CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

Reply 1220# aiva

hak hak hak.....maybe dia kena kawen lelaki, baru la dpt yg ideal montot tak kembang2, tak gemuk dek hormon auww

Bab punggung kembang ni...

Ada satu kawan aku, Janda..
Sepanjang dia menjanda, bdn dia memang lawo larr, punggung pun tecik jekk.

Once dia re-married, tak sampai sebulan, punggung dia kembang dan mengembang dan nampak berisi sket.
Segala ytg tecik dulu tu pun nampak naiklah..

Tapi oleh kerana jodoh pendek,
now dia dah kembali ke normal, kecik balik tulang punggung tu..

Adakah punggung besar tu sebab aktiviti sorong tarik segala??

kemungkinan kott...

Reply 1204# HangBuah

hangbuah ni cakap je lebih..macam lah hensem sangat..

Selalu kalu org forum yg jenis kuat mengutuk ni mesti ada kelemahan yang ketara.

Macam aku dlu pernah kenal sorang budak forum,kutuk kaw2 sebab aku x pandai,sekali in real life rupanya (sila isi tempat kosong)

sebenarnya korang ni isteri2 yg tak pandai berfikir perkara2 tersirat.

Tahu tak kenapa golongan suami sengaja tak mau tolong2 korang kemas rumah, memasak, membasuh & seterika baju, berjaga malam utk buatkan susu anak dan sebagainya?

sebenarnya, itulah tanda keprihatinan dan kasih sayang somi korang untuk beri peluang korang banyak eksesais membakar lemak. Bayangkan kalau somi tu tak berhati perut lalu membolot semua kerja rumah menyebabkan lemak-lemak korang tidak terbakar kerana terlalu banyak masa berehat? Dah tentu saiz korang sekurang2nya 2 kali ganda dari sekarang. Masa tu korang jugak yg malu dan tertekan.

Sebab tu aku katakan org perempuan ni akalnya pendek. tak reti nak menilai mana intan mana kaca.

Reply  HangBuah

hangbuah ni cakap je lebih..macam lah hensem sangat..

Selalu kalu org f ...
mosti Post at 21-12-2010 19:15

bukan aku yg mengaku aku hensem. tapi gadis2 dan isteri2 org di sekeliling aku.

Reply 1222# ilya

takde lah....mitos semata. Aku elok je, anak dah tiga, yg paling besar pun dah nak masuk darjah 5. Montot aku bulat lagi, tak jatuh pun. Aku pakai seluar jeans pun jenis fit, low cut lagi, elok je terletak.

Follow Us
Reply 1224# HangBuah

kalu sume laki pikir macam ko,alamatnye makin selebet la para isteri,kalu dpt suami x kesah si isteri bau hamis,selebet xpe...

ni dah la bg alasan suruh bini buat keje rumah mcm nak rak sbb suruh turun berat badan.Ko tgk pompuan2 yg cun2 ,montok2 kat luar sane tu...sume tu sbb derang ade orang gaji,derang xyah nak susah payah mengkasar tgn.Tugas derang gi spa ngan gym je.Mane x cantek wei.

Reply 1227# mosti

tak jugak. Semenjak kawin, aku tak pernah ada org gaji walaupun masa kecik2 aku dah biasa dgn orang gaji. Aku jarang pergi spa, dalam setahun 3,4 kali pun tak sampai. Aku tak buat facial sebab kulit aku takde masalah,  lagipun aku rimas orang lain belek2 muka aku. Skincare yg aku pakai cuma creamy cleanser harga 12.00 satu tube dan minyak zaitun. Minyak zaitun tu aku pakai dari muka sampai ke badan dan kaki.

Pada pemerhatian aku, antara punca ramai perempuan naik badan sebab jenis makanan yang diambik. Sambal menyambal, santan menyantan, nasi yang melebihi sukatan, lemak berlemak etc. Dari pagi utk breakfast sampai ke malam, semua berat2 aku tengok. nasi lemak, meehun, roti canai, tengahari nasi campur, mlm nasi lagi. Lepas tu kalau tak makan nasi, makan fast food (McD semua tu) ingat dah oklah tu. Lagi satu kurang makan buah.

Lepas tu ada lagi satu trend aku tgk pagi makan berat kunun bila lunch nanti tak payah makan. Tapi kalau kita biasa makan berat pagi2, badan pun jadi lesu, mengantuk, perut jadi sebu. Lagi baik kalau control food intake right from morning to night. Kalau skip lunch mesti petang lapar balik lepas tu bila malam makan berat2 lagi.

