CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

Reply 1280# Core

tau x per....

Reply  camrey
umurku nak masuk 37 tahun depan huhu.....tapi nasib baik ku awet muda. Orang selal ...
Core Post at 23-12-2010 16:31

Umur kita beza 13yrs
Oil n Gas lah kaka core

takde ke yg nak buka thread kenapa suami2 tak reti jaga badan? agaknya pompuan x kisah kot laki dia  ...
BingkaUbi Post at 23-12-2010 15:57

haa...sy mmg suka kalau suami sy boroi n x hensem n x kaya gak..sbb zmn skang ni kalau stakat x hensem tp poket hensem x jadi gak..

Reply  BingkaUbi

x tau la encik bingka oii...
yg depa nampak dan kisahkan binik2 org gemuk mcm  ...
afja Post at 23-12-2010 16:16

hahahha... tang pelampung tu x tahan....
if kiter jaga bdn, mr hubby pon kena la sama...
baru la org ckp, ckp serupa bikin....
sebab tu we share same menus, same xtvts... berenang... brjln... gym...
so, sesama maintain... sesama sehat....

Reply 1268# HangBuah

amboi hang cakap besar bukan main...one day kne kat ko baru ko tau.

Reply 1249# Core

Dari kecik akak selalu makan ape?

Citer la sket menu2 nye...

Ayah akak jenis berdiet jugak ke?

Mesti mak akak pun slim.tol x?

Follow Us
Reply 1252# Core

akak kalu masak untuk suami camne lak?Selalu masak jenis ape?Suami pun jenis jaga badan jugak?
Berapa kerap akak masak untuk suami dan anak2?

Wah excited nak tau camne akak maintain body.Kak nanti sy pm akak,herba2/menu masa pantang boleh..Target nak kawen lg 2 thn.Tapi saya dah pasang niat tamo makan lemak,berminyak,cuma risau kalau2 suami demand suruh masak yang jenis berlemak dan bersantan.Pernah menyatakan hasrat pada seseorang,konon kalu kawen nak masak rebus,terus dia buat muka..haish ,ape patut sy buat kak?

Reply 1255# nurryn

nak tau camne nak berpantang lps bersalin...

Reply 1273# Core

relate badan dgn org gaji maksud saya..kalu ade org gaji xde la perempuan tu selebet,berpeluh2.Kirenye sempat la nak mempamper kan diri spa buatan sendiri(buat kat umah pun boleh,masalahnye xda masa).Sebab mak  suri rumah 24 jam,keja dia kat x berhenti2,ayah pulak demand nak makan sedap.Kesimpulannya mak saya xda masa nak buat apa2 pun.Yang mak saya tau kemas ,memasak,layan suami.Memang takda masa.Ayah saya pulak jenis x suka makan luar.Mak saya sekali masak kadang 3-5 lauk.So,kat dapur tu berlambak2 la periuk yang nak dibasuh.

Penat woo jadi suri rumah ni,saya pernah try ikut mak saya punya kerja,bayangkn dari 7 pagi sampai ke 10 malam,kerja umah x berhenti2..Penat sangat,sakit kaki tulang belakang nih.Kerja dah siap trus tido,x sempat nak pamperkan diri.Begitu lah rutin setiap hari ibu ku.

Ayah saya lak x suka rebus2 ni,suka yang santan2,goreng2,masin2...kalu saya masak,ayah saya x lalu,sebab sy ni particular skit pasal healthy food nih.huhu

I hope bila dah kawen,bakal suami saya jenis x kesah masak rebus2 ni.

Reply  BingkaUbi

x tau la encik bingka oii...
yg depa nampak dan kisahkan binik2 org gemuk mcm  ...
afja Post at 23-12-2010 16:16

pompuan ni rasa syukur nya tinggi kot apja... syukur jek dgn apa yg ada, nasib baik berlaki dr tak berlaki......agaknya lerr kot

kadang aku kesian kalu terjumpa pompuan cantik jelita tetiba kat sebelah laki ka boipren ka hitam pekat, boroi, huduh plak tuhhh......mata aku yg silap menilai dia cantik jelita or mmg dia cantik jelita tp takde laki ensem nakkan dia sbb takat modal cantik tp IQ rendah? ehehehehehe.......

haa...sy mmg suka kalau suami sy boroi n x hensem n x kaya gak..sbb zmn skang ni kalau stakat x he ...
osoy Post at 23-12-2010 17:23

kedengaran sungguh ko ni takde keyakinan pd diri sendiri, takut pd persaingan & belum apa2 dh mengaku kalah....... dlm idup ni kita kena hargai diri sendri duluk sblom harap org hargai diri kita........ so hargai diri sendiri dgn memiliki sst yg bkn takat beruntungnya dpt dia tp sedap jugak mata memandang kehenseman dia..... pd aku lerrr

Reply  Core

relate badan dgn org gaji maksud saya..kalu ade org gaji xde la perempuan tu s ...
mosti Post at 24-12-2010 00:55

sgt setuju ngn ur stat yg ni mosti..
since me dibesarkan mmg ader maid, so... dh terbiasa semua nyer tersusun rapi, kemas n bersih...
so, if aku xder maid, maka aku lah yg akan jadi maid to maintain level of standard umah aku tu..
end up, kol 11 mlm, baru aku ader masa nk rest...
ni based on pengalaman aku xder maid utk beberapa bulan laa..
mmg memenatkn... kurang masa utk hsbn n anak2...
even aku amik weekend maid utk bersih umah, sental menyental, yg daily tu amat byk..
dh ler kitorg esp anak2 aku jenis rajin tukar baju...

psal penjagaan pantang n daily rutin tu, free2 kang aku citer ekkk...

