lain suh laki dia jd bapak anak dia..bila dh x sehaluan dorang suh buat dna rampas anak tu. Aku sakit hati tgok ..

Mcm org nk anak sgt2 bila dpt anak antar pengasuh org mati kan ank ko ..aku x bleh imagine weh.mcm aku ni nk jugak anak tp aku dh redha .mmg dh ada ank tp aku nk baby lagi xde rezeki so now aku okey dh .

watachiwa replied at 6-6-2024 11:42 AM
atok tu bkn ade anak from previous marriage ke? anak 1st dgn isteri baru tu je lps 10 tahun kawen
...

Kalau aku mmg aku tak beranak dh sbb x secure tapi tak tau lah atok tu banyak harta duit berkoyan .kalau dia meninggal pun ank bini dia x susah . Skrg dh 80 umur panjang 90 ank bru 10 tahun .aku suspek harta tok tu banyak tu yg bini dia nk jgk pewaris . Kalau xde waris kang x dpt apa langsung.

izzah_mia replied at 6-6-2024 10:29 AM
ramai yg suggestkan amiklah ank angkat...mana tau lepasni dpt anak sendiri.sy taknak sebab takut b ...

Masya Allah.. speechless dgr cerita kaka.. alhamdulillah dah boleh redha tu.. tp ada tak rasa mcm terubat sikit hati bila dpt jaga anak sedara? Mcm tumpang kasih syg jgk la kan.. lgpun darah daging jgk, ok la..

Follow Us
AWEKSAMURAI replied at 6-6-2024 12:45 PM
Kalau aku mmg aku tak beranak dh sbb x secure tapi tak tau lah atok tu banyak harta duit berkoyan  ...

x tau lah tu tp atok tu 80 tahun pon nampak sihat elok lagi. rezeki dia la tu.

watachiwa replied at 6-6-2024 01:38 PM
x tau lah tu tp atok tu 80 tahun pon nampak sihat elok lagi. rezeki dia la tu.

Entah lah takut umur x panjang kesian ank bini tp mybe dh ada standby lah tu utk masa depan.kang letih plak bini nk kena mengemis kat tiktok demi sesuap nasi

geli tengok tok ram

watachiwa replied at 6-6-2024 11:42 AM
...

Ha tu ada nampak gak pic dgn sorg budak perempuan taktau la anak siapa tu..tp wife dia kata anak

sukanyanyi replied at 6-6-2024 01:37 PM
Masya Allah.. speechless dgr cerita kaka.. alhamdulillah dah boleh redha tu.. tp ada tak rasa mcm  ...

tak tau nak cakap perasaan tu macam mana sis...mgkn sbb sy dah biasa jaga anak2x buah dari dulu.anak2x buah pun mmg rapat dengan saya.

lepas arwah abang meninggal pun saya jaga anak2x buah-3 orang sampai mak dia kawin lain, dorang duduk dengan mak dorang.
dorang pun dah besar-1 dah kawin ada anak, 2 dah keja.

cuma sy bersyukur sebab dapat merasai pengalaman jadi ibu i.e hantar & ambil anak sekolah, masak, siapkan brg2x sekolah & etc cuma tak merasai pengalaman mengandung & bersalin je.

Edited by becir at 6-6-2024 05:42 PM
sukanyanyi replied at 6-6-2024 10:09 AM
Itula, kalo amik sbb harap lepas tu baru dpt anak sendiri dah mcm lari niat. A'ah stuju kalo mmg d ...

i macam u jugak..anak buah sendiri sayang la, datang babies orang lain i nak dukung pun tak hingin. macam orang lain nampak baby sibuk nak agah2 nak usik i langsung takde rasa

becir replied at 6-6-2024 03:05 PM
i macam u jugak..anak buah sendiri sayang la, datang babies orang lain i nak dukung pun tak hingin ...

Lega...ingat iols sorang je mcmtu..huhu.. tp iols suka tgk dak2 pmpuan bwh 4 thn sbb npk cam doll.. kalo dak boy minta maaf iols kurang ada rasa tu huhu.. kecuali anak buah sendiri

izzah_mia replied at 6-6-2024 02:58 PM
tak tau nak cakap perasaan tu macam mana sis...mgkn sbb sy dah biasa jaga anak2x buah dari dulu.an ...

i see... semoga ada rezeki kaka rasa pengalaman mengandung n bersalin.. aamiin...

sukanyanyi replied at 6-6-2024 03:48 PM
i see... semoga ada rezeki kaka rasa pengalaman mengandung n bersalin.. aamiin...

amin...terima kasih di atas doanya. semoga yang sedang berTTC juga insyallah akan bergelar ibu

Edited by sukanyanyi at 6-6-2024 05:11 PM
izzah_mia replied at 6-6-2024 04:21 PM
amin...terima kasih di atas doanya. semoga yang sedang berTTC juga insyallah akan bergelar ibu

Aamiin.. sbb kita tak tahu doa sape akan diangkatNya kan. Mcm aritu iols aminkan doa random forumer psl ni, tak lama pastu kebetulan lekat lepas 9 thn iols ttc. Campur dgn ade akak yg iols kenal ni ckp dia penah doakan masa dia g umrah. So skrg iols cuma mampu doakan je untuk org lain. Tp rasa kerdil bila dgr psl yg lg lama ttc drpd iols, sampai berbelas tahun.. Allah..... semoga kaka terus tabah n tak putus asa

Tambah lg: Yang penting didoakan semua bahagia sama ada dikurniakan anak ataupun tidak. Aamiin, sekian..

HappyGumbira replied at 5-6-2024 06:41 PM
Teringat kwn ( lelaki) iols..masa dia kawen dh 30+, bini (masa tu gf) umo 20+, heols siap cakap di ...

Kadang2 gitu la.
Ckp berlagak tuhan tros tunjuk

becir replied at 6-6-2024 03:05 PM
i macam u jugak..anak buah sendiri sayang la, datang babies orang lain i nak dukung pun tak hingin. ...

Iols pn
Ank sendiri je aku suke lol

Ank org lain setakat ckp comey gitu je la
Nk pgg mmg mls la

moga Allah mudahkan urusan mereka

talapia replied at 5-6-2024 11:55 AM
Kalau belah Alyah.. masih bukan mahram dengan Tok Ram kan?
let say adik perempuan Alyah yg susukan ...

tiba part "Mizz Nina berjaya susukan Noh" tu..   nak tulis Musa ye...