Lagi satu kurangkan tidur siang, mak aku memang jarang tidur siang jadi secara tak langsung turun kat anak2. Aku walaupun bila hari cuti, aku tak jadikan kebiasaan tidur siang melainkan kalau aku betul2 penat dan kepala pun rasa melayang. Tidur siang ni buat badan aku lagi rasa lesu lepas tu bila bangun tidur mulalah rasa lapar lepas tu cari makanan.

Dibanding antara badan gemuk dan tangan kasar, lelaki lagi takut yang pertama tu. Tangan kasar boleh lembut dgn tak payah pergi spa saloon pun. Aku rasa perempuan banyak lupa satu perkara ni, in sex, lelaki lebih pada visual attraction sebelum bawak ke katil. Dia nampak perempuan lain yang lebih lawa, sexy, curvy tapi bila balik rumah bini dia yang gemuk, selekeh tu je yg ada. Lelaki yang memang dah ada channel kat luar yang lebih mengancam akan ada pilihan, tapi bagi yang takde yg kat rumah tu lah yang ditenggeknya wlaupun dalam hati apalah nasib dapat pelampung gajah macam ni, takpelah tutup je lampu, janji air lepas. Macam tulah untuk hari2 yang seterusnya sampai ke tua.

Cuba jelah ambik positif. Lepas tu bila dah berjaya program diri, latih pulak anak2 cara makan in proper balance. Anak2 aku buah memang jadi makanan harian diorg, bila lapar diorg akan makan buah atau timun pun jadi. Gula2 coklat tu biasalah semua budak2 suka, tapi sebab aku jarang beli coklat, tiap2 bulan lepas dapat gaji aku akan beli coklat yang jenis mahal dan makan sama2. Dengan itu, lidah diorg akan lebih cerewet bila makan benda2 manis takdelah sampai ada budak2 susu manis pun tonggang, janji manis.

Reply 1228# Core

abis binik2 org ni x bernasib malang ke dapat laki perot boyot sampai anu pun x nampak kalau tgk dr atas?
abis ingat sedap sgt agaknya nak dipeluk2?
abis ingat tutup lampu boleh ilang ke keboroiannya tuh?

Reply 1229# afja

itu terpulang pada bini lah pulak. Nak tegur, nak marah, nak nasihat, nak tinggalkan je. Thread ni dari pandangan lelaki.  Aiyoh......

Reply 1230# Core

kena la fair n square....

asik binik jek kena hentam....

Reply 1231# afja

you know what, I rest my case....

Reply 1232# Core

ko laki ke pompuan?ko mesti kuruskan..nak petua kuruskan badan selepas bersalin bole?

Reply 1233# mosti

Aku female lah. Selalu orang ingat aku lelaki, nick aku macam jantan ye?

Aku tak kurus tak gemuk. Berat skrg 61 kg tinggi 165cm. Lepas bersalin ke sebelum bersalin sama je diet dia lebih kurang cuma masa berpantang tu kena control makan sungguh2. Jamu kena rajin ambik. Sebab jamu ni selain dari ketatkan vagina, untuk panaskan badan, bila masa berpantang badan cepat masuk angin, tak boleh sejuk. Sebab tu  masa berpantang pakai stokin angin senang masuk ke tapak kaki. Kalau makan jamu badan cepat berpeluh.

Lagi satu, berat badan naik asalnya berpunca dari masa mengandung, makan tak boleh control. Aku tau ramai perempuan suka guna peluang masa mengandung nak tala semua jenis makanan yang teringin kat tekak, lagi2 bila dapat pulak green light dari mak, sedara mara makcik2, alasan diorg baby yang teringin. Dulu masa sebelum pregnant, aku ingat mengidam tu tak boleh control, risau aku jadinya. Tapi sebenarnya boleh. Semua tu dikawal dari otak, kalau kau ikutkan sangat anak tekak memang memanjang teringin ni, teringin tu. Tapi aku dah tiga kali pregnant, morning sickness tu biasalah tapi aku tak pernah pulak mengidam satu2 benda sampai teringat2. Kalau ada, adalah kalau takde, aku angkat bahu je nak buat camne, dah takde rezeki. No big deal.

