CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nordiana87

ular beranak depan mata aku...

alaa posted on 17-10-2013 03:59 PM
alahai sedihnye cerita pasal anak buah TT tu.. syurga lah tempatnye....

amin......

nordiana87 posted on 17-10-2013 03:49 PM
taw pun..aku pernah lepak dgn adik aku belakang umah aku..lewat malam..skali ade burung terbang de ...

Betul tu TT. Cerita pasal pengalaman aku tak byk pon so aku tak pernah bukak thread. Pernah masa aku skola rendah mak aku suh tutup tingkap bilik 3 (Bilik nombor 3 dekat blkg sebelah dapur). Aku nak tutup tu punyalah berat giler. Bila aku sebut "Allahhhhh..!" masa nak tutup tingkap tu, tetiba tingkap jadi ringan sgt. Masa tu dengar bunyi macam ada benda bersayap tgh mengibarkan sayapnya. Aku tak nampak, sebab x berani jenguk ke luar tingkap. Tapi aku bayangkan satu burung besar bersayap tgh terbang dgn lembap sbb badan dia berat.

Kisah bilik 3 ni memang buat aku keliru sket sejak dari dulu sampai sekarang. Betul ada benda ke atau perasaan takut aku je ?? Dulu bilik 3 tu mak aku jadikan bilik stor. Sampai la aku umur 12, bilik tu jadi bilik aku. Asalnya belakang bilik ada pokok pisang. Pokok pisang dah kene tebang & tanah kat situ dah di simen. Benda tu tak kacau aku tapi pernah dtg dlm mimpi. Dia dtg dlm bentuk pompuan yg cntik sambil mengacu jari telunjuk dia kt aku. Then dlm mimpi tu aku kata bilik tu dah jadi bilik aku sekarang. Dia pon senyap tak kata apa. Selain tu dia pernah buat ribut angin dlm beberapa saat, pernah kacau jiran sebelah rumah sebab dia marah jiran aku tebang pokok mangga blkg rumah. Hmm

Sorry rakan2, aku TERmasuk kn kisah ringkas aku lak kat sini. Kui kui kui

cirkish posted on 17-10-2013 04:22 PM
Betul tu TT. Cerita pasal pengalaman aku tak byk pon so aku tak pernah bukak thread. Pernah masa a ...

cik ponti kot..die je yg ade lesen terbang..yg lain main jalan darat je..
tapi ke cik ponti aku cuak sikit..sbb muka die ya ampun..pakai la bedak arab sikit,kasi gebu..ini x..ee
yg lain pun aku takut gak..ishh sesuke je kutuk cik ponti..kan die bca forum ni mati aku...larikkk

nordiana87 posted on 17-10-2013 04:32 PM
cik ponti kot..die je yg ade lesen terbang..yg lain main jalan darat je..
tapi ke cik ponti aku ...

wuhuhu jum larikkkk berjemaah..

nordiana87 posted on 17-10-2013 02:00 PM
adem ek? bkn adam..hahaha....lariiiii...

try google cari penyakit adam tu ape tp xdapat2,skali try eje lain dari yg lain ckit klua la menatang adem niii..kahkahkah

nordiana87 posted on 17-10-2013 01:46 PM
sambungan citer kakak aku....

bermula dgn anak buah aku yg no 2..pompuan..tetiba 1 malam die menj ...

huhuhu..sedey plak bace cite nih,hebat betul dugaan yg kakk tt lalui,hmmm

Follow Us
nordiana87 posted on 17-10-2013 02:00 PM
adem ek? bkn adam..hahaha....lariiiii...

patut laa google x jumpa
salah eja rupanya

leenaz posted on 17-10-2013 11:35 PM
patut laa google x jumpa
salah eja rupanya

adem ke? cari kat google ada je kat wikipedia adams disease.

sedih sgt pasal ank buah tt..syurga la tempatnya nanti..
tt cita la pasal kepelikan kakak tt lepas bersalin tu??

delisha09 posted on 18-10-2013 02:10 PM
sedih sgt pasal ank buah tt..syurga la tempatnya nanti..
tt cita la pasal kepelikan kakak tt lepas  ...

dah xda pelik dah..bersalin ok je..haha..xkan la smua bnde kaitan dgn mistik..mati la..