Reply 1286# mosti

Banyaknya soalan. Aku cuma larat sum-up je:

Aku dibesarkan dengan roti dan makanan2 berunsurkan susu sebab mak aku keturunan benggali + cina. Aku jarang makan benda bergoreng, sambal, bersantan. Mak aku health-conscious sebab tu masa kecik2, junk food, asam, gula2 tak dibenarkan sama sekali. Dia masak pun tak pakai perasa tambahan macam ajinomoto semua tu.

Aku takdelah diet setengah mati macam orang lain cuma aku ni tergolong dalam lazy dan slow eater. Disebabkan tu aku rasa kadang2 malas nak spend masa hanya utk makan. Aku tak passionate pasal makan macam kadang2 ada orang sanggup drive jauh2 cari tempat makan yang sedap ataupun semata2 nak rasa kesedapan char kue teow yg sibuk diperkatakan orang. Kalau antara dua kedai makan sebelah menyebelah, satu penuh dgn orang sampai beratur, yg sebelah lagi lengang sampai tapak kucing pun boleh dengar, aku akan pilih yang kedua sebab aku tak sanggup menghabiskan masa berhimpit2 semata nak makan. Selalunya makan adalah perkara terakhir dalam kepala aku dan aku makan bila aku rasa perlu dan berhenti bila aku rasa bertenaga balik, itu aje.

Laki aku pemakan nasi macam orang lain cuma dia kurang makan manis2. Lagi satu dia pun byk aktiviti selain dari hobi dia memancing, main ping pong dan berenang lepas kerja.

Reply 1289# mosti

Pasal maid, again?

Aku takde maid tapi aku ni jauh dari selekeh dan comot. Aku sexy lagi kat rumah sebab tu aku takut gemuk. Mana pulak aku nak campak semua skirt2 pendek dan spaghetti strap aku? Rumah aku low maintenance sebab takde carpet, perabut pun tak byk. Open concept, byk pakai bidai dari langsir dan sekeliling pokok2 rimbun jadi takdelah habuk melekat selalu. Dapur pun takde dinding cuma pagar kayu dari rel keretapi zaman 50-an.

Reply 1293# Core

cool..thanksss...patut la akak cantik...nanti kalu saya dah kawen pun saya nak praktikkan macam ni.Tapi kalu anak2 nangis nak jugak makan gula2,macam mana akak handle lak????

Mak saya jenis suka letak barang banyak2...so umah jadi penuh..secara x lansung banyaklah kerja noks.Lagi satu setiap hari kena basuh baju berlambak2.

Anyway,saya suka concept akak yang minimalist..saya pun x suka carpet,sebab habuk.

kedengaran sungguh ko ni takde keyakinan pd diri sendiri, takut pd persaingan & belum apa2 dh  ...
BingkaUbi Post at 24-12-2010 01:22

ha ah..mmg aku x de self confident pon..senang cite..ngaku je.

Reply 1294# Core
gemuk ialah 1 benda yg sgt sy takut..n sy rasa sy x dikategorikan s gemuk..cuma masalahnya punggung sy besar dr azali  lagi n smkin besar pas beranak..tu yg ku pening tu...hehe..meh hulur2 tips utk part tu je..

Reply 1297# osoy

excercise naik turun tangga dpt memantapkan punggung & mengurangkan selulit dikawasan berkenaan.

Reply 1268# HangBuah

maaf ye nak ckp sket .. kalau bab2 kematian nieh jgn laa crite extreme sgt .. nak kena angkat pakai crane segala .. nak kena byr lebih sbb lubang kubur x cukup laa .. nak angkat keranda x larat bagai .. benda nieh bkn dlm pengetahuan kita mcm mana kesudahan hidup kita kelak.. dulu penah terbaca kisah pengajaran .. sorang ustazah yg cerita .. dia penah mandikan dua jenazah .. satu jenazah wanita yg gemuk besar dan satu lagi jenazah wanita kurus normal weight ..

Allah bagi kesenangan utk menguruskan jenazah wanita gemuk tersebut .. kain kapan yg biasa ukurannya tuh sampai terlebih2 .. bila diangkat oleh org kg, mcm xde bebanan langsung .. bila uruskan jenazah wanita yg kurus tuh .. kain kapan x cukup2 .. bila angkat plak sampai berpeluh2 org kg sbb rasa berat sgt .. jadinya yg penting kesudahan kita kat sana nanti ..

nak mengata wanita gemuk x jaga badan semua x apa .. tapi jgn sampai menceritakan sesuatu yg bukan dlm pengetahuan kita .. in fact x penah plak dgr org kat msia badan gemuk mati kena angkat pakai crane segala .. dlm pada berforum kita kena la jugak jaga pertuturan jaga bahasa jaga adab .. jgn terlalu emosi takut2 terckp sesuatu yg di luar batasan

Reply  HangBuah

maaf ye nak ckp sket .. kalau bab2 kematian nieh jgn laa crite extreme s ...
VioletIvy Post at 25-12-2010 11:45

minta maaf jugak, aku cakap camtu bukan cakap kosong.... memang dah ada kes yg macam itu kat luar negara. Akibat terlalu gemuk, terpaksa angkat pakai kren. Nanti aku cari balik artikel/video tu.