Lagi satu masa lepas bersalin, kebiasaannya susah nak buang air. Pulak tu, tak semua buah boleh makan takut sejuk. Betik pun tak boleh makan. Kalau orang tua kata tak boleh, ikut jelah. Tapi kau minum air kerap. Cara minum air pulak jgnlah kau tonggang satu tong tu, kalau boleh air suam yg lebih pada hangat. Lepas tu minum satu cawan, satu cawan tapi kerap. InsyaAllah angin tak masuk, vagina pun takdelah ditakuti berlecak. Itu ikut petua nenek akuler.

Aku dulu masa berpantang mandi pun ada ramuan special dia. Serai wangi + halia bara + entah apa lagi rempah ratus nenek aku pakai. Lepas tu air dia hangat terlebih lak tu. Tapi lepas mandi rasa segar je.

Aku dulu berpantang memang nenek aku strict giler. Sampai berjalan pun kena tertib. Dah tu, 24 jam berstokin, tebal lak tu. Dahi aku sepanjang masa ditepek pilis, nasib baik tak tumbuh jerawat. Sepanjang tu, aku berbau rempah jelah. Rambut aku yang tebal ni disanggul tinggi2. Pagi2 rutin aku lepas mandi, sapu segala macam rempah ratus kat badan, pakai pilis, bengkung lepas tu duduk diam2 nanti nenek aku tergedek2 bawak air rebusan herba dia (org panggil air periuk sebab rebus dalam periuk tanah). Rasa dia pahit yarabbi, tapi nenek aku akan berdiri kat sebelah aku sampai aku habis minum. Sebab tu sampai skrg setakat pahit2 biasa tak heran lah aku.

Kalau lapar masa berpantang lagi2 kalau menyusukan anak, makan quaker oat atau hi-fiber muesli. Kismis pun elok jugak, byk fiber. Lepas tu kurangkanlah tidur siang masa berpantang. Buatlah kerja ringan2 macam lipat kain ke, potong sayur ke, jalan sikit2 pun boleh janji jgn tidur.

Reply 21# clonedetector

ni lah masalah kaum suami..sibuk nak tenggok bini lawo jaga badan sume tapi ader tak kaum2 suami ni dah jadi yang terbaik buat isteri..dah cukup ke soal agama dalam diri tu sampi nak hebohkan perkara fizikal seorg isteri yang dah bekorban macam2 untuk kebahagiaan seorg suami n anak2..sibuk suh bini jaga badan tapi badan sendiri ader jaga ker..suami selalu cakap"ha tak reti jaga badan jgn saya cari lain" ke aderkah ni antara sebb institusi sebuah rumahtangga tu hancur sebb lelaki mengahwini perempuan hya sebb kecantikan..emm renung2kan lah ...

Reply 1234# Core

Thanks for the tips,nanti sy pregnant,sy consult ngan akak..nak tau ,nk kne makan jamu ape,minum air ape..risau jugka kalu gemok lps pregnant.

Reply  clonedetector

ni lah masalah kaum suami..sibuk nak tenggok bini lawo jaga badan sum ...
250184 Post at 2010-12-22 14:37

penah gak terpk nak buat poll pasalstatement cenggini, "lelaki jenis katek /tak cukup zat/boroi/botak selalu perasan bagos & demand pasangan yg cantik "...pollnya setuju atau tak...

sbb dari pengamatan aku yg jenis spesis gini la yg demand nak berisiterikan tarap bidadari dunia

penah gak terpk nak buat poll pasalstatement cenggini, "lelaki jenis katek /tak cukup zat/ ...
misy Post at 22-12-2010 15:14

kalau anak jutawan mcm Nasa tu takperla jugak kan? boleh jugak meminang Marion Counter.

Post Last Edit by Hana at 22-12-2010 15:27
Reply  Core

Thanks for the tips,nanti sy pregnant,sy consult ngan akak..nak tau ,nk kne makan ja ...
mosti Post at 22-12-2010 14:48

masa pregnant, jgn makan sampai lupa diri. - mcm aku. tapi, best jugak, tiap2 hari makan nasi lemak. dpt ler merasa "pengalaman berharga" itieww. (pengalaman - tiap2 hari makan nasi lemak)
tapi, seblum ngandung dan skrg, mmg aku jarang makan nasi lemak.

skrg tgh siksa nak turunkan jadi berat asal. aku perlukan 6 bulan lagi. (dgn assumption, 1kg turun dlm 1 bulan )