TT xde lagi sambungan cite mak TT ke?

so kesudahan mak TT ni apa dia ye

sambungan cite mak aku...

aku nampak ade sambutan so aku sambung la..

yg kisah pasal ular tu memang dah xda..cuma yg menumpang dirumah aku tu memang ade..tapi xtaw la itu ade kaitan dgn misteri ular tu ke x..belakang umah aku tu tanah lapang..dulu masa arwah abah aku ade,abah aku selalu gak berkebun kat belakang..sejak abah aku xda sape yg jaga..so tanah tu terbiar je la..kekadang kalo nmpk semak sgt pgil org mesin rumput..camtu je..takut si ular datang kembali..tapi tanah belakang umah aku tu agak skeri kalo malam..kteorg speku memang dah jadi port dorang dah..macam2 bnde pelik berlaku kat belakang..

antara yg pelik..abg long aku sendiri yg kena..die jenis xpercaya bnde misteri ni..1 malam die kat belakang..buat ape pun xtaw..awal lagi..dalam kul 10~11pm camtu la kot..tetiba die nampak api taw..mula2 kecik je,macam bara la..die tgk lagi..tunggu..dalam bpe saat ntah, tetiba api tu terus membakar..api tu xbesar tapi api la..terkezut die..die panggil adik aku..adik aku ni lagi berani,sebab die je yg stay kat umah kot..bnde tu dah jadi makanan die..adik aku tgk abg long aku muka dah cuak,hihi..amik ko selalu je xcaya lau ape yg kteorg cakap..adik aku on lampu belakang n ambik air jirus dekat api tu..pastu abg aku nk cover line,die membebel sape la yg bakar sampah kat belakang ni..kan semak..mudah la marak..adik aku cakap xda sape nye kat umh.die dgn mak aku je.sape lagi boleh masuk.pagar belakang xpenah bukak..kasar kan 'dia' gurau..tapi kalo dgn abg aku memang teruk cara kena..mebi sebab abg aku selalu cabar kot..

dekat belakang tu jugak..1 hari..awal lagi taw..waktu maghrib..adik aku park moto die kat belakang..die memang sayang giler moto die..nyawa die tu.kalo aku sakit hati dgn die aku ugut nak calar nak moto die je,terus je mintak ampun dgn aku..die tgh lap moto die..tetiba macam lembaga la kot,bnde tu macam angin..camane nak cakap ek..macam puting beliung camtu..kaler itam..berpusing terkam adik aku..xcukup tanah die lari..tinggal jugak moto..aku ingat kn angkut moto sekali..tapi aku respek ke adik aku,die jenis berani..aku rasa dgn abg aku pun berani die lagi..

cite sal adik aku kena...adik aku ni kalo tido memang jenis open air gitteww..die akan bukak tingkap,pintu bilik xtutup..ntah la..tingkap die tutup kalo hujan je..lau x memang terbukak la..malam tu die tdo cam biase,tetiba die rasa gelisah..mcm xboleh tido..sekali die angkat kepala tgk tingkap die yg terbuka luas tu..bnde berbulu..kaki je..panjang je atas..berani die pon cuak gak..tarik selimut terus je la die sambung tdo..tapi esok nye tido tetap xtutup lagi tingkap..xpaham aku budak tu..

family aku ade bisnis sewa kedai..rumah kedai..sebelah umah aku je.tanah terbiar,so abah aku buat la rumah kedai..bagi org sewa..aku xnafi kan kedai aku ni bermasalah sikit..selalu bertukar tangan..kedai aku ni ade org buat,die nak kedai aku ni xhidup la..die nk kedai aku ni lingkup..aku pun dah lupa dah bpe ramai org dah sewa..dan semua alami bnde yg same..stiap malam penyewa kedai aku ni kena ganggu..siap berupa jadi org alim pun ade..mai dgn serban putih..mai 3 branak pun ade..yg nampak penyewa je..yg lain xnampak..macam2 la..kteorg pun ade mintak penawar jugak utk kedai tu..tahun lepas ade ust pegi kat kedai kteorg..jumpa besi..besi tebal giler..die tanam kat tiang kedai..sape yg buat mst la akan ade yg org kteorg speku kan..tapi xkonfem tkt jadi fitnah lak..sampai sekarang pun kedai aku ade masalah lagi..