Reply  mosti

tak jugak. Semenjak kawin, aku tak pernah ada org gaji walaupun masa kecik2 aku dah ...
Core Post at 22-12-2010 11:48

bab mkn pagi xleh mkn berat coz menyebabkn lesu tu, aku tak stuju langsung...
pakar pemakanan selalu kta, bfast like a king, lunch like a queen, dinner like a slave.. all in moderation..

saper xnk cantik? body lawa, seksi, firm etc2....
aku rsa semua isteri nk jdi lawa... tp, kekadang genetik jenis yg sehat, tu yg nmpk sehat tu...
itu x brmakna diorg x reti jaga bdn...
tp, mebi kurang masa... kurang bajet... kurang usaha.. give up.. memcm la....
naper kurang masa n bajet, nnti aku xplen...

fizikal gemok buat suami cari lain???
pd aku, sumer nyer bergantung kepada mental suami tu...
x semestinyer suami cari lain coz isteri gemok... n
x semstinyer suami x cari lain coz ister kurus... cantik... seksi...
hentikn lah mitos ni... ni sesuai zaman P Ramlee jer.. ok

back to reality....biasa aku tengok, suami2 yg ader skendel ni.. isteri punyer la cun, jaga badan... if x kurus sgt pon just nice la.. trendy, sopan santun (dpn aku laa.... ) layan suami punyer la baik... tp, suami cari gak yg lain... pulak tu, dr segi fizikal mmg kurang dr current isteri... so, kesimpulannyer.... bergantung kpd suami tu sendiri...

cam aku, mmg suker la cantik2 ni... aku nk cantik utk kepuasan diri aku sendiri... besides utk suami....
mmg aku pkai facial produk mahal... beribu2.. mmg aku gi facial, beribu2 gak.. mmg aku pegi spa, pon abes beribu2 gak...
semua guna duit aku... kekadang hubby offer, aku amik laaa... mntk x pnh...
pd aku, tu semua adalah hobi aku.. cara aku nk hepi2 guna duit gaji sendiri stlh penat bekerja.. wat aper penat2 keje if x nmpk hasilnyer..?
aku mmg kurang wat keje umah yg kasar2.. coz aku x biasa... nnti sakit urat aku... kurang la performance nnti..
tu psal hubby aku sediakn maid.. tugas aku kt umah hanyalah memasak n melayan suami n anak2.. aku ada byk masa berkualiti dengan diorg... n masa utk diri sndiri... so, i am a very cool prson...
xder la nk mengamok x tentu psal or moody coz bdn penat kt umah n opis....
smpaikn org igt, idop aku x pnh ader masalah.... ader... tp, aku xder la stress ke aper... psal perasaan n fizikal aku relaks jer..

aku selfish? maybe... selagi mr hubby mampu, kenapa aku nk takeover tanggungjawab dier... ? aku xnk brkorban duit utk hsbn, end up dier ader duit lebeh utk cari baru.... no... no... aku mengajar hsbn jdi ketua keluarga yg btnggungjawab...  duit aku, dier x pnh tanyer or mntk.. psal aku x pnh kasi ruang utk dier meminta2 dr aku.... bkn langusng x berbelanja... tp, aku spend secara suker rela.. rsa2 nk makan2 sedap ke... shopping2 ker.. lbh kepada keseronokkan..

kekadang aku rimas ngn sesetengah pemikiran otodok... main ikot kehendak suami takut suami cari lain... cnthnyer, ambil alih tjwb suami.. byr sumer bils, kete, mkan, xpenses... rumah xper lgi s long s umah nama kiter... pdhal, duit suami, dier sesenang enjoy.. sesilap ngn pompuan lain... mmg wajib taat kt suami... tp, smpai jadi langsung xder tolak ansur... islam pon x kasi... dh ler duit abes tanggung famili... which sepatutnyer tjwb suami.. pastu, keje umah.. sumer isteri kena buat.. tu ikot tradisi, pompuan kt dapur.. suami tau di layan cam raja jer... hello.... jgn la menghambakan diri anda semata2 takut suami cari lain.. lelaki, if dier rsa dier berkuasa sgt, blh buat aper saja, akan sesenang take advantage ngn isteri yg sebegini.. end up, kena tinggal gak..

so, kesimpulan aku... semuanyer kena in moderation... hargailah diri sendiri wahai isteri2.. jgn menjadi penanggung tjwb suami n mengabdikan diri melampau2 dlm umah tangga... semua tu bkn jaminan... biasa dgr isteri mengeluh...'saya dh brkorban mcm2, ini balasan awak?"

renung2kn....