macam2 lagi la..mak aku sekarang better dari dlu la..tapi kteorg selalu bawak die brubat..sebab aku taw mak aku xsembuh sepenuh nya..penah taw masa mak aku sakit, hmm aku nak cakap pun aku jadi sakit hati..kalo aku ingat balik aku jadi nak marah..ntah la nk marah ke sape..nak marah ke setan,nak marah ke org yg antar bnde mistik ke mak aku..bomoh cakap antara sebab kedai tu la.dan bomoh tu cakap ni angkara dengki la..mebi antara nye pasal kedai tu,antara nye bomoh tu cakap depa dengki sebab adik bradik aku berjaya..dengki pasai ape ntah..bodoh giler..ko nak anak ko berjaya ko usaha la..abah aku xtido malam kot dulu tunggu kteorg stdy.bnde camtu pun nk dengki.kg sangat la..mak aku pernah taw hilang kemaluan die dulu..adoii ni yg berat aku nak citer..tetiba aku dah jadi emo dah..memang sial sape yg buat mak aku..aku xakan ampun dunia akhirat..

kalo aku taw,aku xkan santau balik nye,tapi aku tanam hidup2..hmm tapi mak aku dah ok sekarang..syukur..mst korang pelik kan xda kemaluan cane..cane nye aku nk cakap..mak aku cakap..tempat kemaluan die tu kosong..licin..kemaluan depan belakang xda..korang boleh bayang x derita mak aku cane..sbulan taw mak aku tanggung..mak aku makan cam biase..tapi xberak n xkencing..mst perut jadi bncit n sakit kan..tapi x..xbuncit..mak aku cakap lps makan die jadi lega macam baru lps berak..mna pergi makanan mak aku telan tu?? masa mak aku citer ke akak aku ape yg die tanggung..memang aku nangis..sampai tahap tu ade org buat mak aku..tapi aku xheran..ko mati ko akan cari mintak ampun org yg ko aniaya jugak..masa tu ko akan taw la..sebelum aku bagi mak aku ampun kan ko,aku bagi kaki dulu kat muka ko..

banyak lagi la..nanti la aku citer..emo ni..

Rate

1

nordiana87 posted on 18-10-2013 06:29 PM

kemaluan hilang ni banyak kali dah baca
selalu kat area sabah sarawak je kes ni

leenaz posted on 18-10-2013 07:35 PM

yeke..so ko taw la ape mksud smua tu? aku nak taw detail boleh? tapi sambung esok ek..malam dah ni..hihi..
aku nk taw ape bnde..kenapa..macam mna..sebab ape..dari mna..ape bnde..smua la..tapi esok la sambung..aku skeri gak n..hihi..daaa

leenaz posted on 18-10-2013 07:35 PM

dah siang dah ni..bangun2...
ko cakap ko selalu dgr citer macam ni?
so bnde macam ni org dh biase buat la?
ini bnde ape? mksd aku..kenapa bole jadi camtu?
betol ke ade org yg anta? ape jenis makhluk tu?

wowow..we want more..

adams-stokes disease

ADEM -Acute disseminated encephalomyelitis

nordiana87 posted on 18-10-2013 06:29 PM

Saya tertanya-tanya kenapa orang selalu anggap cerita kemaluan hilang melucukan.
Orang yang berfikiran macam tu memang membencikan.

But anyway...orang yang santau emak kau tu bukan saja patut ditanam hidup-hidup tetapi patut diletakkan dalam keranda yang ditutup rapi .Biarlah dia tinggal dalam rumah baru dia selama tiga hari lebih sebelum mati.

Last edited by Lobos on 21-10-2013 01:08 AM

nordiana87 posted on 19-10-2013 08:58 AM
dah siang dah ni..bangun2...
ko cakap ko selalu dgr citer macam ni?
so bnde macam ni org dh bias ...

mengikut pada pengalaman saya
(pengalaman baca pengalaman orang lain )

benda ni selalu orang anta jin
kemaluan tu ada je kat tmpat dia
tp dia kaburkan mata zahir kita tak nampak

ada gak kemaluan dia kat dahi
tu semua sihir jin je.....bila emosi berkecamuk
abes la...dia dah berjaya

selalu yang kena orang semenanjung bila ke sabah/sarawak
orang pompuan dia suka lelaki sini
kalau x layan atau ada yang main gila dgn perempuan sana
ni laa ubat dia